Sony XPERIA XZ1 Compact versus Sony XPERIA XZ2 Compact design

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA XZ1 Compact versus Sony XPERIA XZ2 Compact design

Příspěvek od Jozef Cmar » 11 kvě 2018 07:53

Když společnost Sony Mobile oficiálně představila modely Sony XPERIA XZ2 a XPERIA XZ2 Compact, rozhodně jsem nepatřil k příznivcům tohoto designu. Po vyzkoušení nejnovější vlajkové lodě (tedy modelu Sony XPERIA XZ2) jsem ale na tento model změnit názor, v reálu vypadá telefon skvěle. Byl jsem tedy vemi zvědav, jestli podobně uspěje také XPERIA XZ2 Compact a jak dopadne srovnání designu s předchůdcem.

A pro novinku z mého pohledu dobře toto srovnání nedopadlo. Zatímco design modelu Sony XPERIA XZ2 si mě skutečně získal, v případě modelu Sony XPERIA XZ2 Compact je situace jiná. Telefon se v ruce celkem dobře drží a potěší větší displej, tloušťka přístroje ale na jinak kompaktním těle vynikne mnohem více a většině lidí v mém okolí se nelíbí (stejně jako mně). Pokud vedle položím model Sony XPERIA XZ1 Compact, ten vypadá skutečně podstatně lépe. Jaký je váš názor na design obou těchto telefonů? Já svůj změnil u modelu Sony XPERIA XZ2, v případě komplaktního modelu jde ale design skutečně mimo mě. Alespoň jsem ale zavzpomínal na model Sony Ericsson XPERIA X10 Mini...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Re: Sony XPERIA XZ1 Compact versus Sony XPERIA XZ2 Compact design

Příspěvek od Mirda86 » 11 kvě 2018 08:17

Me se nelibi ani jeden :) Kdybych si musel vybrat tak sahnu ale rozhodne po XZ2c. Kvuli kovovemu ramu a mensim rameckum (kdyz nebudu resit to ostatni).

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 11 kvě 2018 08:24

Taky bych zvolil XZ2 Compact, tady mi jde ale ryze o design :)
Obrázek

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Příspěvek od Mirda86 » 11 kvě 2018 08:28

Ano tak to myslim. Proto zminuji ty ramecky a pouziti kovu :) Nemusim mit (i kdyz sem uz mel) uplne miniaturni ramecky ale tohle uz je moc a nelibi se mi to :)

rpospec
Typ zařízení: Xperia XZ2 Compact

Příspěvek od rpospec » 11 kvě 2018 09:21

Mám doma oba dva. XZ1C působí subtilněji, ale vzhledově se mi více líbí XZ2C. Ale uznávám, že dceřin XZ2 působí luxusněji, ale na mne je již příliš velký. Tloušťka XZ2C mi vůbec nevadí, v dlani tak zdaleka nepůsobí...

milan81
Typ zařízení: XZ2C

Příspěvek od milan81 » 11 kvě 2018 10:51

xz2c mam par dni doma. byl jsem rozhodly ho prodat a nechat si sluchatka, ale zrovna dneska rano jsem neodolal, mobil rozbalil a prave probiha prenos dat (btw. ta aplikace od sony na prenos mi snad jeste nikdy nefungovala hned na prvni pokus, dalsi zalohu uz udelam pres google disk).
v ruce telefon rozhodne vypada lip, zmena byla uz opravdu potreba, ale asi vsichni jsme cekali neco jinyho.
vetsinou se pise, ze se vyska jen nepatrne zvysila z 129 na 135mm, jenze neprekonany z3c mel 127mm a 8mm podle me u kompaktniho mobilu uz neni nepatrny rozdil. tu tloustku a vahu prepiskli. sice se dobre drzi a asi neco vydrzi, ale ma to byt kompaktni mobil a to podle me xz2c hlavne kvuli ty vaze uz neni.
mobil je na trhu uz mesic. na heurece zatim jen jedna recenze od uzivatele. na bazarech je problem prodat novy za 12t, takze prodeje a zajem o xz2c budou asi docela slaby.
mobil par dni vyzkousim a pak se rozhodnu, zda si ho necham, preci jen necekane svy kouzlo ma. jsem zjedav, jak to dopadne s iphone se2.
SE k750i, Ray, Z1C, Z3C, XC, XZ1, XZ2C
PS2, PS3, PSP, PS VITA, PS4

virtual
Typ zařízení: XZ2C

Příspěvek od virtual » 11 kvě 2018 10:54

Nevím, jestli dává smysl obsáhle debatovat o designu (to je hodně individuální záležitost), já navíc telefon beru především jako nástroj nikoliv jako šperk nebo módní doplněk. Původně jsem chtěl pořídit XZ1C, ale mám XZ2C, což asi dostatečně vypovídá o mém názoru. K čelní straně a bokům nemá výhrady, nejen že mi ty zaoblené tvary nevadí, naopak se mi tel. dobře drží. Asi jako jeden z mála jsem rád, že do kovového rámu nezasadili jack, protože to nejde bez na omak ostrých přechodů, díky "přibaleným" BT sluchátkům jack nepotřebuju. Senzor otisku mi přijde vhodněji umístěný u XZ1C. Jediná věc, co se mi u XZ2C moc nelíbí, je materiál na zádech. Ten je sice velmi pevný, asi i odolný, neklouže ani nechytá otisky prstů, nicméně při poklepání nehtem mi tak nějak připomíná skořápku vyfouknutého vajíčka. Zřejmě kombinace příliš tenkého materiálu a zakulaceného tvaru...?

Radon

Příspěvek od Radon » 11 kvě 2018 20:05

Ja jsem asi atyp, protoze design moc neresim, preferuji prakticke materialy (otisky, odolnost pri padu ...), male ramecky. Na prvni pohled se mne libi vice hranaty stary model, ale opravdu zasadni je vetsi displej u xz2c. Tloustka kupodivu nevadi, snadneji se zveda ze stolu, jedina vada je vaha.
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ2 Compact“