Zkoušíme utopit Sony XPERIA XZ2 Compact

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Zkoušíme utopit Sony XPERIA XZ2 Compact

Příspěvek od Jozef Cmar » 29 kvě 2018 23:58

Společnost Sony Mobile už před mnoha lety přišla s jednou úžasnou konstrukční vlastností u svých topmodelů a tou je zvýšená odolnost proti vodě. Většinu dražších telefonů tak bez problémů můžete opláchnout v umyvadle pod vodou, poradí si s hustým deštěm a problémem nemusí být ani fotografování pod vodou (jak jsem sám mnohokráte vyzkoušel). Sony XPERIA XZ2 Compact je dalším kvalitním telefonem...

V dnešní době už stejnou vlastnost nabízí také spousta telefonů od konkurence a je téměř nemyslitelné, aby vlajková loď nějakého výrobce tuto vlastnost postrádala. Výhoda ve srovnání s konkurencí tedy zmizela, pořád ale platí, že telefony Sony XPERIA nabízí kvalitní konstrukci, na kterou se můžete spolehnout. Škoda jen, že model Sony XPERIA XZ2 Compact k tomu nepřidává také atraktivnější design...

Sony XPERIA XZ2 Compact můžete pořídit na iSpace - https://www.ispace.cz/sony-xperia-xz2-c ... 8324-green

Obrázek
Obrázek

Petr 78
Typ zařízení: Xperia XZ2 compact

Re: Zkoušíme utopit Sony XPERIA XZ2 Compact

Příspěvek od Petr 78 » 30 kvě 2018 21:02

A taky je výhoda vodotěsnosti, když vám třeba telefon spadne do záchodu.
Když není vodotěsný, tak je to v haj..u :)

Já osobně bych nevodotěsný telefon nechtěl.
Je to dost drahá a jemná elektronika, která si ochranu zaslouží.
Xperia Z3 Compact, Xperia Z5 Compact, Xperia X Compact, Xperia XZ2 Compact

ales-r

Příspěvek od ales-r » 30 kvě 2018 21:04

A proto jsi si koupil Xperii X Compact? :D
Xperia XZ1 Dual.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 30 kvě 2018 23:07

Možná tehdy nebyla alternativa nebo se změnily požadavky :)
Obrázek

Petr 78

Příspěvek od Petr 78 » 30 kvě 2018 23:31

ales-r píše:
30 kvě 2018 21:04
A proto jsi si koupil Xperii X Compact? :D
Xperia X Compact je vodotěsná.
Jenom nemá certifikaci.
Stačí se podívat na její konstrukci a je jasné, že tento telefon vodotěsný je.
Holt se tenkrát Sony nechtělo platit za certifikaci. Tenkrát se vůbec na Compactu šetřilo (např. slabší procesor)

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Příspěvek od Mirda86 » 31 kvě 2018 07:12

Vis ono takovych videi kde hodi do vody nejakej telefon bez IP je hromada. Casto ten telefon ma dobrou konstrukci takze na prvni pohled nevidis ze by se tam voda dostala.
Ovsem dulezite je co udela oxidace za tyden/mesic. To uz ti v tech videich samozrejme neukazi.
Co se konstrukce tyce tak sem si nevsiml ze by byla nejaka zvlastni. Kdyby to uz podle nejake certifikace vyrabelo Sony... tak se tim pochlubi.
Ze by nechtelo platit za certifikaci (pokud se vubec neco plati) ale za vyvoj a vyrobu podle te certifikace ano? To nedava smysl.

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Re: Jak zkopírovat ze Z3 fotografie pomocí Otg?

Příspěvek od vitvalecka » 31 kvě 2018 11:19

Ano, za IP certifikaci se platí. Hodně se to zrovna teď řeší v souvislosti s OnePlus 6, který je podle rozborky stavěný na IP68, ale výrobce jen uvádí, že je "vodě a prachu odolný" bez nějakého dalšího upřesnění.

Odesláno z mé Xperie XZ2 pomocí Tapatalk

Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

Petr 78

Příspěvek od Petr 78 » 31 kvě 2018 15:01

Mirda86:

Já měl Xperii X Compact rozebranou do šroubku a její konstrukce je vodotěsná.
Má všechny prvky jako Xperie s IP68 (membrány na reproduktorech, mikrofonu a tlačítkách. utěsněný USB-C a 3,5mm konektor, přilepený displej a záda, těsnění na šuplíčku pro SIM,...)
Navíc se tenkrát X Compact prodával na japonském trhu s certifikací IP68 a měl stejnou konstrukci.

S certifikací to v praxi funguje tak, že výrobce vyrobí telefon a pošle ho do certifikační zkušebny, kde telefon otestují a podle výsledku testu přidělí certifikaci.
A tento proces se platí a ne málo.
Takže mně chybějící certifikace u X Compactu smysl (peníze) dává.

vitvalecka:
Podle tohoto videa ten telefon konstrukci na IP68 nemá. Třeba šuplík pro SIM nemá těsnění, mikrofon, reproduktory a tlačítka nemají membránu.
Osprchování ten telefon zvládne, ale s potápěním do vody už bych to neriskoval.

sodekcz
Typ zařízení: Xperia X Compact

Příspěvek od sodekcz » 31 kvě 2018 18:24

X Compact pro Japnsko má údajně jinou konstrukci (vodotěsnou). Telefony pro náš trh ji nemají. Já bych to se svým telefonem dobrovolně neriskoval.
Xperia X Compact

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Příspěvek od Mirda86 » 31 kvě 2018 19:01

Petr 78: Ok ja ji rozebranou nemel tak nevim.Ale nedava mi to smysl.Sony klidne mohlo informovat ze zvladne aspon dest a politi.Nejake koupani vetsinu lidi stejne nezajima.

Nebo napsat jak iPhone...ze je vyroben dle IP67 ale poskozeni tekutinou nekryje zaruka :D

Petr 78

Příspěvek od Petr 78 » 31 kvě 2018 21:50

sodekcz píše:
31 kvě 2018 18:24
X Compact pro Japnsko má údajně jinou konstrukci (vodotěsnou). Telefony pro náš trh ji nemají. Já bych to se svým telefonem dobrovolně neriskoval.
Údajně, ale nikdo nikdy nedokázal jakou.
Jak jsem psal výše. Xperia X Compact má vodotěsnou konstrukci stejně jako jiné vodotěsné Xperie. Tam už není co vylepši nebo změnit.
Já si spíš myslím, že získat IP certifikaci pro Japonsko nebude tak drahé nebo komplikované jako pro zbytek světa. Ale to jenom tak polemizuju. Neznám přesné podmínky.

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 31 kvě 2018 21:57

A nebo se prostě chtěli vyhnout reklamacím utopených telefonů... Xko je taky voděodolné, ale certifikace je až u X Performance. Každopádně - záměrně to zkoušet nebudu, spíš kdyby se náhodou sttalo, tak ocením, že to mobil přežil :) .
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

PeTTrol

Příspěvek od PeTTrol » 06 čer 2018 11:52

Vodotěsnost??? Přátelé, myslíte to vážně?? Nikdy jsem telefony úmyslně do vody nedával... Z3Compact napřed odlepený předek, po reklamaci a "opravě" v Arvatu následně 2x odlepený zadek... Následovala výměna za Z5compact... Po tom co jsem během jedné přeháňky zmokl s telefonem v kapsy u košile orosená čočka zadního foťáku... Reklamace, oprava... A teď přijedu domů a jdu opět mobil reklamovat. Odlepený zadní kryt... A to tedy fest... Za rok a půl telefon venku z krytu prakticky nebyl, stále v silikonu... Krytka otevřena mnou 4x.. Ted sem sundal kryt a zděsil jsem se. V místě tlačítka on/off zadní kryt vyboulen tak že vidím pod něj!!! Lepidlo které drží na odlepeném zadku uvnitř samý prach... Někde se asi stala chyba...

PeTTr

Odesláno z mého E5823 pomocí Tapatalk

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od vitvalecka » 06 čer 2018 18:42

Tak ale to je notoricky známá rozlepující se Z3 Compact. :wink:

Osobně jsem měl Z1, Z3 Dual (v podstatě dvakrát) a teď XZ2. Sestra navíc ještě svou Z3 Dual, Z5 Dual a XZ1.
Pravidelně své voděodolné telefony umývám vodou pod kohoutkem, sestra jen příležitostně. Za celou dobu jsme doma utopili jediný telefon - Z3 Dual - a to zcela úmyslně, aby mohla jít na reklamaci, protože byla už z výroby špatně slepená (přes upevnění na "poutko" prosvítalo světlo od displeje).

Do telefonu bez zvýšené odolnosti bych už dneska (pokud bych neměl fakt dobrý důvod) nešel. Razím totiž teorii, že deštník je dobrý jen na přivolávání deště, navíc při nejrůznějších nehodách (převrácená flaška s pitím, rozsekám se s mobilem v ruce uprostřed rozbahněného kopce atd.) se to vážně hodí. :D
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ2 Compact“