Nefunkční Google Pay

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
rpospec
Typ zařízení: Xperia XZ2 Compact

Nefunkční Google Pay

Příspěvek od rpospec » 19 čer 2018 15:42

Najednou mi přestalo fungovat placení telefonem přes Google Pay. Nejsem si vědom žádných zásahů kromě instalace poslední aktualizace minulý týden. NFC je funkční, aplikaci taky normálně otevřu a vidím své platební karty, ale když přiložím k platebnímu terminálu telefon, tak se vůbec nic nestane. Do teď to bylo absolutně bez problémů. Nevíte někdo co s tím? Děkuji

Edit:
Tak vyřešeno. Sice nevím co pomohlo, protože jsem udělal několik kroků najednou, ale již funguje.Restartoval jsem telefon, vypnul a zapnul NFC, vymazal paměť u aplikace Google Pay a povolil přístup k úložišti (nevím jestli je potřeba)...

Radmen
Typ zařízení: XZ2 Compact

Re: Nefunkční Google Pay

Příspěvek od Radmen » 28 srp 2018 17:51

Takže normálně platíš pomocí XZ2 Compact, máš dual sim (on se dělá i single sim?).
Měl jsem Z5 Compact, normálně jsem platil mobilem a co mám XZ2 Compact, tak jsem nebyl schopen zaplatit mobilem. Telefon se tváří, že i zaplatit chce, ale terminál vůbec nereaguje. V návodu jsem se dočetl, že mám mít speciální NFC simku (wtf, 2018, HCE). Tu teda máš, či ne? Operátor ji nevede. Z různých Sony podpor jsem dostal různé odpovědi, jednou že tu NFC sim musím mít, podruhé, že ne, potřetí, že ano... Sony mě začíná štvát čím dál víc.

kotlik

Příspěvek od kotlik » 28 srp 2018 18:35

Či potrebuješ špeciálnu sim to ti povie tvoja banka a nie Sony. Ale tie simky pre platbu cez NFC sa nepoužívajú už pár rokov. Mám obyčajnú sim a mobilom platím bez problémov. Platba s XZ2C je dokonca rýchlejšia ako na priateľkinej LG V30. Skoro je tak rýchla ako bezdotykova platba priamo kartou.

Radmen

Příspěvek od Radmen » 28 srp 2018 18:40

Mně se to zdá taky jako nesmysl. Mám Monetu, jak říkám, na Z5C to bylo naprosto bez problému. Zkusil jsem tam tu kartu několikrát přidat, autorizoval jsem telefon v bankovnictví, nastavil si platby mobilem i skrz jejich aplikaci... a stále to samé. Blbý je, že se to blbě testuje, jestli to už funguje. Nemůžu půl hodiny v kuse blokovat pokladnu a kupovat něco každých 30 vteřin se mi taky zrovna nechce.

Autor tohoto vlákna
rpospec
Typ zařízení: Xperia XZ2 Compact

Příspěvek od rpospec » 29 srp 2018 08:48

Pokud máš Monetu, tak určitě žádnou speciální sim nepotřebuješ. Mám taky Monetu a z hlediska banky jsem absolutně nic neřešil. Až na jeden problém, kdy najednou přestaly platby fungovat to běhá naprosto perfektně. Problém (viz. výše ve vlákně) jsem vyřešil, ale nevím přesně co pomohlo. Máš tu platební kartu v Google Pay autorizovanou?
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ2 Compact“