Firmware 52.0.A.8.107 dostupný pro Sony XPERIA XZ2 Compact

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Firmware 52.0.A.8.107 dostupný pro Sony XPERIA XZ2 Compact

Příspěvek od verbatim » 08 črc 2019 09:56

FW 52.0.A.8.107 je ode dneška postupně uvolňován pro sérii XZ2.

Vzhledem k méně výrazné změně čísla sestavení na poslední pozici z 52.0.A.8.83 na 52.0.A.8.107 to zřejmě budou jen bezpečnostní záplaty k 1. Červenci 2019 a možná i nějaká další opravdu drobná vylepšení uživatelského zážitku - budu rád za upřesnění od majitelů tohoto skvělého kousku.

Sony bohužel nevydává žádný seznam změn/oprav, který řeší daná aktualizace...

Máme zde tedy již 9. menší pravidelnou aktualizaci Operačního systému Android 9.0 Pie.

Obrázek

Uvidíme, co vše bude vylepšeno oproti předchozí verzi FW - změny v UI již víceméně očekávat nelze (gesta - pokud někdy dorazí - tak asi až s další verzí OS - dle toho jak moc bude samotná společnost Google klást důraz na jejich používání).

Uvidíme, jak brzy se aktualizace dostane do našeho regionu Customized CE1, neboť předchozí verze byla pro náš region opět vynechána...

Zdroj:
Xperia™ XZ2 Compact (H8314)

Xperia™ XZ2 Compact (H8324)
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Odör
Typ zařízení: XZ2 Compact

Re: Firmware 52.0.A.8.107 dostupný pro Sony XPERIA XZ2 Compact

Příspěvek od Odör » 12 črc 2019 12:52

SONY už nekúpim. Nezmyselné preskakovanie regiónu v aktualizácií. Nič nové neprinášajú, žiadna zmena v prostredí jednoducho nič. Bohužiaľ, bol to môj posledný smartfón od nich. Blbne mi, no neviem.
Galaxy S4 mini, Galaxy S7, OnePlus 3, OnePlus3T, Galaxy S8, XZ1 Compact, Moto Z Play, Asus Zenfone 5, XZ2 Compact, Iphone XR

Radius
Typ zařízení: XZ2C DS

Příspěvek od Radius » 13 črc 2019 03:08

Tomu říkám paradox, stěžovat si na měsíční aktualizace, na obecně jednu z nejlepších podpor 🙄 To přeskakování není sice ideální, ale problém to taky není. Velké změny už nebudou, teď se v Sony zaměří na Q. Taky jsem čekal třeba gesta, ale jinak si na podporu nemůžu stěžovat.

Odör

Příspěvek od Odör » 15 črc 2019 08:45

Preto už nejdem ani do jedného androidu. Chytil som malware, posledný v médiách preberaný "agent smith", to znamená, že sa mi zobrazovala reklama len tak na ploche z ničoho nič. Pritom nič nesťahujem, a ak už tak len z google play. Naviac mám aj ESET, vôbec nerozumiem ako mu ušiel. Hry nehrávam, na reklamy neklikám, pochybné stránky nenavštevujem. A cez to všetko som to chytil. Čudoval som sa, čo sa mi začali zobrazovať všade reklamy. Sony mi už aktualizáciu nepriniesol dva mesiace. Samsung aspoň tie bezpečnostné dodržiava.

Moderátorský edit: Poslední příspěvky se necitují.
Galaxy S4 mini, Galaxy S7, OnePlus 3, OnePlus3T, Galaxy S8, XZ1 Compact, Moto Z Play, Asus Zenfone 5, XZ2 Compact, Iphone XR

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Příspěvek od Mirda86 » 15 črc 2019 10:30

Mozna za to muze ten ESET :D

Tak hodne stesti s jabkem. Nebo tlacitkacem...

Odör

Příspěvek od Odör » 15 črc 2019 12:54

Nie som konšpirátor :D.

Radius

Příspěvek od Radius » 24 črc 2019 02:27

Já od začátku, co jsem měl SE X8 žádný malware neměl. Teda aspoň nevím 🙂 A to flashuju, neznámé zdroje, ladění, root. Jen XZ2C je zatím ušetřena. Nedělám si iluze, každý systém může být napadnutelný, ale nedělal bych z toho vědu.

Odör

Příspěvek od Odör » 26 črc 2019 08:35

To nikde netvrdím. len mi vadí preskakovanie bezpečnostných updatov od sony v našom regióne. A mal som mnoho androidov tak mi nevadilo skúsiť to tentokrát inde. Minuloročná vlajková loď, nový A9 ale UI je stále o ničom, fotoaparát s porovnaním s inými je hlboko za konkurenciou atď. To, že som sa rozhodol pre konkurenčný OS nebolo len tým, že som chytil malware.

Mirda86

Příspěvek od Mirda86 » 26 črc 2019 08:42

Ono je fakt ze dokud clovek iOS nezkusi (o nicem jinem se asi nebavis) tak nedoceni/nepochopi jak dobrej a vyspelej Android ve sve podstate je.

Radius

Příspěvek od Radius » 29 črc 2019 00:22

Tak Android mobilů je hodně, někteří výrobci na to kašlou, ale zrovna Sony patří v aktualizacích k nejlepším. Nicméně je možný si třeba přes Fleshtool nahrát jinou customizaci, já mám třeba DE a každý měsíc mi přijde. I když, oni nedávno změnili značení a i uvolňování.

Odör

Příspěvek od Odör » 01 srp 2019 14:22

To je to. Že sa mi už nechce babrať s rôznymi toolmi na nastavovanie si svojho systému. Keď som bol mladší som sa veľmi rád vŕtal v androidoch.
Uvidím ako dlho vydržím na iOS. Kúpil som si XR a zatiaľ som spokojný. Vyhovuje mi faceID viac ako odtlačok prsta. Prehľad v menu je katastrofálny ale konečne mám gestá a je to super návykové. V rámci bezpečnosti som spokojný. Fotoaparát je briliantný. Chýbajú mi widgety a prehľadnejší Settings. Apple apps fičúrky využívam pravidelne. Takže zatiaľ som spokojný. Najradšej som mal windows na phonoch. Najvyspelejší systém. Ak by som mal zmeniť systém tak by som už šiel len do Google.

Mirda86

Příspěvek od Mirda86 » 01 srp 2019 14:32

No widle mam jeste v supliku a vyspele teda nikdy nebyly :D To je vec nazoru asi.
XR ma super vydrz na pomery iPhonu. Ale display je prumernej (ano prechazel sem z kvalitniho Samsungu), fotak neurazi a ani nenadchne. Takova P30 o 10k levnejsi momentalne ho ma o tridu lepsi v horsich svetelnych podminkach. Plus sirokac a samozrejme zoom. Ve srovnani s ni je XR ubohe.
FaceID super. Ale nevim proc clovek pak jeste musi udelat gesta tahem aby se dostal na domovskou obrazovku. Zbytecne omezeni.
Jedine co ma iPhone perfektni je video.

Tak at slouzi ale mel sis priplatit nebo jit do konkurencniho androidu. XR je paskvil. Levny to neni a dobry to neni (podle me samozrejme). A velky jak krava zbytecne.

Odör

Příspěvek od Odör » 01 srp 2019 15:45

XR je veľký ale samsung ho*no vydrží :D. Samsung má jediný rozumný kompakt spolu so Sony. A dík. Dúfam, že budem spokojný.

ja poslednú dobu nechápem tú mániu za nočnými fotografiami. Samozrejme mať ich je super, ale keď viem ako dlho budú ladiť tento režim tak neviem ani čo by som chcel odfotiť. Zaujímajú ma denné fotografie a v šere. Viac mi je ľúto, že nemám ten širokáč a zoom. A huawei nemusím. Mám averziu voči tejto značke. Nie preto, že je to čína, tých som už mal (Oneplus, Xiaomi). Ale nebaví ma. Neviem to vysvetliť. Mal som huawei watch GT, kvalitný kus HW ale ten ich OS a postupné vyladzovanie bolo otrasné tak som to musel predať. Čakám čo sa predstaví s watch active 2. Ak budú lacnejšie a dlhú výdrž a mať funkcie ako apple watch tak som rozhodnutý.

Na tú výdrž sa ľahko zvyká. Toto je neuveriteľné a už som aj zabudol aké to je nabíjať telefón raz za dva dni. Hardcore vyťaženie a večer mi ostalo 40%. Xperia pri veľkej záťaži padala na 18% večer. A veľakrát mi blblo na xperii prijímanie hovorov, zaškrvčanie zvuku atď. Takéto problémy som mal aj s xz1 compact. A to som ten z tých ľudí, čo nič neinštalujem do smartfónov okrem apiek na prácu a fotky(skype, onedrive,spotify,shazam,googleFotky,lightroom,fb,ig,msg,pdfreader...). Zbytočnosti ma nezaujímali. Reset nastavení a nič nepomáhalo. Vždy to po čase zblblo. A Keďže som nevidel dostatočnú náhradu v android segmente som prešiel na iOS. Aktuálne využívam iCloud, mám ho na wine, mám to pekne prepojené a som spokojný. Takže som odstavil na chvíľu onedrive. Ešte keby mal apple niečo na štýl google fotiek (dá sa doinštalovať ale keby mali niečo svoje) a lock appiek, nič mi nechýba. Za mňa je to lepšie než Sony xz2 compact. A aj keď ma vyšiel na 470€ nebol som s ním spokojný. Pre mňa už potom nepoužiteľný. Lacný nebol a dobrý nebol :D.

P.S. telefón som kupoval cez amazon za 660€ (Apple s nimi spravil konečne partnerstvo). U nich stojí 799€ XR64gb + mali zľavu 20%. Preto som do toho šiel.

Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ2 Compact“