Sony XPERIA XZ2 Premium oficiálně představena

Odpovědět

marokanec
Moderátor

Re: Sony XPERIA XZ2 Premium oficiálně představena

Příspěvek od marokanec » 17 dub 2018 13:54

Xperia XZ2 Premium má vylepšený jas. Důvodem je jiná technologie display "RGBW" s bílým subpixelem přidaným do konvenčního RGB. To zlepšilo jas obrazovky, která byla údajně slabým bodem rozlišovací schopnosti 4K. Maximální jas se zlepšil o 30% ve srovnání s Xperia XZ Premium.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

skrble
Typ zařízení: BlackBerry KEYone 64

Příspěvek od skrble » 17 dub 2018 14:11

Mně se nový design docela líbí, minimálně přední strana. Nevidím to jako takovou tragédii. Hranatý přístroj líp vypadá, kulatý mi neprodře dlaň a dál dosáhnu palcem. Je ale fakt, že když si tohle člověk představí opatlaný a vlásečnicově odřený po roce používání, bude to asi pěknej kentus. :D Kdo si ještě vzpomene na Lumii 800? Tak podobná a přitom o tolik hezčí!

Ad fotoaparát: snad ještě nečekáte, že bude Sony fotit dobře? Tohle bude úplně stejný jako všechny ostatní modely: mizerná expozice (zejména v případě velkých přechodů mezi světlem a tmou), vyblitý detaily (slitý dohromady) a těžkej postprocessing. Fakt tady ještě někdo věří, že bude něco jinak? Vsadim se klidně o kilo. :lol:

Jinak bych rád zopakoval, že s podobnými články se s Tebou, Jožko, Sony ani nadále bavit nebude. Všichni chápeme Tvůj názor a myslim, že s nim i většina lidí souhlasí. Telefon je blbě načasovanej (ať už přijde do Evropy nebo ne), požerou ho další modely v létě, bude dost drahej atd. Je tam prostě hodně faktorů, který s vysokou pravděpodobností prodejům moc nepomohou. To zmiňuju, kdybys mě chtěl chytat za slovo a vytrhávat z kontextu.

Ale:
V podstatě jakýkoliv zveřejněný koncept by se mi líbil více než telefon, který nakonec výrobce představil.
Mně jako nezávislym pozorovateli a někomu, komu na budoucnosti webu záleží připadá, že tenhle tón už je zkrátka podsouvání vlastního názoru. Tohle není dobrá kritika. Proč bych s Tebou měl jako Sony spolupracovat, když o mym výrobku napíšeš tohle (a neni to aprílovej článek)?
Představit jej ale týden po startu prodeje modelu XPERIA XZ2 je podle mého polibkem smrti, kdo dnes dá 20 000 korun za telefon, když už je představena vylepšená verze (ano, XPERIA XZ2 Premium je o pár milimetrů vyšší, ale telefony jako celek si jsou skutečně hodně blízké).
Koupí si to kde kdo. Pochybuju, že ti, co maj v kapse dvacku na mobil, budou tak moc řešit, kterej je lepší. To dělaj fanoušci tady na webu, různý nerdi atd. Určitě to znáš. Dá se to napsat úplně jinak.
Sám k fanouškům tohoto řešení nepatřím a doufal jsem, že u nejvyššího modelu na to výrobce půjde jinak. To se nestalo a opět se setkáváme s výrazně zakulacenými zády. Mně se to nelíbí, ale své fanoušky si to jistě najde.
První dvě věty OK. Tohle je normální kritika, na svůj názor máš právo, proti tomu nemůže nikdo u blogovýho webu říct ani popel. Třetí větou už to ale jen opakuješ, zbytečně to zvýrazňuješ. Mně se ten design líbí a nepotřebuju dokola číst to, že se Ti to nelíbí. Třetí věta to zabíjí. Mohl bys to klidně napsat jako: "Nový telefon se opět nese v novém designu se zakulacenými zády. Výrobce udělal změnu a nelze mu to zazlívat, ačkoliv se mně osobně více líbily původní hranatější modely."

Ale to je jen můj názor. Samozřejmě Ti nic nevnucuju. Jen si myslím, že kdybys na Xperia.cz psal delší dobu víc diplomaticky (a jak vidíš, vůbec nemusíš skrývat svůj názor), mohlo by zastoupení alespoň trochu změnit názor.
ThinkPad user

BlackBerry KEYone 64 GB nejde za den vybít. Smartphone je znovu mobilní.

fbio

Příspěvek od fbio » 17 dub 2018 14:22

Ale Jožka má pravdu (dle mého názoru) a těch názorů na tento dizajn je víc. Nevím zda je Jožka měl v ruce, já tedy ne, ale za mě se mi nelíbí, ačkoliv dle specifikací je to špičkový telefon....

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od vitvalecka » 17 dub 2018 14:26

skrble:
Kde se pod to můžu podepsat?

Ad fotoaparát - radši se moc nesázej, asi bys prohrál. Paradoxně nová XZ2 je fotoaparátem v podstatě na úrovni S9 nebo P20.

fbio: Ale to nikdo nikomu nebere. Jde to ale napsat/říct různými způsoby a bohužel ten, který aktuálně využívá Jozef mi přijde už trošku "agresivní". Šlo by to všechno napsat daleko diplomatičtěji, jak píše skrble.

Odesláno z mé Xperie XZ2 pomocí Tapatalk
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

skrble
Typ zařízení: BlackBerry KEYone 64

Příspěvek od skrble » 17 dub 2018 14:44

to vitvalecka:
Vidíš, ani jsem to nezkoumal (protože po těch letech od Xperie T jsem tomu už prostě nevěřil). A to já bych byl ochotnej se s kamarádem u piva vsadit i o hodně víc (Xperie máme oba rádi, ale co se fotoaparátů týče, máme to jako etalon navoněný bídy). You saved my ass! :D
ThinkPad user

BlackBerry KEYone 64 GB nejde za den vybít. Smartphone je znovu mobilní.

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Příspěvek od Mirda86 » 17 dub 2018 14:57

Ja se teda budu opakovat ale P20tku sem mel do vcerejska doma a Xperia dela stejne nebo spis lepsi foto. S9 sem jeste nemel ale S8 ano a zatim si u XZ2 nemuzu stezovat teda :)

virtual
Typ zařízení: XZ2C

Příspěvek od virtual » 17 dub 2018 15:24

skrble píše:
17 dub 2018 14:11
Samozřejmě Ti nic nevnucuju. Jen si myslím, že kdybys na Xperia.cz psal delší dobu víc diplomaticky (a jak vidíš, vůbec nemusíš skrývat svůj názor), mohlo by zastoupení alespoň trochu změnit názor.
V podobném duchu jsem se už také vyjadřoval...

fbio píše:
17 dub 2018 14:22
Ale Jožka má pravdu (dle mého názoru) a těch názorů na tento dizajn je víc. Nevím zda je Jožka měl v ruce, já tedy ne, ale za mě se mi nelíbí, ačkoliv dle specifikací je to špičkový telefon....
A kdo rozhoduje, co je pravda? I tady je skupina lidí, kterým nový design minimálně nevadí, dokonce si přístroj koupili. Každopádně neustálé a opakované negativní brblání výrobce k větší spolupráci s xperia.cz nepřesvědčí určitě, věty typu "Výrobce si ale zachoval svůj vlastní styl, takto škaredé topmodely nikdo jiný nemá" od spolupráce přímo (a zbytečně) odrazují...

Mac

Příspěvek od Mac » 17 dub 2018 15:39

marokanec píše:
17 dub 2018 13:54
Xperia XZ2 Premium má vylepšený jas. Důvodem je jiná technologie display "RGBW" s bílým subpixelem přidaným do konvenčního RGB. To zlepšilo jas obrazovky, která byla údajně slabým bodem rozlišovací schopnosti 4K. Maximální jas se zlepšil o 30% ve srovnání s Xperia XZ Premium.
Hehe, to je fajnový marketingový šmuk. Úplně stejný jako používá LG u televizí.
RGBW panely mají sice lepší kontrast, ale silně na úkor kvality všeho ostatního.

Podle spousty definic pixelu dokonce 4K RGBW panely by měly být spíše 3K, protože ten bílý pixel by se do toho neměl počítat.
Xperia XZ1, Lenovo Vibe S1, Xperia SP, Xperia Mini Pro

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 17 dub 2018 18:42

Nejsem žádný technik ani odborník, tak o kvalitách se nemohu přít, ale jen konstatuji, že by mělo jít opravdu o panel LGD typu M+
http://www.lgdisplay.com/eng/product/technology/mPlus

JozeFFFF
Typ zařízení: lt22i

Příspěvek od JozeFFFF » 17 dub 2018 19:33

mac - neporovnavaj jablka s hruškami ... telky zo smartfonmi ... u smarftonov nieje rgbw na ukor rozlišenia .... teda, aspon u xperii p to tak nieje, je take rozlišenie, ake deklarovali.... uvidime po testoch XZ2P..

ďalšia vec, kde sa piše, že XZ2P ma RGBW displej ? na strankach sony mobile čitam všelico, ale nikde nevidim rgbw... určite by to propagovali...

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 17 dub 2018 23:09

Ano, dalo by se to napsat jinak, ale stávající forma mi tedy nepřijde vyloženě špatná, spíše střízlivé hodnocení situace. Způsob představení ze strany výrobce ukazuje, že tomu tak prostě je (a on to taky nijak nemaskuje).
Obrázek

Mirda86

Příspěvek od Mirda86 » 17 dub 2018 23:23

Zpusob predstaveni ze strany vyrobce ukazuje ze je to nejskaredejsi vlajkova lod? :) Tak to bude spis nejaky subjektivni pohled nez nejaky fakt.
Stejne jako to samotne hodnoceni. Zatim to spis prave vypada naopak z pohledu sirsi verejnosti vcetne recenzentu. Co tak koukam tak na design nadavaji jen nekteri velci fandove znacky.Coz se samozrejme dalo cekat.

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 17 dub 2018 23:29

Četl jsi vůbec ten dnešní článek? Samotný telefon chválím, kritizuji marketing a načasování.
Obrázek

Mirda86

Příspěvek od Mirda86 » 17 dub 2018 23:35

Nn o zadnem clanku nevim.
Myslel sem ze se tu zas resi to co sem psal v predchozim prispevku :) Aspon to vypadalo ze na to reagujes ;)

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 18 dub 2018 08:32

Mně osobně vaničky nevadí, ale každá vana musí mít špunt :D, respektive otvor, který rozhodně nenarušuje dizajn, zde pod tímto otvorem myslím 3,5mm jack.

Obecně si myslím, že absence jacka, hybridní sloty zrovna nejsou věci, kterými se nutně Sony muselo inspirovat, lepší by bylo si v tomto jet svou cestou.

Pač když už se opičit v něčem po konkurenci, tak přidat optickou stabilizaci pro foto a jelikož Premium nebude levná záležitost, mohla už mít k pěkné RAMce i 128 GB vnitřního úložiště.

Ale jinak mně se líbí i ta XZ2 Premium. Snad prodejní boom u XZ2 a XZ2 Compact nestojí a nepadá na dárku k předobjednávkám (viz kolik se vyrojilo nabídek okolo na bazarech atp) a budou se prodávat slušně i dál.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 18 dub 2018 10:59

Chtěl bych zveřejnit a objasnit pár informací co jsem vystudoval na zahraničních webech. K rozměrům, váze a ceně. K délce a bradám tolik. Má větší brady a horší poměr obrazovky k tělu hlavně z důvodu kvalitnější přední kamery. Kvalitnější většinou znamená větší. Vím, že konkurence to umí lépe ale většinou nepoužívá stereo repro nebo pokud používá, tak nevalné kvality. Teď k tloušťce, která je hlavně ovlivněna zaobleným designem. Většina zákazníků (ale já to rozhodně nebyl) volala po změněně designu. Zaoblená záda pro někoho vypadají efektně, neokoukaně, svébytně ale tím vzniká i dost nevyužitého místa. Vždy se vše lépe skládá do tzv. krabice kde jsou rovné plochy. Dále bych uvedl, že ti co nadávají, že jde o vanu by měli první telefon fyzicky prohlédnout a potom hodnotit. Možná XZ2c působí jako tzv. vana, ale protože je kompaktní. U XZ2 to podle mě už pravda není (čerpám z vyjádření uživatelů) a u XZ2P která je ještě delší to tak rozhodně působit nebude. Sony tloušťku měří vždy v nejtlustším místě u čočky. Nevím jak to dělá konkurence, ale oni mají na papíře jen 8 mm, ale s výrazně vystouplými čočkami. Pokud bych přidal ty cca. 3mm navíc, tak jsme na podobných číslech. Dalším aspektem je použitý materiál. Sony i konkurence používají sklo, ale jak z důvodu zaobleného designu ale i kvality a odolnosti Sony používá tlustší materiál než konkurence. Tím se plynule dostáváme k váze kde kvalitnější a odolnější materiál znamená větší váhu. Sony využívá navíc i dalších technologií jako jsou haptické motorky. Bude mít větší baterii než u předchozího modelu. Všechno to má vliv na váhu. Cenu jsem zatím zaznamenal jen na konferenci včera v Číně a tam má stát 1100 USD. Pokud se bude prodávat u nás, tak cena může být úplně jiná. Spíše uvádím jen okrajově a zatím to nemá valnou výpovědní hodnotu.
Rozhodně se nechci ve všem Sony zastávat. I říkám, že konkurence něco umí lépe, ale důvody které jsem uvedl jsou podle mě logické a více osvětlují veškeré parametry.

Mirda86

Příspěvek od Mirda86 » 18 dub 2018 11:38

Pod to se podepisu.Kor s tou vystouplou cockou fotaku.

Dalsi vec k vaze. Neni to muj poznatek ale cetl sem ho v recenzi a musim souhlasit. Pravdou je ze diky tomu designu a te vaze je ten telefon v ruce jistejsi. Proste tou vahou lip do ruky zapadne nez podstatne lehci mobily. To je proste fakt, no.

virtual
Typ zařízení: XZ2C

Příspěvek od virtual » 18 dub 2018 12:06

verbatim píše:
18 dub 2018 08:32
...ale každá vana musí mít špunt
...tak přidat optickou stabilizaci pro foto ...
Chápu, že mnoho uživatelů používá nejrůznější drátová řešení, která nechtějí zahodit. Na druhou stranu jack s D/A převodníkem zabírají hodně místa, sám jack je rizikové místo pro vodotěsnost, stejnětak je složitější montáž, takže se vůbec nedivím výrobcům (zvlášť pak výrobci vodotěsných telefonů), že se to snaží "přehrát" na bezdrátové rozhraní BT, které je v telefonu stejně přítomno, a design, montáž ani vodotěsnost neovlivní a ještě ušetří za součástky, licence atd.
Optickou stabilizaci a světelnější objektiv měla mít (podle mého názoru) celá řada XZ2, lépe měla být u velkých modelů umístěna čtečka vzhledem k umístění objektivů.

marokanec píše:
18 dub 2018 10:59
Teď k tloušťce, která je hlavně ovlivněna zaobleným designem. Většina zákazníků (ale já to rozhodně nebyl) volala po změněně designu. Zaoblená záda pro někoho vypadají efektně, neokoukaně, svébytně ale tím vzniká i dost nevyužitého místa. Vždy se vše lépe skládá do tzv. krabice kde jsou rovné plochy...
Tomu se mi nechce věřit, jako kdyby někdo nosil na zádech "pro parádu" prázdnou krosnu. Navíc by nebyl problém udělat záda rovnější. Já bych řek, že prohnutost a tloušťka jdou ruku v ruce s rozměry nějakých komponentů (design a technologie). Jen spekuluju, ale proč není např. objektiv blíž ke kraji?
A jen potvrzuju, že jak boky tak záda takto lépe padnou do ruky...

Mirda86 píše:
18 dub 2018 11:38
Proste tou vahou lip do ruky zapadne nez podstatne lehci mobily. To je proste fakt, no.
No, buďme objektivní, zase to při dobíhání tramvaje protrhne kapsu nebo stáhne kalhoty... Sice mi to problém nedělá /nejezdím tramvají :wink: /, ale váha vysoká (zdánlivě bez důvodu) je i u kompaktu, i při porovnání s předchůdci. Z1C 137 g, XZ1C 143 g, XZ2C 168 g.

kiosk123
Typ zařízení: Sony Xperia Z3+

Příspěvek od kiosk123 » 19 dub 2018 20:23

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 19 dub 2018 22:45

To naživo je tedy hodně relativní...
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ2 Premium“