Čekání na Android 10

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Artemian
Správce Google+
Facebook profil: http://www.facebook.com/jirispalensky.cz
Typ zařízení: Xperia XZ3
Kontaktovat uživatele:

Čekání na Android 10

Příspěvek od Artemian » 02 říj 2019 14:01

Obrázek

Na Android 10 čekáme všichni.
Ti co si vyzkoušeli BETA přístup mi jistě dají za pravdu, že nová gesta jsou neskutečně návyková, a já doufám, že SONY zachová možnost přepnutí mezi třemi módy (3 tlačítka / 2 tlačítka / gesta), tak jak to v čistém Androidu je... Stejně tak doufám v možnost změny tvaru ikon (nejenom na ploše) a přebarvení systému dle nabízených barev.

Prozatím se o seznamu potvrzených zařízení nikde nic nepíše a SONY dál zarytě mlčí. Doufejme, že XZ3 se updatu dočká a nepostaví XZ series na druhou kolej oproti jejich novým 1, 10, 10 Plus, 5 zařízením. Už právě díky tomu, že probíhal oficiální BETA test právě na XZ3 a na žádném jiném zařízení od SONY ne.

Na tomto webu nám SONY děkuje za poskytnutá data a doporučuje sledovat Blog SONY MOBILE pro bližší informace o aktualizacích.

Na mnohých diskuzích a jiných webech se stále zmiňuje listopad, jako měsíc vypouštění aktualizací. Popravdě, mi to přijde trochu pozdě. Minimalně modely 1 a 5 by měli A10 nasadit nejlépe v tomto měsíci, aby si zachovali tvář výrobce, který uvolňuje aktualizace stále mezi prvními (pokud nebudeme počítat zařízení z programu AndroidONE). Zařízení 10/10 Plus a XZ3 už asi aktualizaci v listopadu snesou, a já doufám, že se aktualizace na A10 dotkne i zařízení z portfolia XZ2. XZ Series (XZ, XZ Premium, XZ1, XZ1 compact) už nejspíše nemohou s novým systémem počítat. Což zrovna u XZ Premium je opravdu škoda. Nicméně 3 updaty u nich již proběhly (Nougat na startu, Oreo a Pie v dalších letech).

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Galaxy Note 9

Re: Čekání na Android 10

Příspěvek od vitvalecka » 02 říj 2019 14:33

Pouze bych zopakoval, co jsem tu už psal - vzhledem k minimálním rozdílům mezi XZ3 a XZ2 lze očekávat ukončení podpory současně. A už teď to podle mě nebude, spíše až s Androidem 11.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2 -> Galaxy Note 9
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, Z5 Dual, XZ2, XZ2 Compact - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia XZ1

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 02 říj 2019 16:31

Teď jsme za vodou, alespoň s telefony se Snapdragonem 845. Otázka je kdy a jak to bude vypadat...
Obrázek

Autor tohoto vlákna
Artemian
Správce Google+
Facebook profil: http://www.facebook.com/jirispalensky.cz
Typ zařízení: Xperia XZ3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artemian » 02 říj 2019 16:53

No, launcher již znám, na něm se nejspíše nic nezmění do doby, dokud Pixel launcher neprojde upgradem. Side Sense, Gaming Mode a CinemaPRO nejspíše také zůstane. SideSense jsem nedávno na XZ3 začal v hojné míře používat a musím říct, že se citlivost a použitelnost velmi zlepšila. Zmizely lagy animací, a pokud věnujete pár minut přizpůsobení, určitě si SideSense také zamilujete. Za mě bych přidal možnost, umístit alespoň 3 kontakty pro rychlé volání/SMS.

Také bych rád viděl nějaký posun s 3D Autorem... CPU se zrychlila, a kvalita fotochipů také - bohužel aplikace modeluje stále stejně (nedobře). Proč nevyužijí 3D Autora k tvorbě jakýchsi Animoji, jaké známé ze Samsungu a Apple. Však co je na tom, že oni to mají také. Je to věc, díky které by si uživatelé 3D Autora oblíbily a častěji ho využívali. Bohužel se obávám toho, že nám ho brzy zaříznou, stejně tak Aplikace hudba by měla projít nějakým faceliftem (včetně Albumu a Videa). Design je zastaralý a nezapadá do nového designového jazyka Androidu. Zrovna mediální appky jsou u SONY skvělé a v posledních letech ztratily mnoho užitečných funkcí (čtení složek na síti, apod.)

Sloučení divizí by nám krom lepšího zapojení do portfolia SONY mělo přinést i lepší SW vývojáře. Moc v to doufám. Xperia potřebuje svěží vítr do těchto vod.

Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ3“