Android Q Developer pre Xperia XZ3

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
largo2

Android Q Developer pre Xperia XZ3

Příspěvek od largo2 » 09 kvě 2019 10:30

Včera sa na XDA objavila beta veria androidu Q Developer pre Xperia XZ3.Ide nainštaloval aj cez Xperia Companion, musí to byť minimálne verzia 2.5 - https://support.sonymobile.com/cz/xperi ... nion/#gref
https://forum.xda-developers.com/xperia ... o-t3928165
https://developer.sony.com/develop/android-q-beta . Je tu napísaný postup, ako ide nainštalovať cez Xperia Companion.
Alebo u príspevku od pallo85 viewtopic.php?f=142&t=20813&p=297174#p297174
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Je to beta verzia, tak všetko nefunguje na 100%. Je určená pre verzie H8416, H9436 a H9493.
Ale mobil rozpozná mobil ako verziu H8416, takže nefunguje duál a mobil rozpozná externú SD kartu, ale rôzne aplikácie už nie. A ani pri pripojení k PC. Obsah uložený na externej SD karte sa dá zobraziť cez systémovú aplikáciu Moje súbory.
Všetko ostatné by malo fungovať.
Naposledy upravil(a) largo2 dne 09 kvě 2019 17:23, celkem upraveno 1 x.
Android Q Beta 3 pre XZ3
HTC Wildfire > Xperia Arc > Xperia Z1 Compact > Xperia Z3 Compact > Xperia Z5 > Xperia Z5 Premium > XZ3 Green dual

Artemian
Správce Google+
Facebook profil: http://www.facebook.com/jirispalensky.cz
Typ zařízení: Xperia XZ3
Kontaktovat uživatele:

Re: Android Q Developer pre Xperia XZ3

Příspěvek od Artemian » 09 kvě 2019 17:05

Já instaloval 2× a pokaždé se mi mobil po pár minutách provozu samovolně restartoval. Takže mám zpět ofiko build.
XPERIA™ XZ3 Forest Green
Jiří SPÁLENSKÝ
vedoucí prodejny

COMFOR STORES a.s.
Palladium
Náměstí Republiky 1073/1
110 00 Praha 1

M: jiri.spalensky@comfor.cz

Autor tohoto vlákna
largo2

Příspěvek od largo2 » 09 kvě 2019 17:35

Je to predsa len beta verzia, tak sa dá niečo takého čakať. Zatiaľ sa mi mobil reštartoval iba raz a to keď som nainštaloval Nova launcher a nastavil som ho ako predvolený, ale aj tak sa prekrývali obidva launchere. Po preinštalovaní Nova to už bolo ok.
Ako prvé som najprv spravil Továrenské nastavenia a až potom urobil flash cez Xperia Companion.
Android Q Beta 3 pre XZ3
HTC Wildfire > Xperia Arc > Xperia Z1 Compact > Xperia Z3 Compact > Xperia Z5 > Xperia Z5 Premium > XZ3 Green dual

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 09 kvě 2019 22:27

U mě brutální spotřeba baterie, ale tak nějak jsem s tím počítal, na testování fajn. S gesty bojuji, toto prostě Sony neumí...
Obrázek

Autor tohoto vlákna
largo2

Příspěvek od largo2 » 11 kvě 2019 10:55

https://developer.android.com/preview/overview

Ešte stále mám android Q v mobile. Vyzerá to, že po troch dňoch sa baterka celkom ustálila a včera dokonca nebol ani jeden samovoľný reštart mobilu. Mobil nejako veľmi nevyťažujem, takže včera bolo len niekoľko hovorov a ostatné už celý deň len WhatsApp, Mesenger a Viber zo 100% ráno bolo večer ešte 50%.
Skôr mi vadí, že nepodporuje oznamovaciu led diódu a na xda niekto písal, že sdkarta mu normálne funguje. Romka má možnosť aj Presadiť tmavý režim, tak všetky aplikácie, ktoré máte v mobile nainštalované budú tiež celé v tmavom režime. Ale po reštarte mobilu treba zase znova tú možnosť povoliť v nastavení vývojárov.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Android Q Beta 3 pre XZ3

Artemian
Správce Google+
Facebook profil: http://www.facebook.com/jirispalensky.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artemian » 12 kvě 2019 00:51

No NOVA launcher vím, že dělá problémy s beta verzi Android Q. Ten jsem ani neistalival, nehledě na to, že není na Q ani připravený (animace apod.). Nový "Quickstep Launcher" se mi moc líbí. Blíží se to trochu AndroidONE programu, což je mi sympatické.

Jen doufám, že bude mít launcher trochu více možností - viz. NOVA launcher (který je BTW také od Google). Nechme se překvapit. Počkám si na Beta4 nebo možná až na finální build. Čistý Android je v XPERIA mobilech vážně cool. Kéž by se dalo přihlásit do AndroidONE programu a do mobilu by se tak tento build nainstaloval. 😁
XPERIA™ XZ3 Forest Green
Jiří SPÁLENSKÝ
vedoucí prodejny

COMFOR STORES a.s.
Palladium
Náměstí Republiky 1073/1
110 00 Praha 1

M: jiri.spalensky@comfor.cz

McRyba
Facebook profil: Martin Junior

Příspěvek od McRyba » 09 čer 2019 16:57

Takže se to dá naaplikovat i do stock XZ3 bez Recovery ? :D že bych to snad taky votestnul ? :D
K700i - Xperia Mini Pro - Xperia U - Xperia M - Xperia P - Xperia M2 Aqua - Xperia Z - Xperia Z2 Purple - Xperia XZ Forest Blue- Xperia XZ3 Deep Green

Autor tohoto vlákna
largo2

Příspěvek od largo2 » 09 čer 2019 22:04

Ide nainštalovať normálne cez Xperia Companion min. vo verzii 2.5. Nepotrebuješ ani root, ani recovery. Musí byť BL zamknutý, inač ťa Xperia Companion nepustí.
Návod je v prvom príspevku.
Je to Beta 3 verzia, tak nefunguje všetko presne. Určite nefunguje dual, lebo mobil sa načíta ako H8416. Foťák má málo nastavení, nejde notifikačná dióda. Celé notifikácie sa objavia na zamknutej obrazovke. A mobil detekuje SDkartu, ale aplikácie už nie. Na SDkartu sa dostaneš cez vstavanú aplikáciu Súbory. Na prehrávanie hudby používam už dlho aplikáciu PowerAmp a tá si načíta aj SD kartu.
Ale na testovanie je dobré.
Už som si na Android Q beta zvykol a už ho používam mesiac.
Teraz v júni by mala byť aktualizácia na Beta 4.
Android Q Beta 3 pre XZ3

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 09 čer 2019 22:21

Já mám tedy na Betě děsnou spotřebu
Obrázek

Autor tohoto vlákna
largo2

Příspěvek od largo2 » 09 čer 2019 22:33

Minimálne celý deň mi vždy vydrží, ale ja zase mobil velmi nezaťažujem. Používam hlavne Whatsapp a Messenger, zopár hovorov a mailov. Počúvam hudbu cez BL sluchátka a vtedy som nezaregistroval väčšiu spotrebu ako predtým. Neskúšal som zatiaľ spotrebu baterky pri navigácií, filmov a náročných hrách
Android Q Beta 3 pre XZ3

Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ3“