Xperia 10 - unboxing

Autor tohoto vlákna
verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Re: Xperia 10 - unboxing

Příspěvek od verbatim » 02 črc 2019 12:00

Nedávno jsem do rodiny pořídili taky Desítku. Ve stříbrné/šedé barvě nevypadá vůbec špatně, takový elegantní telefonek.

My jsem stihli fajn akci v Datartu, kde je telefon sám o sobě ve stříbrné barvě levnější (8490Kč) a k tomu Night shopping - tedy dalších 10% dolů nakonec tedy vyšel na 7599Kč a k tomu jako dárek Powerbanka 10000mAh, antivir (ten jen zmiňuji pro úplnost, jinak jsme jej samozřejmě neinstalovali), karta od T-Mobile s kreditem 200Kč - což v době neomezeného internetu od T-Mobile víc než potěšilo (člen rodiny teď bude dlouhodobě v zahraničí v rámci EU).

Stran ceny, kdyby stál normálne na prahu 7500Kč (jako jsme pořídili my po několika akcích) - věřím, že by se pro něj rozhodlo třeba i více lidí...

Hry dotyčný taky nehraje a musím uznat, že kvalita hovoru, ale i signálu je úplně jinde oproti předchozí M5 :D

Jinak gratuluji k rozhodnutí a ať dobře slouží - třebaže jsem měl a mám pořád trochu výhrady - když porovnám Desítku s XA2. Ale zase když se nám tak hezky sečetly ty akce, a cena byla tam, kde by dle mého měla být normálně, tak to rozhodlo...
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

motohead
Typ zařízení: Sony Xperia 10 plus

Příspěvek od motohead » 02 črc 2019 12:25

To je pěkná cena. Já měl podobnou právě na Smarty.cz.

Vyšší cena je u japonských výrobků obecně. Možná za to mohou cla, poplatky, nevím, ale já mám třeba velké zkušenosti s foťáky a ty mají také vždycky natažené.

Jenže, oni taky Japončíci v těch firmách mají vývoj, přinášejí nové věci, snaží se a to něco stojí. Nejsou jen kopírky jako Číňani. Špatný je, že tohle většinového kupce nezajímá.

Každopádně, já se trošku Xperie 10 bál. Jednak kvůli výkonu a vlastně i displeji. Načetl jsem si toho hodně, mimochodem český recenze poměrně dost mimo. Pak ty výkřiky několika lidí, pohybujících se napříč českými weby a neustále opakujících těch pár nepravdivých frází...to mě docela odrazovalo. Ještě, že jsem ze "starý školy" a chci si všechno osahat na vlastní kůži. No a výsledek. Na stole mi leží krásná modrá (ta barva je fakt parádní, stejně jako modrá na XA2....a jsem spokojenej. Tak třeba to někomu pomůže:)). Přeji hezký den.

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Příspěvek od Mirda86 » 02 črc 2019 12:46

Sice pekne popsano nicmene kupce i zajima jak to bude fungovat. A taky si chce treba polepsit. Jo vyvoj je krasna vec. Tak proc to zabiji zastaralym hw a malou operacni pameti? Kor v druhem pripade je to na hlavu. Android ma sve limity. Neni to iOS kde by 3GB v pohode stacily. U androidu je to tak na hranici. u telefonu za pulku. V teto cenovce ostudne. Rad si za Sony priplatim ale za toto fakt ne :)

motohead

Příspěvek od motohead » 02 črc 2019 13:09

No, 3GB na hraně? Nevím, synátorovi jsem kupoval před rokem motorolu s 2GB, před týdnem mu přišel android pie. Jede na tom hry, volá, fotí, natáčí a že by se mu telefon zadýchával? Už jsem mu nabízel, že mu koupím novej stroj, ale nechce...já myslím, nebo mám zkušenosti, že nejvíc zaplevelí android právě ty nadstavby, a pak je taky hroznej rozdíl, jak výrobce telefonu odladí prostředí...Ano, měl jsem služební Xiaomi, kterej měl 6GB a byl zasekanej jako blázen. Aktualizace snad každej týden, pořád něco "vylepšovali" a pořád to bylo pomalejší...tak nevím...osobně si myslím, že 3GB vs 64 GB vs Pie stačí tak 90% populace...jen hráči musí hrát na nižší rozlišení...:)).

Ale jasně, cena 10 je o cca dva litry přestřelená...možná i o víc, ale neřešil jsem to. Prostě jsem si chtěl udělat radost...a mám jí:))

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Xperia 10 - unboxing

Příspěvek od Mirda86 » 02 črc 2019 13:18

Operacni pamet slouzi k trosku necemu jinemu nez si myslis a popisujes. I na 2GB ti pojede skoro vse. Ale najdi si co znamena multitasking. Pokud ti nevadi stale ukoncovani aplikaci na pozadi a nasledne znovunacitani tak ok.
Myslet si ze jde o lagovani nebo ze ti nepojede nejaka hra je usmevne. Na to uz je zase hlavne potreba hrubej vykon.

Samozrejme. Kazdemu staci zrovna to co si momentalne koupil tak si to obhajuje. Pripadne nema srovnani s necim lepsim :) To ze mas predsudky k jinym znackam neznamena ze telefon od jine znacky nemuze fungovat stejne nebo lepe za pulku ceny X10...ano bude :)

Neberu ti tve nadseni. Hlavne ze ses spokojenej. Nicmene dle tvych naroku bys byl spokojenej i L3 za podstatne mensi peniz :)
A navic mel sem skoro vsechny Xiaomi telefony s 6GB RAM na trhu (nevim ktery myslis) s global ROM a s tou zasekanosti se musim jen smat :) Naopak i Redmi Note rada za par kacek funguje vyborne. Nehlede na jejich top modely o kterych nejspis mluvis :) Nejaky lagovani uz nehrozi skoro u zadne znacky. Dnes se jede na vlne spatneho multitaskingu coz je ve vysledku horsi jak lagovani ;)

motohead

Příspěvek od motohead » 02 črc 2019 13:52

Co je multitasking vím...a zbytek jsou jen mé osobní zkušenosti. Nic víc, nic méně. Xiaomi šli z domu všechny, u nás ve firmě taky....dál asi nemá cenu pokračovat. Díky za názory.

dnjbc

Příspěvek od dnjbc » 12 srp 2019 12:14

Ahoj. Tak jsem koupil manželce desítku. Stříbrnou za 7500. Zatím zkoušíme, ale zdá se super. Displej je nádherný a telefon padne pěkně do ruky. Jen na jednu věc nemůžeme přijít. A to jak přidat další plochu. Jde to vůbec? Díky za info
Tak vyřešeno. Stačí objekt, třeba widget přetáhnout do boku. Ale jen na pravou stranu.

Autor tohoto vlákna
verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 14 srp 2019 11:45

Jj, souhlas. Nyní již opravdu Desítka spadla na 7500Kč a to je, myslím si, daleko férovější cena, než 9000Kč. Škoda, že takto nestál od úplného začátku...
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA 10“