Fotime s Sony Xperia 5

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Hondak
Typ zařízení: XPERIA XZ2 Compact

Fotime s Sony Xperia 5

Příspěvek od Hondak » 01 lis 2019 21:22

Tak uz tradicne zalozim tema, kde mozte hadzat fotky odfotene novinkou. :) Ja som uz troska dnes fotil a porovnaval s OnePlus 7T PRO a musim povedat ze Xperia 5 sa drzala statocne, samozrejme ako vzdy ma troska vernejsie farby a obcas lepsie vyvazenie bielej. Hodim sem par foto co som dnes pofotil, troska svietilo chvilu slnko, tak som to hned vyuzil, ziadne umelecke, len testovacie rozneho druhu. :)

Xperia 5

https://www.zonerama.com/XZ2Compact/Album/5735404

OnePlus 7T Pro

https://www.zonerama.com/XZ2Compact/Album/5735436

V albume 7T Pro som nechal aj fotky s HDR a bez, aby bolo vidno rozdiel. Inak tie hodiny v albume 7T Pro su 5x zoom, je tam 3x zoom objektiv, ale som prekvapeny ako to dal s celkovym 5x.
Sony XPERIA XZ2 Compact Black
Sony XPERIA 5 Black
OnePlus 7T Pro

Tomason

Re: Fotime s Sony Xperia 5

Příspěvek od Tomason » 02 lis 2019 00:17

Tak tady je pár mojich kousků, já jsem s foťákem velmi spokojen.
https://www.zonerama.com/Album/5735835

Autor tohoto vlákna
Hondak

Příspěvek od Hondak » 02 lis 2019 08:11

Pekne fotecky, vidim ze vo vecernych isli hodne dopredu, uz sa skoro dotiahli na konkurenciu. 🙂 Ale co som mal v rukach nove Iphone 11, tak tie fotia fakt uzasne, len skoda ze nerobia plnohodnotny dualsim. ☹️
Sony XPERIA 5 Black
OnePlus 7T Pro

Tomason

Příspěvek od Tomason » 02 lis 2019 09:57

Podle mě je foťák víc než dostatečný, pak už se hledá už jen ta pomyslná piha na kráse.
Rozdíly už mezi telefonama jsou minimální, a je to i o lidech co stim dokáží. Znám lidi, co můžou mít v ruce cokoliv a fotky jsou strašný, a někdo vykouzlí za pár korun fotky parádní.

Autor tohoto vlákna
Hondak

Příspěvek od Hondak » 11 lis 2019 22:44

Tak uz mi konecne dorazil kryt original Sony, musim povedat ze je super, aj ked drahy ako kokain. :D Konecne som teda mohol telefon zacat normalne pouzivat a dorazil presne den pred vyletom do Pieštan, hned som toho vyuzil a nieco konecne pofotil a vyskusal plnohodnotne fotak a porovnal ho. Fotil som s Xperiou 5 aj s OnePlus 7T Pro. Nahodene dva odkazy, jeden Xperia a jeden OnePlus. Prijemne pozeranie. :)

Xperia 5

https://www.zonerama.com/XZ2Compact/Album/5764307

OnePlus 7T Pro

https://www.zonerama.com/XZ2Compact/Album/5765944
Sony XPERIA 5 Black
OnePlus 7T Pro

Autor tohoto vlákna
Hondak

Příspěvek od Hondak » 13 lis 2019 19:00

Tak napisem par slov k fotaku v novej Xperii 5, uz som nieco pofotil, takze uz mam myslim dost skusenosti.

Hlavny fotoaparat :

foti velmi pekne, ostrenie funguje vyborne, myslim ze sa mi ani nestalo ze by som nemal ostru fotku, farby verne, vyborne vyvazenie bielej, ako sme zvyknuty u Sony. Konecne uz je tam stabilizacia, takze vecerne fotky isli asi najvacsi skok hore, uz sa moze pokojne merat s najlepsimi. Nieje tam samotny nocny rezim, fotak vyhodnosti sam ze je malo svetla a predlzi cas, aby nabral viac svetla, fotky nevyzeraju ako u konkurencie ( Huawei .... ), nerobi z noci neprirodzeny den, vecerne fotky si zachovavaju svoju originalnu atmosferu, to sa mi paci.
Co sa mi nepaci, ze manulany rezim sa da pouzivat iba s hlavnym fotakom, neprepnete si v nom ani zoom, ani sirokouhly, coz je skoda, myslim ze v manulanom nastaveni by sa z nich dali dostat este lepsie fotky. Dalsia vec co je divna, ze napriklad na starom XZ2 Compact som pekne videl ked som namackol spust, ze je zaostrene a tu nevidim nic a este je to akesi divne rozmazane pri foteti ( ako keby to zobrazovalo v nizsom rozliseni ), neviem ci to je bug. Ofotena fotka je sice ostra, ale pri foteni absolutne neviem, ci mam dobre zaostrene alebo nie, tomu nerozumiem, dufam, ze to je bug a opravia to. HDR nieje zle, vacsinou fotku vylepsi a pomoze s prepalmi, obcas ale uskodi, ale velmi malo. Dynamicky rozsah ma ale OP 7T Pro lepsi, aj s nim pracuje lepsie, tam by mohlo Sony este zabrat. Prepinanie objektivov nebudem ani komentovat, preklikavat sa stale cez vsetky...

Zoomovy 2x :

Ten asi zatial najvacsie sklamanie, ked zaostri na 100 %, tak su fotky ostre a pekne, ale ostrenie si zije svojim zivotom, malo kedy mam uplne ostru fotku, ked neklikem na displej presne kam chcem ostrit, aj to nie vzdy pomoze a potom zase z toho bodu zoberie expoziciu a fotky su casto potom velmi svetle, dufam tie ze to este doladia. Ostrenie je nejake rozhasene u zoomu.

Sirokouhly Ultrawide :

Ten je teda na spickovej urovni, zatial som nedrzal lepsi sirokac ako toho, OP 7T PRO sa nechyta ani omylom, ani MI 9T PRO. Vzdy perfetkne ostre fotky, vdaka fixnemu focusu, niekedy vyhoda, niekedy nie. Mi9 ma aut ostrenie aj pri sirokaci a daju sa potom robit pekne makro snimky a zaujimave fotky. Samozrejme okraje fotky niesu uplne ostre, ale to nema ziadny ultrawide, este obvzlast ked je zapnuta korekcia rybieho oka. Tak ci tak zatial najlepsi Ultrawide, to sa Sony podarilo. Perkektna ostrost, podanie farieb a uhol zaberu.
Uz som asi aj napisal celkom dost, tolko k fotakom. :-)
Sony XPERIA 5 Black
OnePlus 7T Pro

Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA 5“