Povolení instalaci aplikací z neznámých zdrojů

Všechny možné užitečné programy pro vaše telefony
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Sprasetemvruce
Typ zařízení: Xperia XZ2 Premium

Povolení instalaci aplikací z neznámých zdrojů

Příspěvek od Sprasetemvruce » 01 čer 2019 20:04

Zdravím, jde mi o Povolení instalaci aplikací z neznámých zdrojů, nejde o to že bych to neuměl najít, ale o to že stažené aplikace například hry v té nabídce prostě nevidím... a tak jim nedokážu udělit oprávnění... zkoušel jsem dát i zobrazit systémové aplikace ale beze změny, budu rád za každou radu.

Moderatorský edit postu - vzhledem k povaze příspěvku přesunuto do odpovídajícího fóra - nejedná se čistě o problém týkající se XZ2 Premium. verbatim

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Re: Povolení instalaci aplikací z neznámých zdrojů

Příspěvek od verbatim » 01 čer 2019 20:13

To je ale v pořádku. Hry tuto možnost nemají.

Výhodou je mít tuto možnost povolenu jen pro 1 aplikaci, přes kterou pak lze aplikace mimo Google play instalovat - typicky nějaký Správce souborů.

Tedy pro ten budeš mít povoleno - pak si přes něj najdeš instalační soubor, který budeš mít uložen ve vnitřním úložišti/na paměťové kartě, klikneš na něj a požadovanou aplikaci si tak nainstaluješ.

Rozhodně nepovolovat pro webový prohlížeč a určitě je to lepší varianta, než bývalo v dřívějších verzích OS, kde se toto povolovalo paušálně.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
Sprasetemvruce

Příspěvek od Sprasetemvruce » 01 čer 2019 20:18

mám povoleno pro file commander, hádám znáš, ale i když je přes něj hra nainstalovaná tak nejde, čekal jsem že chyba je právě v tom povolení, mám teda hledat jinde?

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Galaxy Note 9

Příspěvek od vitvalecka » 01 čer 2019 21:49

Sprasetemvruce píše:
01 čer 2019 20:18
...ale i když je přes něj hra nainstalovaná tak nejde...
Možná by to chtělo upřesnit, popřípadě předvést nějaký konkrétní příklad. Takhle mám pocit, že jeden mluví o koze a druhý o voze.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2 -> Galaxy Note 9
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, Z5 Dual, XZ2, XZ2 Compact - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia XZ1

Autor tohoto vlákna
Sprasetemvruce

Příspěvek od Sprasetemvruce » 01 čer 2019 22:14

Stáhnul jsem si hru z nějaké android stránky (samozřejmě ne z obchodu play). Při instalaci proběhlo vše v pořádku, spustil jsem soubor apk a úspěšně nainstaloval, u druhého souboru který obsahuje další soubory potřebné pro chod hry jsem složku vložil podle několika návodů na googlu/yt do android/obb ale při zapnutí hry mi to ukazuje chybovou hlášku "download failed because the resources could not be found", četl jsem někde že to vyřeší přidělení oprávnění pro instalaci z neznámých zdrojů, ale tu má file commander přidělenou, telefon jsem i restartoval, zkoušel to instalovat se zapnutou i vypnutou wifi a zkoušel jsem i vymazat data/mezidata ale opět bez jakéhokoliv úspěchu.

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Galaxy Note 9

Příspěvek od vitvalecka » 02 čer 2019 00:26

Aha, tak tohle nebude problém s oprávněním pro instalaci z neznámých zdrojů. To řeší čistě a pouze to, zda lze/nelze spustit instalační APK soubor. Aplikace se ale nainstalovala v pořádku.

Tvůj problém je, že ta hra nevidí soubory tam, kde je očekává. Jako první bych zkusil, pokud jsi je dával do složky "../android/obb" do vnitřního úložiště telefonu, hodit je do odpovídající složky na SD kartu, popř. obráceně (z karty do vnitřního úložiště).
Občas totiž aplikace hledají ve specifickém umístění a když tam ta data nevidí, tak se zlobí.

EDIT:
Jinak doufám, že je to legálně získaná hra, protože pokud ne, tak bych jako moderátor musel bohužel jednat...
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2 -> Galaxy Note 9
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, Z5 Dual, XZ2, XZ2 Compact - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia XZ1

Autor tohoto vlákna
Sprasetemvruce

Příspěvek od Sprasetemvruce » 02 čer 2019 11:04

Přesunul jsem soubory z SDčka do interního úložiště, nainstalovanou aplikaci jsem odinstalovat a vše udělal znovu a jede to. Díky moc.

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 02 čer 2019 18:57

Koukám, že se zde diskuze docela rozjela a vidím, že skutečně nešlo o problém instalace z neznámých zdrojů, jak se prve zdálo.

Jinak ano, vnitřní úložiště je jistota, pač označení karty a tedy i cesty k ní (systémem Android) se kus od kusu liší a záleží, jak je upraveno apkáčko...
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Odpovědět

Zpět na „Aplikace a hry“