XPERIA Home 10.2.A.2.10 přináší možnost nastavení mřížky ikon

Všechny možné užitečné programy pro vaše telefony
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

XPERIA Home 10.2.A.2.10 přináší možnost nastavení mřížky ikon

Příspěvek od Jozef Cmar » 30 pro 2016 23:55

Společnost Sony Mobile velmi pravidelně aktualizuje svoje systémové aplikace a pokud bychom chtěli informovat o každé aktualizaci, tak celé měsíce neděláme nic jiného. Většina aktualizací není příliš důležitá, výrobce se zaměřuje na detaily a opravy zjištěných chyb. Před dvěma týdny ale byla uvolněna aktualizace aplikace XPERIA Home, která nabízí jednu novou funkci. Můžete si totiž nastavit velikost mřížky...

Zjednodušeně řečeno si nyní můžete sami nastavit, kolik řádků a sloupců ikon se vám vejde na jednu obrazovku. Vybírat můžete ze čtyř možností, bohužel je samotné nastavení celkem úzké a konkurence to stále umí lépe. Jsem ale rád, že se tato funkce do telefonů Sony XPERIA vrátila, určitě totiž má svůj smysl. Osobně ale po prověření všech verzí nakonec zůstanu u výchozího rozložení, které vypadá (podle mého) nejlépe. Jsem zvědav na aktualizace této aplikace v roce 2017. Co by měl výrobce udělat, aby se vám líbila více?

download - https://depositfiles.com/files/w98iae29f

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Badyrain

Re: XPERIA Home 10.2.A.2.10 přináší možnost nastavení mřížky ikon

Příspěvek od Badyrain » 31 pro 2016 12:13

Opět zpřístupnit změnu velikosti ikon, nehledě na velikost mřížky. Jinak aplikace maká v pořádku.

Sent from Sony Xperia Z2

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 31 pro 2016 12:57

Moje zkušenost je následující, nainstaloval jsem to na Xperii Z1 Compact a tam naprosto v pořádku, instalace během chvilky, telefon to omladilo.

Jelikož kompatibilita instalačního balíčku od 4.4, zkusil jsem to hodit i na E4g :lol: , no a výsledek nebyl dobrý - instalace trvala hrozně dlouho, až jsem pak musel dát "domeček" a Launcher byl nainstalován, ale vypadalo to blbě a telefon byl zpomalený... Odinstalace aktualizace běžnou cestou nešla, naštěstí root explorer (ES File Explorer) pomohl.

Říkal jsem si fajn, tak sem už to dávát nebudu a když to beží skvěle na Z1 Compact, zkusil jsem to hodit i na M5... A výsledek víceméně podobný jako u E4g... Instalace trvala neúměrně dlouho až jsem musel stisknout "domeček". Launcher tedy nainstalován, ale lehké záškuby mě iritovaly, takže jsem odinstaloval aktualizaci - zde to naštěstí šlo (podotýkám Andorid MM).

Tak jediné, co spojuje oba telefony je MediaTek, ale přijde mi zvláštní, že zrovna to by stálo za tím, že by obyčejný Launcher dělal problémy už jen při instalaci... To u Z1 Compact instalace proběhla úplně v pohodě, rychle...

Jinak super ta mřížka, vejde se tam toho víc.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Thymallus
Typ zařízení: XA2/XZR

Příspěvek od Thymallus » 02 led 2017 08:12

Já mám z této aktualizace taky rozporuplné pocity. Mřížka je fajn, ale když dám 5x5, tak třeba sony hudba widget nejde roztáhnout na šířku 5ikon a vypadá to blbě... taky jsem si všiml, že když "tapnu" aplikaci, tak se displej hned vrací na home obrazovku - a bohužel kapku trhaně, což mi vadí...
a zmizela možnost zmenšených ikon...
a úplně to nejhorší je, že neumím odinstalovat tuto verzi HOME a nahodit verzi předešlou. při instalaci předchozí verze mi to napíše že nebyla nainstalována a v možnostech aplikací umím xperia home jen "vynutit ukončení" ale žádné odinstalování aktualizací tam není...
neporadí někdo jak nahodit předešlou verzi? tedy jak odinstalovat tuto novou? nemám root...
děkuji

edit.:
tak podařilo se pomoci aplikace "Easy Uninstaller"
Když je vůle, cesta se najde ;)
Obrázek

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 02 led 2017 10:57

Thymallus

Případně bys to odinstaloval pomocí ES File Explorer, jak jsem psal výše.

Thymallus

Příspěvek od Thymallus » 02 led 2017 12:46

To byla má druhá možnost.
je ale hloupé, že to nejde přes standardního správce aplikací...
každopádně nová Xperia Home je jinak fajn, ale zůstanu u předchozí verze, která mi vyhovuje více.
Obrázek

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 02 led 2017 13:36

Jen doplním, že i u Z1 Compact nelze standartně odinstalovat aktualizaci Luncheru, ta šla stadartně odinstalovat jen u M5. Nicméně u Z1 Compact funguje nejlépe a i instalace proběhla tak, jak měla a dost zmodernila ovládací prostředí, čili tam zůstane.

Jen mě překvapila ta M5, tam to opravdu nebylo dobré (když pominu E4g, ale u ní jsem ani neočekával nějaké zázraky - ta funguje nejlépe se svým launcherem ve verzi 7. :lol: )

Thymallus mohu se jen zeptat, na jaký telefon jsi to instaloval?

Honziczech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honziczech » 02 led 2017 22:08

Mám nainstalované jak na E4g tak na XA a jede úplně v pohodě... Žádný problém.
Using Tapatalk

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 02 led 2017 22:41

Tak mi nedalo tvrzení od Honziczech a zkusil jsem to znovu na E4g - tentokrát jsem vymazal data u Launcheru a zvolil jendodušší schémátko a nakonec to proběhlo tak jak mělo a i na E4g se v pohodě nainstalovalo, čili beru zpět :) a E4g je rovněž hezky omlazena :D

Thymallus

Příspěvek od Thymallus » 03 led 2017 06:37

to verbatim: xperia ZR, čili kapku starší kousek, ale vše zvládá v pohodě. launcher se jakoby sekal jen ve chvíli, kdy jsem "tapnul" aplikaci a "zobrazila" se domácí obrazovka a to v situaci, když jsem ji "tapoval" na jiné, než domácí obrazovce, tak se ta domácí obrazovka vracela kapku trhaně. snad jsem to popsal správně a víš jak to myslím.
jinak launcher fungoval vpohodě normálně.
nicméně ta vlastnost, kdy se po "tapnutí" aplikace vracelo vše na domácí obrazovku byl docela nezvyk. V předešlé verzi jsem zůstal na obrazovce, na které jsem aplikaci "tapoval". Novou home jsem měl cca 14 dní a nezvyk sem si na toto chování. A mít mřížku 5x5 - hlavní výhoda/novota této aktualizace jsem nakonec po ozkoušení nechtěl. Texty od ikon se zobrazovaly přes sebe a widget hudba nešel natáhnout skrz pět 5políček, tak to vypadalo divně... nehledě na to že zmizela možnost zobrazení menších ikon...
Obrázek

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 03 led 2017 14:32

Thymallus

Díky za dovysvětlení o co se jednalo.

Tak já kupodivu musím nový Launcher pochválit, pač se nic ani trošku netrhá, E4g to zvládá s přehledem i se svým 1 GB RAM, ale zase má, vzhledem k ceně, poměrně výkonný 64 bit procesor (i když vím, že 4.4.4 to nedokáže využít - pokud se nemýlím).

Ale máš pravdu v tom automatickém přechodu na domovskou obrazovku, na toto chování si musím zvyknout, jinak v mém případě to není trhané.

Každopádně schéma Magical winter je taky moc fajn, jen právě ono mi dělalo problém v instalaci tohoto novějšího launcheru, musel jsem nejdříve nastavit jednoduché schéma a pak se instalace zdařila.

Každopádně s tímto Launcherem se mi z nabídky všech aplikací vytratila Xperia Transfere Mobile, u novějších OS jí Sony integrovalo do Nastavení - Zálohování a Obnovení a musel jsem aktualizovat Widget počasí na 2.3.A.0.14, neboť velikost widgetu nebyla v pořádku, byl deformován.

Odpovědět