Sony SmartBand Talk SWR30

Cokoliv se dá připojit k vašemu telefonu

Autor tohoto vlákna
Petr.c75

Sony SmartBand Talk SWR30

Příspěvek od Petr.c75 » 20 led 2015 15:48

Obrázek
http://youtu.be/fLoiL2xVKQU

Dnes mi dorazila velmi důstojná náhrada za Smart Fitness Q-Band...(koupeno na CZC za nynější jakž takž rozumnou cenu 4090Kč

Prvotní testování a používání vypadá na výbornou...I podpora na Google play nějaká je- kromě free aplikací již také cca. pět aplikací placených, ze kterých jsem si ihned vybral lepší domácí obrazovku pro time a weather
Obrázek

Pokud má někdo dotazy, neváhejte, rád danou funkci vyzkouším...tedy pokud náramek vydrží dnešní společnou sprchu...

Prozatímní poznatky:
*Bál jsem se proklamovaných "duchů" e-ink displeje...ale zatím nic hrozného...spíše nic...ale uvidíme během zítřejších akci ve studeném počasí
*Dosah: Překvapivě parádní...zatím testováno pouze po domě (nutno dodat že máme tlusté cihlové zdi), a signál jsem ztratil až o patro výš, a to jen na chvilku...
***Edit 21.1.2015- Dnes s hodinkami během cca devíti hodin našlapáno 16 000 kroků, dva kraťoučké hovory, většinou na today nastavena placená app na počasí s datem a časem, cca 50 notifikací od volajících, sms, whatsapp a email ....a spotřeba cca 19% baterky...
*Již jsem si všiml proklamovaných "duchů" na displeji, které se objevují při přejetí ze stálé, třeba půlhodinového grafiky ...ale není to nijak tragické
*Někdo popisuje chyby při přenosu mezi hodinkami a Lifelogem, kdy se "ztratí" množství kroků-již prý potvrzeno od Sony že je chyba v aplikaci Lifelog. Ale toto se mi dnes ani jednou nestalo, a doufám že to tak zůstane...
*Je mi trochu divné, že nejde nastavit zvuk při příchozím hovoru, jelikož budík a notifikace dosažení cílů zvuk přehrává...zřejmě bych zvuk už z principu náramku stejně nevyužil, ale příjde mi to divné...

*Po prvním celém dnu nošení hodinek, se u mne vyvinula úplnou náhodou jiná taktika ovládání-místo poklepu na hodinky, třeba pro potvrzení nebo přesunu na další z příchozích notifikací, používám "lusknutí" prsty...a jelikož mé "lusknutí" nevydává téměř žádný zvuk, postačí jeho vibrace na rozechvění snímače v náramku :Yahoo!:
Naposledy upravil(a) Petr.c75 dne 21 led 2015 18:35, celkem upraveno 5 x.

Jozef Cmar
Administrátor

Re: Sony SmartBand Talk SWR30

Příspěvek od Jozef Cmar » 21 led 2015 08:55

Co tak natočit nějaké video, dal bych jej na náš YouTube kanál...
Obrázek

Autor tohoto vlákna
Petr.c75

Příspěvek od Petr.c75 » 02 úno 2015 17:58

Těší mě tvůj zájem, ale na natočení recenzního videa, nebo jakkoli by to ve finále dopadlo, asi nemám buňky :oops: :cry:. Takže dnes byl poslední den na to, rozhodnout se zda si náramek nechám, zda mi za tu cenovku stojí, a nebo půjde zpět do e-shopu....
A bohužel šel pryč... :cry:
Nahrazen Vivosmart od Garminu
Obrázek
Bohužel mi začala vadit nečitelnost displeje v noci, a bohužel i dost nízká odolnost plastového krytí displeje, které jsem musel stále rozlešťovat, a nechtěl jsem aby se mi z tak pěkného kousku stal kus škrábanice...
Alespoň malé plus bylo zjištění, že za tolik proklínané špatné synchronizace s Lifelog nemůže nic jiného, než aplikace třetích stran...pokud do náramku natáhnete aplikace Sony, vše je v pořádku, ale pokud použijete aplikaci s předpovědí počasí (momentálně jsou v GP na stažení dvě), z nějakého důvodu se stává že stará hodnota v Lifelogu přemaže hodnotu v náramku....
Takže budiž Ti Sony Smartband Talku země lehká :Rose:

A hurá na Garmin :friends:

dodge4dodge

Příspěvek od dodge4dodge » 27 dub 2015 16:16

Já jsem si pořídil Sony SmartBand Talk náramek asi před měsícem. Pokusím se zde shrnout svoji genezi (důvodi ke koupi) a mé uživatelské poznatky. Moje první zkušenost s Wearables se datuje před dvěmi lety, kdy jsem měl první generaci Sony Smartwatch, kterou jsem dostal jako bonus k telefonu v SunnySoftu. Zhruba po roce se hodinky rozbily a reklamace nebyla vyřešena včas, takže jsem od koupě odstoupil, neboť mě ve výsledku použitelnost nepřišla zas tak dobrá. Sledoval jsem pak další generaci SW2 and SW3, ale nikdy jsem si našel dost důvod proč to nekoupit (cena, velikost, použitelnost atd.)

Ale zpět k Smartband Talk. Když byl produkt představen, tak jsem si o něm se zájmem přečetl, ale pak jsem to nijak zvlásť nesledoval. Spíše jsem zajímal o SW3, ale dostupné recence Androidwearu mě nepředsvědčily. Nutno také podotknout, že nosím běžné náramkové hodniky, které ale nenosím na sport nebo volný čas. Před nedávnem, jsem také rošířil paletů sportů o běhání a celkově jsem začal přehodnocovat svůj sedavý způsob života, takže mít nějaký přehled o fyzických aktivitách mi začako připada důležitejší. V této chvíli jsem jako fanda "gadgets" začal pročítat různé recence sportesterů , náramků. GPS hodinek atd. Nejsem fanatický sportovec, koukal jsem hodně na cena/výkon a následně jsem vycházel i z úvahy, že mobil mám sebou témeř vždy (v kapse), takže utratit xxxx za hodinky z GPS s možností map by přece jen byla drahá duplicita.

V tomto rozpoložení jsem se opět začal dívat na recence Smartband Talk, znovu i na Smartwatch 3, ale hlavně na různé jiné náramky. Bohužel velmi mnoho recenzí se zaměřuje na výčet prvků produktů, vybalování a jiné blbosti, spíše než na středně či dlohodobé zkušenosti s užíváním. Nicméně i z toho, co bylo k dispozici, jsem zjistil, že Smartband Talk je něco mezi sportnáramkem a chytrými hodnikami. Otázka pro každého je, jako tento produktový kompromis odpovídá potřebám a očekáváním.

Sony Smartband Talk jsem upřednostil z několika důvodů - voděodolnost, možnost použít jako handsfree, základí notifikace z mobilu, náklonost ke značce Sony a Xperia, výhodná cena. Bezprostředním impulsem pro koupi nakonec bylo to, že na CZC se objevil nový Smartband Talk za 3500 Kč. V důsledku Smartband Talk je pokračováním větve, kterou Sony začalo s Liveview a SmartWatch 1 avšak reflektujícího nové trendy. Na druhou stranu, vzhledem k tomu, před jako dlouhou dobou Sony s podobnými zařízeními začalo, je škoda, že se nepodařilo vybudovat větší ekosystém aplikací od tvůrců třetích stran nebo že i produkt a aplikace od Sony mohly být v některých ohledech vyspělejší. Například velcí producenti aplikaci pro Sport tracking krok po kroku dělají odnože pro Android wear nebo občas i pro Samsung Fitband, ale pro Sony platform jsem nic nenalezl. Našteští je pár aplikací od malých developerů, které rozšiřují použitelnost náramků a stojí pár korun. Zároveň také kromě dvou aplikací (hodiny, přehled) nic jiného nefunguje bez dosahu telefonu.

Souhlasím s mnoha aspekty hodnocení z tohoto fóra, např. z důvodu snadné poškrabatelnosti diplaje, jsem si vygoogloval folii někde z Koreji, kterou jsem si koupil přes ebay, které spolehlivě eliminuje oděrky displeje a velmi dobře drží (jen je problém ji správně aplikovat).

Používání:
Používám Smartband talk jako takový základní activitytracker, ale pokud jedu na kole nebo jdu běhat, pouštím ještě paralelně na telefonu např. Endomondo. Aplikace Lifelog, které zobrazuje data nasbírané Smartband talk a senzory telefony je docela velký žrout baterie, takže jsem v ním musel vypnout používní senzorů na telefonu, ale tím pádem již neumí sledovat nic jiného než chůzi, běh a spánek. Velmi mi vyhovují notifikace a možnost přečtení náhledu sms, emailu či jiného komunikačního SW. Pokud je potřeba mít k dispozici celou zprávu, je obvykle pohodlnější vytáhnout telefon, ale i aplikace na SmartBand Talk se dokoupit. Občas používám i handsfree funkci, ve spěchu, při sportování a musím uznat, že funguje velmi obstojně. Náramek nosím na pravé ruce, pokud si beru zárověn i hodinky, přepínám diplej tak, aby nezobrazoval čas ani datum. Toto, ale není moc dobře vyřešené, uvítal bych, kdyby šlé lépe customozivat výchozí obrazovka (např. jako smartwatch2) a aby toto přepnuté šlo dělat přímo na náramků a ne pouze v ovládací aplikací na telefonu.

Plusy
- je to náramek a ne hodniky
- nízká váha
- výborná slyšitelnost jako HF
- nabíjení skrze microusb
- voděodolnost
- ovládání kombinací tlačítek z boku a poklepání na diplej
- displej, který není kapacitní - lze zařízení ovládat např. v děšti, když je mokrý diplej
- při občasných krátkých telefonátech jako HF je doba výdrže 3 dny
- detekce kroků a spánku funguje +/- dobře
- rychlé nabíjení (cca 30 min)

Mínusy
- omezení v hlavní obrazovce
- kromě dvou aplikací nefunguje nic bez telefonu v dosahu i když by mohlo dle povahy funkce
- omezení počtu instalovatelných aplikací cca na 8
- nepřesná detekce běhání
- neexistence detekce jiných sportů, které fitness náramky umí: cyklistika, bruslení, plavání atd.
- žádný z velkých výrobců aplikací pro sport nenabízí verzi pro Smartband talk (zobrazení udajů o trase, rychlosti, možnost zastavit, pustit cvičení atd)
- otírání displeje
- nemožnost podsvít displej v noci tlačítkem (jako na starých digitálkách)

Tommy01

Příspěvek od Tommy01 » 31 kvě 2015 20:01

V CZC je cerny Smartband Talk za 2900 tak jsem ho objednal a doufam, ze bude good. Microsoft Band bych bral asi radsi, ale kdyz neni v CR dostupny tak at si ho nechaji :)

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 22 čer 2015 22:48

Za ty peníze lepší, ale podle mého to pořád není málo...

Obrázek

luk6
Typ zařízení: Sony Xperia XZs

Příspěvek od luk6 » 23 čer 2015 00:41

No je důležitý si uvědomit že konkurence není levnější, takže cena dolů nepůjde. Navíc podobné příslušenství je teď velmi oblíbené díky sportu. Vidím to když si jdu zaběhat podél Vltavy (v okolí Stromovky). Zposta lidí má různé podobné náramky. Viděl jsem i od Sony (i když převládá Samsung).

Asi největší slabinu bych viděl v absenci měřiče tepu. Ta mně zatím odrazuje od koupi jak SmartBand tak popřípadě SmartWatch. Škoda, že chybí podpora ANT+ (chci běhat bez telefonu, takže v něm mi je na nic), ta by byla asi uplně nejlepší, protože na tep pás mám a je přesnější než ty kamerky co používají jiní (podporu ANT+ nabízí Garmin). Celkově mi přijde, že ještě žádný výrobce nepřišel s něčím co by se dalo za považovat za dostatečné, a wearables davám ještě čas (SmartWatch jsou ale blízko ideálu díky samostatnosti od telefonu, ale chybí ty sportovní funkce)

phenoush

Příspěvek od phenoush » 23 čer 2015 07:51

Můžete dát tip na dobrou ochranou folii, já jsem koupil na amazonu toto
http://www.amazon.co.uk/dp/B00PZ4UJ4S/r ... TE_3p_dp_1
a folie asi nebude úplně špatná, ale špatně drží, není na ní žádná vrstva lepidla, ale přilne jenom
na display sama. Tím že jsou ale hodinky prohnuté, začne se časem sama odlepovat.
Tzn vydrží asi týden a pak se odlepí.
Díky za rady.

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 23 čer 2015 11:23

Obrázek

Alastir

Příspěvek od Alastir » 29 črc 2015 12:58

Zdravím,

Měl bych pár dotazů ohledně tohoto chytrého náramku.
1) Bude mi fungovat spolu s telefonem Huawei Honor 6? (Android 4.4.4, BT 3.0, NFC)
Aplikaci z Google Play stáhnout lze, znamená to, že je moje zařízení podporováno?

2) Umí tenhle náramek funkci "smart budíku" ? Tzn. umí vibracemi budit v zadaném rozmezí (např. 30 min) dle toho, v jaké fázi spánku se člověk nachází?

3) Lze přes náramek ovládat hudební přehrávač v telefonu?

Předem díky za odpovědi. :)

rombo1
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od rombo1 » 01 pro 2015 13:06

ja by som sa rad opytal ci sa predava vo viacerych velkostiach, napr. panska a damska? alebo je len jedna verzia v dvoch farbach? dakujem velmi pekne
Xperia XZ2, iPad 2017

Kiwi1
Typ zařízení: Xperia XZ Premium

Příspěvek od Kiwi1 » 12 led 2016 20:36

Nemáte někdo info, jestli se nechystá nová verze? U této se mi nelíbí řemínek, mám ho na SWR 10 a po čase se snadno odepíná. Popřípadě nějaká alternativa.
T610 -> T630 -> P990i -> C510 -> X8 a Spiro -> Mini -> T -> Z3 Compact -> XZ Premium

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 20 led 2016 10:34

Obrázek

Kiwi1

Příspěvek od Kiwi1 » 15 dub 2016 05:41

Ahoj, nevíte někdo jak prodloužit vibraci u budíku. 2x zavibrování mi nepřijde úplně ideální a ne pokaždé mě to vzbudí. Taky by mě zajímalo jak vypnout všechny notifikace kromě správ a volání.
T610 -> T630 -> P990i -> C510 -> X8 a Spiro -> Mini -> T -> Z3 Compact -> XZ Premium

Josef Kulhánek

Příspěvek od Josef Kulhánek » 06 čer 2016 21:06

Pořídil jsem si SONY SWR 30 cca po 14 dnech bezproblémového fungování se mi ve vypnutém stavu objevila v pravém horním rohu ikona jakoby kytička a od té doby mi nejde nastavit cifernik a nefunguje sledování spánku. Poradíte mi co s tím? Restart jsem zkoušel a nic se nestalo.

HunterK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HunterK » 21 čer 2016 11:56

Zdravím, také jsem pořídil, chtěl bych se zeptat jak zprovoznit notifikace, i když to mám v nastavení zapnuté, telefon vibracemi na nic neupozorní. Předem díky ze případné rady.
Xperia AcroS | Xperi T2 Ultra Dual | Xperia Z | Xperia Z1 | Xperia Z2 | Xperia XA1 Ultra

HunterK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HunterK » 21 čer 2016 14:44

Navíc jsem zjistil že čas se nezobrazuje správně musím přepnout na jinou obrazovku a pak se čas srovná ale po chvíli je zase zastavený.

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk
Xperia AcroS | Xperi T2 Ultra Dual | Xperia Z | Xperia Z1 | Xperia Z2 | Xperia XA1 Ultra

HunterK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HunterK » 21 čer 2016 19:12

Tak vše snad již funguje odinstaloval jsem aplikaci, znovu nainstaloval a vše ok, možná to dělal nějaký doplněk.

HunterK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HunterK » 30 čer 2016 14:20

Scháněl jsem taky fólii až ji nakonec našel zde http://eshop.e-cks.cz/detail/-/420982

Kiwi1

Příspěvek od Kiwi1 » 30 čer 2016 18:53

Je pravda, že to fólii chce. Sám už mám druhou. Ale z ebay se dá sehnat 6 ks za 150,-.
Odpovědět