Telefony Sony XPERIA s procesory Mediatek mívají problém s WiFi

Rok 2018 bude velmi zajímavý
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Telefony Sony XPERIA s procesory Mediatek mívají problém s WiFi

Příspěvek od Jozef Cmar » 14 úno 2018 00:04

Pokud se podíváte na současné mobilní telefony od společnosti Sony Mobile, díváte se pravděpodobně na nejlépe podporované telefony s operačním systémem Android na současném trhu. Telefony dostávají pravidelné bezpečnostní aktualizace a spousta telefonů už spoléhá na Android Oreo. Telefony s procesory Mediatek ale mívají podporu o něco slabší... A navíc mívají problém s připojením k některým sítím WiFi.

Před několika měsíci si moje maminka vybírala nový mobilní telefon. Není náročná, chtěla pěkný a dobře fungující telefon, který se jí bude dobře držet. Volba padla na model Sony XPERIA XA1 a já se nedivím, je to krásný telefon a díky malé šířce se drží skutečně dobře. Doma ale nastal problém, telefon nefunguje s naší domácí síti WiFi. Nepomohlo ani ruční nastavení, ani úplné vypnutí hesla, prostě telefon se sice připojí, ale po krátké době spojení spadne. Přitom jsme s WiFi nikdy neměli žádný problém a Sony XPERIA XZ Premium se připojila bez problémů (stejně jako mnoho dalších telefonů). Nějakou dobu jsem strávil hledáním řešení a nakonec si vzal domů také model Sony XPERIA XA. Když jsem se ve stejný okamžik připojil k WiFi na obou telefonech, spojení bylo ukončeno ve stejnou dobu. Pátráním na diskuzních fórech jsem zjistil, že s tímto problémem nejsem sám. Reakce byla jasná - telefon jsme vrátili a koupili přístroj od mého druhého oblíbeného výrobce. Ten tak má zákazníka navíc, naopak společnost Sony Mobile opět přišla o jednoho fanouška (moje maminka chtěla jedině Sony...). V letošním roce už ale naštěstí výrobce spoléhá téměř výhradně na Qualcomm, Mediatek je tak konečně minulostí. Osobně jsem procesory této společnosti nikdy rád neměl a ačkoliv jejich poslední kousky nevypadají špatně, tak na Qualcomm zkrátka nemají. Teď už jen budu čekat, jestli výrobce v letošním roce u nějakého modelu nesáhne po Snapdragonu 660/670. Osobně bych z toho měl obrovskou radost. Jaké je vaše hodnocení procesorů Mediatek?

Obrázek
Obrázek

Nazghul

Re: Telefony Sony XPERIA s procesory Mediatek mívají problém s WiFi

Příspěvek od Nazghul » 14 úno 2018 00:16

Otázkou, jestli je na vině opravdu Mediatek? Já měl obdobné problémy s Xperia Z3 a Xperia Z3 Tablet Compact na WiFI u routeru od O2 - Router ZTE ZXHN H168N. Pomohla jen výměna routeru a vše jede, jak má.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 14 úno 2018 00:22

No já problém zažil s těmito dvěma telefony s MTK a ten CPU mi přijde jako solidní vodítko...
Obrázek

bedanek

Příspěvek od bedanek » 14 úno 2018 06:22

Nemám sice xa, ale stará e4g od kluka šlape v pohodě všude kde je WiFi.

gollito

Příspěvek od gollito » 14 úno 2018 07:45

Kamarádka měla stejný problém ale dělal to router od o2, pomohla jen výměna routeru, a teď ji WiFi nepadá... má xperii xa.

Sony
Typ zařízení: Xperia X Performance

Příspěvek od Sony » 14 úno 2018 08:43

Mohu také potvrdit, že po výměně routeru O2 wifi chodí normálně.
Sony CMD X1000, CMD Z5, CMD J5, SE W800, K850, W910, Xperia NEO, SP, ARC, ArcS, Z1, Z2, Z3, Z5, X Performance

Cikada

Příspěvek od Cikada » 14 úno 2018 12:45

Jozef Cmar píše:No já problém zažil s těmito dvěma telefony s MTK a ten CPU mi přijde jako solidní vodítko...
A co takhle výměna routeru, aby se to dalo házet na MediaTek?

Odesláno z mého F8131 pomocí Tapatalk

OK1MNB

Příspěvek od OK1MNB » 14 úno 2018 19:43

Ahoj, mám XA1 od července 2017 a zatím jsem se problémem s wifi nesetkal. Dokonce i na routeru od O2 fungovala bez problémů. Mám XA 1 od vodafonu, flashnutou na DE. Asi bych netvrdil, že to bude chyba mediateku. :ROFL:
Siemens S6, C35, ME45, CX65, SE W810, Z710,C702, Xperia mini (4.0.4 AOSP lite, MIUI v5, Serenity , Viper 7, KK Legacy xperia, 2.3.4 rom xperia mini V2, xperia SP-white-fw.207_AU-root-CWM-LBL-xposed, Huawei p8 lite, Xperia XA1 black

Tronn

Příspěvek od Tronn » 14 úno 2018 20:23

Samozrejme ze to neni chyba MTK. Trosku fail takhle zbytecne strasit...

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 14 úno 2018 21:57

Xperie obecně mají problém s příjmem na určitých routrech a myslím, že je jedno zda Qualcomm nebo Mediatek. Často to vyřeší následná aktualizace telefonu. Někdy se musí nahrát nový FW do routeru a někdy se prostě vyměnit za jiný.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

oldboy63

Příspěvek od oldboy63 » 15 úno 2018 10:28

to marokanec:
presne tak, aj ja som mal doteraz problémy s wifi na x xz1c a až teraz po poslednom update sa to upravilo. pokiaľ som čítal nejaké články, tak chyba bola na strane googlu.
Myslieť, znamená ho^no vedieť!
motorola talkabout 2288, ericsson t65,SE K700i, SE K800i (M2 4GB), SE C905 Black - (M2 16GB, HPM-70, MPS-70 + MS-410, MMR-70)
xperia NEO - 32GB - (ROM SK-CZ XPERIA TEAM EDT-2, kernel aliance 1.5full, unlocBL, root, Adreno JB drivers, foťák-úprava), xperia Z1 Compact (black) + 128 GB SDXC - root, [ROM][5.1.1] LGO Z1C.236 V7.5 WHITE & BLACK, BL po výmene základnej dosky už lock+ kamera CYBERIAN 8.0, xperia XZ1 compact black + 256GB SDXC

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 15 úno 2018 15:35

Já bych asi až takhle moc nepaušalizoval. Moje E4g má plný signál i tam, kde ho na Xku plný nemám, připojí se bez problémů... Otcova XA1 měla ze začátku problémy s WIFI od UPC - často se odpojovala, ale s každou další aktualizací na tom byl telefon výrazně lépe a po té poslední aktualizaci, která konečně dorazila i do našeho regionu, je pryč i samovolné odpojování. Čili žádný problém s připojením a připojení je stabilní. Takže tak.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

monarcha

Příspěvek od monarcha » 15 úno 2018 17:08

Měl jsem a mám pouze Xperie /E4 G, XA a XA1 a další bude určitě XA 2/ a žádná z těchto Xperií problém s Wifi neměla takže v Media Teku to zcela určitě nebude. Problém je jasně v routeru. Mám již 3 roky router TP Link a wifinu chytám i venku na zahradě.

Daff.cz

Příspěvek od Daff.cz » 16 úno 2018 14:12

Měl jsem xperii e4g a žádný problémy s WiFi neměla.
Sony Xperia XA2 Ultra, black

v6ak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od v6ak » 18 úno 2018 13:50

Koukám, že tu spousta lidí přesně ví, v čem je problém…

Já ne, ale z popisu to vypadá, že problém způsobuje kombinace telefonu a routeru. Kdo je vinen, to je bez technických detailů těžké soudit. Může jít o příliš volné chápání standardu na jedné nebo druhé straně, případně na obou stranách. Čistě teoreticky může jít o podle specifikace vzájemně nekompatibilní zařízení. (To by mohlo být, kdyby tu nebyl překryv v podpoře frekvencí, standardů b/g/n/…, autentizace WEP/WPA/WPA2 apod.) Nebo může jít o problém v konfiguraci, například na routeru nastaveno 5 GHz a telefon s podporou maximálně 2,4 GHz.

Každopádně MediaTek má pověst nižší kvality – vzpomínám si na problémy s GPS (podle odezvy uživatelů to bylo snad kus od kusu) a problémy s USB endoskopem. Takže bych se nedivil, kdyby to byl problém na straně MediaTeku. Ale nevím.
Obrázek

Tronn

Příspěvek od Tronn » 18 úno 2018 15:19

A pamatujes si i o jake telefony se jednalo? V drtive vetsine se jednalo o srackoidni vyrobce jako THL, Elephone a podobne. Samozrejme ze tihle vyrobci sidili vse co slo a pouzivali nejlevnejsi cipsety... takze mtk. Ale problem byl spis v sw ci spatne vyrobe. Pac ani noname cinan s QC nemel dobrou gps. A naopak... kvalitni vyrobce (Huawei, Sony, HTC ci Xiaomi) nemel s GPS nejaky problemy na MTK.
Urcite bych to nehazel jen na MTK. Jinak by problemy meli vsichni, ze?
Samozrejme bylo a je pro ty blbecky (jak zminujes) lepsi si stezovat na MTK nez si priznat ze si koupili proste Beckovou nekvalitni cinu...

v6ak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od v6ak » 18 úno 2018 17:17

Kam řadíš takové Lenovo? Spousta lidí na něj bude nadávat, ale myslím, že patří poněkud výše než zmínění THL a Elephone.

U GPS může být, to bude závislé i na anténě, která asi bude mimo vliv MediaTeku. V případě USB endoskopu to ale - vzhledem k jinak funkčnímu USB - těžko svalovat na něco jiného. Tehdy si i někdo snad dal tu práci a dělal seznam kompatibility, ze kterého to koukalo taky celkem jasně. No co, pořídil jsem taťkovi bezdrátový endoskop, tam to problém nebyl.
Obrázek

Tronn

Příspěvek od Tronn » 18 úno 2018 17:56

Lenovo radim mezi ty mene kvalitni. Tam je snad absolutni vetsina problemu kvuli sw.
Ano ty anteny budou problem. Kdyz clovek prolejza AF tak najde i prispevky nekterych servisaku. A ti se vetsinou u techto zazraku nestaci divit.
Nicmene jak sem psal. Kdyby se to tykalo MTK tak s tim budou mit problem i zavedeni vyrobci. Nevybavuju si zadnej plosnej problem techto vyrobcu na MTK s GPS. Stejne jako tady na foru treba u XA ci XA1.
Sam sem mel dost telefonu s MTK (Huaweie, XA, Lg ci nejake HTC) a GPS naprosto ok.
Kdyz mrknes na AF tak ani ted si s kvalitni GPS neporadi nekteri "B" cinani. To mluvi za vse...

Cikada

Příspěvek od Cikada » 18 úno 2018 20:59

Dřív měl MediaTek s GPS opravdu problémy... Ale to míval i takový Samsung (SGS I i II, i když to bylo trochu něco jiného).

S tou Wi-Fi bych to na ně ale opravdu neházel. Většina těch problémů se odehrávala s routery od O2, případně jinými Zyxel a ZTE... Bohužel to jsou výrobci takoví, jací jsou... Když se k tomu přičte, že lidé mají většinou levné modely... No není se čemu divit :)

Odesláno z mého F8131 pomocí Tapatalk

Odpovědět