Začíná být společnost Sony nekonkurenceschopná?

Rok 2018 bude velmi zajímavý
Odpovědět

Tronn

Re: Začíná být společnost Sony nekonkurenceschopná?

Příspěvek od Tronn » 30 pro 2017 12:36

Sem mel desitky mobilu a 99% jich ode me odchazelo v takovem stavu jako sem si je poridil. A stejne nedavno sem strkal S7dmu do kapse u kratas....roh telefonu mi ohnul kousek kapse tak ze misto aby zaskocil do ni tak skocil vedle... na betonovou zem asi ze 40cm :D Odnesl to display. Nemyslim si ze mam gramlave ruky ale stat se to proste muze.
A i presto nebudu nikdy pouzivat obal...

kiosk123
Typ zařízení: Sony Xperia Z3+

Příspěvek od kiosk123 » 30 pro 2017 19:13

No ja si musím dať ponovom na fón minimálne fóliu a zadný kryt...Na xperii som mal spočiatku fóliu ktorá mi zachytila dosť škrabancov, bohužiaľ na zadnej strane som raz nemal kryt, telefón som položil na umývadlo na ktorom bola soľ alebo niečo také, zdvihol som telefon a čo nevidím, škrabanec. Zamrzelo to dosť teda...Neskôr som na telefóne nenosil už nič, no často som ho leštil s okenou, a neskôr mi z toho leštenia zmizol kúsok oleofobnej vrstvy :D :lol:

Najviac sa bojím ale aj tak tých nových skiel Gorila glass...5ku ktorú má väčšina tohtoročných vlajkových lodí je viac náchylná na poškriabanie, a čo som videl fotky ako po pár dňoch vyzerala napr. S8 bez fólie tak to vyzeralo strašne...

Uvidí sa čo prinesie Gorilla Glass 6..

Milos78: Áno môže sa to stať, preto by bolo dobré nosiť na telefóne kryt. Pred Xperiou som mal 2 plastové telefóny, ten druhý mi spadol viackrát ale nikdy sa mu nič nestalo, len odletel zadný kryt. Pri sklenených to je už ale horšie...Myslím že najviac sa osvedčí aj tak knižkový obal, tam je asi najväčšia istota že telefón ti pri páde prežije...

Tronn

Příspěvek od Tronn » 30 pro 2017 19:20

Nadruhou stranu je knizkovej obal nejhnusnejsi. Kor ty neoriginalni.
Jo obal je jistota. Ale rad si uzivam designu a materialu vzdycky kdyz vemu telefon do ruky. Ne ho hned schovat do nejakyho silikonu.
A folie vubec nepouzivam. Hned sou doskrabane ci zapatlane a pozitek z kvalitni displaye je ten tam. Maximalne kdysi skla ale to u dnesnich telefonu s 2.5D uz taky vypada pekne hnusne.

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 30 pro 2017 19:36

No mas pravdu, ale co sa da ine robit? Mat doskrabany mobil? Displeje a konštrukcia niedu dnes na takej úrovni, aby prežili krute zaobchádzanie :sorry:

Tronn

Příspěvek od Tronn » 30 pro 2017 19:43

Asi s telefonem nesmis krute zachazet, no :D

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 30 pro 2017 20:42

Sorry, zabudol som dať úvodzovky k slovu kruté :D

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 02 úno 2018 09:51

Od 1.4. začíná v Japonsku nový účetní rok. V Sony k tomu datu mění část vedení firmy. Hirai bude nově jen generální ředitel a Sony mobile mimo jiné bude vést Ishizuka. Davám odkaz na rozhovor s nimi. Dále dávám odkaz na nové funkce za které budou od 1.4. odpovídat. Vím, že většinu z nás zajímají spíše parametry telefonů, ale někoho to může zajímat. Sony mobile je poslední dobou v červených číslech, ale i tak je určitě co zlepšovat.
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/46 ... zdory.html
https://kotaku.com/kaz-hirai-is-steppin ... 1822652782
https://www.sony.net/SonyInfo/News/Pres ... index.html
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 02 úno 2018 21:40

Nemyslel si v černých číslech? :)
Obrázek

ivosek1

Příspěvek od ivosek1 » 13 bře 2018 18:19

Nechápu co si od toho slibovali

skrble
Typ zařízení: BlackBerry KEYone 64

Příspěvek od skrble » 13 bře 2018 19:35

aramej píše:
13 bře 2018 08:07
jackgate kauza https://fontech.startitup.sk/sony-reduk ... edium=push
Pěkný. Tady se ukazuje, jak je marketing ve svý podstatě kolikrát totálně ubohej. Není to tak dávno, co se Sony (např. na FB) kasalo tím, že jejich modely mají 3,5 mm jack. Chápu, že je to celý jen o tom "prodat a tím to končí", ale způsob, jakym se společnosti kasají svými domnělými rádoby názory, aby je za rok úplně změnily... Práce marketéra by mě fakt nebavila, to je prostě nějakej paralelní svět. :D Což je ostatně případ i toho, kdo přišel s touhle hrůzou. :D
ThinkPad user

BlackBerry KEYone 64 GB nejde za den vybít. Smartphone je znovu mobilní.

Xperian
Typ zařízení: Sony xperia xz1

Příspěvek od Xperian » 13 bře 2018 20:20

To bych si nemyslel, že by společnost Sony nedokázali konkurovat kvalitou a jednoduchým nenáročným designem (rozuměj plochý a ostré hrany ). Popřípadě opravdu bezrámečkový displej, velkou kapacitou baterie,jack konektorem, bezdrátové nabíjení, kvalitní fotoaparát nebo čtečkou otisků v displeji .
Je smutné, že hlupáci jsou tak sebejistí, zatímco moudří lidé, jsou vždy plní pochybností.

oldboy63

Příspěvek od oldboy63 » 13 bře 2018 20:28

tento rok treba vydržať. podľa mňa bude na budúci rok čítačka odtlačkov prstov v sony na displejoch. firma jdi to už má zmáknuté, som čítal a sony je jedným z vlastníkov.
Myslieť, znamená ho^no vedieť!
motorola talkabout 2288, ericsson t65,SE K700i, SE K800i (M2 4GB), SE C905 Black - (M2 16GB, HPM-70, MPS-70 + MS-410, MMR-70)
xperia NEO - 32GB - (ROM SK-CZ XPERIA TEAM EDT-2, kernel aliance 1.5full, unlocBL, root, Adreno JB drivers, foťák-úprava), xperia Z1 Compact (black) + 128 GB SDXC - root, [ROM][5.1.1] LGO Z1C.236 V7.5 WHITE & BLACK, BL po výmene základnej dosky už lock+ kamera CYBERIAN 8.0, xperia XZ1 compact black + 256GB SDXC

Mandragora
Typ zařízení: M2, E5

Příspěvek od Mandragora » 16 bře 2018 07:27

Tak nějak mám pocit že Sony opravdu ztrácí půdu pod nohama.
Když jsem prošel asi 5 obchodů a chtěl aby mi ukázali XA2, dostal jsem 4x odpověď že je pouze na objednávku.
Sony??? To nikdo nekupuje, to nikdo nechce , zní z úst prodavačů ...
Když dostanete takovou odpověď , logicky Vás to musí přinejmenším otrávit nebo přímo odradit od koupě.
Takže SONY si opravdu koupí jen "skalní" příznivec, protože ví co chce a objedná si ji a klidně počká. Ale když přijde do krámu x lidí které by Sony mohlo oslovit a dostane odpověď není skladem tak prostě koupí něco jiného.
Já sám jsem asi měl to štěstí že jsem před lety narazil na prodavače "fanouška" Sony a já spokojeně odešel s M2...

No a když se podívám na novinku XA2 a její rámečky, není se co divit, že ji neberou na krám. Každý chce " bezrámečkový" ( jablkokopii )a tak logicky zakotví např. u Honoru či Huawei nebo Xiaomi. Nehledě na to že Honor 9 ( ne lite ) s lepší výbavou stojí jen o 500 víc...A lite verze ( nebo P smart ) s o málo horší výbavou a srovnatelným výkonem stojí o nezanedbatelné 3000 méně.

Jo není to jednoduché ale doufejme že SONY nadšenci nevymřou po meči :)

michal121
Typ zařízení: SONY Xperia XZ black

Příspěvek od michal121 » 16 bře 2018 08:09

Přesně tohle je moje zkušenost z léta, když jsem hledal nástupce za Z3+ V Dataartu mě jeden mladej prodavač dokonce zcela vážně tvrdil, že vystavovat Sony je zbytečný, když stejně končí. Na mou otázku, co je to za nesmysl a zda ví, kdo byhrál hlavní cenu na MWC samozřejmě nebyl schopen odpovědi, protože to nevěděl a když jsem mu řekl, že Sony a že těžko bude končit, když brala takovou výhru si mlel svou. A ted si představte, že jsem totálně neznalej zákazník s tím, že chci nějakej parádní smart do 15 litrů. Ten zákazník vůbec nemá páru, že nějaká Sony Xperia existuje (protože snad kromě ledničky na něj odevšad řve Samsung a jeho supergeniální foták), a že je stejně dobrá, ne-li lepší, než prodavačem tlačenej Samsung, akorát o třetinu levnější. Tohle Sony zabije. Ne tlustý rámečky, ale nepochopitelná ignorace reklamy, prezentace svých modelů a kvalitního marketingu.
SONY Xperia XZ black

bedanek

Příspěvek od bedanek » 16 bře 2018 08:30

Ty odpovědi podavačú jsou fakt, nicméně si stejně myslím, že dnes se každý koukne na net než vleze do nějakého obchodu už jenom ohledně ceny. No a kdyby na mě z YouTube co 3min. vyskočila reklama na Xperii místo s9 tak by se asi taky líp prodávalo.

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 16 bře 2018 08:48

No jednak to tak bohužel není a i kdyby, najít něco pozitivního o Sony není jen tak.
Obrázek

bedanek

Příspěvek od bedanek » 16 bře 2018 11:42

No a obzvláště tady na fóru :D

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 16 bře 2018 15:23

Ja som tiež hľadal nástupcu po mojej Z3+. Mal som už v hľadáčiku V30, bohužial nekvality tohto produktu ma donútili ísť k Samsungu, ktorému fakt nič nechýbalo. O Sony som viac už ani neuvažoval, lebo mu dosť toho chýbalo. A aj to je problém Sony, že vlajkové lode málo inovuje. Xz2 už má aspoň tých noviniek viac ako Xz1.

Daff.cz

Příspěvek od Daff.cz » 16 bře 2018 19:59

No vidíte a já se právě od Samsung vrátil k Sony. Měl jsem S7 edge, ale Xperia XA2 Ultra mě tak uchvátila, že nešlo jinak. Velkej displej 16:9, pořádně kus krásnýho telefonu, 2xsim + pamkarta, neskutečná výdrž na jedno nabití (Samsung jsem nabíjel min. 2x denně, Sony vydrží celej den záhul a ještě něco zbyde), papírově slabší HW, ale subjektivně vše rychlejší, jednodušší, hezčí. Systémový repro hlasitý a snad produkuje lepší zvuk, než stereorepro u leckterého telefonu. "Láska na první pohled".
A pokud bych si nekoupil XA2 ultra, tak si rozhodně jdu koupit XZ2 v té nazelenale barvě, za mě je to jeden z TOP telefonů a jeden z nejkrásnějších telefonů představených na veletrhu. Nikdo se nikdy nezavdeci všem.

Naposledy upravil(a) Daff.cz dne 16 bře 2018 19:59, celkem upraveno 2 x.
Sony Xperia XZ2, Deep Green
Odpovědět

Zpět na „Novinky“