Začíná být společnost Sony nekonkurenceschopná?

Rok 2018 bude velmi zajímavý
Odpovědět

motohead
Typ zařízení: Sony Xperia 10 plus

Re: Začíná být společnost Sony nekonkurenceschopná?

Příspěvek od motohead » 08 srp 2019 13:11

Asi takhle....koupil (nechal jsem si od zaměstnavatele) na zkoušku Xprerii 10. Telefon v pohodě, až na ten formát 21:9. Jako pár filmů od Netlifxu ano - ale zase koukat na filmy na mobilu je dobrý úchylárna. Na youtube jsem málokdy na tenhle formát narazil. Nehledě na to, že spousta aplikací na to není připravena a mám přes třetinu obrazovky černý pruh.

Osobně odzkoušeno a formát 21:9 mi tedy nevyhovuje. Kdyby k tomu třeba měla Sony databázi se svýma filmama, asi by to šlo, ale takhle je to jen výkřik do tmy. Třeba se to změní, ale rozhodně ne teď, to by se musel formátu 21:9 ujmout nějaký větší výrobce a pořádně zatlačit jak na tvůrce aplikací, tak na tvůrce videí. Nehledě na to, že při těch displejích vám vydrží baterie tak 3/4 filmu. Oceňuji snahu, ale tohle lidi rozhodně nenaláká.

Odör
Typ zařízení: XZ2 Compact

Příspěvek od Odör » 08 srp 2019 13:19

Z xz1c xz2c som prešiel na iphone xr v zaujímavej zľave od amazonu a som zatiaľ spokojný. Sony už pre mňa nevyrába žiadny smartfón. X1 je pre mňa odtrhnutá od reality, aj keď pripúšťam, je to už lepšie zariadenie. Ale oproti konkurencii by si skoro každý pohoršil. Huawei ten to páli do fotografie. Note10 je celý podarený plus ich s-pen. Mal som sony ericsson elm, x10mini to boli zaujímavé telefóny.
Galaxy S4 mini, Galaxy S7, OnePlus 3, OnePlus3T, Galaxy S8, XZ1 Compact, Moto Z Play, Asus Zenfone 5, XZ2 Compact, Iphone XR

motohead

Příspěvek od motohead » 08 srp 2019 13:25

Asi tak. Osobně mě ještě zaráží jedna věc. A to foťáky. Dneska kdejaký Xiaomi za pár tisíc fotí líp. Lidi na to dneska hodně dají. Každej chce mít hezkou fotku na sociální sítě, z dovolených nebo jen tak. Tady ztrácí Sony neskutečně. Třeba 10 fotí hůř než loňská XA2. Jeden z důvodů, proč ji vracím a vyberu si jinde. Potom baterie. Dřív Sony machrovalo s power managementem, ale to už podle mě taky tolik neplatí. A poslední věc, která mě napadá, tak je aktualizace. Na XA2 slibovali android 9, pak to zařízli. Přitom je to stále jedna z mála firem, co jen nekopíruje, ale sama se snaží vyvíjet. No, uvidíme, co příští rok. Rád bych se vrátil, hrozně moc, ale není kam.

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Příspěvek od Mirda86 » 08 srp 2019 13:26

Note 10 ma fakt skvelej pomer displaye k telu telefonu. Ale zas az prejde ten boom tak clovek uvidi ze zas neprinasi nic revolucniho. Nic co by tu uz nebylo. A opet s vybehovym androidem.

K XR sem se uz jako bejvalej majitel vyjadroval a 10x radsi si koupim Xperii 1 nez za stejny penize (u nas proste stejne stoji) XR ktere ma k dokonalosti mnohem dal nez Xperia :D

viperman
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od viperman » 08 srp 2019 13:31

ako si niekto moze kupit telefon ktory ma dieru v displeji? :) pre mna je note 10 skaredy, aj ked to nevyzera tak hrozne ako S10...

huawei a jeho fotky na techboxe / dennik N huawei skoncil najhorsie....asi , sto ludi sto chuti, teraz som cital test a ze najlepsie a najprirodzenejsie farby ma xperia 1 a iphone posledny;) ked som kukal tie foto tak musim dat zapravdu (v noci nefotim a fotky v noci ma nezaujimaju, aj ked aj tam je progresss o dost dopredu co som si pozrel tie foto)..

a co sa tyka netflixu na xperia 1, na gsmarene je napisane ze v ich endurance teste vydrzal ten mobil 11 hodin a 10 minut ..videa

ja kukavam na mobile dost casto netflix ked cestujem (vacsinou nejake serialy a tak) a tie su 16:9 a xz2-ka je 18:9 tak netflix to automaticky cropne a ide to na cely displej...neni to zas take strasne, aj ked je jasne ze na 21:9 tych detailov ubudune este viac, ale zase na netflixe viac ako polovica contentu su filmy v 21:9 ale cely film kukat cestou autobusem mi tiez moc neprijde vhodne, mozno nekde vo vlaku na dlhsiu cestu...

ako skusit by som to skusil, ale radsej by som chcel xperiu 1 alebo podobny telefon v klasike 16:9 klude nech je 6 palcovy, horny a dolny ram moze byt minimalny, stereo repro, a ziadna diera v displeji ci vyrez....
Xperia XZ2 / Xperia Z4 Tablet

Odör

Příspěvek od Odör » 08 srp 2019 13:35

Mirda86 píše:
08 srp 2019 13:26
K XR sem se uz jako bejvalej majitel vyjadroval a 10x radsi si koupim Xperii 1 nez za stejny penize (u nas proste stejne stoji) XR ktere ma k dokonalosti mnohem dal nez Xperia :D
Ja by som XR normálne nekúpil ale amazon priamo od apple s 20% zľavou a ešte keď tam stojí 799€ a u náš ide od 835€. :lol: v každom prípade je pre mňa x1 totálne nezmysel. Nevidel som dôvod a na note sa mi čakať nechcelo, huawei osobne nemám rád ale k tomu som sa tiež vyjadroval.
Galaxy S4 mini, Galaxy S7, OnePlus 3, OnePlus3T, Galaxy S8, XZ1 Compact, Moto Z Play, Asus Zenfone 5, XZ2 Compact, Iphone XR

Mirda86

Příspěvek od Mirda86 » 08 srp 2019 13:47

Tak ale to mas jen s 1 rokem zaruky ne?

X1 mi jako nesmysl neprijde osobne. Dokonalej ten telefon neni ale zas je to aspon poradnej highend. XR je proste telefon s prvky highendu (SoC, video) s nepochopitelnym failem (display), prumernou RAMkou a dalsich drobnosti za highendovou cenu :) Ok v tvem pripade za trosku mensi cenu...

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 08 srp 2019 14:01

motohead

Ta XA2 ale Pie dostala :wink: a dokonce i noční režim displeje, což mnohem dražší série XZ1 ne...

Osobně se mi poměr 21:9 líbí právě při rozdělené obrazovce, žel bohu, přišlo s tím Sony...

Kdyby s tím přišel Samsung, zase by to bylo jiné.

Jinak obecně.

Note 10 se mi fakt líbí, jak nemám rád "průstřely", tak tenhle mi vadí daleko méně, než u S10. Ale dost mi připomíná P30 Pro - záda, seřazení fotomodulů, ale i předěly v kovovém rámu - zejména nahoře a dole.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Odör

Příspěvek od Odör » 08 srp 2019 14:10

Mirda86 píše:
08 srp 2019 13:47
Tak ale to mas jen s 1 rokem zaruky ne?

X1 mi jako nesmysl neprijde osobne. Dokonalej ten telefon neni ale zas je to aspon poradnej highend. XR je proste telefon s prvky highendu (SoC, video) s nepochopitelnym failem (display), prumernou RAMkou a dalsich drobnosti za highendovou cenu :) Ok v tvem pripade za trosku mensi cenu...
Nie, je to Nemecko platí pre celú EU 2 ročná záruka. Sám som sa na to pýtal amazonu. Celkovo majú lacnejšie produkty oproti nám.

Pre mňa je nevyužitý potenciál 21:9 proste fail. Obsah je na to priam nulový. Ten telefón má svojich priaznivcov ale to ja nie som a podľa diskusie nie som sám. A pre mňa sony aktuálne už nič neponúka aj keď som ich chcel podporiť, tak jednoducho nie. Prečo neskúsili x1 compact?

Čo je fail na display? retina display? Mne pripadá full hd úplne v pohode a osobne dám prednosť IPS než amoledu. Samozrejme ja niesom štatistika. Vyššie rozlíšenie tiež nepotrebujem, keď mi vydrží dlho.

Priemerná RAM na iOS, to nemôžeš myslieť vážne. V rámci iPhonov RAM nehrá takú dôležitú úlohu ako je RAM. 4GB mohol síce mať ale ako dlho sa potýkalo SONY s malou RAM a to bol prosím pekne android, ktorý sa spoliehal len na optimalizáciu zo strany SONY. iOS toľko nepapá. Ako aj vyštudovaný IT ti viem povedať, že android je neskutočný žrút a je to katastrofa. Jadro linux a appky na Jave. To jednoducho chceš. Výbornú správu pamäte mali windows phony, ktoré sa nanešťastie už nevyrábajú a rád by som ho mal. iOS má jednoducho zvládnutý manažment a dokáže si vystačiť aj s dostupnou kapacitou pamäte.

EDIT: aby sme sa tu nezacyklili s iPhonom, keďže je toto debata o SONY :D.

Mirda86

Příspěvek od Mirda86 » 08 srp 2019 15:09

No ja mel XR i X a ty 3GB uz slo poznat. Tak jak sem zvyklej z pouzivani lepsi androidu. Doma mam iPad 2018 s 2GB a to uz je nedostatecny. Takze ty 3GB u Jabka sou minimum i kdyz iOS je jinak optimalizovany. To ze ti to staci ted je hezke ale pro me na hranici toho co sem zvyklej. A nehlede do budoucna. Zadna rezerva a papa.

Retina? Jen blbe marketingove oznaceni. Uz na horni liste s ukazatelem baterky a spol jde videt ta kostrbatost.
Navic nema ani FHD. Ten display je divnej jako celek. I Xko je kvalitou uplne nekde jinde. XR je neco jako Ferrari s motorem z Octavky. Ano ten display neni velkej problem ale v takovem telefonu musi byt spickovej zobrazovac. A ne horsi nez v Xiaomi za 9k.
Sorry ale je to tak. Pokud to nevidis tak bud jen rad :)

Odör

Příspěvek od Odör » 08 srp 2019 15:56

Rezerva nieje, ale od XZ2 compact mám pocit akoby som prešiel na ferari. (náhoda :D použil som to isté vozidlo ako ty :D túto vetu som napísal skôr, než prečítal tvoj druhý odstavec)

Musím vymeniť očného :D a tak blízko na telefón sa mi pozerať nechce.

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Galaxy Note 9

Příspěvek od vitvalecka » 08 srp 2019 15:58

Mirda86 píše:
08 srp 2019 13:26
Note 10 ma fakt skvelej pomer displaye k telu telefonu.
Vždycky si říkám, jak je tenhle trend hezký, ale jenom do chvíle, než člověku telefon spadne. :D

Dřív to odnesl jen rám, o pár let později i krycí sklo a dneska to už u toho telefonu odnese i displej samotný. Při ceně jeho výměny mě nové telefony moc nelákají. Byl to taky jeden z důvodů, proč jsem nakonec radši vzal "starý" Note 9 a nečekal.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2 -> Galaxy Note 9
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, Z5 Dual, XZ2, XZ2 Compact - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia XZ1

Mirda86

Příspěvek od Mirda86 » 08 srp 2019 16:06

Ale pockej. Vzdyt je uplne fuk jestli ti spadne Note 9 nebo 10 :D Oba maji stejne zahnute sklo po krajich a spodek i vrch sou u obou skleneny :) Takze u Nota 9 ti akorat pavucina bude zasahovat logicky vic do ramecku a u 10 do displaye. V obou pripadech bude ale odolnost podobna podle me. Uz od dob S7 Edge sou ty Samsung nachylne jak prase. A jaky ma velky ramecky S7 Edge...

Odor : Tak bud rad. Ze zrovna ty mas pred ocima highendovej display v TOP kvalite :D A vidis to tak :D

Odör

Příspěvek od Odör » 08 srp 2019 16:30

Prekrúcať viem aj ja :D. Nikde netvrdím, že je top. Len nevidím to čo popisuješ.

Mirda86

Začíná být společnost Sony nekonkurenceschopná?

Příspěvek od Mirda86 » 08 srp 2019 17:09

A ja tvrdim ze za ty penize nic nez absolutni spicka tam byt nema :D A do te ma sakra daleko. A opakuju. Pokud to vidis jinak nez ja tak ti to preju. Ja sem na tohle bohuzel pes a kvalita displaye je u me na 1. miste. Taky je to to co clovek nejvic vnima :)
Ja za XR dal 25k takze se nediv ze nemam duvod odpoustet tomu telefonu neco. Respektive sem ho po 3. dnech vymenil za Mate 20 Pro. A i kdyz to byl zrovna ten s tim "Hulk" efektem tak ten rozdil v kvalite byl hodne velkej..,u stejne drahyho telefonu. Kde navic ani display u Matu nebyl urcite to nejlepsi na trhu (ty ma asi Samsung).

motohead

Příspěvek od motohead » 08 srp 2019 17:55

verbatim píše:
08 srp 2019 14:01
motohead

Ta XA2 ale Pie dostala :wink: a dokonce i noční režim displeje, což mnohem dražší série XZ1 ne...

Osobně se mi poměr 21:9 líbí právě při rozdělené obrazovce, žel bohu, přišlo s tím Sony...

Kdyby s tím přišel Samsung, zase by to bylo jiné.

Jinak obecně.

Note 10 se mi fakt líbí, jak nemám rád "průstřely", tak tenhle mi vadí daleko méně, než u S10. Ale dost mi připomíná P30 Pro - záda, seřazení fotomodulů, ale i předěly v kovovém rámu - zejména nahoře a dole.
No já nevím, ale máme doma dvě XA2 z české distribuce a žádný Android Pie se nekoná. Dokonce jsem psal přímo Sony a odpověděli, že nebude...

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 08 srp 2019 18:01

motohead

Tak to opravdu nevím, protože FW s označením 50.2.A.0.379-R1B je Android 9.0 Pie a v našem regionu je pro dual verzi H4113 dostupný již 2 měsíce...

Takže opravdu netuším :D.

Samozřejmě Q nebude, to je jasné, ale zhruba další rok podpora (záplaty a opravy) ano.

Sonyman5
Typ zařízení: Xiaomi Mi9

Příspěvek od Sonyman5 » 08 srp 2019 21:27

My máme doma jednu XA2 dual taky by měla být z české distribuce a je na ní android 9 bohužel bez gest.

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 08 srp 2019 23:07

Jj, gesta jsou u Sony až od roku 2019 (Xperia 1, 10, 10 Plus a to, co dál přijde)

pajos.gabros

Příspěvek od pajos.gabros » 09 srp 2019 16:21

staci si nainstalovat Nova launcher (a prispet vyvojari) a gesta mam i na KitKatu ;)
k adroidu 9 pro XA2: jaky je problem flashnout nejnovejsi sestaveni?

Odpovědět

Zpět na „Novinky“