Doporučení a pravidla diskuzního fóra www.XPERIA.cz

Rok 2018 bude velmi zajímavý
Zamčeno
Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor
Příspěvky: 11266
Registrován: 18 pro 2011 09:50

Doporučení a pravidla diskuzního fóra www.XPERIA.cz

#1

Příspěvek od Jozef Cmar » 29 pro 2011 21:48

Protože každé diskuzním fórum by mělo splňovat nějaká pravidla, aby všichni jeho návštěvníci vždy nalezli co hledají a fórum tak plnilo svůj účel, je třeba zde dodržovat následující pravidla. Ta nevznikala na zelené louce, ale vychází z pravidel, která najdete na většině současných webů. Dodržováním pravidel velmi usnadníte práci moderátorům jednotlivých sekcí a také ostatním návštěvníkům. Zjednodušeně řešeno platí, že stačí používat zdravý rozum a být dostatečně ohleduplný vůči ostatním. Jelikož ale tato definice není pro každého všeříkající, tak to pro všechny případy trochu rozepíšeme. V pravidlech není uvedeno úplně vše, přeci jen zde chceme diskutovat, stále ale platí, že se při přispívání do fóra řiďte především vlastním selským rozumem...

Registrací na fóru XPERIA.cz souhlasíte s následujícími pravidly:

1. Každá sekce fóra je zaměřena na konkrétní telefon, stejně tak každý jednotlivý thread se věnuje konkrétnímu problému. Snažte se tedy v jednotlivých sekcích diskutovat o telefonech, pro které je daná sekce určená. V konkrétních tématech pak řešte především to, co zajímalo zakladatele tématu. Na diskuze mimo původní téma si založte vlastní nový topic.

2. Neurážejte ostatní uživatele, nevyvolávejte tzv. flamewar, nezasílejte příspěvky vulgární, nenávistné a zastrašující. Nepomůžete tím sobě ani ostatním. Při opakovaném porušení tohoto pravidla vás může postihnout až vyloučení z fóra. Případné spory a názorové rozepře řešte vždy s klidem, každý má právo na svůj názor.

3. Každý se na fóru snaží poradit dle svých vlastních zkušeností a dosavadních znalostí. Pokud vám udělená rada nepomůže nebo se vám nelíbí, nekritizujte hned toho, kdo se vám snažil pomoci (bezplatně a ve svém volném čase) a spíše se zkuste zamyslet nad tím, jestli se váš dotaz nedal položit lépe. Analogicky ale pokud někomu radíte, pište pouze konkrétní a faktické věci, nevymýšlejte si a ani se neposmívejte méně zkušeným uživatelům, každý z nás někdy začínal.

4. Do nadpisu nového tématu krátce a výstižně napište, s čím potřebujete pomoci. Vyvarujte se nadpisů typu „pomoc“, nepište za něj desítky vykřičníku, ani jej nepište celými verzálkami. Bezdůvodně nezvětšujte velikost a barevnost písma, nesnažte se takto upozorňovat na svůj problém. Před samotným založením dotazu pak použijte funkci vyhledávání, možná už stejný problém někdo řešil před vámi.

5. Je zakázáno psát příspěvky o sháňce po warezu, odkazy na warez, návody a používání cracků, sériových čísel, autorsky chráněné věci apod. Odkazy na aplikace, které jsou k dispozici zdarma (čímž je myšleno, že je zdarma uvolnil sám autor, nikoliv že je na web někdo vystavil bez vědomí autora) do fóra samozřejmě můžete zasílat. Pokud najdete na fóru odkaz na autorsky chráněný obsah, neváhejte kontaktovat někoho z redakce.

6. Administrátor a moderátoři tohoto fóra mají právo bez upozornění odstranit, upravit, přesunout nebo ukončit jakékoliv téma kdykoliv zjistí, že odporuje těmto podmínkám a nebo nebude úzce souviset s telefony Sony (Ericsson). To platí také pro reklamu, nesoukromou inzerci, nabídky úprav telefonů za úplatu či některých podobných aktivit. Redakce si vyhrazuje právo odstranit ty komentáře, které přímo nesouvisí s tématem článku, ke kterému byly napsány.

7. Za jakékoliv zde uvedené návody a postupy jak upravovat telefony Sony (Ericsson) neručíme. Před startem úprav vašeho telefonu se ujistěte, že konkrétnímu návodu rozumíte. Redakce webu nepřebírá žádnou zodpovědnost za případné poškození vašich telefonů či příslušenství.

8. K jakýmkoliv příspěvkům, které se budou snažit nějakým způsobem očerňovat firmy či jiné osoby se budeme stavět negativně. Fórum slouží defaultně na řešení problémů ohledně telefonů Sony (Ericsson) a nemáme zájem tu hledat viníky špatně prodaného telefonu nebo neuznané záruky.

9. Nepřidávejte další příspěvky ve fóru ve stejném tématu pod sebe, máte-li možnost editovat příspěvek předchozí a nepozbyde-li touto editací váš nový příspěvek srozumitelnosti nebo smyslu. Stejně tak necitujte poslední příspěvky. Citaci používejte jen tam, kde to má smysl a pomůže to lepší orientaci v daném tématu.
Obrázek

Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor
Příspěvky: 11266
Registrován: 18 pro 2011 09:50

Pravidla soutěží pořádaných na webu XPERIA.cz

#2

Příspěvek od Jozef Cmar » 26 dub 2014 13:12

Pravidla soutěží pořádaných na webu XPERIA.cz

1. Účastí v soutěži pořádaném webem XPERIA.cz vyjadřuje soutěžící souhlas s těmito pravidly a podmínkami soutěže.

2. Zároveň vyjadřuje svůj souhlas podle zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů se zpracováním osobních údajů jím nahlášených za účelem doručení výhry.

3. Výherce bude o své výhře vyrozuměn formou emailu a budou mu poskytnuty další pokyny k vydání výhry.

4. Pokud na email do 14-ti dnů neodpovíte, cena se posouvá na dalšího účastníka soutěže.

5. Výhry nejsou právně vymahatelné. Nepřevzaté výhry propadají pořadateli.

6. Organizátor si vyhrazuje právo vyřadit ze soutěže účastníka, jehož příspěvek do soutěže (týká se soutěží, při kterých se natáčí videa případně pořizují fotografie) je nevhodný či nebude odpovídat zadání soutěže nebo porušuje zákony České republiky.

7. Organizátor soutěže nezodpovídá za ztrátu nebo poškození nebo nedoručení výher během poštovní přepravy.

8. Organizátor soutěže taktéž neodpovídá za nedoručení soutěžních zásilek či za jakékoli technické problémy spojené se zasláním emailových zpráv.

9. Organizátor si vyhrazuje právo kdykoli změnit podmínky soutěže, stejně tak jako výhry, soutěž odložit, přerušit či soutěž bez náhrady zrušit v době celého trvání soutěže, přičemž soutěžící nemá nárok na náhradu nákladů vynaložených na účast v soutěži.
Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Novinky“