Seznamte se s inženýry nejen Sony

Rok 2018 bude velmi zajímavý
Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
marokanec
Moderátor
Příspěvky: 1870
Registrován: 20 lis 2013 14:26
Bydliště: Jižní morava

Seznamte se s inženýry nejen Sony

#1

Příspěvek od marokanec » 01 úno 2017 15:36

Objevil jsem opět pěkný článek kde je rozhovor s vývojářem selfie kamery, který Vám doporučí jak nastavit mobil na co nejlepší selfie.
Tatsuhiko Ikeda, muž, který žije pro selfie
Tatsuhiko Ikeda je jeden z našich předních inženýrů na fotoaparáty. Sídlí v Tokiu. Tatsuhiko předtím zdokonaloval své řemeslo v našem Digital Imaging oddělení než dostal své nápady do týmu Xperia. V poslední době jsme pozorovalii, že jeho součást procesu testování Ikeda musí udělat tisíce selfie aby se neustále zdokonalovala kvalita kamer, které skončí v rukou uživatelů Xperia po celém světě.

Rád tě poznávám Tatsuhiko. Pojďme přímo k tomu co je důležité, když půjdeme na přední fotoaparát?
Je to v první řadě důležité vědět jak lidé budou používat fotoaparát. Musíme vědět kdy, kde a jak bude použita kamera. Použití na přední strany fotoaparátu je velmi odlišné od tradiční zadní kamery, takže začneme tím, že mluvíte s naši komunitu a shromažďujete názory. Zajistíte výrobu fotoaparátu aby se hodíl ke všem požadovaným potřebám.

Jasně, takže testování a re-testování je značná část celého procesu. Jak to chodí v testovací fázy? Líbí se vám chodit kolem selfie celý den?
Samozřejmě, Selfie se velmi využívá u přední kamery, takže pravidelně ji chodíme testovat ven. Musím říct, že je to docela zábava, ale ještě důležitější je ji vidět v akci. Náš tým potřebuje vidět, jak fotoaparát fotí v reálných životních situacích. Uplatňovat a zlepšovat celkové zkušenosti. Kromě toho čelní kamera prochází stejně přísným testovacím procesem jako jeho zadní kamera.

Kolik Selfie si myslíte, že jste při testování přední kamery udělali? Tisíce?
Wow. Přestal jsem počítat dávno, ale určitě mnoho tisíc.

Víme, že fotoaparát potřebuje k práci, ale zároveň musí být v souladu s celkovým designem telefonu. Jak úzce pracujete s ostatními designéry na celkové umístění kamery a jak poté bude vypadat?
Máme velmi úzký vztah s designéry UI / UX. Obvykle začneme s řadou vzorů návrhů a pak všichni dokola u jednoho stolu diskutujeme o každé z nových funkcí. Diskutujeme o tom, jak má telefon vypadat pro koncové uživatele. Naše poznámky jsou pak použity k vytvoření podrobnějšího provedení a specifikací z plánů než se to aplikuje do prototypu. Poté se ukáže, jak to bude fungovat.

Co si myslíte o filtrech, aplikacích a sociálních médiích, které občas mění a narušují kvalitu fotek?
Je vždy lepší zachytit jasný dobrý kvalitní obraz, ale podle mého názoru kultura editaci a sdílení fotografií je dobrá věc. V návaznosti na to, celková kvalita obrazu není jediným faktorem, který rozhodne, zda obraz je dobrý nebo špatný. Ostření, časování závěrky a složení obrazů z nichž všechny jsou nezkreslené filtrem aplikací mají svou roli. Naše Sony funkce ruční uzávěrka dává uživateli větší volnost při složení a časování závěrky. Což má za následek více možností a více času zachytit dokonalý záběr.

Kvalita a rozlišení kamer se zdá, že se bude stále zvyšovat. Dojdeme někdy k bodu, kdy smartphony budou mít "špičkový fotoaparát"?
Neustále tlačíme na zlepšení a chceme sami přicházet s novými myšlenkami, které nabízejí uživateli lepší zážitek z fotoaparátu. Prototyping je životně důležitý. Neustále testujeme různé varianty, z nichž mnohé neuvidíte ve finální výrobě, ale každá z nich nám umožňuje objevovat nové možnosti a posunout hranice toho, co je možné.

Co je největší chybou, kterou lidé dělají, když používají selfie kameru?
Při fotografování scenérie se příliš mnoho lidí soustředí jen na to jak vypadají oni na obrázku. To je zcela pochopitelné, ale nedostatek pozornosti na pozadí má za následek chyby v obraze pozadí. Použitím širokoúhlé kamery na přední straně telefonu Xperia a to jak scenérie, tak lidí mohou být zachyceny správně společně pro lepší kvalitu fotky.

Jaká nastavení byste doporučil v případě focení selfie v manuálním režimu (Xperia XZ)?
Výborná a hodně žádaná otázka - Já bych navrhnul nastavit funkci "Jemná kůže", a poté, EV +0,7. Ale pokud chtějí, tak Xperie umožňují uživatelům přizpůsobit opravdu každý záběr podle jejich přesných potřeb. Opravdu nekonečné možnosti.

Mockrát vám děkuji za váš čas. Jedna poslední věc. Něco co můžete odhalit šťavnatého o detailech na čem momentálně pracujete pro další Xperie?
Pomocí mého zázemí v oblasti digitálních fotoaparátů a smartphonů pracuji na další generaci předních kamer. V tuto chvíli dávám dohromady opravdu zábavnou funkci nového přední fotoaparátu a ten bude schopen zachytit ještě větší úsměv. Ale to je vše, co mohu říct. I tak už jsem řekl moc!
Odkaz na originál
http://blogs.sonymobile.com/2017/01/31/ ... es-living/
Naposledy upravil(a) marokanec dne 07 dub 2017 19:53, celkem upraveno 2 x.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
marokanec
Moderátor
Příspěvky: 1870
Registrován: 20 lis 2013 14:26
Bydliště: Jižní morava

Re: Seznamte se s vývojáři Sony

#2

Příspěvek od marokanec » 07 dub 2017 10:27

Tady vyzpovídaly inženýry od Qulacommu( Francisco ‚Cisco‘ Cheng a Sherif Hanna) co řeknou o novém čipu S 835 a rychlých sítích.

Jsem rád, že s vámi můžu mluvit - a jsme samozřejmě rádi. Jak dlouhý byl proces u S835 od prvního konceptu až po finální výrobek?

FC: Pro danou platformu to trvá více než rok od projektu až po finální výrobek.

Snapdragon 835 je váš nejmenší čip k dnešnímu dni. Vždy snažíte zmenšit celkovou velikost?

FC: Ne nutně. Přechod do nového procesu zahrnuje více než jen velikost. Tam jsou změny v architektuře, zlepšení hospodaření s energiemi a zlepšení funkce, které nemusí být nutně důsledkem snížení velikosti.

Kam si myslíte, že čipy mohou jít se zmenšováním velikosti ? Dosáhli jste limitu?

FC: Procesor sám o sobě se bude nadále zmenšovat. Spolu s čipy, které ho obklopují. To Qualcomm Technologies může snížit velikost toho co je uvnitř vašeho mobilního zařízení. Což má za následek tenčí a uhlazenější tvarové faktory, které vyhovují větší baterii a dalším funkcím.

Jak se tyto další funkce umožňují Xperia XZ Premium zachytit video v impozantní 960fps?

FC: Máme procesor obrazového signálu s názvem Spectra a špičkový videa výkon, který je schopen pohánět různé techniky videa zachycování.

Lidé jsou docela nadšeni z Gigabit-class připojení LTE - co to znamená pro uživatele?

SH: Gigabit LTE je nejnovější generace bezdrátové technologie 4G. To může podporovat rychlost stahování až 10 krát rychleji od prvních zařízení a sítí 4G. Tyto druhy rychlostí můžou zásadně změnit to co lidé mohou dělat se svými telefony a otevírají nové vzrušující možnosti. Jakmile vývojářům aplikací plně ji využít.

Zní to jednoduše. Opravdu to potřebujeme?

SH: Není pochyb - Gigabit LTE ve skutečnosti zlepšuje kapacitu mobilní sítě tak, aby bylo možné zajistit vyšší rychlosti pro všechny uživatele. To znamená, že to může pomoci zmírnit přetížení sítě, které obvykle zpomaluje 4G rychlost v přeplněných oblastech. Třeba v rušném centru města, na letišti nebo v univerzitní kampusu. Která se promítá do fantasticky vysoké rychlosti pro uživatele se zařízeními Gigabit LTE a zlepšenými rychlostmi i pro uživatele se starými zařízeními. pro každého to bude výhra.

Můžete nám říci více o tom, jak Xperia XZ Premium podporuje tuto novou funkci?

SH: Jistě. Xperia XZ Premium je opravdu zázrak bezdrátového inženýrství. Jedním z klíčových faktorů gigabitového LTE je technologie s názvem 4 x 4 Multiple-Input Multiple-Output (MIMO). To znamená, že inženýři Sony byli schopni vytvořit čtyři LTE antény do telefonu namísto standardních dvou.
Namáčknout čtyři antény do smartphonu bylo považováno za nemožné ještě nedávno a přesto Sony inženýři byli schopni to udělat. To je místo kde se vztah mezi Sony a Qualcomm technologie opravdu vyplatí ve velkém stylu pro uživatele Xperia XZ Premium.

Jak dlouho myslíš, že to bude trvat než Gigabit LTE bude mít podporu všudy mobilních sítí?

SH: Máme již zaděláno na skvělý start. Přes 15 operátorů ve více než 11 zemích již oznámily svůj záměr na zavedení Gigabit LTE v roce 2017. Včetně energetické účinnosti v Británii. Očekáváme, že mnohé další budou následovat v příštích 12-18 měsících.

Ale co 5G? Je Gigabit LTE významným na cestě k ní?

SH: Rozhodně je. A to je významné ve dvou konkrétních směrech. Za prvé, Gigabit LTE nám dává první pohled na naši 5G budoucností v internetovými rychlostech, které byly nepochopitelné v mobilním zařízení až do této chvíle. To znamená, že vývojáři aplikací mohou začít přizpůsobovat své aplikace využívat nových rychlostí, které nebylo možné dříve využívat.
Za druhé, když se sítě 5G začnou rozjíždět budou mít omezené pokrytí. To bude muset pokrýt Gigabit LTE, která bude poskytovat vysokorychlostním sítěmi širší geografické oblasti. Kdykoli se uživatel pohybuje mimo dosah 5G pokrytí.

Co ještě předpovídají pro budoucnost bezdrátové sítě a připojení technologie?

SH: S příchodem 5G, můžeme očekávat, že mobilní širokopásmové připojení se stane mnohem rychlejší s mnohem nižší latencí. To umožňuje novou virtuální realitu a zvětšené scénáře reality o kterých se nám dnes můžeme nechat jen zdát. Také vyvíjíme konektivitu 5G na nové typy přístrojů i mimo smartphony - naším cílem v podstatě je připojit každou věc a všechna zařízení. Budoucnost bude opravdu úžasnější než si umíme představit dnes.

FC: Qualcomm Technologies je lídrem v oblasti bezdrátových technologií, takže vidíme budoucnost, kde je vše vzájemně spojené s bezproblémovým přístupem. To může být další velká mobilní technologie. Bezdrát je naše síla a chceme aby bylo lépe.

Neuvěřitelný. Takže co dál a čem v současné době pracujete?

SH: Já na 4G, které se stále vyvíjí s Gigabit LTE a už nyní spolupracujeme dohromady na uvedení světové 5G sítě. A kdo ví? Než se nadějete mohu být tady nazpět v chatování se Sony o nových 5G mobilních zařízeních!

FC: Tým Snapdragon je v procesu pomáhání různým společnostem jako je Sony s rozjezdem Snapdragon 835 v prémiových a moderních mobilních zařízení a my jsme rádi, že Sony bude jedním z prvních, kdo má vlajkový model s Snapdragon 835 Mobile Platform .

Děkuji za váš čas. než se rozejdeme mohl byste prozradit nějaké zajímavé informace o některých nových produktech od Qualcomm Technologies?

FC: Neustále se odhaluje nové technologie. Nedávno jsme oznámili novou technologii modem, který je navržen tak, aby zvládl rychlosti daleko za 1Gbps a umožňujeme další a další subjektům aby podporovaly vysoké rychlosti ve velmi blízké budoucnosti.¨
Zdroj- http://blogs.sonymobile.com/2017/04/05/ ... ragon-835/
Naposledy upravil(a) marokanec dne 07 dub 2017 19:51, celkem upraveno 1 x.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Uživatelský avatar

marskama
Příspěvky: 344
Registrován: 10 pro 2013 10:02
Typ zařízení: Xperia XZ1 Compact

Re: Seznamte se z vývojáři Sony

#3

Příspěvek od marskama » 07 dub 2017 19:14

Sice je to OT (a klidně to ihned vymažte), ale byl by někdo tak moc laskav a opravil titulek v názvu tématu? :oops:
Veřejnost považuje IT komunitu za poměrně vzdělanou, tak ať si to nepokazíme... :wink:
Sony Xperia XZ1 Compact Black (FW 47.2.A.10.62, TM-CZ)
Sony Smart Watch 3 - silver a black
Sony SBH70 - white
Sony MBH22 - black
Sony Xperia Z1 Compact White - manželka
Sony Xperia M White - prodáno
Sony Ericsson Live With Walkman White - na hraní dětem


David Rajtr
Příspěvky: 460
Registrován: 05 led 2016 16:58
Typ zařízení: Xperia XZ

Re: Seznamte se z vývojáři Sony

#4

Příspěvek od David Rajtr » 07 dub 2017 19:25

Tady je prostě vidět že Sony je technologický lídr v mobilní oblasti. XZ Premium zadupe do země všechny ty S8+, LG G6, iP 7 nebo P10 Plus.
Xperia X, Xperia XZ, Xperia XZ Premium, Xperia Z3 Tablet Compact

Uživatelský avatar

Kaprar11
Příspěvky: 228
Registrován: 08 dub 2012 17:36

Re: Seznamte se s inženýry nejen Sony

#5

Příspěvek od Kaprar11 » 07 dub 2017 20:58

Samolibost a samochvála smrdí stačí si zde na fóru přečíst jak na tom Sony je,věčné nadávky jak něco nefunguje,jak jsou děsné fota která lezou ze Sony telefonů,jak nefunguje tohle či tamto.Hurá Sony je nejlepší teprv se ukáže co a jak bude až přijde do prodeje.
Motorola D160,D520,AMIO,2x m3888,Alcatel one touch 302,501,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,MMR-70,HPM-70,HPM-77,HBH-GV435a,MSD8GB,3xMSD16GB,MSD32GB,IAC-25,IDC-22,CLA-60,MPS-60,MBS-100,CDS- 65,CDS-75,SBH-600,2x SE 108i Čedar,SG GT 5570 mini,2x SG S I9000,SG SIII GT I9300 Bílý,SG S4 GT I9505 černý,SG S5 G900F černý,SG N4 N910F černý,SG S7 edge G935F černý,SG S8+ G955F černý,SG S9+ G965F černý.


David Rajtr
Příspěvky: 460
Registrován: 05 led 2016 16:58
Typ zařízení: Xperia XZ

Re: Seznamte se s inženýry nejen Sony

#6

Příspěvek od David Rajtr » 07 dub 2017 22:00

Nespolehlivostí hodně bohužel trpěli telefony z roku 2014 a to Sony hodně uškodilo ale teď je kvalita na velmi dobré úrovni. A fotky a video patří mezi nejlepší.
Xperia X, Xperia XZ, Xperia XZ Premium, Xperia Z3 Tablet Compact


Tronn

Seznamte se s inženýry nejen Sony

#7

Příspěvek od Tronn » 07 dub 2017 22:05

S nespolehlivosti ma problem kazdej vyrobce u nekterych modelu. Nerekl bych ze toho u Sony bylo nejak nadprumerne.

Nadruhou stranu bych nerekl ze by XZP mela zadupat vsechnu konkurenci do zeme. V dnesni dobe sou highendy tak vyrovnane ze to uz snad neni mozne u zadneho vyrobce...aby byl o parnik predem :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


David Rajtr
Příspěvky: 460
Registrován: 05 led 2016 16:58
Typ zařízení: Xperia XZ

Re: Seznamte se s inženýry nejen Sony

#8

Příspěvek od David Rajtr » 07 dub 2017 22:13

Tak o parník samozřejmě ne ale když porovnám XZP s S8 tak jediný v čem S8 vede jsou minimální rámečky ale zase v XZP jsou luxusní stereoreproduktory.
Xperia X, Xperia XZ, Xperia XZ Premium, Xperia Z3 Tablet Compact


Tronn

Re: Seznamte se s inženýry nejen Sony

#9

Příspěvek od Tronn » 07 dub 2017 22:19

A ja zas vidim bezdratove nabijeni :) Mam bezdratovou nabijecku jak doma tak integrovanou v drzaku auta ...super vec :) Ten skener Iris muze byt taky zajimavej . Kazdej ma proste neco :)

P.S. I presto ze ma Samsung jen jeden reprak tak uz S6 i S7 ma skvelou reprodukci.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar

Kaprar11
Příspěvky: 228
Registrován: 08 dub 2012 17:36

Re: Seznamte se s inženýry nejen Sony

#10

Příspěvek od Kaprar11 » 07 dub 2017 22:23

Lépe bych to neřekl to že jsem emigroval od Sony Ericssonu k Samsungu mě neopravňuje Samsung vychvalovat a na další výrobce kydat špínu.Roky jsem byl s telefny Sony Ericsson velmi spokojen a emigroval jsem až tehdy když se měnila značka na Sony rozhodoval jsem se kam dál a padla řada na Samsung přesto nebudu kydat špínu.
Motorola D160,D520,AMIO,2x m3888,Alcatel one touch 302,501,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,MMR-70,HPM-70,HPM-77,HBH-GV435a,MSD8GB,3xMSD16GB,MSD32GB,IAC-25,IDC-22,CLA-60,MPS-60,MBS-100,CDS- 65,CDS-75,SBH-600,2x SE 108i Čedar,SG GT 5570 mini,2x SG S I9000,SG SIII GT I9300 Bílý,SG S4 GT I9505 černý,SG S5 G900F černý,SG N4 N910F černý,SG S7 edge G935F černý,SG S8+ G955F černý,SG S9+ G965F černý.

Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
marokanec
Moderátor
Příspěvky: 1870
Registrován: 20 lis 2013 14:26
Bydliště: Jižní morava

Re: Seznamte se s inženýry nejen Sony

#11

Příspěvek od marokanec » 08 dub 2017 08:57

Přesto tě k Sony pořád něco přitahuje. Minimálně vynikající fórum ;-)
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Uživatelský avatar

Kaprar11
Příspěvky: 228
Registrován: 08 dub 2012 17:36

Re: Seznamte se s inženýry nejen Sony

#12

Příspěvek od Kaprar11 » 08 dub 2017 13:47

Ano přitahuje telefony jsou mým koníčkem čtu skoro vše co se naskytne a zde na foru Xperia jsem několikrát za den nahlédnu kdykoli mám čas.Stejně tak na MobilMánii či AndroidForum a Huafan rád se dovídám co koho trápí a jaké je na to řešení.Věřte že všude jsou nějaké menší či větší roblémy a stejně tak jako spousta členů tohoto fora vytopila své Xperie tak už bylo vytopeno i pár Samsungu jak S7 tak S7 edge.A stejně tak jako řešení Sony výměnou kus za kus se to řešilo i v Samsungu. Třeba byl dobrý počin samsungu přes roční pojištění (Kdo byl mezi prvními kupujícími měl pojištění zdarma.)přes agenta S7 který přijede dá náhradní telefon a do 24 hodin doveze opravený i když je prasklý displej vlastní vinou se spolu účastí 990kč to spousta uživatelů ocenila.Tak zase k Xperiím jste dostali třeba sluchátka zdarma a Huawei teď přidává příslušenství zdarma v hodnotě tuším 3000kč k P10 každý výrobce má své.
Motorola D160,D520,AMIO,2x m3888,Alcatel one touch 302,501,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,MMR-70,HPM-70,HPM-77,HBH-GV435a,MSD8GB,3xMSD16GB,MSD32GB,IAC-25,IDC-22,CLA-60,MPS-60,MBS-100,CDS- 65,CDS-75,SBH-600,2x SE 108i Čedar,SG GT 5570 mini,2x SG S I9000,SG SIII GT I9300 Bílý,SG S4 GT I9505 černý,SG S5 G900F černý,SG N4 N910F černý,SG S7 edge G935F černý,SG S8+ G955F černý,SG S9+ G965F černý.

Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
marokanec
Moderátor
Příspěvky: 1870
Registrován: 20 lis 2013 14:26
Bydliště: Jižní morava

Re: Seznamte se s inženýry nejen Sony

#13

Příspěvek od marokanec » 24 dub 2017 14:39

Máme tu další rozhovor s inženýrem Sony, který vyvíjí Hi-Res. Peter Hewitt-Dutton je vedoucí inženýr a budeme diskutovat o vysokém i nízkém rozlišení zvuku a všem mezi tím.

Pete jsem rád, že vás poznávám. Co tady děláte a jak dlouho?

Připojil jsem se k Sony téměř před 10 lety a jsem teď na pozici Mastering Engineer. To znamená připravit smíšené zvukové soubory pro finální distribuci.

Chcete-li být co nejjednodušší, co přesně je Hi-Res Audio?

Aniž bych byl příliš technický, Hi-Res je obecný termín pro digitální audio. Je uveden na vzorkovacích frekvencích a trochu hloubky vyšší než normální CD nebo pro ty fanoušky co mají rádi čísla je tam, 44kHz, 16 bit.

Jak funguje proces nahrávání a liší mezi Hi-Res a standardním pojetím?

Prakticky veškerá hudba je zapsána ve vysokým rozlišením, ale standardní CD a stahovací verze jako je MP3 jsou značně sníženy a proto jsou ohroženy verze původního pásma s vysokým rozlišením. Je to opravdu o zvládnutí výstupu která se jasně zlepšila.

Ok, tentokrát technicky. Jaký je rozdíl mezi standardním a Hi-Res zvuk?

Rozsah frekvencí schopných reprodukovat a úroveň detailů ve zvukové dynamice.
Chcete-li příklad - když se zvýší vzorkovací frekvence což je nejvyšší frekvence je systém schopen zaznamenat a také zvyšuje. A i když lidské ucho není schopno poslouchat příliš vysoko nad 20 kHz jsme schopni detekovat harmonie a přechodné jevy ve frekvencích mnohem vyšších. Ty jsou obzvláště důležité v hudbě aby se zachoval dojem.
Přejdeme k „ bitové hloubce “, bude to určit dynamický rozsah systému, který je rozdíl mezi nejhlasitější a nejtišší zvukem. CD funguje na asi 16bit, ale veškerý obsah Hi-Res je 24bit. To znamená, že větší část niance výkonu je zachycen stejně jako celý rozsah analogového zařízení používaného pro záznam materiálu. Je to ostřejší zvuk, který skutečně odráží práci muzikanta.

Takže co to znamená v praxi pro průměrného hudebního fanouška?

To znamená, že je schopný mít hudbu mnohem blíže k tomu co umělec vlastně slyšel ve studiu. V mnoha případech to bude přesný zvuk, které schválil. Konvertory vzorkovací frekvence jsou následně použity pro formáty nižších rozlišení, aby si ji na CD a standardních digitálních formátech, což znamená, že vede cestou ke ztrátě kvality. S Hi-Res vše co umělec chce zachovat je doručeno k posluchači.

Jaké konkretní žánry těžit z větší věrnosti Hi-Res?

Pokud jste jednoduše odstraníme proces „Down Sampling“ jakýkoli zvuk bude znít lépe. Je to jeden obzvláště destruktivní proces. To znamená, že čím více dynamický materiál, tím znatelnější rozdíl bude. Je také důležité, jak dobře jste zaznamenal materiál. Čímž mám na mysli hudbu, která využívá výhod v celém frekvenčním rozsahu co je k dispozici.

Potřebujeme speciální vybaven, abychom využili co nejvíce z Hi-Res audi. Například Top sluchátka?

Chcete-li plně využít, tak ano potřebujete. Ale rozdíly budou patrné mnoho lidí až od mid-range zařízení. Je to opravdu tak, že kvalita zvuku je jen tak dobrá, jako nejslabší článek v řetězci. Soubor Hi-Res prostě co nejlépe využívá zařízení co máte, aby to znělo jak jen to bude možné.

Máte nějaká doporučení skladby, které je dobré a předvede sílu ve vysokém rozlišení zvuku?

Měl jsem to štěstí pracovat po boku Johna Davise o nedávném procesu výroby pro Led Zeppelin. To bylo všechno zachyceno v „96/24“, což znamená, že to prakticky nemá omezení. Zní to prostě fantasticky!
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
marokanec
Moderátor
Příspěvky: 1870
Registrován: 20 lis 2013 14:26
Bydliště: Jižní morava

Re: Seznamte se s inženýry nejen Sony

#14

Příspěvek od marokanec » 15 zář 2017 12:17

Máme tu další rozhovor na téma audio. Možná i vysvětlení proč Sony využívá stereo repro s větší bradou. Tentokrát jde o technologii S-Force Front Surround. Diskutovali jsme s hardwarovým akustickým inženýrem Yuki Ikedou, který sídlí v našem sídle Sony v Tokiu.

Můžete nám říct něco o tom, co je S-Force Front Surround?

Prostorový zvuk vyžaduje vícekanálové reproduktory, které reprodukují zamýšlené zvukové pole. Technologie S-Force Front Surround emuluje toto zvukové pole pouze s dvojicí předních reproduktorů.

Proč je důležité mít S-Force Front Surround?

Obsah je příjemnější se zvukem prostorového zvuku a stále více lidí používá jejich telefony ke sledování televizních pořadů, filmů a díky rostoucím způsobům používání. Mohou přistupovat k obsahu, jako jsou Amazon a Netflix. Je důležité poskytnout našim zákazníkům nejlepší zkušenosti a co nejvíce využívat co sledují.

Je to proto, že lidé spotřebovávají více zábavy na svých telefonech?

Ano, rozsah obsahu se zvyšuje a také se zlepšuje kvalita.

Jak jste to zkoušeli?

Využili jsme kvalifikované akustické inženýry, abychom jemně vyladili technologii a zkontrolovali kvalitu zvuku, protože efekt virtuálního prostorového zvuku není snadno měřitelný.

Jaké jsou problémy s poskytováním kvalitní reprodukce v tak malém prostředí?

Je těžké udržovat stereofonní zvuk ze smartphonu, protože konstrukční omezení znamená, že vnitřní struktura obou reproduktorů není často totožná. Nejdříve provedeme mechanickou konstrukci a nejdůležitějším způsobem je simulace počítače před jemným laděním se zpracováním signálu, aby se reproduktory dokonce vyvážily.

Můžete vysvětlit virtuální zvukový výzkum a jak to pomohlo při vývoji?

Sony R & D zpracovává výzkum základních technologií, takže úzká spolupráce s nimi vždy pomáhá maximalizovat potenciál zařízení.

Na čem pracujete dále?

Pracuji na našem dalším projektu a nemůžeme se dočkat, až to odhalíme v budoucnu :)
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
marokanec
Moderátor
Příspěvky: 1870
Registrován: 20 lis 2013 14:26
Bydliště: Jižní morava

Re: Seznamte se s inženýry nejen Sony

#15

Příspěvek od marokanec » 14 pro 2017 13:35

Máme tu po delší době opět rozhovor na téma barevných variant Xperií.
V našem seriálu jsme se setkali s celým týmem týmu Sony Mobile, kteří pracují na tom, co se děje uvnitř zařízení Xperií. Nyní jsme si mysleli, že je čas abychom soustředili naši pozornost na nádherný tvůrčí tým, který měl na starosti i vnější část telefonu aby vypadala taky dobře. Tento týden mluvíme s uměleckým ředitelem Kaoru Murai, abychom zjistili přesný proces, který vám pomůže rozhodnout se o dokonalém barevném odstínu.
Řekni nám něco o tvé roli v Sony Mobile?
Jsem zodpovědný za celkový směr konstrukce CMF (barva, materiál a povrch) pro výrobky Sony Mobile.

Jak ty a tým vyberete barvy pro každou Xperii? Můžeš nás provést procesem?
Začínáme tím, že vytvoříme koncept CMF založený na cílovém uživateli a potom ti, kteří jsou zodpovědní za návrh výrobku prozkoumají možnosti barev. Poté členové týmu diskutují a diskutují před výběrem nejlepší možnosti.

Testujete je se spotřebiteli předtím, než budou vyrobeny? Pokud ano, jakým zpúsobem?
Ano, testujeme je. My zkoumáme preference mezi barvami, které zvažujeme pro každý trh, a používáme tyto výsledky jako referenční materiál při výběru barev.

Která barva je nejpopulárnější?
U nejnovějších modelů je oblíbená modrá (např. Forest Blue pro Xperia XZ , Ice Blue pro Xperia XZ a Moonlit Blue pro Xperia XZ1).

Jak se mění chování barev v smartphonech za posledních 15 let?
Trhu smartphonů zpočátku ovládaly achromatické tóny jako černá a stříbrná, ale pak jsme byli jedním z prvních, kteří představili růžovou a jiné chromatické barvy. Tyto barvy dříve nebyly používány. Mění se barevné trendy pro smartphony. Vyvinuli jsme fialovou, pro kterou je dnes Xperia dobře známá. Nedávno se smartphony se staly stále více nedílnou součástí lidských životů po celém světě. Směřujeme hlavně ke klidným, uklidňujícím tónům, které se přirozeně spojují s životním stylem lidí.

Jak se celosvětově mění barvy - v některých zemích dosahují určité odstíny lepších výsledků?
Pokud jde o neutrální tóny, v Evropě je preferována stříbrná, zatímco spotřebitelé v Japonsku mají tendenci mít raději bílou barvu.

Jaká je nejdivočejší barva, ve které jste vyrobili telefon?
To byla chromová úprava XZ Premium. Tento druh zrcadlové kvality je nyní běžný v designu smartphonů, ale v době, kdy jsme tento model vyvinuli bylo velmi neobvyklé dát inteligentnímu telefonu zrcadlový odstín. Když jsme poprvé vytvořili chromový povrch cítili jsme se opravdu překvapivě a odvážně. To nikdy předtím nebylo, ale ve skutečnosti se hodí do každodenního života, protože se mísí s prostorem kolem nás.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
marokanec
Moderátor
Příspěvky: 1870
Registrován: 20 lis 2013 14:26
Bydliště: Jižní morava

Re: Seznamte se s inženýry nejen Sony

#16

Příspěvek od marokanec » 03 kvě 2018 13:06

Po delší pauze tu je rozhovor s tvůrci DVS - Systém Dynamic Vibration. Jsou to inženýr Uchida Tatsuya a inženýrka Amano Ryoko z Tokia.

Takže Amano co přesně je DVS?
Systém Dynamic Vibration společnosti Sony neboli "DVS" analyzuje to co se v telefonu děje v reálném čase a využívá dynamické vibrace pro další propojení s uživatelem - tato synchronizovaná fyzická zpětná vazba přidává k uživatelské zkušenosti další dimenzi při přehrávání filmu, poslechu hudby nebo při hraní her .

Jak to funguje?
Je to docela složité, ale zkrátka systém sestává ze dvou důležitých částí; "originální algoritmus" vyvinutý společností Sony a "jedinečný vibrační ovladač". Systém Dynamic Vibration společnosti Sony analyzuje obsah a generuje hmatatelnou zpětnou vazbu pomocí vestavěného haptického motorku a poskytuje zábavu s intuitivním pocitem. To se liší v závislosti na použití, například pro hry, vibruje v souladu s vašimi akcemi a co se děje ve hře. U vyzváněcího tónu se harmonizuje se zvukem.

Odkud pochází nápad na DVS? Zpětná vazba spotřebitelů?
V podstatě ano. Často plánujeme a vytváříme prototypy založené na předpokládaných trendových datech a vidíme, že stále rostoucí trend na zlepšování médií. Stále více a více se zabýváme interakcí s naší zábavou - DVS je nový způsob, jak to udělat.

DVS je součástí nabídky "Zábava pro extrém" společnosti Xperia, co to znamená?
Pro nás to znamená využití technologie pro zesílení vzrušení a emocí, které vychází ze zábavy na mobilních telefonech Xperia. Dělá zábavu trochu zábavnější. DVS je jedinečný pro Xperia, je to jedinečný uživatelský zážitek.

Uchida co se změnilo v designu a součástech, které vám umožní přizpůsobit tuto technologii do smartphonu?
Tak jak byste mohli očekávat, je třeba změnit součást vibrátoru tak, aby nabídla haptickou zpětnou vazbu s širším rozsahem citlivosti, aby odpovídala obsahu pro uživatele. Velikost nové komponenty LRA (Linear Resonant Actuator) je téměř trojnásobná než u konvenční vibrační jednotky ERM (Excentric Rotating Mass). Takže především rozložení komponentů v smartphonu bylo obrovskou změnou. Rekonfigurace v telefonu byla opravdu náročná, ale inženýrský tým to samozřejmě zvládl.

Jak jste testovali DVS? Hodiny testování videohry "výzkum"?
Museli jsme se ujistit, že všechno funguje, takže ano bylo zapotřebí řady interních "uživatelských testů". Vyzkoušeli jsme hudbu, filmy, hry atd. Ať už je to příjemné jako práce, je to důležitý výzkum. Výsledky těchto testů se odrazily v ladění vibračních vzorů.

Existuje některá z vašich oblíbených her nebo filmů, které byste doporučili prožít DVS?
Uchida: Hudební videa jsou skvělá, obzvláště EDM, pro mě to je nejvíce vzrušující.
Amano: Hry- musím říct Angry Birds Go! To je hodně legrace. Pokud jde o hudbu, jak říká Uchida pro hudbu je EDM skvělá, ale pro hudební videa EDM. Techno a taneční hudbu jsou opravdu vzrušující. Filmy se sci-fi nebo akční.

Amano jaká je budoucnost DVS? Můžeme očekávat nějaké aktualizace funkcí?
No, nemohu vám to moc říct, ale pracujeme na tom, abychom díky této technologii ještě více rozšiřovali. Zesílili mediální zábavu a uživatelskou zkušenost. Sledujte te nás a brzy se dozvíte.

Na čem dalším pracujete?
Amano: Další zlepšení multimedií pro naše uživatele. Pracujeme na tom a jsme velice pyšní, že zlepšujeme zážitek uživatelů.
Uchida: Můj tým a já pracujeme na nových inovativních přístupech k všestrannému zábavnímu zážitku ... ale nemůžeme říct příliš mnoho!

Díky Amano a Uchida. Musíme jít vyzkoušet sledovat videa EDM a hrát si Angry Birds Go!
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
marokanec
Moderátor
Příspěvky: 1870
Registrován: 20 lis 2013 14:26
Bydliště: Jižní morava

Re: Seznamte se s inženýry nejen Sony

#17

Příspěvek od marokanec » 28 kvě 2018 13:36

Chtěli jsme se dozvědět více o Dual Selfie Camera, takže jsme šli přímo ke zdroji. Jmenovitě Kensuke Mashita, 15letý Sony veterán a Senior Manager, Camera Technology Marketing.

Takže Kensuke, co je Dual Selfie Camera?
Dual Selfie Camera nabízí v podstatě širší škálu pokrytí pro fotografování selfie. S DSLR můžete změnit objektiv podle vašich potřeb ale s kamerou pro smartphone to není to tak snadné - a proto jsme představili dvě různé čočky s různými specifikacemi do jednoho smartphonu pro různé scény selfie.

Jaká je výhoda jednotlivých čoček?
Dual Selfie fotoaparát nabízí standardní objektiv 80 stupňů pro blízké objekty a spolu s super širokým objektivem 120 stupňů pro širší záběry, který vám nabízí to nejlepší z obou světů. Další výhodou je, že s širším objektivem není potřeba selfie tyč a to ani v případě, že se pokoušíte vsadit spoustu přátel do obrazu. A pak samozřejmě můžete mít díky kameře skvělé portréty díky vysokému rozlišení a ISO i při slabém osvětlení.

Co se změnilo, což vám umožní vložit tuto technologii do smartphonu?
Jednoduše řečeno, naše technologie designu čoček se zlepšila. Širší objektiv FOV (zorné pole) by normálně způsobil zkreslení, ale konstrukce objektivu 120-ti stupňové kamery pro XA2 Ultra byla navržena tak, aby snížila takovou deformaci. Například i když je někdo blízko rohu obrazu, tak zkreslení je omezené.

Odkud pochází myšlenka na Dual Selfie Camera?
Zpětná vazba od uživatelů Xperia nám ukázala, že existuje zájem a pak technická analýza mezi DSLR a schopností smartphonu stanovila, že je to možné!

Jak to zkoušíš? Museli jste si udělat spoustu selfies?
Ha ha. Samozřejmě, že jsme museli! Vyzkoušeli jsme testy na různých místech a scénách s různými lidmi a v různých podmínkách. Také jsme si v laboratoři udělali pár ... jen abychom si byli jisti.

Máte nějaké tipy pro lepší vylepšení?
Moje rada by byla, použijte objektiv 16MP pro jednotlivé selfies, včetně scén s nízkou úrovní osvětlení a nepoužívejte blesk. Použijte 8MP super širokoúhlý objektiv pro skupinové selfie a krajinné scény.

Na čem pracujete dále?
Nemůžu říct příliš mnoho, ale selfie umožnila AI být na této cestě. Vyvíjíme zkušenosti s novou generací fotoaparátů - je to vzrušující.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2


kiosk123
Příspěvky: 524
Registrován: 04 črc 2016 09:46
Typ zařízení: Sony Xperia Z3+

Re: Seznamte se s inženýry nejen Sony

#18

Příspěvek od kiosk123 » 28 kvě 2018 14:14

Pekny članok. Škoda že nebol rozhovor na ich primárnu Dual Cameru.

Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
marokanec
Moderátor
Příspěvky: 1870
Registrován: 20 lis 2013 14:26
Bydliště: Jižní morava

Re: Seznamte se s inženýry nejen Sony

#19

Příspěvek od marokanec » 28 kvě 2018 14:29

Ten bude na 100%, ale až bude v prodeji a to ještě nějakou dobu potrvá.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
marokanec
Moderátor
Příspěvky: 1870
Registrován: 20 lis 2013 14:26
Bydliště: Jižní morava

Re: Seznamte se s inženýry nejen Sony

#20

Příspěvek od marokanec » 09 črc 2018 11:23

Je tu další rozhovor a tentokrát s velmi úspěšným týmem, který má u Sony na starosti baterii:
Přijít večer z práce a mít na mobilu ještě dostatek procent baterie, je skvělý pocit, ale majitelé Xperia TM jsou na to již zvyklí.
Kapacita je jedna věc, ale jsou to inovativní adaptéry šetřící energii díky nimž je vaše zařízení Xperia tak efektivní, jak jen může být, stejně jako zařízení Xperia, které patří k nejlepším bateriím smartphonů na trhu.
Chtěli jsme se dozvědět víc, a tak jsme požádali inženýry z týmu baterie Xperia o rozhovor
Inženýr společnosti Xperia Daisuke Haruki a inženýr společnosti Xperia Software Hidenari Shinoto pracují u společnosti Sony v Tokiu po celých 20 let a tady je to, co nám pověděli:

Haruki a Shinoto řekněte nám jak jste vyrobili baterii Xperia XZ2 nejlepší ve své třídě?
Shinoto-san:
Byl to dlouhý proces, ale v podstatě zahrnoval optimalizaci softwaru, aby se zajistilo co nejúčinnější provádění programů.
Haruki-san:
Z hardwarového hlediska jsme museli najít dokonalou rovnováhu mezi velikostí a kapacitou baterie - myslíme si, že rovnováha v XZ2 opravdu potěší uživatele.
Jak zvýšíte účinnost baterie?
Shinoto-san:
Je to docela složité, ale procesor XZ2 má čtyři jádra s nízkým výkonem a čtyři vysoce výkonná jádra. Vyladili jsme software, který řídí procesor tak, aby fungoval efektivněji a dosáhl jak výkon, tak úsporu energie.
Haruki-san:
Z hlediska hardwaru jsme stanovili ověřovací podmínky, postupy a čas využívání na základě výsledků analýzy trhu a použili jsme spolu s výsledky průzkumu uživatelů srovnání výkonu baterie.
Udělali jste tvrdou práci, ale jaké kroky byste navrhovali uživatelům Xperia, aby zlepšili životnost baterie?
Oba:
doporučujeme nastavit možnost nabíjení tak, aby odpovídala vašemu životnímu stylu. Xperia smartphony mají několik nastavení, která se přizpůsobují optimalizaci jejich baterií, takže uživatelé nemají nic dělat.
- Adaptivní nabíjení: Optimalizuje nabíjecí proud na základě stavu baterie v reálném čase (Vždy zapnuto).
- Měkké nabíjení: Optimalizuje nabíjecí napětí, aby baterie zůstala zdravější po delší dobu (vždy zapnuto).
- Funkce bateriového pouzdra: Optimalizuje nabíjecí protokol založený na učení uživatele o životním stylu stroje. (Tuto možnost musíte ručně aktivovat).
Tyto nabíjecí zálohy skutečně zkvalitňují životnost baterie v dlouhodobém horizontu. Je to taková věc, kterou si nevšimnete, ale znamená, že nabíjení baterie je mnohem delší.
Sony Mobile neustále vyvíjí nabídku zábavy. Znamená to, že na vás vyvíjeli velký tlak abyste vytvořili ještě účinnější baterie, které vydrží déle?
Shinoto-san:
Absolutně. Poptávka je pokaždé vysoká a s více lidmi, které spotřebovávají obsah na cestách, je stále vyšší! Je to vždy výzva optimalizovat, ale dostaneme se tam, pomocí nové technologie, abychom postupně zvyšovali výkon.
Haruki-san:
Ano, je to stejné pro hardwarový tým. Model XZ2 má například nové funkce pro zábavu, jako je dynamický vibrační systém a konvertor HDR. Tyto úžasné zálohy vyžadují úžasnou baterii. Potřebujeme nejprve zjistit spotřebu elektrické energie každé nové funkce a poté diskutovat o optimální bilanci výkonu, abychom zajistili správný výkon.
Jak testujete baterie?
Haruki-san:
Důkladně. V podstatě je dáváme do reálných podmínek a provádíme rigurované testy: hodiny interakcí telefonů s aplikacemi s vysokou spotřebou energie a jasem naplno!
Jaká budoucnost platí pro baterie smartphone Xperia? Bude jednou možné vytvořit baterii smartphonu, která vydrží týden?
Haruki-san:
To je náš cíl, abychom dosáhli co nejdelší životnosti baterie. Každý den studujeme mobilní telefony a zkoumáme nové způsoby, jak zefektivnit naše smartphony.
Na čem pracujete dále?
Haruki-san:
Vzhledem k tomu, že úspora energie umožňuje volnost konstrukcí a funkcí, snažíme se vyrobit smartphone s nejnižší spotřebou energie.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Odpovědět

Zpět na „Novinky“