Začíná být společnost Sony nekonkurenceschopná?

Rok 2018 bude velmi zajímavý
Odpovědět

bedanek

Re: Začíná být společnost Sony nekonkurenceschopná?

Příspěvek od bedanek » 07 pro 2017 18:36

aramej: Protože všichni vědí, že Sony ty crashtesty přežije a to nikoho nebaví, všichni chtějí vidět rozbitý telefon :D
michal121: když teda nemají provizi ( bonus), proč mi prodavači ve třech euronicsech, 2*Okey, electrowordu a datartu na dotaz po červené a černé xzp odvětili, že si mám raději koupit iPhone, nebo alespoň Samsung S7, S8.
Žeby všichni ti prodavači věděli, že si vlastně nechci koupit xzp, ale iPhone či Samsung?

michal121
Typ zařízení: SONY Xperia XZ black

Příspěvek od michal121 » 07 pro 2017 18:44

Tronn píše:
07 pro 2017 17:47
michal121 píše: Není to tak, jak se tu leckdo domnívá, že mají prodavači jakýsi bobus za podbízení se nějaké značce a ignorování značky jiný.
Samozrejme ze to tak je... treba v Euronicsu to tak je. Stejne jako Elektrowordu. Nepochybuju ze v jinych obchodech to bude podobny...
Sorry, ale to je blbost. Jsou to zaměstananci Euronicsu, Elektroworldu, ne některé ze značek. Pokud mají motivaci některé značky doporučovat a jiné ignorovat jedná se o jejich soukromou iniciativu, která je samozřejmě nehonorovaná. Zase z toho nedělejte scifi. Ono je to tak, jak píše nade mnou aramej. O Sony ve všech mediích ticho po pěšině a člověk, kterej není jako my fandou značky se o Sony nemá jak dozvědět. Podívejte se schválně na weby, které píšou o mobilech. O Sony se tam dočteš tak na pátý straně, kterou už stejně nikdo nečte (páč každýho zajímají novinky), a to ještě asi v tom smyslu, že sice je Sony špička, ale ty tlustý rámečky. Takže ten článek, nebo recenze stejně nakonec působí negativně.
SONY Xperia XZ black

Tronn

Příspěvek od Tronn » 07 pro 2017 18:51

Zadny scifi. Maji z toho benefity takze doporuci spise Samsung nez Sony. To je snad logicky. Nejsou to zadni experti co ti maji dobre poradit ale prodavaci. Vetsi zisk a osobni bonusy. A to je prave ta motivace. Nic slozityho. Proc doporucit Sony kdyz ze Samsungu mam vic, zejo.

I kdyz by se ted o Sony zaclo psat i v blesku a uvidis 6 reklam kdyz budes koukat na ordinaci... tak se na tom nic nezmeni.

Naposledy upravil(a) Tronn dne 07 pro 2017 18:51, celkem upraveno 1 x.

michal121

Příspěvek od michal121 » 07 pro 2017 18:57

bedanek píše:
07 pro 2017 18:36
aramej: Protože všichni vědí, že Sony ty crashtesty přežije a to nikoho nebaví, všichni chtějí vidět rozbitý telefon :D
michal121: když teda nemají provizi ( bonus), proč mi prodavači ve třech euronicsech, 2*Okey, electrowordu a datartu na dotaz po červené a černé xzp odvětili, že si mám raději koupit iPhone, nebo alespoň Samsung S7, S8.
Žeby všichni ti prodavači věděli, že si vlastně nechci koupit xzp, ale iPhone či Samsung?
A proč ses jich nezeptal? Proč sis nenechal zavolat jejich vedoucího a nezeptal se jeho? Proč si neřekl, že tě tlačí do jiné značky a zcela ignorují tvoje přání??? Proč??? Zachoval ses jako ovce a s tím právě počítají. A můžu ti garantovat, že kdybys narazil mezi těma prodavačema na fandu Xperie klidně by ti potvrdil, že nemaj žádnou motivaci nabízet nějakou značku. Ti prodavači se prostě chovají standartně, jako zbytek populace. Pokud je většina zblblá reklamou, pak jsou stejně zblblí i ti prodavači. Ruku na srdce, oni jsou to spíš "podavači", co maj nabiflovaný základní parametry, ale detaily neznají. Příště se zachovej minimálně tak, že se jich zeptáš, proč ti nejsou schopni vyhovět. Osobně klidně vsadím kalhoty, že v takovejch kolosech, jako Alza, Euronics, Dataart, Elektroworld se na nějaký odměny za prodanej Samsung absolutně nepečou. Samozřejmě se tam přizpůsobujou trhu a požadavkům zákazníků. Když se ze sta zeptá padesát na iPhone, tak budou mít vystavený iPhony a prodavači o nich budou vědět víc, než o těch, co se neprodávaj. A Jsme zpátky u reklamy. Marketing, PR. To je problém Sony a ne rámečky, nebo horší foták.
SONY Xperia XZ black

michal121

Příspěvek od michal121 » 07 pro 2017 19:04

Tron: prodával si někdy, měls někdy blízko k obchodu, nebo znáš někoho, kdo ti tvoje podle mě naprosto uhozený informace potvrdí? Fakt si myslíš, že má Alza větší rabat za prodej Samsungu, než Xperie? Tam je to kámo všem u zadku, co ti prodaj za telefon. A stejný je to i všude jinde. Ono, když se nd tím zamyslíš, tak by každej z těch prodavačů dostával jinou odměnu za prodej iPhonu, jinou za prodej Samsungu, jinou za prodej televize Panasonic, jinou za TV LG atd. atd. atd. To by tvl museli najmou stovky lidí, co by jim ty kalkulace, platy a benefity přepočítávali. Když řeknu, že je to scifi, tak jsem ještě hodně mírnej. Nic absurdnějšího jsem myslím v poslední době neslyšel. A to jsem toho slyšel dost.
SONY Xperia XZ black

Tronn

Příspěvek od Tronn » 07 pro 2017 19:13

Kdo tu mluvi o Alze? Psal sem snad o Euronicsu a EW. V rodine mam cloveka co delal obchodaka v Euronicsu a nedavno presel k EW. Takze si to tady necucam z prstu. To jestli tomu veris nebo ne je mi u zadku. Sorry. At si z toho kazdej veme co chce.

Zvedni zadek a bez do Euronicsu. Zeptej se prodavace na Samsung produkty a pak na jinou znacku. Krom toho ze ti Samsung bude vnucovat tak o nich vedi mnohem vic nez o jinych znackach. Kazdou chvili tam maji skoleni od Samace (od Lg ani Panasonicu fakt ne) a ten prodavac se ti tim klidne pochlubi. Mj. dostavaji bonusy ve forme gear fitu a ruznych hovadin za prodej. Ver si cemu chces... treba tomu ze ten prodavac ti doporucuje Samsung jen z toho duvodu ze ma nej marketing a reklamy na nej bezi na TV N@va... jo jo jasny

Nadruhou stranu je to tak ci tak problem Sony a jejich chyba. Nevim proc bych se kvuli tomu musel takhle rozcilovat... div ze by mi malem praskla zilka v hlave :no:

bedanek

Příspěvek od bedanek » 07 pro 2017 19:55

Ne nechovám se jako ovce, právě tím že tam nenakoupím.
U euronics a Okey je to zcela běžné, že ti nabízejí něco jiného a právě ti prodavači podavači bohužel dělají největší marketing, poněvadž valná většina nakupujicich v takovýchto obchodech si jde koupit mobil, ledničku, TV a oni jim řeknou že Samsung je nej. Tak si ho koupí a sousedce řeknou jak jim prodavač doporučil super Samsung :D JÁ tam chodím pouze na osaháni vyrobku před koupí jinde

michal121

Příspěvek od michal121 » 07 pro 2017 19:58

Tronn píše:
07 pro 2017 19:13
Kdo tu mluvi o Alze? Psal sem snad o Euronicsu a EW. V rodine mam cloveka co delal obchodaka v Euronicsu a nedavno presel k EW. Takze si to tady necucam z prstu. To jestli tomu veris nebo ne je mi u zadku. Sorry. At si z toho kazdej veme co chce.

Zvedni zadek a bez do Euronicsu. Zeptej se prodavace na Samsung produkty a pak na jinou znacku. Krom toho ze ti Samsung bude vnucovat tak o nich vedi mnohem vic nez o jinych znackach. Kazdou chvili tam maji skoleni od Samace (od Lg ani Panasonicu fakt ne) a ten prodavac se ti tim klidne pochlubi. Mj. dostavaji bonusy ve forme gear fitu a ruznych hovadin za prodej. Ver si cemu chces... treba tomu ze ten prodavac ti doporucuje Samsung jen z toho duvodu ze ma nej marketing a reklamy na nej bezi na TV N@va... jo jo jasny

Nadruhou stranu je to tak ci tak problem Sony a jejich chyba. Nevim proc bych se kvuli tomu musel takhle rozcilovat... div ze by mi malem praskla zilka v hlave :no:
Sorry, nevěřím ti. A Alzu jsem dal jako příklad. Samozřejmě, že prodavač doporučí to, co je momentálně in, to je logický. Ale žádnej bonus za to nemá. Stejný to bude kdekoliv jinde. Možná by to chtělo něco vědět o obchodu, ekonomice atd. To, co tu vyprávíš je blbost. Nedává to smysl.
SONY Xperia XZ black

Tronn

Příspěvek od Tronn » 07 pro 2017 20:01

Mozna tobe nedava. Tvuj problem...

bedanek

Příspěvek od bedanek » 07 pro 2017 20:02

@ Tronn nohy nahoru, zhluboka dýchat a popř. počítat do 10 :lol:

bedanek

Příspěvek od bedanek » 07 pro 2017 20:25

@michal121 když jsi u toho obchodu a ekonomiky, podle čeho se vyplácí bonusy, prémie atd?Já měl vždy zato, že podle zisku. No a nechceš mi snad tvrdit, že prodejce má marži ( v%) na všech výrobcích stejnou. Takže je logické, že pokud prodá nejvíc výrobků s největší marží tak má největší zisk a když má největší zisk, tak vyplatí největší prémie, bonusy no a prodavač to samozřejmě ví, tak ti nabídne Samsung :D No a to mi celkem smysl dává

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 07 pro 2017 20:49

Tady se ta diskuze skvěle rozjela, tak se zapojím neb mám z této oblasti dost bohaté zkušenosti. Část prodejců je motivována pomocí různých soutěží, část je motivována vlastním přesvědčením a pak máme zbytek, který je možná nestranný případně se na to dívá s nadhledem. A tento zbytek bude vždy nejmenší... Ale jak zaznělo výše - prodejci nejsou motivováni prodávat XPERIE, navíc takový telefon prostě ani není v trendu a těžko za jeho prodej získá prodavač od zákazníka nakonec pochvalu. To je realita...
Obrázek

bedanek

Příspěvek od bedanek » 07 pro 2017 20:52

Rozjela, ale teď jsi ji zabil :o :D

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 07 pro 2017 21:25

Ale ne, diskutujte dál... Tronn se do mě furt naváží, ale v této diskuzi prostě má pravdu no.
Obrázek

michal121

Příspěvek od michal121 » 08 pro 2017 07:42

bedanek píše:
07 pro 2017 20:25
@michal121 když jsi u toho obchodu a ekonomiky, podle čeho se vyplácí bonusy, prémie atd?Já měl vždy zato, že podle zisku. No a nechceš mi snad tvrdit, že prodejce má marži ( v%) na všech výrobcích stejnou. Takže je logické, že pokud prodá nejvíc výrobků s největší marží tak má největší zisk a když má největší zisk, tak vyplatí největší prémie, bonusy no a prodavač to samozřejmě ví, tak ti nabídne Samsung :D No a to mi celkem smysl dává
Blbost! Nejlepší bude, když si ten svůj názor ověříš u někoho, kdo je přímo u zdroje. Tam zjistíš, jak moc se pleteš. Odmítám dále ztrácet čas nad nesmyslnou a hlavně teoretickou diskuzí. Sony si samo chčije na hlavu, abych to popsal expresivně. A jestli okamžitě nepřestane, tak náš příští telefon už nebudem mít nad displayem napsáno Sony, a na zádech Xperia. Bohužel, to by mě moc mrzelo. Rozhodne MWC.
SONY Xperia XZ black

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 08 pro 2017 11:04

MWC bude důležité, ale určitě nerozhodne. Počítám, že Sony přijde s velmi zajímavou Xperií, ale nic se určitě nevyrovná dobrému marketingu. Telefon se určitě sám neprodá.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

michal121

Příspěvek od michal121 » 08 pro 2017 13:24

marokanec píše:
08 pro 2017 11:04
MWC bude důležité, ale určitě nerozhodne. Počítám, že Sony přijde s velmi zajímavou Xperií, ale nic se určitě nevyrovná dobrému marketingu. Telefon se určitě sám neprodá.
Přesně to furt tvrdím. Pustím televizi, reklama na Samsung, pustím radio, reklama na Samsung, pustím internet, reklama na Samsung. Pak se člověk nemůže divit, že ty zblblý ovce vlezou do krámu a řeknou já si koupím telefon, asi Samsung.
SONY Xperia XZ black

David Rajtr
Typ zařízení: Xperia XZ

Příspěvek od David Rajtr » 08 pro 2017 13:25

Tak třeba u reklamy na vodafone je zmíněna Xperie.
Xperia X, Xperia XZ, Xperia XZ Premium, Xperia Z3 Tablet Compact

red98

Příspěvek od red98 » 08 pro 2017 13:30

3 roky som vlastnil xperiu v. Po 3 rokoch som dospel k nazoru, ze je cas na zmenu a preto som zacal intenzivne studovat ceske a zahranicne diskusne fora a videa na youtube. Vedel som len jednu vec: nechcem velky mobil. V tej dobe boli na vyber tieto zariadenia: xperia z5 compact, iphone se, huawei p9 a galaxy s7.
Zakupil som si teda cez internet xperiu z5 compact. Vysledok? Po 5 dnoch testovania "letela z domu!". Preco?
- kvalita displeja na urovni starej xperie V
-otrasne fotky
- priemerne video

Suma sumarum- Sony ma dost sklamalo, kupil som si nakoniec galaxy s7 a sony telefony uz odvtedy nikomu neodporucam.

Tronn

Příspěvek od Tronn » 08 pro 2017 13:53

Tak te zklamal jeden model a odsoudis celou znacku? Slusny. Mel sis v te dobe koupit A3 2015/16. Taky kompaktni telefony od Samsung. Zajimalo by me jak bys byl nadsenej pak.
Odpovědět