Začíná být společnost Sony nekonkurenceschopná?

Rok 2018 bude velmi zajímavý
Odpovědět

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Re: Začíná být společnost Sony nekonkurenceschopná?

Příspěvek od vitvalecka » 06 čer 2018 16:52

Za mě - pokud si tu už mezi sebou všichni vyříkali, kdo je troll, kdo se tu ztrapňuje, i kdo byl kdy vylitý a naštvaný, tak diskuse může klidně pokračovat, ale chtělo by to se držet tématu: "Začíná být společnost Sony nekonkurenceschopná?".

Další "sebeobjevné diskuse" (jako ty zmíněné výše) si prosím řešte přes SZ, "nebo se rozzlobíme a budeme zlí". :wink:
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

kiosk123
Typ zařízení: Sony Xperia Z3+

Příspěvek od kiosk123 » 06 čer 2018 22:40

Tak a konci nam dalsia aplikacia - Pocasie. Sony ju uz nebude viac vyvijat.
Nepaci sa mi ich pristup. Za posledne obdobie tolko sluzieb a aplikacii porusit. Tymto si odhanaju od seba aj stalych zakaznikov.

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 07 čer 2018 01:02

OT: zkusil jsem se na toto téma trochu rozepsat v dnešním článku. Na jednu stranu mě konec další aplikace mrzí, na stranu druhou jsem ji stejně nepoužíval a jestli má Sony někde problém, tak aplikace na počasí to není...
Obrázek

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 07 čer 2018 07:02

Ja to vnímam trochu inak. Každá spoločnosť má svoje aplikácie a služby...A tie ich tiež odlišujú od konkurencie a ľudia si ich mobily aj kvôli tomuto kupujú...Uviedol by som Apple, ale keďže ja som ešte nemal od nich ani jeden produkt tak uvediem Samsung. Samsung je tymi aplikaciami skoro napraskaný, napr. S health, Samsung Pass, ich hudba, Knox kontajner, zabezpečenie dúhovkami, ich Cloud...A Sony? Mal tiež svoje aplikácie a služby, a veľa z nich bolo dobrých...A čo má teraz? Pomaly sa stále približuje k čistému androidu a tým padom to už nieje Sony. Začína sa radiť k ostatným výrobcom, ktorých je na trhu mnoho.

Luki28n
Typ zařízení: Sony Xperia Z3

Příspěvek od Luki28n » 07 čer 2018 15:57

Počasí zrovna používám na své Z3 a je to super appka, když člověk rychle potřebuje kouknout, jaké je/bude počasí.

Jinak dnes jsem na Evropě 2 slyšel reklamu na xz2/xz2c
Vyzdvihli v ní display, reproduktory a natáčení 4k HDR videa. možná že i něco o designu říkali. Ale bylo to hlavně na ty multimédia. Celkem mě to překvapilo
Sony xperia M | Sony xperia Z3 |

tolan
Typ zařízení: Z3 comp., XZ2 comp.

Příspěvek od tolan » 07 čer 2018 22:37

Stále jsem neměl možnost se osobně seznámit s xperií XZ2 cpmpact. Dnes jsem prošel celou řadu prodejen T Mobile, prodejny Planeo, Okay, Mobile Prodej a Service, Datart a další, které nabízejí mobilní telefony v okresním městě. S vyjímkou prodejen O2 Sony nevedou, neprodávají - důvod který uváději je nezájem o Sony, značně vysoká poruchovost zejména v prvních měsících po záruce. V prodejnách O2 vesměs měli i xperie XZ1 compact, není o ně zájem a model XZ2 compact objednají pouze, když dám záruku, že ji koupím, že jinak ji těžko prodají. Sám se svojí 2,5 roku používanou Xperií Z3 compact mám jediný program a to je mizerná kvalita foto. Takže sleduji hodnocení, zkušeností jiných s Xperií XZ1 compact a XZ2 compact. Pro XZ1 compact hovoří příznivá cena, rozměry, jack pro sluchátka a tlačítko čtečky, které není na zádech. Proto tedy sleduji hlavně rozdíly v kvalitě foto pořizovaných XZ1 com a XZ2 com. Fanouškem SONY zůstávám, větší rozměr displeje XZ2 compact - 5" mne láká, ale musím si toho tlouštíka nejprve osahat, neměním MT každý rok .... , ovšem konečně kvalitní foto chci, cenový rozdíl musí být kvalitou vyvážený, vždyť nová XZ1 compact je v prodeji (z dovozu z EU) již od 8.500 Kč !

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Příspěvek od Mirda86 » 07 čer 2018 22:52

Argument nejakeho "pravdomluvneho" prodavace o velke poruchovosti v prvnich mesicich po zaruce je dost smesnej. Jasne ze chce prodat jinou znacku z ktere ma jeho zamestnavatel vetsi vejvar. Vim ze napr. v Euronics maji prodavaci bonusy za prodeje Samsungu. Chodi na skoleni a dostavaji darky. Takze je vesmes jasny do ceho te bude takovej prodavac tlacit ;) Kdyby me to zivilo tak to delam taky samozrejme.
Nehlede na to ze prakticky kazdej clovek kteremu se pokazi telefon po zaruce neresi opravu pres aut. servis a uz vubec ne pres obchod. Takze jak to asi muze vedet.
Nezajem o Sony je neprustrelnej fakt. Jen nechapu nektere ty jejich pohadky kolem.

No z tech nejlevnejsich shopu na heurece bych nekupoval pokud ti jde o nejakou tu jistotu pri pripadne reklamaci. Nebo aspon brat ze shopu co ma hromadu hodnoceni. Ted se tam objevuje dost obchodu co maji stejneho majitele. Takze za pul roku ten obchod nemusi existovat. Ale tak je to vykoupeny tou nizsi cenou. Ne kazdej sedej dovozce je problemovej.

A vubec by me nenapadlo chodit do nejake prodejny a nejake zbozi si tam trapne objednavat. Od toho mam internet a moznost bezproblemoveho vraceni nebo seriozni shopy ktere drzi vetsinu zbozi skladem.

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 08 čer 2018 05:57

Přesně jak píše Mirda86.

Koukám, že moc nemění, co lidem říkají, aby kupovali Samsungy...

V rodině taky před skoro 2 lety kupovali nový telefon, líbilo se jim původní XAčko, hned na prodejně (Euronics) se dozvěděli, že tenhle Samsung je ale lepší a hned ho vytáhl z kapsy, že on ho má taky.

Dotyčná se s ničím nemaže a na rovinu mu řekla, že ale ona si vybrala Sony, tak ať jí nenutí Samsunga: "oni vás snad platí za ty Samsungy" :D.

Prodavač zrudl jako paprika a řekl, dobře, objednáme Sony (samozřejmě na prodejně ani kousek - jen M4 a E3, asi aby v kontrastu s novějšími přístroji jiných značek vypadalo Sony jako sr*čka).

Když Sony přišlo, tak si z něj dotyčná vystřelila a říká mu: "ukážete mi ještě toho Samsunga, když jste říkal, jak je skvělej"?.

Prodavač se jen ušklíbl a řekl, že to Sony je vlastně taky dobrý a hezký telefon (asi ho nikdy nedržel v ruce, až teprve při objednávce).

Takže jejich řeči bych si nebral osobně. Jak říkám pražská Alza ho má vystavený, případně jiná Alza - tu nemáš k dispozici?

Případně objednat a dát mu šanci - během 14 dnů zkoušet.

Jinak neber jen tu nejlevnější variantu, ono aby ses pak nespálil a hlavně se koukni na diskuze - ne jen hodnocení na heuréce.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

milan81
Typ zařízení: XZ2C

Příspěvek od milan81 » 08 čer 2018 09:57

to je docela smutny cteni :( ale do teto situace se dostali sami. podporu ze strany fanousku maji myslim porad velkou (ale tech kazdym rokem ubyva...).
SE k750i, Ray, Z1C, Z3C, XC, XZ1, XZ2C
PS2, PS3, PSP, PS VITA, PS4

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 08 čer 2018 23:39

Smutné to je, ale Sony snad nikdy nepochopilo, jak funguje obchod/marketing. Na tradice a věrnost se v tomto směru prostě nehledí, zákazníky je třeba hýčkat... Fanoušky podporovat...
Obrázek

michal121
Typ zařízení: SONY Xperia XZ black

Příspěvek od michal121 » 09 čer 2018 14:01

Ano, smutný čtení to je. My samozřejmě víme svý, ale pohled někoho, kdo se neorientuje a má deset litrů na novej telefon, tak samozřejmě skončí ve spárech nějakýho takovýho vychcánka. Já na jednoho taky narazil v létě 2017, když před tím dostala hlavní cenu na MWC XZ premium. Na můj dotaz, kde maj vystavený Xperie mě suverénně odpověděl, že nikde, když Sony stejně končí. Řekl jsem mu, že nechápu, proč by mělo Sony končit a jestli ví, kdo dostal hlavní cenu na únorovém MWC. Nevěděl samozřejmě, za to věděl, že Sony končí. Tak jedna věc je zoufalá situace v naší pidizemi. Otázka je, jak je to s marketingem v rozhodujících trzích, v USA, Asii. To jsou trhy, kde se rozhoduje o značce, ne nějaká zaprděná Zemanovskoburešová podmáznutá republika.
SONY Xperia XZ black

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 09 čer 2018 15:13

Tak na stranu druhou - že nevěděl kdo dostal na MWC cenu... Já to třeba vím, ale upřímně vzato co z toho. Podobných cen se udělují tuny, jejich význam je nulový, max o tom někde proběhne článek a to ještě o přínosu můžeme spekulovat. Ono že někdo řekne Sony končí je blbě... Ale spousta věci znalých lidí kolem mě se vyjadřuje v tom smyslu, že Sony je mrtvola. A vzhledem k fungování místního zastoupení prostě ve výsledku tak daleko od pravdy nejsou. V dané chvíli pak věta že Sony končí ve výsledku je sice nepravda, ale podstata je podobná. Snad bylo pochopeno, co jsem chtěl říci...
Obrázek

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 14 čer 2018 09:05

Sony chce do budoucna více oslovit firemní zákazníky:
Společnost VXL Software se spojila s výrobcem smartphonů Sony Mobile. Po úspěšné certifikaci softwaru pro správu koncových bodů Unified Fusion UEM a řady Sony Xperia smartphone.
Tato integrace rozhraní API pro správu mobilních zařízení společnosti Sony s aplikací Fusion UEM společnosti VXL Software je navržena tak, aby poskytovala další administrátory IT na úrovni mobilních zařízení.
https://securitybrief.asia/story/vxl-so ... -software/
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

michal121
Typ zařízení: SONY Xperia XZ black

Příspěvek od michal121 » 14 čer 2018 11:46

Jozef Cmar píše:
09 čer 2018 15:13
Tak na stranu druhou - že nevěděl kdo dostal na MWC cenu... Já to třeba vím, ale upřímně vzato co z toho. Podobných cen se udělují tuny, jejich význam je nulový, max o tom někde proběhne článek a to ještě o přínosu můžeme spekulovat. Ono že někdo řekne Sony končí je blbě... Ale spousta věci znalých lidí kolem mě se vyjadřuje v tom smyslu, že Sony je mrtvola. A vzhledem k fungování místního zastoupení prostě ve výsledku tak daleko od pravdy nejsou. V dané chvíli pak věta že Sony končí ve výsledku je sice nepravda, ale podstata je podobná. Snad bylo pochopeno, co jsem chtěl říci...
Sorry, ale z máho pohledu je to, cos napsal blbost. Jak může bejt mtvola firma, co chrlí jeden lepší telefon, než druhej. Mrtvola vypadá jinak. Jak jsem napsal, rozhodující je trh americkej a asijskej. Česko nikoho nezajímá. Mě by právě zajímalo, jak si stojí Sony mobile tam, jakej tam je marketing, jaký akce atd. Co se děje v tomhle hnusným státě naštěstí nikoho nezajímá a je v globálním pohledu stejně důležitý asi jako chcíplá ryba v oceánu.
SONY Xperia XZ black

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 14 čer 2018 13:08

Jenže my tady žijeme a logicky mě tedy zajímá, jak se věcí mají tady... Co se děje v zahraničí mě zajímá, ale nic si za to nekoupím (pokud to hodně zjednoduším). I kdyby v USA dávalo Sony tři kusy XPERIA XZ2 Compact za cenu jedné, tak nám to tady nepomůže. Tak to upřesněme - podle některých jsou telefony Sony XPERIA v Česku mrtvola. Ano, jsou skvělé, dobře fungují... Ale ignorují jej zákazníci i novináři.
Obrázek

milan81

Příspěvek od milan81 » 14 čer 2018 13:14

na YT je ted hodne novych "recenzi" na XZ2/C. SONY ma asi nejakou akci a rozesila youtuberum mobily, aby udelali videa.
SE k750i, Ray, Z1C, Z3C, XC, XZ1, XZ2C
PS2, PS3, PSP, PS VITA, PS4

Radius

Příspěvek od Radius » 15 čer 2018 00:05

Josef: Kdyby byli tak věcí znalý, tak vědí, že Sony nekončí :D To jen u nás to tak někdy vypadá, ale náš trh není pro Sony dost důležitý. Chápu, nemají tolik peněz na marketing, jako třeba Samsung. Dost možná není pro ně mobilní divize tak důležitá s ohledem na zisk, ale kvůli 5G a jiným plánům.

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 15 čer 2018 10:36

Minulý měsíc společnost Antutu provedla v Číně průzkum jak jsou zákazníci spokojení se svým telefonem a v konkurenci mnoha domácích čínský značek Sony uspěla. Vyhrála s modelem XZ Premium kde je spokojeno 96% zákazníků a tím porazila velké domácí producenty Vivo, Huawei a Meizu. Paradoxně jsou zákazníci více spokojeni s modely loňskými a předloňskými.
https://www.androidpit.com/sony-smartph ... n-rankings

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 31 črc 2018 13:35

Prodeje Xperií pořád padají za Q2 mělo propad Sony o 27% proti loňskému roku. Snad příště budou brzy lepší zprávy. V USA se dnes byla naskladněna XZ2P.

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 31 črc 2018 19:02

Ja to nechápem, to nieje nikto schopný zo Sony dosadiť do mobilnej divízie schopných ľudí? Odišiel jeden starý dedo (Kazuo Hirai) a na jeho mieste je teraz kto?
Odpovědět

Zpět na „Novinky“