Telefony Sony XPERIA a bezdrátové nabíjení

Rok 2018 bude velmi zajímavý
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Telefony Sony XPERIA a bezdrátové nabíjení

Příspěvek od Jozef Cmar » 16 úno 2018 00:42

Poslední dva týdny nás dělí od představení nových telefonů Sony XPERIA, které z velké části určí podobu letošního portfolia společnosti Sony Mobile. Vše nasvědčuje tomu, že se můžeme těšit na skutečně velmi zajímavé mobilní telefony. V posledních dnech se navíc začínají objevovat náznaky, že by alespoň jeden telefon mohl podporovat bezdrátové nabíjení. Osobně bych jeho přítomnost uvítal.

A uvítal bych ji přestože jej nepoužívám. Doma mám například Apple iPhone X a ačkoliv je bezdrátové nabíjení zajímavé, celkem rychle mě přestalo bavit. Až budou tyto nabíječky ve spoustě obchodů případně na veřejných místech, pak mi toto bude smysl dávat (případně až telefony vůbec nebudou mít klasické konektory a bezdrátově se bude řešit úplně vše...). Do té doby ale budu preferovat rychlé nabíjení pomocí kabelu. Přesto bych uvítal, kdyby nová vlajková loď společnosti Sony Mobile tuto funkci nabízela. Pro někoho to totiž může být funkce klíčová a ten pak zbytečně škrtne nový model Sony XPERIA ze svého výběru. Navíc samotná přítomnost bezdrátového nabíjení člověka nijak neomezuje, pokud jej používat nechce (v telefonu samozřejmě zabírá nějaké místo, Apple iPhone X ale ukazuje, že se toto řešení vejde také do stylových přístrojů). Já osobně bych tedy toto řešení uvítal a myslím si, že by výrobce v očích veřejnosti opět působil o něco lépe. Jak to vnímáte vy? Udělalo by vám bezdrátové nabíjení u telefonů Sony XPERIA radost? A už jste jej někdy vyzkoušeli?

Obrázek
Obrázek

syky007
Typ zařízení: Sony XZ1 Compact

Re: Telefony Sony XPERIA a bezdrátové nabíjení

Příspěvek od syky007 » 16 úno 2018 01:56

Samozrejme kdyz budou mit telefony Sony bezdratove nabijeni bude to jen plus,ale me osobne to nic nerika.Mel jsem je na Samsung S6 ke kteremu jsem dostal i originalni nabijeci podlozku,mel jsem je i na S7,ale pouzil jsem parkarat,vyzkousel a nevyhovuje mi.Dlouha doba nabijeni,telefon se pri nabijeni hodne zahrival,coz je spatne na zivotnost baterie.Samozrejme jsou rychlonabijeci bezdratove podlozky,ale protoze jsem nevyuzival ani rychle nabijeni,takze pro me opet zbytecne. Pro me je dulezita zivotnost baterie a udrzeni kondice co nejdele,v dobe kdy si uz baterku v mobilu nevymenite doma a planujete mit mobil treba 2 roky,nebo ho pak zdedi nekdo z rodiny.Bezdratove nabijeni+rychlonabijeni-zkracovani zivotnosti baterie. :wink:
Osobne mi delka nabijeni treba XZ1C vyhovuje a nijak me neomezuje,radsi budu nabijet o 45minut dele s vedomim ze maximalne setrim zivotnost baterie.Ono pokud vim tak rychlonabijeni jede rychleji do nejakych 60%,potom se zpomali temer na uroven klasickeho nabijeni. :)
Ale jak jsem psal za me bezdratove nabijeni ano a at se kazdy rozhodne sam jestli bude pouzivat nebo ne. :)

Tronn

Příspěvek od Tronn » 16 úno 2018 07:31

Tak ono rychle nabijeni skodi i kabelem takze je to fuk. Muzes bezdratove nabijet pomalu a pak se telefon nezahriva vic jaki normalne.

Myslim ze to neni o tom jestli me to bavi ci nebavi.
Prijdu domu a telefon odlozim na podlozku a o nic se uz nestaram. Telefon si zvednu kdy chci a zase ho tam polozim. Pohodlne a kabel teda lepsi neni. Jen v situaci kdy mam malo baterie a zaroven ho chci pouzivat samozrejme.
Plus mam vestavenou QI nabijecku v drzaku v aute iOttie. A to je teprv luxus.

QI nema chybu a rozhodne ho uvitam v kazdem telefonu.

oldboy63

Příspěvek od oldboy63 » 16 úno 2018 07:39

tak mne rýchlonabíjanie, ani bezdrôtové nechýba. pri výdrži 3-4 dni v pohode nabijem normálne telefón večer a mám pokoj. a pošetrím baterku. 8)
Myslieť, znamená ho^no vedieť!
motorola talkabout 2288, ericsson t65,SE K700i, SE K800i (M2 4GB), SE C905 Black - (M2 16GB, HPM-70, MPS-70 + MS-410, MMR-70)
xperia NEO - 32GB - (ROM SK-CZ XPERIA TEAM EDT-2, kernel aliance 1.5full, unlocBL, root, Adreno JB drivers, foťák-úprava), xperia Z1 Compact (black) + 128 GB SDXC - root, [ROM][5.1.1] LGO Z1C.236 V7.5 WHITE & BLACK, BL po výmene základnej dosky už lock+ kamera CYBERIAN 8.0, xperia XZ1 compact black + 256GB SDXC

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 16 úno 2018 08:33

Každy telefon využívá a nabíjí jiným způsobem. Pro můj způsob je bezdrátové nabíjení nevyužitelné. Jako fanda Sony ale říkám proč ne. Cokoliv co zvýší konkurenceschopnost Xperií vítám. Jen mám obavu, že pokud prémiová Xperia bude mít všechny funkce o kterých se píše a psalo. Bude cenou určitě atakovat hranici 20K a více.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Jaryn
Typ zařízení: Xperia XZ Premium

Příspěvek od Jaryn » 16 úno 2018 11:37

Mě osobně by stačil nabíjecí dock konektor jako kdysi + kdyby někdo chtěl kryt s bezdrátovým nabíjením.

n.u.r.v.

Příspěvek od n.u.r.v. » 16 úno 2018 14:12

bezdrátové nabíjení je nutné kvůli konkurenci - např. můj kolega ho vždy zmíní když porovnáváme sony a jeho samsung, ale to že ho použil 3x to už si neuvědomuje - hlavně že to tam má a takto myslí víc lidí - prostě je to další plusová odrážka v sekci vlastnosti telefonu

Hodně mi ale chybí nabíjecí kolíbka jako mám u xperie Z - tu využívám každý den - večer přijdu domů, strčím na noční stolek u pc a je to...

Tronn

Příspěvek od Tronn » 16 úno 2018 14:22

No a nebo prijdes a polozis na QI podlozku nebo polozis na QI stojanek. Navic nemusis trefovat usb.A je to. Pro milovniky techto kolibek idealni.

Cikada

Příspěvek od Cikada » 16 úno 2018 20:09

Pokud mě paměť neklame, tak Xperia Z měla ještě samostatné piny na kolébku...

Bezdrátové nabíjení je fajn, ale mnohem radši bych viděl drátovou kolébku za předpokladu, že by z ní byl výstup i na monitor, USB, apod. Taková dokovací stanice pro telefon... (což se s bezdrátovým nabíjením nevylučuje)

On bezdrát je fajn, ale "nejde" přes něj tahat všechno :)

Odesláno z mého F8131 pomocí Tapatalk

bedanek

Příspěvek od bedanek » 17 úno 2018 05:13

Já už bych počkal na bezdrát přes WiFi, to už mi dává větší smysl. Tak ten telefon stejně musím položit na předem určené místo a mně osobně je jedno ( obzvláště s konektorem Micro USB c) jestli ho položím do doku nebo na podložku. No a o manipulaci s telefonem během nabíjení ani nemluvě. A zákon schválnosti, alespoň u mne čím více vybita baterie, tím větší potřeba manipulace s telefonem :D

Cikada

Příspěvek od Cikada » 17 úno 2018 08:18

Přes WiFi? Jako nabíjení přes WiFi?! O.o

bedanek

Příspěvek od bedanek » 17 úno 2018 12:54

Jako první vlaštovky jsou už dávno, sice to není na nabíjení telefonu zatím dost silné, ale kdo ví? :D

Cikada

Příspěvek od Cikada » 17 úno 2018 14:11

Přes WiFi, jo? :D

bedanek

Příspěvek od bedanek » 17 úno 2018 14:19

Power over wi-fi :D , sice WattUp má asi lepší budoucnost, ale není to čistokrevná WiFi a tím pádem další krabička :wink:

Cikada

Příspěvek od Cikada » 18 úno 2018 21:03

Sorry, ale čistokrevná Wi-Fi je zase co? Obě technologie potřebují nový hw, takže to vyjde nastejno (ta "spešl" krabička může být klidně i v routeru).

Nicméně o Power over Wi-Fi jsem slyšel naposledy několik let zpátky... Když jsem se teď snažil něco najít, tak spíš nic než moc... Zřejmě jim došlo, že je to kravina...

bedanek

Příspěvek od bedanek » 19 úno 2018 01:07

Čistokrevná jsem myslel tím, že ti bude stačit router co máš doma 2,4 a 5 GHz pouze nahrajes nový FW. Kdežto WattUp jede na vyšší frekvenci a je pouze pro nabíjení.

Cikada

Příspěvek od Cikada » 19 úno 2018 06:39

Kéž by to bylo tak lehký. Problém je, že telefon si tím nenabiješ. Prostě to nejde.

bedanek

Příspěvek od bedanek » 19 úno 2018 07:33

Však jsem psal, že na nabíjení tel. to zatím není :D

Cikada

Příspěvek od Cikada » 19 úno 2018 07:49

Ale ono ani nebude... Tahle technologie se na telefony nehodí, imho budou rádi, když se to uchytí v IoT.

Odpovědět

Zpět na „Novinky“