Telefony Sony XPERIA a čtečka otisků prstů na zadní straně

Rok 2018 bude velmi zajímavý

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Telefony Sony XPERIA a čtečka otisků prstů na zadní straně

Příspěvek od Jozef Cmar » 25 úno 2018 23:34

Máme za sebou představení několika nových telefonů z letošního portfolia společnosti Sony Mobile a už nyní můžeme říci, že čtečka otisků prstů se nám pravděpodobně definitivně stěhuje na zadní stranu (minimálně do doby, kdy bude možné ji integrovat do displeje). Jaké jsou vaše názory na toto řešení? Dosud byla čtečka umístěna v zapínacím tlačítku a toto řešení mělo mnoho fanoušků.

Za sebe musím říci, že pro mě se jedná o změnu k lepšímu. Dlouhodobě mi čtečka otisků prstů na zádech vyhovuje skutečně nejvíce... V loňském roce jsem ale postupně vyzkoušel všechna možná řešení - čtečku na zádech, čtečku v zapínacím tlačítku, čtečku pod displeje (a také telefon bez čtečky otisků prstů, Apple iPhone X totiž nabízí odemknutí pomocí obličeje). Můj názor je ten, že každé řešení má svoje výhody (a nevýhody), na každé se ale dá zvyknout (snad kromě řešení u některých telefonů společnosti Samsung, kde se na čtečku nedalo pohodlně dosáhnout). U čtečky na zádech odemykám telefon už během vytahování z kapsy, čtečka pod displejem zase umožňuje snadné odemknutí přístroje, který je třeba položený na stole. Čtečka v zapínacím tlačítku kombinuje výhody obou řešení, třeba pro leváka je ale prakticky nepoužitelná. Umístění na zádech mi tedy vyhovuje, u nově představených telefonů mi ale přijde, že čtečka je umístěna celkem nízko, sám jsem tedy zvědav, jak pohodlné toto řešení bude. Jak jste na tom vy? Kde vám čtečka otisků prstů vyhovuje nejvíce? A jaká řešení jste zatím vyzkoušeli?

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Cikada

Re: Telefony Sony XPERIA a čtečka otisků prstů na zadní straně

Příspěvek od Cikada » 25 úno 2018 23:56

Za mě na boku. Pro leváka stačí namapovat prostředníček levačky... Hlavně jde telefon pohodlně odemknout i když je na stole. Ale rozhodně je lepší na zádech (pokud je to použitelné jako třeba Nexus 5X a ne to, co loni předváděl Samsung) než vpředu. :)

Odesláno z mého F8131 pomocí Tapatalk

Tronn

Příspěvek od Tronn » 26 úno 2018 00:11

Jako levak sem docela v soku co to tady ctu :D U ctecky na boku mam namapovanej levej ukazovacek a pravej palec. Plus pravej ukazovacek pro pripad ze je telefon na stole. Za me nema ctecka v boku chybu. To se o ctecce na zadech/na predni strane z meho pohledu rict neda. Nicmene si zvyknu na vse pac to casto stridam.
Ale myslim ze se s ni muzem pomalu rozloucit. :cry:

Qels

Příspěvek od Qels » 26 úno 2018 00:29

Za mě je čtečka v boku přístroje nejlepší. Pro obě ruce si na ní dám prst, který je nejpohodlnější. Telefon se dá odemknout v kterékoli poloze. Na zádech, na břiše, na šířku. To řešení na zádech nedovoluje. Navíc Jak to bude s obaly na telefon???? Na boku je to intuitivní a rychlé (nevýhoda menší plocha pro snímač). Je to ale designový podpis SONY. Jak to dá jinam a ještě design vaničky, je z toho tuctový Číňan!!!!

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 26 úno 2018 06:47

Doufám to je jen dočasné řešení, protože na boku to nemělo chybu. Snad jen to rozšiřovalo boční rámeček. Umístit čtečku pod display do budoucna je dobrá cesta.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

kiosk123
Typ zařízení: Sony Xperia Z3+

Příspěvek od kiosk123 » 26 úno 2018 07:59

Sony pokiaľ chce predávať smartfóny v USA s čítačkou odtlačkou prstov, tak musí mať ten snímač inde než na boku kvôli patentom. Kvôli tomu bolo aj Sony kritizované, tak čo by ste na jeho mieste urobili vy?

Cikada

Příspěvek od Cikada » 26 úno 2018 08:46

Tak hlavně bychom tu dohodu znali, takže těžko říct, jak to tam je ;)

Odesláno z mého F8131 pomocí Tapatalk

Kyzny
Typ zařízení: XZ2 Compact

Příspěvek od Kyzny » 26 úno 2018 09:52

byl jsem velmi rád, že Sony nepodleho "módě" a doposud mělo čtečku na boku v odemykacím tlačítku. Telefon velmi často používám tak, že leží na stole a telefonuji třeba přes sluchátka. Čtečka na zádech je možná dobře dustupná, ale už to znamená, že musím brát telefon do ruky :-( Za mě to tedy rozhodně není krok správným směrem

OSOBA...

Příspěvek od OSOBA... » 26 úno 2018 10:14

Sony XPERIA a čtečka otisků prstů na zadní straně....to je hnus velebnosti. Za sebe musím říci, že pro mě se jedná o změnu k horšímu. Dlouhodobě mi čtečka otisků prstů na boku vyhovuje skutečně nejvíce... Na otázku : Jak jste na tom vy? Odpovím : Nemám radost s této změny. Kde vám čtečka otisků prstů vyhovuje nejvíce? Jak jinak na boku. Jaká řešení jste zatím vyzkoušeli? Všechny dostupné.

(Toto je můj osobní názor s kterým nemusíte nutně souhlasit).

Sony Ericsson K750i / Sony Ericsson K850i / Sony Ericsson Xperia X10 / Sony Xperia sola / Sony Xperia Miro/ Sony Xperia E3 / Sony Xperia SP
Sony Xperia Z1 Compact / Sony Xperia™ Tablet Z /Sony Xperia Z2 / Sony Xperia™ Z4 Tablet /
Sony Xperia Z3 Compact / Sony Xperia XA / Sony Xperia M4 Aqua / Sony Xperia Z5 Compact / Sony Xperia XA1 Ultra / Sony Xperia X Compact / Sony Xperia XZ1 Compact / Sony Xperia XZ1............

Martin2100

Příspěvek od Martin2100 » 26 úno 2018 10:27

Čtečka na zadní straně je velmi nepraktické řešení. Využitelné je pouze v případě, kdy člověk drží telefon v ruce, takže flipová pouzdra apod. budou muset mít nesmyslný výřez.

Kromě toho, pokud člověk má telefon v držáku v autě a chce ho odemknout, tak na čtečku dozadu se prostě nedostane, další mínus. Taky když se telefonuje přes handsfree a telefon leží na stole, tak se musí brát do ruky.

Takže výhody veškeré žádné, vyhovuje to možná někomu, kdo byl na toto řešení zvyklý z Huawei, Samsung apod.
NMT: Nokia MD59 (4,5kg)
GSM klasika: Dancall HP 2711/SONY CM-DX 1000/Sony J5/Nokia 6310i/SE T630i/SE W800i/SE K790i
Android:SE Xperia X8/Samsung Galaxy Ace/SE Xperia mini/Sony Xperia S/Samsung Galaxy SIII/Sony Xperia Z2/Sony Xperia Z5/Xperia Z3 Tablet Compact + Xperia XZ Premium

asahi

Příspěvek od asahi » 26 úno 2018 10:29

Pridavam se k ostatnim, ctecka na boku mi vyhovuje maximalne. Pokud mam telefon na stole a mel bych ctecku na zadech, tak uz snad radeji odemknu jednoruc za pouziti pinu, nez abych ho musel brat do ruky, precist prst a zase pokladat. :/

ElCamino

Příspěvek od ElCamino » 26 úno 2018 13:14

Pro mne to byl hlavní důvod proč jsem si koupil SONY, čtečka v zamykacím tlačítku na boku je nejlepší řešení. Myslím, že tím SONY ztratilo snad poslední konkurenční výhodu. Ochranu proti vodě už mají všichni a na jack už se taky vybodli...

ivosek1

Příspěvek od ivosek1 » 26 úno 2018 16:48

Číňan čtečka v tlačítku je nejlepší ach jo. Další Sony bude mít tvar vajíčka a čtečka bude uvnitř telefonu, kvůli patentům a lepšímu přístupu.

oldboy63

Příspěvek od oldboy63 » 26 úno 2018 19:50

to Jozef: zaujímalo by ma , kde si zobral názor, že pre ľaváka je problém čítačka na boku. ja som ľavák, väčšinou, ale problém s čítačkou na boku nemám absolútne žiadny.
Myslieť, znamená ho^no vedieť!
motorola talkabout 2288, ericsson t65,SE K700i, SE K800i (M2 4GB), SE C905 Black - (M2 16GB, HPM-70, MPS-70 + MS-410, MMR-70)
xperia NEO - 32GB - (ROM SK-CZ XPERIA TEAM EDT-2, kernel aliance 1.5full, unlocBL, root, Adreno JB drivers, foťák-úprava), xperia Z1 Compact (black) + 128 GB SDXC - root, [ROM][5.1.1] LGO Z1C.236 V7.5 WHITE & BLACK, BL po výmene základnej dosky už lock+ kamera CYBERIAN 8.0, xperia XZ1 compact black + 256GB SDXC

Tronn

Příspěvek od Tronn » 26 úno 2018 20:49

Martin2100 píše: Kromě toho, pokud člověk má telefon v držáku v autě a chce ho odemknout, tak na čtečku dozadu se prostě nedostane...
Mam telefon v drzaku v aute a odemknu ho v pohode i kdyz mam telefon se cteckou na zadech. Ono totiz zalezi jakej ma kdo drzak, ze...

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 26 úno 2018 20:52

oldboy63 píše:
26 úno 2018 19:50
to Jozef: zaujímalo by ma , kde si zobral názor, že pre ľaváka je problém čítačka na boku. ja som ľavák, väčšinou, ale problém s čítačkou na boku nemám absolútne žiadny.
jednoduše, zkusil jsem si to... Není to problém, ale nepřijde mi to vůbec pohodlné. Rozhodně pro praváka je to mnohem lepší...
Obrázek

zavinac.eu

Příspěvek od zavinac.eu » 26 úno 2018 21:09

Mně třeba čtečka na Z5C pokud nemám suchý prst, nebo po ránu vůbec nebere otisk. Musím pořádně otřít prst i čtečku. Kdežto Redmi 4X s čtečkou na zádech, které používám na cesty, tento problém vůbec nemá. Takže pokud bude čtečka na zádech mít citlivost jako 4X, tak SONY dotoho.

Odesláno z mého E5823 pomocí Tapatalk

Tronn

Příspěvek od Tronn » 26 úno 2018 21:20

To nema nic spolecnyho s umistenim.

Jinak ja mam cerstvou zkusenost se cteckou na zadech u XA2 a teda presnost i rychlost celkem nic moc. Xiaomi, Asusy ci Motoroly v podobne kategorii na tom byly lip.
O Huaweii nemluvim. Ted bude Jozko vlhkej ale Huawei je v tomto imho absolutne bez konkurence. I stredni trida Huaweie mela rychlejsi ctecku jak iPhone 7. U TOP Huawei uz myslim ze to nemuze byt lepsi. Clovek si ani neuvedomi jak to je rychle. Kdyz vam takhle fakci ctecka tak neresite stli je na zadech.
Kazdopadne me taky nejvic vyhovovala na boku. Je samozrejme nesmysl ze by to pro levaka bylo nepohodlne. Sem levak a bylo to pohodlne az az. A pravou to same. Nicmene zas mi vadilo ze musim tlacitko i mechanicky stisknout.

oldboy63

Příspěvek od oldboy63 » 26 úno 2018 21:23

Jozef Cmar píše:
26 úno 2018 20:52
oldboy63 píše:
26 úno 2018 19:50
jednoduše, zkusil jsem si to... Není to problém, ale nepřijde mi to vůbec pohodlné. Rozhodně pro praváka je to mnohem lepší...
jožko, možno preto, že nie si ľavák a držať telefón v ľavej ruke nie je pre teba až také prirodzené, pretože ja s tým nemám naozaj žiadny problém. ukazovák na zadnej strane na podopretie telefónu a prostredník na čítačku sadne ako riť na šerbel. :wink:

a dám to ešte i sem: povedal by som, že čítačka na chrbte je asi len z núdze cnosť, JDI, ktorého vlastníkom je i sony, má už zmáknutú čítačku odtlačkov prstov v displeji a majú ju dávať do mobilov v budúcom roku. zachytil som to nedávno v nejakom článku. zdroj teraz neviem, ale ujo gúgl by mohol pomôcť, ak má niekto záujem.
Myslieť, znamená ho^no vedieť!
motorola talkabout 2288, ericsson t65,SE K700i, SE K800i (M2 4GB), SE C905 Black - (M2 16GB, HPM-70, MPS-70 + MS-410, MMR-70)
xperia NEO - 32GB - (ROM SK-CZ XPERIA TEAM EDT-2, kernel aliance 1.5full, unlocBL, root, Adreno JB drivers, foťák-úprava), xperia Z1 Compact (black) + 128 GB SDXC - root, [ROM][5.1.1] LGO Z1C.236 V7.5 WHITE & BLACK, BL po výmene základnej dosky už lock+ kamera CYBERIAN 8.0, xperia XZ1 compact black + 256GB SDXC

effko

Příspěvek od effko » 26 úno 2018 21:48

Dvoj klik na displej bol najlepší, žiadne blbe citacky
Odpovědět

Zpět na „Novinky“