Sony Mobile a letošní ročník veletrhu MWC

Rok 2018 bude velmi zajímavý

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony Mobile a letošní ročník veletrhu MWC

Příspěvek od Jozef Cmar » 28 úno 2018 00:04

Máme za sebou letošní veletrh MWC a po dlouhé době můžeme říci, že společnosti Sony Mobile se podařilo návštěvníky, fanoušky a zákazníky pořádně překvapit. Dočkali jsme se představení dvou nových modelů (Sony XPERIA XZ2 a Sony XPERIA XZ2 Compact) a skutečně proběhla revoluční změna designu, o které výrobce mluvil. Výrobce si ale zachoval svůj vlastní styl, takto škaredé topmodely nikdo jiný nemá...

Ale pojďme pěkně postupně, očekávání bylo letos obrovské a pokud si projdete komentáře na internetu, tak zatím drtivě převažují negativní reakce. A já se vlastně ani vůbec nedivím... Nové modely nejsou špatné, ale to v dnešní době k úspěchu nestačí. Zatímco ostatní výrobci se snaží vylepšit svoje fotoaparáty co nejvíce, společnost Sony Mobile pouze zmiňuje vývoj duálního fotoaparátu, přitom konkurence na něj dávno spoléhá a fotí lépe. Telefony přišly o standardní sluchátkový konektor, sám jej nepoužívám, takže mi to nevadí. Ale lidem to vadit bude a hlavně se to moc pozitivně neprojevilo na rozměrech a hmotnosti telefonů. Většina výrobců se pohybuje kousek pod hranicí jednoho centimetru tloušťky, Sony XPERIA XZ2 Compact je ale naopak pěkný cvalík. Sice to může být půdorysně nejmenší telefon s pětipalcovým displejem, současně to ale bude také jeden z nejtěžších telefonů této velikosti, navíc v plastovém těle. Nemusíme chodit ani ke konkurenci, pojďme se podívat několik let dozadu. Sony XPERIA Z3 byla krásná, kovová, měla větší baterii, větší displej a vážila o kus méně. Ano, jedná se o nejvýkonnějším kompaktní telefon... Ale proti předchůdci přesto je o kus větší a těžší. Sony XPERIA XZ2 je vzhledově podobná a také se mi nelíbí. Hmotnost na hranici 200 gramů je dost, třeba XPERIA XA2 Ultra ale je ještě těžší a přitom je krásná. Nicméně tento model přináší nakonec jen evoluci... Určitě potěší přítomnost bezdrátového nabíjení, novější procesor nebo lepší software pro fotoaparát. Ale bude to stačit? Bojím se že nikoliv, se stejným čipem (myšleno s touto světelností) prostě výrobce zázrak neudělá. A skutečně zmínit to, že se chystá novější čip, to mi přijde skoro jako výsměch vůči zákazníkům. Kupte si teď XZ2, ale chystáme něco lepšího. Ono se něco lepšího chystá neustále, ale člověk by očekával, že od minulých modelů jsme se posunuli opět kupředu. Prořeknutí o budoucím modelu Premium také na konferenci působilo vtipně, ale na náhody tohoto druhu nevěřím. Z mého pohledu se jen výrobce snaží odvést pozornost od současných nezajímavých telefonů. Alespoň chválím širokou škálu barev, konečně byl výrobce trochu odvážnější. Ale zatímco ještě v neděli jsem byl rozhodnutý některou z novinek do redakce koupit, pravděpodobně peníze ušetřím. A to jsem si myslel, že mě po modelu Sony XPERIA L2 už nic nepřekvapí. Navíc modely XPERIA XA2 a XPERIA XA2 Ultra jsou krásné, stylové, vyvážené. Jaký je váš názor na účinkování společnosti Sony Mobile na veletrhu MWC?

Obrázek
Obrázek

OSOBA...

Re: Sony Mobile a letošní ročník veletrhu MWC

Příspěvek od OSOBA... » 28 úno 2018 01:13

Sony Mobile a letošní ročník veletrhu MWC ......... Představil dva nové modely - Sony XPERIA XZ2 a Sony XPERIA XZ2 Compact....... HA HA HA tak je tady teda máte. To bylo řečí a vychvalování, jak budou NOVÉ Xperie krásné, display téměř bez rámečků, inovativní a výkonné.....a ono tůůůůdle...... trapná čtečka otisků prstů na zadní straně, jack konektoru chybí. Nestačím se divit...... VÝBORNĚ JEN TAK DÁL....KRÁL (SonyXperia) JE MRTEV AŤ ŽIJE apple iPhone.

Na otázku : Jaký je váš názor na účinkování společnosti Sony Mobile na veletrhu MWC? Mám jednoduchou odpověď : letošní modely SonyXperia jsou totální propadák.....

(Toto je můj osobní názor s kterým nemusíte nutně souhlasit).

Sony Ericsson K750i / Sony Ericsson K850i / Sony Ericsson Xperia X10 / Sony Xperia sola / Sony Xperia Miro/ Sony Xperia E3 / Sony Xperia SP
Sony Xperia Z1 Compact / Sony Xperia™ Tablet Z /Sony Xperia Z2 / Sony Xperia™ Z4 Tablet /
Sony Xperia Z3 Compact / Sony Xperia XA / Sony Xperia M4 Aqua / Sony Xperia Z5 Compact / Sony Xperia XA1 Ultra / Sony Xperia X Compact / Sony Xperia XZ1 Compact / Sony Xperia XZ1............

Tronn

Příspěvek od Tronn » 28 úno 2018 07:18

Novej design se mi libi a rozhodne se tesim az se mi ten telefon dostane do ruky. Zase aspon neco noveho nez okoukana konkurence.
Ve vetsine videi si ten design pochvaluji. Coz je pro me osobne dobra zprava. Vykriky do tmy od hateru nebo propagatoru jinych znacek me nezajimaji :)
Zaroven ale chapu fanousky Sony kterym chybi jack a ctecka na boku.
Tot muj nazor.

mireknovotny

Příspěvek od mireknovotny » 28 úno 2018 07:25

Design řešit nebudu, protože jsem telefony neviděl zatím naživo, ale neměly ty telefony mít duální fotoaparát se stabilizací a oled displeje? Já nejsem takový zapálený fanda, o čemž svědčí počet a kvalita mých příspěvků zde, ani se tolik nezajímám o telefony všeobecně, ale někde jsem tuto informaci četl a přiznám se, že jsem z toho důvodu čekal s nákupem od konce loňského roku a teď se nemůžu ubránit zklamání. Ale možná jsem to špatně pochopil, já nevím... Možná jsem si to vysnil, co já vím... Z celého MWC mě nejvíce zaujalo to, co představil ASUS, ikdyž je to designová kopie iPhonu X a taky mě zaujal Samsung. Jak říkám, nejsem zaujatý vůči žádné značce a Sony jsem chtěl hlavně proto, že nyní mám Xperii. Co mě ale taky překvapilo, bylo to, že čistě náhodou znám a teď nevím, jestli použiju správný výraz - Ambasadora Sony mobile pro Polsko, kde má Sony zcela jinou pozici v mobilech než v Česku, a ten každý rok po MWC nebo i po tom, co je v Berlině na podzim, si odvážel nové modely domů a už cestou dělal krátké recenze, fotky a umisťoval to různě na jejich blogy a weby a bylo se nač dívat a letos nic. Jako kdyby žádné MWC nebylo. On tam byl, nahrál pár zážitků z kongresu a jel domů. Ptám se ho tedy, kde má nové telefony a on na to: "Letos nám je nedali, nebyl žádný k dispozici". A je to pro mě zvláštní, protože ho sleduju už od doby Z3 nebo Z3+ a letos je tato situace zcela nová... Takže tolik moje dojmy. Jo a ještě to představení Sony na MWC - měl jsem dojem, že ani ti novináři nebyli moc nadšení. Potlesk aby na nich člověk skoro vynucoval. Skoro jako kdyby tam stál nějaký Japonec s bambusovou tyčí a když potlesk nepřicházel v pravou chvíli, tak je popohnal... Asi taky čekali novináři něco jiného, než co Japonci představili.

Tronn

Příspěvek od Tronn » 28 úno 2018 07:31

Skoda ze Asus okopiroval az tak moc. Nicmene jestli dodrzi cenu tak budou bez konkurence s tim hw.

michal121
Typ zařízení: SONY Xperia XZ black

Příspěvek od michal121 » 28 úno 2018 07:54

Za mě obrovské zklamání, protože z dlouho avizované změny disajnu se nakonec ukázal krok zpět do doby Z3/Z3+. Na Youtube bylo k vidění tolik úžasných knceptů. Stačilo se chytit jakéhokoliv z nich a byla by to bomba. Z tohohle přešlapu se může Sony dostat jedině extrémně příznivou cenou. Jenže ta se ukázala opět jako přemrštěná. Myslím a je mi to líto, že si Sony zatloukla poslední hřebík do rakve a je jen otázkou času, než bude následovat jiné výrobce, kteří prostě z trhu zmizeli.
P.S. Proč proboha můžou mít některý modely boční rámečky minimální a XZ2 zase několika milimnetrový. Chápe to někdo?
SONY Xperia XZ black

Sony
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od Sony » 28 úno 2018 09:07

Je smutné číst Pepu a jeho komentáře na nové telefony, možná je měl již v ruce a může to takto komentovat, to nevím. Otázka vkusu je každého věc a je jisté, že Pepovi se líbí mnoho jiných telefonů než letošní top modely Sony. Ano,je to každého svobodná volba. Jen mne zaráží s jakou urputností to ventiluje ven a jak postupně graduje nevole nad designem nových Sony telefonů a jak to dnes završil slovy "takto škaredé top modely nikdo nemá". Toto forum je otevřené, tak ať si samozřejmě každý říká (píše co chce), jen mne mrzí, že po dlouhých létech tohoto fóra je díky dvěma telefonů, které asi málokdo držel v ruce, najednou taková skepse - ani mne to nepřekvapuje. Český národ je takový jaký je, bude stále brblat, fňukat, nelíbit se mu věci co nemá, nebo si je nemůže koupit, odborně kritizovat a hlavně být negativní - toto se samozřejmě nezmění, trvá to dlouhá staletí, to je vlastnost.
Osobně jsem zvědavý co Pepa napíše až se mu plně funkční telefony dostanou do ruky (pokud zcela neodmítl je někdy vůbec vzít do svých dlaní), otočí, nebo pojede svůj kolovrátek negativ? Uvidíme jak do dopadne.
Ani více negativní reakce a "kritiky designu" Sony top modelů mne neodradí si číst vaše názory, které jsou z 90% negativní. Je ale i pár lidí, kteří již napsali aby odsuzujícími reakcemi počkali až telefony budou v prodeji (cca přelom března a dubna), a že i podle obrázků a videí se jim líbí!
Sony CMD X1000, CMD Z5, CMD J5, SE W800, K850, W910, Xperia NEO, SP, ARC, ArcS, Z1, Z2, Z3, Z5, X Performance, XA1, XA1 Ultra, XA2, XA2 Ultra, XZ2

milan81
Typ zařízení: XZ2C

Příspěvek od milan81 » 28 úno 2018 09:45

já jožku naprosto chápu... roky je fanoušek sony, snaží se o propagaci (web, YT nebo třeba marná snaha o spolupráci se zastoupením sony) a poslední roky je to docela zoufalý pohled na to, co sony předvádí a té skepsi se vůbec nedivím. myslím, že po této konferenci zase odpadne část už tak malé skupiny fanoušků.
SE k750i, Ray, Z1C, Z3C, XC, XZ1, XZ2C
PS2, PS3, PSP, PS VITA, PS4

Tronn

Příspěvek od Tronn » 28 úno 2018 09:59

Jj nejskaredejsi vlajkovka a pritom ji v realu nevidel. Tady uz se rysuje neco co pojede v zajetych kolejich.

Taky Jozku chapu. Kdyby ste delali pro jinou firmu tak vam taky toho moc nezbyva.
Nicmene design je subjektivni takze si muze psat co chce. Je to jeho volba.

Sem zvedavej jestli tu pak bude taky x clanku o tom jak nove Sony nema jack. No asi tezko pac by tim podkopaval telefon od sveho zamestnavatele kterej musi propagovat (kdo to nevidi tak je slepej).
Takze radsi tu budem furt resit design ktery ovsem neni vubec spatny.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 28 úno 2018 10:10

Právě ty tvoje hloupé komentáře jsou dalším důvodem, proč fórum dopadne jak dopadne.
Obrázek

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 28 úno 2018 10:18

Tronn píše:
28 úno 2018 07:31
Skoda ze Asus okopiroval az tak moc
Škoda že nejen Asus kopíruje Iphone X. Těch výrobců už bude pomalu k desítce. Já to na jednu stranu chápu, protože to je jednoduché, levné a osvědčené. Jen se mě zdá, že to cestou nejdou jen noname čínští výrobci, ale už větší nadnárodní hráči. Ať jde o kopírování výřezu obrazovky, postavení kamer a zaoblený tvar. Na druhou stranu potom ty mobily vypadají všechny hrozně uniformě, ztrácí svou jedinečnost a osobitý design. I když Sony taky částečně od své osobitosti ustoupilo, tak aspoň nejde cestou kopírování a snaží se vymyslet něco nové. Škoda té čtečky na boku, která u Sony byla jedinečná, ale tam je problém s USA a doufám že přesunutí dozadu bude jen dočasné. To je oblast, která mě u nových Xperiích nejvíce vadí.
Raději přejdu na pozitivní věci. Řekněme si to na rovinu. Pokud se Vám nový XZ2c nelíbí, tak máte celkem problém. Nic opakuji nic si do 5 palců se Snapem S845 nikde jinde nekoupíte. Jedinou šancí této cílové skupiny je buď čekat s čím Sony přijde příště nebo koupit XZ2c nebo XZ1c. Nikdo kromě Sony Vám výkonný kompaktní model nevyrobí. Co se týká třídy kde je XZ2, tam už je výběr větší. Phonearena porovnávala zda se lidem líbí více Samsung S9 nebo Xperia XZ2 a jen velmi těsně vyhráva Samsung, takže o propadáku v oblasti designu rozhodně hovořit nelze! Na phonearena je zase anketa zda se nová XZ2 líbí, neví zda líbí a nebo nelíbí. Světe div se nejvíce hlasů je, že líbí. U nových modelů je i dost novinek co konkurence zatím nemá. namátkou 960 snímků / s videosekvencí Full HD. Reaktivní vibrační motor s haptickým zvukem. Vylepšený 3D design. 10bitové nahrávání videa HD 4K. Dvojité přední reproduktory a interní DAC. atd.
Sony jen vyslyšela nářky po jakých změnách se volalo. Změna designu, zmenšit brady, funkční čtečka i v USA, bezdrátové nabíjení a zlepšit fotoaparát( musíme počkat na testy). Design hodnotit nebudu, protože jsem to neviděl osobně a nevyzkoušel. Komu tato serie XZ2 nevyhovuje a vydrží čekat, tak bych zkusil počkat na verzi Premium, protože jak píše Jožka o přeřeknutí na MWC nešlo a Sony jenom něco dolaďuje a plánuje ho uvolnit. To měl být podle mě ten ,,revoluční model", které ale Sony zatím odložila.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Příspěvek od Mirda86 » 28 úno 2018 10:33

Konecne normalni prispevek.
Sem zvedavej na slowmotion video. FHD je fajn ale hlavne vylepsit svetelnost. Da se s tim dobre pohrat.

Mac

Příspěvek od Mac » 28 úno 2018 11:01

Pokud je pravda to, co jsem četl v asi dvou článcích, že slowmotion video ve Full HD je pouze na 0,09s, tak je to opravdu úsměvné a marketingové :-)

Zajímavějších je spíš těch 6 vteřin při HD, to už by KONEČNĚ mělo smysl.
Xperia XZ1, Lenovo Vibe S1, Xperia SP, Xperia Mini Pro

Ushaczech

Příspěvek od Ushaczech » 28 úno 2018 12:00

Podle specifikací by Compact měl být konečně Dual SIM...

Odesláno z mé Xperia XZajac 1 pomocí Ťapkaťapk.

Nokia 3310 -> SE T300 -> SE T610i -> SE K800i -> SE X10i -> Xperia T -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia Z5 Dual

A také SE K750i, SE K700i, SE Xperia Mini pro, SE Xperia Arc, Sony Xperia U, S, SP, E1, Z1 Compact, Z3 Compact

Cikada

Příspěvek od Cikada » 28 úno 2018 12:13

Mac píše:Pokud je pravda to, co jsem četl v asi dvou článcích, že slowmotion video ve Full HD je pouze na 0,09s, tak je to opravdu úsměvné a marketingové :-)

Zajímavějších je spíš těch 6 vteřin při HD, to už by KONEČNĚ mělo smysl.
Jako na kratší čas než posledně? To asi těžko.

Odesláno z mého F8131 pomocí Tapatalk

looker1

Příspěvek od looker1 » 28 úno 2018 12:18

@marokanec - podepisuji do puntíku!
A k nářkům nad designem - projděte si starší vlákna, kde se píše o designu SONY a jak je ošklivý. Teď je ošklivý ten nový...až bude jiný nový, tak taky bude ošklivý. Vždyť to je tak hrozně individuální věc. Rok a půl jednu na Pixel XL, který není žádný "parádník" ale funguje naprosto perfektně a výborně fotí = jsem spokojený. Kdybych chtěl před rokem a půl hlavně design, jsem u iPhonu. XZ2 je podle mě docela hezký telefon, velice podobný HTC 11+, což je telefon shodou okolností telefon, který se napříč internetem hodnotil dobře právě ze strany designu.
XZ2 je neoddiskutovatelně, s ohledem na výbavu, zajímavá volba. Netvrdím, že to je vysloveně telefon "láska na první pohled", ale rozhodně bych se střežil o tomto telefonu říct, že je ošklivý, tebo nejošklivější co SONY vyrobilo...Ale je to opět jen názor můj= názor jedince. Josef má jiný názor, ale má na ten svůj názor právo. A Josef dvakrát, když je to jeho fórum :-D
Nadšený uživatel Google Pixel 2 XL :Yahoo!: :Yahoo!: :Yahoo!:
Nadšený uživatel Google Pixelbook :Yahoo!: :Yahoo!:

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 28 úno 2018 12:24

Díky za ten konec komentáře, někdy mám pocit, že nemám na vlastním fóru ani právo na vlastní názor...
Obrázek

effko

Příspěvek od effko » 28 úno 2018 13:03

Tie telefóny mali vyzerať takto https://youtu.be/VcXH22T5qgE

davidrie
Typ zařízení: Xperia XZ blue

Příspěvek od davidrie » 28 úno 2018 13:45

čím víc koukám na videa na youtubu, tím víc se mi XZ2 líbí....
Arc S, Z, Z3, XZ, SW, SW 2, SW 3, SBH20, SBH60, CP-ELSW

virtual
Typ zařízení: XZ2C

Příspěvek od virtual » 28 úno 2018 13:59

Já nerozumím hlavně tomu, že se tady řeší dokola jenom design? SE a S bývaly přece stroje pro nadšence a hračičky, stroje které především spolehlivě fungovaly, vybavené nejmodernější technologií. Proto mi jsou zakulacené rohy celkem ukradené (pokud se bude tel. dobře držet), nevadí mi plastová záda u kompaktu (pokud to bude znamenat odolnost a lepší signál) ani rámečky (lépe se mi tel. ovládá, když tam rámeček je). Naopak mi vadí nedoladěný foťák (stabilizace, komprese, nepřesvědčivé výkony v automat. režimu - uvidíme, co bude předvádět nová generace), zamrzí absence bezkontaktního nabíjení u kompaktu, nepraktická bude korekce pro drátová sluchátka (sám jack nepoužívám) atd. Taky nechápu, proč mají zatvrzele dvě generace telefonu za rok, zákazník si vlastně rovnou kupuje starý model, působí to nedůvěryhodně, zákazníci ani nemají čas se radovat z novinky a těšit se generaci na novou...
Nicméně prorokovat konec Sony mobile, když se někomu nelíbí design představené novinky, je zas trochu hysterická reakce.
Odpovědět

Zpět na „Novinky“