Budoucnost XPERIA.cz

Rok 2018 bude velmi zajímavý
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Budoucnost XPERIA.cz

Příspěvek od Jozef Cmar » 28 úno 2018 23:59

XPERIA.cz už tady je mnoho let a za tu dobu se na našem diskuzním fóru objevilo téměř čtvrt milionu komentářů. Publikoval jsem také několik tisíc článků ze světa telefonů Sony XPERIA. Nicméně v poslední době pro mě bylo stále složitější udržet stránky aktuální a moje chuť investovat do nových telefonů vyprchala. Od prvního dubna tohoto roku dojde k důležitým změnám...

Od prvního dubna fórum XPERIA.cz zanikne a nebude více přístupné. Několik let jsem se snažil budovat v našem regionu komunitu kolem telefonů Sony XPERIA, místní zastoupení to ale nikdy nedokázalo ocenit (ale abych se neobracel jen na něj, před časem se mi ozvala zástupkyně Sony Mobile z Londýna, kromě jiného jsem se dozvěděl, že výrobci v České republice dlouhodobě kazím prodeje, raději tedy svou činnost omezím, aby mohla společnost Sony Mobile v našem regionu růst...). Výrobce se dlouhodobě skutečně potýká s nízkým prodejem svých telefonů a to se samozřejmě odrazí také na návštěvnosti fóra. Vložená energie se žádným způsobem nevracela (teď nemám třeba na mysli vůbec finanční stránku, ta nebyla zajímavá nikdy, ale fórum bez aktivních diskuzí je zkrátka mrtvé, na stranu druhou v České republice se o telefonech Sony XPERIA nikde nediskutuje tolik, ani sekce Sony třeba na fóru Mobilmania.cz se nemůže chlubit takovými čísly). Ještě před tímto článkem jsem kontaktoval místní zastoupení Sony Mobile s prosbou o podporu (včasné zapůjčování nových telefonů ideálně na dlouhou dobu, případná finanční podpora by také nebyla vůbec špatná), ale odezva kladná nebyla (abych byl korektní, tak nebyla ryze negativní, ale rozhodně se to neblíží mým představám, navíc jsem vlastně nikdy ani nedostal příležitost nějaké vlastní požadavky přednést, zamítnuto bylo už předání požadavků). Pokud k tomu navíc přidám věci stran GDPR (které k současným nákladům na chod fóra a pořizování telefonů přidávají další, ač celkem malé), nedává mi další provozování fóra žádný smysl (a je to kruté, návody třeba dle návštěvnosti stále slouží skvěle, takže pro lidi podle mého fórum význam mělo). Abych ale nebyl jen negativní - nadále budu publikovat videa ze světa telefonů Sony XPERIA na našem YouTube kanále. Informace o nových verzích firmware nadále najdete na XPERIAfirmware.com, nicméně pouze v angličtině (ale možná vytvořím jeden souhrnný článek s návodem na aktualizaci telefonů Sony XPERIA a Sony Ericsson XPERIA včetně všech odkazů, mohl by dobře fungovat). Pokud máte se svým telefonem problém nebo potřebujete poradit, doporučuji se obrátit přímo na výrobce skrze oficiální Facebook stránky (případně si vybrat budoucí telefon u konkurence, výběr je v dnešní době obrovský), zamířit můžete také do sekce Sony na Mobilmanii (kam chci začít přispívat více). Nové články budu nadále publikovat každý den, možná ale dojde během jara ke snížení jejich frekvence, jakmile vydám všechny starší záběry. Věřím, že pro tento krok budete mít pochopení. Souhlas (a samozřejmě také nesouhlas) nebo jakýkoliv další názor k tomuto kroku můžete vyjádřit v tomto tématu na našem fóru. Během března si můžete z fóra stáhnout návody, které vás zajímají případně si vyměnit kontakt s lidmi, se kterými chcete dále komunikovat.

PS: může se také stát, že dnešek je začátkem konce celého projektu XPERIA.cz, přinesl nám ale myslím mnoho dobrého a spoustě lidí během let pomohl. Třeba někdo jiný vytvoří podobný projekt podle svého a bude s ním úspěšnější. Pokud se podíváme ještě jednou na důvody uzavření fóra - každý jeden z nich sám o sobě není nepřekonatelný, ale dohromady už skutečně dávají dostatečně pádný důvod pro jeho konec. Pohled na nově představené telefony na veletrhu MWC pak naznačují, že Sony Mobile je skutečně mimo realitu a mně nedává v tuto chvíli smysl věnovat výrobci zbytečně vlastní energii, pokud o to nestojí. Někteří uživatelé fóra pak stejně mají pocit, že tady dlouhodobě probíhá spiknutí s cílem škodit Sony Mobile. Vysvětlovat podobné nesmyslné komentáře už mě rovněž přestalo bavit, kdo nevidí roky práce tady na webu a na fóru, tomu už není pomoci (současně ale uzavřením fóra zaniká jediný projekt tohoto druhu v České republice, takže dotyční si to nyní mohou zkusit sami)...

Obrázek
Obrázek

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Re: Budoucnost XPERIA.cz

Příspěvek od vitvalecka » 01 bře 2018 00:13

Chtěl bych ti ještě jednou poděkovat za to obrovské množství práce, které jsi do fóra dal. Mnohokrát mi zachránilo telefon. :wink: Současné fórum mi bude moc chybět a dost mě mrzí, že jsem se před jeho koncem nestihl dostat na Xperia sraz. :cry:
V každém případě držím palce a přeji hodně zdaru do budoucna! :)
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

Concionator

Příspěvek od Concionator » 01 bře 2018 01:54

Milý Jožo! I já se přidám s poděkováním a smekám před Tebou za všechnu tu píli, kterou jsi fóru i soukromé korespondenci věnoval. Díky Tvé radě jsem si jeden čas užíval výborného a designově zajímavého mobilu Sony Xperia M Purple, který mi sedl jako zadek na hrnec. Nikdy jsem nepochopil přístup Sony. Jejich mobily mě ale bohužel přestaly zajímat: stále stejný vzhled, minimální možnosti nastavení, divný fotoaparát, dlouhý start, šílená cena. Ať už to dopadne jakkoli, děkuju za všechno!
Tapatalk, Microsoft Lumia 640 LTE (W10M)
PROPRIETÁRNÍ OS: Ericsson A1018s --> Ericsson A2628s --> Siemens C35i --> Ericsson T65 --> Sony Ericsson T68i --> Sony Ericsson T630 --> Sony Ericsson K750i --> Sony Ericsson J20i Hazel + Nokia 3220 + Nokia 206
OS ANDROID: Sony Ericsson Xperia ray --> Sony Ericsson Xperia mini pro --> HTC One V --> Sony Xperia M --> Huawei nova; tablet: Sony Xperia Tablet S
OS WINDOWS PHONE: Nokia Lumia 610 --> Nokia Lumia 800 --> Microsoft Lumia 640 LTE
ZELENĚ: používaný přístroj
TUČNĚ: hlavní používaný přístroj
SVĚTLE ŠEDĚ: prodáno

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 01 bře 2018 05:47

Tohle mě fakt mrzí... Nemám žádný facebook, čili žádné facebook skupiny pro mě nejsou... Tohle byl můj facebook :(.

Tak ještě jednou díky za vše, za možnost se tady vyjádřit, dočíst se spousty zajímavostí, návodů...

A k tomu, co kazí prodeje? Tak zejména to, když Sony dopustí, aby prodejci šířili, jak jsou Sony mega poruchové, divize těsně před zánikem (tedy i podpora výrobků nejistá), jak nemá cenu je kupovat a jak je lepší si koupit Samsung apod...

Sice jsem si přečetl Jozovy důvody (svým způsobem to chápu) ale nemyslím si, že představení nových Xperií bylo tím hlavním hýbatelem v této věci...

Stav asi nezvratný, proto Jozo, ještě jednou díky za vše a ať se ti daří jak profesně, tak i osobně.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Tomason

Příspěvek od Tomason » 01 bře 2018 07:00

Já trochu nechápu jednu věc, že forum který si žije vlastním životem, bude smazáno. Ale co dá vlastně práci, tím myslím psát články, tak to bude pokračovat. To mi nějak nesedí, ale jak se Josef rozhodl je na něm, stim nic nenadelame.
Přesto mu moc děkuji, dost často mi tyto stránky pomohly a budou mi chybět!

michal121
Typ zařízení: SONY Xperia XZ black

Příspěvek od michal121 » 01 bře 2018 07:23

Ne vždy jsem s tebou Jožo souhlasil, ale to, co tu léta odvádíš za práci je hodno obdivu. Vždycky jsem si říkal, kde bereš tolik času i peněz na to, abys to tu držel na tak kvalitní úrovni. Všechny tvý důvody jdou pochopitelný ale Xperia.cz mě bude chybět. Každej den ráno je to po Seznamu první web, kterej zapínám a čtu novinky.
Sám jsem kritik Sony, byt od modelu Sony Ericsson T610 jinou značku nemám. Stále používám Sony Ericsson / Sony a pokud to půjde používat budu. Xperia.cz mě bude chybět. Hodně štěstí v soukromém i pracovním životě. A díky.
SONY Xperia XZ black

Dawe2
Typ zařízení: Xperia XZ Premium

Příspěvek od Dawe2 » 01 bře 2018 08:07

Mrzí mě to hodně, byl jsem tu denně. Byl to zdroj informací, návodů, verzí firmwarů, problémů s ním. Jinde to nebude takové, je to velká škoda a ztráta. Přesto ale všechny důvody chápu a ani se ti nedivím. Nezbývá než poděkovat za mnoho let výborné práce. V Sony by se měl někdo chytit za hlavu a zapůjčit ti telefony, přispět na provoz a použít tento web jako podporu, ať už oficiální či neoficiální. Nic podobného tu není a nebude, podpora výrobce je totálně k ničemu. Sony mobile na tom není dobře a rozhodně za to nemůže tohle fórum, ty jsi telefony vždy spíše chválil. Jejich nové telefony se mi také nelíbí, nevím jestli půjdu s firmou Sony jejich cestou. Rozhodně tento rok vynechám obměnu telefonu a počkám si, co vymyslí další rok. Případně přejdu k jinému výrobci, i když byť je výběr veliký tak s mými požadavky složitý.

Ještě jednou díky. Mrzí mě to, ale rozhodnutí chápu.

Sony
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od Sony » 01 bře 2018 10:07

Pepo osobně chápu, že nechceš dál pokračovat s tím co z tvého dlouhodobého pohledu Sony mobile předvádí, ale je ještě mnoho lidí co si dané výrobky chtějí i nadále pořizovat, alespoň do doby co je Sony bude vyrábět (již několik let Sony mobile na tomto fóru " umírá", ale ono stále naštěstí žije - rok 2018 jistě přečká :roll: ). Já jsem jeden z nich (od roku 1989 používám různé produkty Sony). Já asi Sony mobile nezachráním, ale stále je to pro mne značka kterou uznávám, mají tolik super výrobků, které fantasticky fungují a jsou v mnohém na top špici kvality a technologického pokroku. Ale jak bylo již několikrát napsáno, kritika je nutná, bez ní se vývoj zastaví!
Chci Ti poděkovat za dosavadní vedení xperia.cz, byly to skvělé roky!
Sony CMD X1000, CMD Z5, CMD J5, SE W800, K850, W910, Xperia NEO, SP, ARC, ArcS, Z1, Z2, Z3, Z5, X Performance, XA1, XA1 Ultra, XA2, XA2 Ultra, XZ, XZ1C,XZ2, XZ2C

Gabbe

Příspěvek od Gabbe » 01 bře 2018 10:15

Jozef tiež ti chcem poďakovať za prácu na xperia.cz, chodím tu roky, vždy bola táto stránka ako moja prvá rýchla voľba v opere :D. Budeme sa vidieť na huafane :). Ale tu som chodil vždy radšej aj keď posledné 3 mesiace nemám xperiu po dlhých rokoch.

jax
Facebook profil: https://www.facebook.com/honzabalak

Příspěvek od jax » 01 bře 2018 10:28

Jožko, také bych Ti chtěl moc poděkovat za práci, kterou jsi tu odvedl.
Toho fóra bude škoda.
Alcatel One Touch DB -> Nokia 3330 -> Nokia 6230 -> Nokia N73 -> Sony Xperia T -> Sony XPERIA Z5 Compact

FW: 32.4.A.1.54 (Vodafone CZ)

Geordie69

Příspěvek od Geordie69 » 01 bře 2018 10:37

Z Jozefom spolupracujem už nejaký čas.Od kúpi Xperie Z2.Neskončil som sním ani keď som Z2 predal a teda viem všetko čo sa okolo neho deje.Teda aspoň čo sa práce týka.Celý čas som sním písal aj o Xperii.Aj keď som mu ako tak pomáhal,udržiavať fórum,zároveň som sa mu čudoval ,že to stále nevzdáva.Prial som mu úspech(zaslúži si ho),ale dlho sa to vydržať nedá.Miesto podpory zo strany Sony,mu hádzali klacky pod nohy ako to vravíte Vy češi.Takže ho v jeho rozhodnutí podporujem.Treba sa venovať niečomu čo má zmysel a bude patrične aj ocenený.Takže sa tu s Vami týmto lúčim.Viac už nemám dôvod sem chodiť.

Honza7521

Příspěvek od Honza7521 » 01 bře 2018 11:09

Pepo tak to mě opravdu mrzí. Rád jsem zde chodil číst a i občas se přidat k různým názorům na tomto fóru.
Je opravdu velmi smutné, že Sony Mobile háže svou neschopnost na tvou hlavu. Je pravdou, že mý kolegové v práci pomalu ani neví,
že nějaké Xperie existují. A tvá vina to rozhodně není. 90 procent Samsung a zbytek ostatní.
Tím bych ti rád poděkoval za tvé úsilí a práci na xperia.cz. Měl jsem čtyři roky kam chodit hned po ránu.

heker510
Typ zařízení: Xperia™Search
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od heker510 » 01 bře 2018 11:42

Prisiel som sem v roku 2012 od pociatku ked som zakupil telefon sony X10i
Vzdy som sem chodil rad najprv som len cital vzdelaval sa co a ako ktory telefon je dobry ktora rom je dobra co vylepsit na mobile alebo aky telefon kupit znova a preco.
Ak sa pozriete na moj podpis tieto vsetky mobili mam od roku 2012 po dnesok vsetky tieto mobili presli upravou vdaka tomuto foru + Xda foru ktore nam niekedy a vacsinou stale prinieslo nejake novinky upravy a vylepsenia.
Vdaka tomuto foru a foru XDA som nie len ze cital upravoval a zacal aj sam robit a pripravovat navody upravy a video navody plne skvelich doplnkou staci sa pozriet do mojho profilu kde sa najviac diskutovalo a co vsetko sme si tu zazili poupravili a vylepsili svoje stare alebo nove alebo novsie sony telefony pre nasu osobnu potrebu.
Je mi velmi ale neskutcone velmi luto ze Jozko sa takto rozhodol neviem ci na zaklade tej pindy z UK alebo z vlastneho rozhodnutia ja by som kravu z UK neriesil nemoze podat ziadnu staznost nic moze si len piskat a spievat si hore hajom.
Ja osobne preferujem toto forum na zaklade mojich skusenosti najprv mi niektory pomahali potom som ja zacal pomahat naucil som sa plno skvelich veci ktore mi ziadne ine forum neda a nikdy nedalo,je mi velmi luto ze LEN koli niekomu kto nema sajnu ako sony upadlo prave teraz na MWC 2018 s tymi prerobenymi sony telefonmi krok spat do minulosti si len samo na seba privolalo kritiku vdaka hluposti a pocuvaniu samsung zakaznikou sami su si na vyne a nie toto forum ani nie youtube rezcenzie od jozka alebo samotna kritika ludia si kupuju telefony na zaklade vlastneho uvazenia a nie na zaklade kto co povie niekde na youtube kanaly alebo na fore je to ubohost zo strany SONY.
S kludnym svedomim mozem vyvratit ze politika sony je strasna najprv vysoke ceny a teraz bananove telefony kazdy sa im smeje kde som registrovany alebo som v skupine na FB kde sa robia temy pre xperie vsetci su zhorzeny co sa to stalo a co to vypustili do sveta ale je to ich problem a nie Jozkov.
Este dodam ze ten cas namahu peniaze vydavky kopec videi na ytube alebo navody ktore sem jozko pridal a zalozil toto krasne forum nie je strata casu mi vsetci sme velmi radi a budeme radi ked jozko toto forum necha bezat dalej moj osobny nazor je len nazor nikomu nemoze uskodit ani ho zmanipulovat aby zmenil rozhodnutie ale musel som to sem napisat som povinny sa tiez vyjadrit k danemu problemu.
Bude mi velmi ale neskutocne velmi luto keby toto forum bolo closed budete mi vsetci chybat drzim palce a cakam na dalsie vyjadrenie zatial ahojte Bratia moji. :friends:

Jozef Cmar
largo2
007ToMMaS
2plac
666anthoni
admin
Ameneus
anson
Artemian
BilboPC
cucajkovic
danmika
dartananr
Djkukuc
dopita
ecthelion
Elffka
filipino
forrester
franco1988
fredinho9
Fulda777
gabova.lucka
garmond
Geordie69
Habix
hondza01
ipkisek
janci.p
janstik
JayTronix
johnk
Koubikm
lekro
loly
machycko
markskylar
marokanec
Maxx-7
MaziCZ
mbroz74
mihu84
mijakhany
Milda11
mkabes
MMMaroko
modrynub
net.mefisto
nightwatch
numi
Ondřej_Lóška
ovecka0075
paradoxskill
pepo0211
Pepousek
Petr
petulinka1
Pretor
Rafi87
rastoslav
rpsj
Rubi_CZ
rychlin
samuel1005
scpeter1
SHARKEZ
smart181
smileboy
spoky10
stankoz406
steveboss
TomasARN
Tommy929
tuplac231
yazid
Odesláno z mé Xperia™Search pomocí Tapatalk
Obrázek
Xperia™ E̶6̶6̶5̶3̶,̶F̶5̶1̶2̶1̶,̶G̶3̶3̶1̶1̶,̶F̶3̶1̶1̶1̶,̶D̶6̶6̶0̶3̶,̶D̶6̶5̶0̶3̶,̶C̶6̶9̶0̶3̶,̶D̶2̶2̶0̶3̶,̶D̶2̶0̶0̶5̶,̶D̶2̶3̶0̶3̶,̶C̶6̶6̶0̶3̶,̶C̶6̶6̶0̶3̶,̶C̶5̶3̶0̶3̶,̶C̶2̶1̶0̶5̶,̶S̶T̶2̶6̶i̶,̶L̶T̶2̶2̶i̶,̶S̶T̶2̶5̶i̶,̶S̶T̶2̶3̶i̶,̶S̶T̶2̶1̶i̶,̶S̶K̶1̶7̶i̶,̶X̶1̶0̶i
Sony™ Bluetooth Headset SBH80,SmartWatch SW3
ObrázekObrázekObrázek

Beyk
Facebook profil: https://www.facebook.com/tomas.b.kovarik?ref=tn_tnmn

Příspěvek od Beyk » 01 bře 2018 12:13

Bude to velká škoda, Jožo děkuji ti moc za rady. Vystřídal jsem hodně telefonů, kdysi jsem zůstal věrný značce Sony Ericsson vyzkoušel jsem i Samsung, ale stejně mě to dotáhlo zase zpět. Od Xperie E po Xperii L1, za kterou bych dal ruku do ohně, už jen skrze lepší využití uložiště oproti M4Aqua.
Sony Xperia E (C1505) Black | BOOTLOADER: unlock | JellyBean 4.1.1
Sony Xperia E1 (D2005) White |BOOTLOADER: unlock | KitKat 4.4.2
Sony Xperia M4Aqua (E2303) Silver |BOOTLOADER: unlock |Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy Core Prime LTE (G360F) Gray|BOOTLOADER: unlock |Lollipop 5.0.2
Sony Xperia L1 (G3311) White | BOOTLOADER: lock | Nougat 7.0

Miramar1
Typ zařízení: Xperia

Příspěvek od Miramar1 » 01 bře 2018 12:30

Chtěl bych také moc poděkovat za toto úžasné fórum,které se díky tobě vytvořilo . Mnohokrát mi zachránilo telefon (život). Fórum mi bude moc chybět, každý den ráno to byla nutná kontrola. V každém případě držím palce a přeji hodně zdaru do budoucna!

kubisz

Příspěvek od kubisz » 01 bře 2018 12:48

Taky diky, je to skoda. (nejen) Forum bude moc chybet!

Thymallus
Typ zařízení: XA2/XZR

Příspěvek od Thymallus » 01 bře 2018 12:54

Taky dík za odvedenou práci.
Ale fórum, to byc hteda nechal. Byla by škoda zahodit tolik informací, návodů a myšlenek... prostě databáze sony :-)
Takže pokud by to bylo reálné, prosím o zachování fóra, byť by se mělo třeba uzamknout. Je jedno, kde si soňáci budou povídat dále, ale těch informací by byla škoda!
Když je vůle, cesta se najde ;)
Obrázek

Olovi
Typ zařízení: telefon

Příspěvek od Olovi » 01 bře 2018 12:57

Nechci křivdit, ale možná je smazání fóra taková drobná Jozefova pomsta Sony. Je to hnusné, ale právo na to má... Když fórum zůstane, tak Sony z jeho práce bude nadále bezplatně těžit (a to ho možná štve, ostatně se třeba vyjádří).

Xman
Typ zařízení: Xperia XA2

Příspěvek od Xman » 01 bře 2018 13:02

Achjo, tak já si koupím první telefon Xperia v životě... jsem z něj nadšen a to i letošními novinkami z veletrhu a vy končíte? Mám já to ale smůlu. Škoda, velká škoda.

Za zachování, uzamčení se také přimlouvám. Je to tady skvělá alternativa k zahraničním diskuzím na http://www.xperiablog.net/. Takže mám březen na načerpání informací...to není moc:))).

Každopádně i tak....díky moc.

largo2

Příspěvek od largo2 » 01 bře 2018 13:20

Dnes je to akurát 5 rokov ako som sa tu zaregistroval a teraz čítam o zrušení tohto fóra. Normálne sa mi to nechce veriť. Chodil som sem veľmi rád, vždy som tu našli ľudia, ktorí boli ochotný pomôcť, podať a vypracovať potrebné informácie a návody k vyriešeniu vzniknutým problémov. Celý ten čas som bol verný iba Xperií. Jožko Cmar patrí ti moja vďaka za tvoj čas venovaný sa fóru a tak isto aj všetkým, ktorí ti s ním pomáhali. Tiež by som bol za, aby sa všetko presunulo na androidforum.cz, lebo by bola veľká škoda prísť o všetky informácie a návody. Je mi veľmi ľúto, že to tak dopadlo a toto fórum ma bude chýbať.
H9436_Customized CE1_52.0.A.3.27_1316-3759_R9B
HTC Wildfire > Xperia Arc > Xperia Z1 Compact > Xperia Z3 Compact > Xperia Z5 > Xperia Z5 Premium > XZ3 Green
Odpovědět

Zpět na „Novinky“