Budoucnost XPERIA.cz

Rok 2018 bude velmi zajímavý
Odpovědět

filipino
Facebook profil: https://www.facebook.com/cajova.vila

Re: Budoucnost XPERIA.cz

Příspěvek od filipino » 02 bře 2018 12:07

Jožka velké diky... ač jsem si první xperii (mini pro) koupil čistě dle svého uvážení, tohle fórum mě naučilo co a jak... vlastně ještě před migrací ( jak se to vůbec jmenovalo? :D) legendární cz-sk xperia team.. steveboss, petulka... good džob ! :beer:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Huawei P10
Huawei P8 / REFUND
Huawei P8 Lite
Xperia M2 Aqua / REFUND
Xperia L
Xperia U / SOLD
Xperia Mini Pro / R.I.P.
Xperia Mini

michal121
Typ zařízení: SONY Xperia XZ black

Příspěvek od michal121 » 02 bře 2018 12:14

Já zase nevěřím, že by Jozefa rozhodila nějaká kravka v Londýně, nebo nezájem Sony cz. Kravka může bejt Jozefovi ukradená a nezájem Sony taky není žádná novinka. Podívej se jak jsou tu najednou lidi, co jsou nově registrovaný, i když mají informace, že tu museli bejt už před tím. Pak jsou tu lidi, co tu dlouho nebyli a najednou se tu ukážou. Jak jsem psal, ta masírka a obvinování Jozefa, co se najednou spustila a útoky třeba na mě, když Jozefa bráním, prostě nejsou náhoda. A Jozef udělá jedině dobře, když to zabalí a pohřbí. Otázka je, kam se uživatelé Xperia.cz vrtnou. Jeden z těch lidí (má celýách 21 příspěvků, ale info, jakoby tu byl stále), co na Jozefa, potažmo mě útočí navrhoval aktivně androidforum. Hodně zajímavý, jako by byl náhončí právě odtamtud. Já mezi lidma jako je von nebudu, takže je to na vás, co zvolíte.
SONY Xperia XZ black

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 02 bře 2018 12:19

filipino píše:
02 bře 2018 12:07
Jožka velké diky... ač jsem si první xperii (mini pro) koupil čistě dle svého uvážení, tohle fórum mě naučilo co a jak... vlastně ještě před migrací ( jak se to vůbec jmenovalo? :D) legendární cz-sk xperia team.. steveboss, petulka... good džob ! :beer:
CZ SK XPERIA tým byl fajn. škoda že se tu nerozjela třeba výroba XPERIA schémat a podobně, mohlo to komunitu posunout ještě dál
Obrázek

michal121

Příspěvek od michal121 » 02 bře 2018 12:29

To mě taky mrzí. Pak jsme byli odkázáni jen na ofiko od Sony, nebo na těch pár dalších výrobců. Ale upřímně, kvalita drtivé většiny z nich byla a je bohužel ne úplně na úrovni.
SONY Xperia XZ black

n.u.r.v.

Příspěvek od n.u.r.v. » 02 bře 2018 12:39

Ahoj, a nedalo by se forum alespoň někam přesunout na nějaký levný hosting, případně k někomu kdo má vlastní server? Bez garance dostupnosti apod? Je to opravdu škoda tohle zrušit...

skrble
Typ zařízení: BlackBerry KEYone 64

Příspěvek od skrble » 02 bře 2018 13:16

Vypínat fórum mi přijde dost přehnaný. Vytvářím už nějaký čas obsah pro fanstránky jiných značek, navíc si troufám říct, že moje články mají zlomkovou čtenost a abych byl upřímný, často jsem z nových produktů zklamaný. Od Sony jsem utekl pryč, stejně se ale o dění okolo Xperií zajímám.

Možná by se to dalo napsat takhle. Nebudu si brát servítky, protože se fórum stejně smaže. :D

Nezkusil jsi spolupracovat s dovozcem, e-shopem? Zařízení se většinou zapůjčují na 1-3 týdny, to by snad nějaký prodejce obětovat mohl, ne? Elvia, CZC, Alza. Toho času jsi spolupracoval s nějakou firmou na "s", ta už neexistuje? Výměnou za to budiž reklamní banner na konci článku či videa. To mi přijde fér. Že v Sony Mobile dělají ignoranti a kreténi, to víme všichni už hodně dlouho. Jsou to neschopný chudáci a taky to podle toho vypadá: lokálně i globálně. O ubohosti českýho Sony je pak napsaný víc než dost.

Psát články denně je velká řehole. Tím spíš, když o Sony vlastně není moc co psát. Nestálo by za to prostě zvolnit?

A pokud ses rozhodl finálně, na což máš právo, proč otevřeně nenabídneš možnost převzít fórum? Já si tě nijak nedovedu odsuzovat, jen moc nerozumím, proč to prostě chceš jen tak smazat. Nedává mně to prostě smysl. Pomstít se těm blbcům jde i jinak a líp.
ThinkPad user

BlackBerry KEYone 64 GB nejde za den vybít. Smartphone je znovu mobilní.

fbio

Příspěvek od fbio » 02 bře 2018 13:59

Toto forum mělo svoje kouzlo (a stále má), ale pokud se Jožka rozhodnul takto, tak by jsme to měli tolerovat, vzít jako fakt a oslavit společné dobré časy. Vzpomínat na něj v dobrém. A uznat, že vyvinul plno snahy a Sony mu hází klacky pod nohy, kdo z Vás by v tom pokračoval? Chování CZ Sony a reakce z Londýna..... Kdyby to byl můj projekt, tak bych nebyl tak slušný a za mě klobouk dolů, za slušnou Jožkovu reakci, já bych byl sprostý...... Proto to berme tak, co nám xperia.cz dala a je toho moc a já děkuji.....

n.u.r.v.

Příspěvek od n.u.r.v. » 02 bře 2018 14:19

jj, to bych chápal kdyby přestal dávat příspěvky na xperia.cz (a YT), ale forum by mohl nechat běžet... Akorát nevím co vše obnáší zavedení GDPR (a jestli to taky není trochu důvod proč to ukončí)...

jediný co mě napadá pokud nechce dát data, tak zachránit obsah (zatím pro read only) tak, že by se udělal script a projelo se tím forum (do nějaké hloubky) a texty by se uložily do databáze pro budoucí použití... ale byla by s tím práce no... v podmínkách fora to zakázaný není...

Brnky78

Příspěvek od Brnky78 » 02 bře 2018 14:20

Jožko, moc si cením tvé odvedené práce a přeji ti hodně zdaru a síly v další - jiné práci. Děkuji

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 02 bře 2018 19:33

Jak jsem psal, konec tohoto fóra mě neskutečně mrzí, opravdu bylo mým velikým odreagováním a jedna z prvních věcí, kterou jsem po ránu vždy kontroloval. Je veliká škoda, že není ani možnost fórum aspoň přemístit jinam, kde by se tedy pokračovalo aspoň v diskuzi bez nové Jozefovy tvorby.

Osobně jsem sem chodil hlavně kvůli diskuzi, nové pojetí recenzí ze strany Jozefa (viz XZ1) mě však neskutečně nadchlo a říkal jsem si, jestli to takto bude dál, rád budu navíc sledovat i recenze, neboť až tehdy jsem měl opravdu pocit, že jsem se dozvěděl víc, než jen z nějakého cca minutu a půl dlouhého videopohledu... Říkal jsem si, nový začátek...

Důvody, proč Jozef končí zná jen on, ale nedá mi nereagovat na toto:
...Jak jsem psal, ta masírka a obvinování Jozefa...
to přece nejsou žádné pádné důvody... Útoky na Jozefovu osobu v diskuzích na Mobilmanii jsou daleko osobnější a daleko agresivnější, vulgárnější... Nicméně ani to nebrání Jozefovi, aby tam přispíval...

Byla zde i určitá reakce na příspěvky od Tronna a Cikády jak k tomu, jak to s fórem bude, též přispěly, oba zmínění se však nikdy nesnížili k tomu, co zaznělo pod některými články od Jozefa na Mobilmanii...

Proto se stále ptám PROČ... JE TO VELKÁ ŠKODA...
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Ekky

Příspěvek od Ekky » 02 bře 2018 19:42

Proč mi to připomíná trochu BlackBerry?

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 02 bře 2018 20:14

Co se týká srovnání s MM - tam článek přečtou tisíce a tisíce lidí a že se najde pár, kterým se nelíbím, to se dá pochopit. Fórum je proti tomuto mnohem osobnější. PS: recenze podobného ražení budou pokračovat, úspěch měla a lidem se to líbí, takže o to se bát nemusíš. Na Mobilmanii napíšu článek, když chci... Po měsíci, po dvou, prostě když mě něco zaujme. Tady k tomu jsem měl odpovědnost jinou... Odrážet tady výpady vůči mé osobě mě nebavilo, ale pokud by byl problém jen v tomto, pak by to fórum neohrozilo. Pro pořádek tedy ještě jednou pár důvodů proč a jak (nejsou řazeny dle důležitosti, píšu to jak to mám v hlavě)

- aktivita na fóru trvale klesala
- připomínky na mou zaujatost mě nebaví
- kupovat si telefony se mi nechce při současných cenách (a bez nich se mi na fóru reaguje/funguje špatně)
- spolupráce s místním zastoupením je mdlá
- globální zastoupení si na mě vzpomene jednou a ještě negativně
- na fóru se z velké části jen duplikovali články, kromě mě obsah nikdo téměř netvořil (přitom by se dala dělat schémata/ikony)
- po představení MWC novinek není reálné, že by zájem o Sony rostl
- nové modely mě všechno, jen ne zaujaly
- čekat za daných okolností až mi někdo najde chybu s GDPR = nesmysl, proč to dělat, uklidím a kdo bude chtít, může si zkusit fórum vybudovat a vést, zjistí jaká je to zábava :)

Cokoliv z toho samo o sobě není důvodem pro konec. Dohromady už je to ale pádný argument uklidit a dát v této oblasti šanci ostatním. A jak jsem několikrát zmínil, články budou vycházet dál a web nezanikne. A jak zaznělo výše - lidé ze starých sekcí odchází a nové sekce jsou mrtvé = fórum stejně přirozeně vymírá s přechodem lidí na jiné telefony. A u nových se toho stejně tolik neřeší, tam se stejně chci zaměřit výhledově především na YouTube.
Obrázek

effko

Příspěvek od effko » 02 bře 2018 21:25

Xz2 a xz2c vyhrali najlepsi smartfon na vystave podľa sonyxperia instagramu

jarsou
Typ zařízení: Sony XPERIA XZ Prem.

Příspěvek od jarsou » 03 bře 2018 07:17

I já, který jsem zde naprostý nováček od koupi XZP, chci poděkovat za řadu rad a poznatků z tohoto fóra, kam jsem si zvykl téměř denně chodit a také vyjádřit svoji lítost nad tím, že fórum končí, ale také poděkovat za práci, kterou jsi dělal. Ale je mi jasný problém, který i já osobně při kontaktu s českým Sony poznal. Je to jejich škoda, že na marketing a řádnou podporu kašlou. Kvůli tomu se asi vrátím příště zpět k původní značce. Takže ještě jednou díky a hlavně zdraví! :Rose:

jirusa

Příspěvek od jirusa » 03 bře 2018 09:16

Tajně doufám, že se stane zázrak a že si to ještě Jozef rozmyslí a neudělá z naší komunity sirotky. (I když zcela chápu jeho důvody).
Když Vám po celou dobu místo poděkování někdo jen hází klacky pod nohy, tak to musí být ubíjející.
Spousty článků, recenzí, testů atd. za to by měl od Sony dostat metál, být zahrnut kompletním portfoliem a ne jedovatou slinou...
Chci Jozefovi poděkovat za to, co pro nás za celé ty roky dělal. Je to obrovský kus dobře odvedené práce.
Jozefe, moc díky za všechno. Hodně štěstí, zdraví a sil do další činnosti.

valdapa
Typ zařízení: XZ1

Příspěvek od valdapa » 03 bře 2018 09:25

Je to jako když vypnou El.proud.
Když jde, je to samozřejmost a jak ho vypnou... . 😮
Taky jsem chodím dobrejch 5 let určitě. Když čumím do mobilu na net, tak tahle stránka je první. A to je víc jak jednou denně.
Mrzí mě že to tak dopadlo. Takže velké díky díky Jozef. Mám odtud spoustu zkušeností a to nejen díky Jozefovi, ale i ostatních uživatelů těchto stránek. Velké díky i jim za rady k nezaplacení.
No a na závěr jak píší ostatní, byla by velká škoda to vypnout. Tohle fórum vytváří aj účastnící!, nejen majitel. A právě na just těch všech podrazu od Sony a i některých účastníků co negativně posuzují tohle fórum by bylo dobré to zachovat. Ať vidí že je to silné fórum, a jen tak se nevzdá!

Harmon
Typ zařízení: XZ2

Příspěvek od Harmon » 03 bře 2018 12:06

Tak tohle mě celkem dostalo :cry: nejlepší forum na světě a končí ?
Sám jsem zde začal ještě na SEmanii.
Pamatuji jak jsme si měnili barevně ikonky síly signálu,baterie,wifi,pozadí,ikony apek.
Měl jsem mnoho telefonů od Sony a vždy pěkné spolehlivé třeba Arc,T9,Ztka.
Poslední jsem měl Z5 premium.
Přešel jsem několikrát na jiného výrobce ale vždy se vrátil na Sony.
Mám teď LG G6 a čekal jsem na novou XZ i když jsem čekal něco jiného i tak se mi líbí
(nemusím mít displej bez rámečků a mám své důvody (S8 dvakrát prasklý - a to si dávám velice bacha na founy) a nejen to !
Pravda je že člověk stárne ,výbava na founech se lepší a poslední dobou kopím foun nainstaluji mé apky a jedu do doby než zase udělám výměnu.
Ale rád jsem zde četl postřehy ,zajímavosti,nespokojenost pokud jsem věděl i poradil nebo se na něco zeptal atd.
Tak se snad najdem někde na novém fóru o Sony a tobě JOZEF CMAR veliké díky !!!! :beer: :good:
Sony J5,Nokia 3310,Sony Ericsson T68i,Nokia 6310i,Sony Xperia T,ARC,Z3,Lumia 950 XL,Lenovo Vibe X3,Sony Z5 Premium,LG G5,Samsung S8 edge,LG G6,Sony Xperia XZ2
Sony SmartWatch 2,LG G Watch R,Sony SmartWatch 2,Asus Zenwatch 2

radya

Příspěvek od radya » 03 bře 2018 21:08

Ahoj Jozo. Ja uz ani nevim, jak jsem tady dlouho, protoze jsem sem chodil pro rady, nazory a postrehy uz daleko drive, nez jsem si udelal registraci. ;-) Je mi uplne jasne, ze clovek muze byt po takove dobe z toho vseho unaveny, ma take svuj zivot a o tom, ze muze byt (zejmena poslednimi modely) znechuceny az zhnuseny, o tom uz vubec nepochybuji.
Ne, ze bych se ted chystal k nejakemu nakupu, mam totiz ve svem pouzde uchvatny XZ1 Compact v cerne a tomu se jen tak nic (nebo mozna stale jeste nic) nevrovna, ale nova mydla mne opravdu zklamala priblizne stejne jako tebe.
V kazdem pripade chci podekovat za ty dny, mesice a roky kdy to tu fungovalo a pokud zbyva jakakoliv vira a nadeje (treba letos na IFA udelaji zmenu? ;-) ) tak bych se primlouval o nejaky docasny prechodny rezim treba prave do IFA a pak to treba vyhodnotit...
GDRP by se dalo vyresit prostou znovuregistraci, ve ktere se napriklad vsichni srozumime a odsouhlasime, ze provozovatel fora neruci za unik dat atd...
Jeste mala poznamka ohledne tech osobnich invektiv... Kdo nic nedela, nic nezkazi. A kritizovat je jiste snazsi, nez tvorit. Uplne vzdycky jsem take se vsim nesouhlasil, ale te prace, kterou jsi zde odvedl, si rozhodne vazim a dekuji.
BTW: Co na to vsechno rika uznavany epxrt PCPepik?

S pozdravem: Vratte nam nase kvadry, zahodme mydla..... **R*

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 03 bře 2018 21:25

Ano, třeba se na IFA objeví něco, z čeho se posadíme a fórum začne smysl dávat (rád bych tomu věřil). Ale teď to chce uklidit, každý ať si v hlavě porovná svůj vztah k fóru a totéž ostatně platí také pro místní zastoupení. Třeba fórum jednou vstane z popela a už to bude s jiným vzhledem, podchyceným GDPR atd... A kdo ví, třeba mě Sony požádá, abych jej obnovil (ale to by si nejprve museli všimnout že zaniklo, což nehrozí :)). Po těch sedmi letech už je tady spousta nepořádku a chce to uklidit. Mezitím se dá přemýšlet o tom, co udělat příště lépe (teď nemám na mysli vybrat jiného výrobce)
Obrázek

michal121

Příspěvek od michal121 » 04 bře 2018 13:49

Je to na tobě Jozefe. Je to tvůj web, ty jediný můžeš rozhodnout co dál. Osobně by mě moc potěšilo, kdybys pokračoval, ale chápu tě i tvoje důvody, proč chceš skončit. Pokud by sis to ale rozmyslel a chtěl pokračovat, mám jednu radu. Bud tvrdej. Jak tě někdo vytočí a chová se jako hejtr, varuj ho a pokud to bude trvat, nekompromisně ruš účty. Tohle je tvoje a budou platit tvoje pravidla a jestli někdo chce demokracii, nic mu nebrání si založit svůj web, kde si tu demokracii může mít. Demokracie ve státním zřízení ano, kdekoliv jinde ale rohodně ne. Musej platit jasný pravidla a kdo je nerespektuje prostě musí pryč.
SONY Xperia XZ black
Odpovědět

Zpět na „Novinky“