Budoucnost XPERIA.cz

Rok 2018 bude velmi zajímavý
Odpovědět

fbio

Re: Budoucnost XPERIA.cz

Příspěvek od fbio » 08 bře 2018 17:29

Proc je xperia.cz na hrane? Co treba iphone.cz, to nikomu nevadi....
Pokud by to bylo na Sony.cz,tak i to je v pohode

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Sony Xperia XZ2

Příspěvek od vitvalecka » 08 bře 2018 17:41

Protože Xperia je obchodní značka (to je to malé TM, co za označením Xperia bývá), kterou má zaregistrovanou Sony. Z právního hlediska by tedy Jozefa mohlo Sony žalovat pro její zneužívání (hodně zjednodušeně).
To, že něco podobného několik vybraných výrobců (možná / zdánlivě pro někoho z venku) neřeší, je pak věc druhá. Většina je na to ale docela alergická a dané weby mají s výrobcem nějaký druh dohody.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 08 bře 2018 17:59

vitvalecka píše:
08 bře 2018 16:57
skrble: Přesně tohle říkám už nějaký pátek, ale nikdy jsem neměl odvahu to sem napsat.
No jenže já nemám potřebu psát co si nemyslím jen proto, abych se výrobci zavděčil a pozval mě někam znovu... Jakmile si začnu vymýšlet a psát co si nemyslím, tak to tady rovnou mohu smazat. Chválu tam kde nemá co dělat rád nechám těm, kteří jsou pak od Sony zváni na akce :). Ač tak možná nevypadám, tak nejsem požírač chlebíčků :)
Obrázek

skrble
Typ zařízení: BlackBerry KEYone 64

Příspěvek od skrble » 08 bře 2018 22:49

Jozef Cmar píše:
08 bře 2018 17:59
vitvalecka píše:
08 bře 2018 16:57
skrble: Přesně tohle říkám už nějaký pátek, ale nikdy jsem neměl odvahu to sem napsat.
No jenže já nemám potřebu psát co si nemyslím jen proto, abych se výrobci zavděčil a pozval mě někam znovu... Jakmile si začnu vymýšlet a psát co si nemyslím, tak to tady rovnou mohu smazat. Chválu tam kde nemá co dělat rád nechám těm, kteří jsou pak od Sony zváni na akce :). Ač tak možná nevypadám, tak nejsem požírač chlebíčků :)
Pochopil jsi mě špatně. Myslel jsem to jen tak, že kritika se dá napsat i tak, že tohle konkrétně nenapíšeš/neřekneš, a přesto to je každému jasné. A proti takové kritice už nikdo nic nemůže říct, protože takovou kritiku používá (úspěšně) většina ostatních webů - tedy za předpokladu, že ji napíší, to je samozřejmě věc jiná. Ale je to celé jen o formulacích. A ona i taková Xperia L2 má něco do sebe, mně se třeba moc líbí. A ačkoliv s tebou souhlasím v tom, že tenhle model nemá moc šanci, osobně bych to vždycky formuloval zhruba tak, že většina konkurence prostě nabízí víc za stejné peníze, a že bych doporučil třeba nákup loňskýho modelu. Kdo se okolo mobilů netočí, ten parametry řešit vůbec nebude a zbytek si to nekoupí.
Ale říkám. Zase Sony je Sony a já tady nechci polemizovat o tom, co by kdyby. Do Tvý tvorby ti rozhodně mluvit nebudu, ostatně jsi toho sepsal stonásobně víc než já, to mi nepřísluší. Ber to, prosím, jen jako feedback. :)
ThinkPad user

BlackBerry KEYone 64 GB nejde za den vybít. Smartphone je znovu mobilní.

Srandista
Typ zařízení: Nexus 5, Nexus 7

Příspěvek od Srandista » 12 bře 2018 16:52

Kukam, ze som troska late to the party, ale stejne k tomu poviem svoje.

V Sony (Ericsson) komunite sa pohybujem uz nejaky tej piatok. Clovek by mohol povedat, ze uz mozno prilis dlho. A so Sony v ramci CZ bola vzdy dost tazka domluva. Naposledy, co si pamatam, ze nam vychadzali aspon trocha v ustrety bolo este za doby SEmanie, kedy dokonca zastupovica SE dosli za nami na stretko (pamata si dakto, ako sa volal ten chalan, co dosiel na stretko s Kamilou?), ale to uz bolo naozaj hodne davno. Jozko sa ale nikdy nevzdal, a napriek nezaujmu lokalnej podpory stale vydaval dalsie a dalsie clanky k tejto znacke. Pokial si Sony mysli, ze prave to, ze je tu okolo znacky tato komunita, je dovod pre mizerne predaje ich telefonov, tak by mali vsetci v tunajsom PR podat vypovede a ist pracovat do Albertu. Stavil by som sa, ze bez Xperia.cz by Sony uz nezostali ani len tie oci pre plac, ktore asi maju teraz.

To ze boli lenivy zaregistrovat si domenu, ked Xperie vznikli, je len a len ich chyba. Len tak medzi nami, znacka Xperia bola predstavena s telefonom Xperia X1, ktory bol vydany v roku 2008 (!). A stranky Xperia.cz boli oficialne spustene 1.1.2012 (!!). Takze Sony malo 4 (!!!) roky na to, aby si domenu zaobstaralo. To ze v tomto tak kardinalne zlyhali, fakt nie je chyba Jozka. Ja sam az do kupy minuleho Nexusu 5 som bol die hard zastanca Sony (Ericcsonu), fungoval som s nimi nepretrzite od roku 2006 az do 2014. A tym myslim naozaj nepretrzite, od Sony Ericssonu K610i az po Sony Ericsson Xperia Arc som ziaden iny telefon, ako Sony (Ericsson) nemal. A ze som tych telefonov prestriedal. A komunita okolo tychto telefonov na tom mala urcite nezanedbatelny podiel. A prave vdaka komunite okolo tychto telefonov mam na ne take pekne spomienky. Nikdy napriklad nezabudnem na to, ako som po vydani Androidu 2.1 preflashovaval svoju X10 na norsky Android 1.6 nejakym pochybnym toolom od uzivatela zdzihu, aby som mohol dostat 2.1 co najskor po vydani a nemusel cakat na CE update. Nexus ma sice ohromnu komunitu, lenze hlavne na XDA. Lokalna komunita okolo toho telefonu mi nikdy neprisla taka silna, na rozdiel od Sony komunity, ktore sa dokazala aj niekolko krat rocne stretnut, pokecat, poukazovat si nove telefony, a priamo v krcme kolko krat vyriesit zapeklite problemy, pripadne na kolene preflashovat ten ktory telefon. No a aby som Sony naozaj ukazal, ze prave moje dobre minule skusenosti so Sony telefonmi sposobili ich blbe predaje, tak musim tu verejne prehlasit, ze prave vdaka mojmu odporucaniu si teraz sestra kupila Xperiu XA2. A keby Sony ponukal telefon s podporou Qi nabijania minulu jesen, kedy som bol donuteny kupit si novy telefon, kludne to mohol byt po nejakej dobe opat Sony. To ze ziaden ich telefon tuto pre mna nevyhnutnu funkcionalitu neponukal, naozaj nie je moja chyba.

Na zaver by som len rad Jozkovy podakoval za vsetku tu ohromnu robotu, ktoru v tunajsej komunite pre vsetkych fanusikov telefonov Sony (a v konecnom dosledku aj pre nich samotnych) urobil, a poprial mu do buducnosti len do dobre, bez ohladu na znacku telefonu, ktory bude nosit vo vacku (pokial to nebude Blackberry samozrejme :roll: ).

P.S. Mam len jednu otazku. Tym, ze toto forum konci znamena, ze bude zamknute pre nove prispevky, alebo bude kompletne zmazane?
K510i, K610im, W995, Xperia Arc 7.0, HTC One M7 Dual SIM 5.0.2, Nexus 5 32 GB 6.0.1, Nexus 7 (2013) 32 GB 6.0.1, Moto 360, 2x Chromecast 2013 (rooted), Chromecast 2015, Chromecast Audio

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 12 bře 2018 16:59

Nakonec fórum možná nezanikne a poběží dál... Dnes se mi totiž ozvali z Honoru (globálního), líbí se jim můj YouTube kanál a posílají mi View 10 darem. A nějak mě to nadchlo, že snad i toto fórum nechám, abych se jednou něčeho podobného dočkal od Sony Mobile(na Honoru mám 265 odběratelů)...
Obrázek

Srandista
Typ zařízení: Nexus 5, Nexus 7

Příspěvek od Srandista » 12 bře 2018 17:12

Jozko, sklamal si ma. Ja som si tu vylial srdce, napisal som pol strankovy elaborat, a ty na to zareagujes dvoj riadkovou odpovedou? :o

Ozaj, kam zmizla sekcia Ostatne? Viem ze telefony od konkurencie boli zmazane a bolo to aj planovane, sekcia Ostatne sla s nimi?
K510i, K610im, W995, Xperia Arc 7.0, HTC One M7 Dual SIM 5.0.2, Nexus 5 32 GB 6.0.1, Nexus 7 (2013) 32 GB 6.0.1, Moto 360, 2x Chromecast 2013 (rooted), Chromecast 2015, Chromecast Audio

Dawe2
Typ zařízení: Xperia XZ Premium

Příspěvek od Dawe2 » 12 bře 2018 17:28

Bylo by fajn, kdyby fórum zůstalo, je tu spoustu návodů a podpory, byla by škoda to prostě zahodit. Ale poslední týden mi zmizela grafika, skiny, smajlíky zlobí, co to tedy dát nějak zpět?

edit: skin se mi podařilo snad nějak vrátit v nastavení, byť jsem ho nikdy neměnil

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 12 bře 2018 18:31

Srandista píše:
12 bře 2018 17:12
Jozko, sklamal si ma. Ja som si tu vylial srdce, napisal som pol strankovy elaborat, a ty na to zareagujes dvoj riadkovou odpovedou? :o

Ozaj, kam zmizla sekcia Ostatne? Viem ze telefony od konkurencie boli zmazane a bolo to aj planovane, sekcia Ostatne sla s nimi?
Ostatní je úplně dole nebo myslíš něco jiného? Jinak to bylo z mé strany jen drobné zapojení, původně jsem se ani nechystal sem nějak reagovat :). Smazány byly jen úplně nejstarší telefony, kde už bylo roky mrtvo, nedělo se nic a jen to zatěžovalo fórum, které pokud by mělo zůstat, tak bych chtěl aby fungovalo lépe.
Obrázek

ivosek1

Příspěvek od ivosek1 » 12 bře 2018 18:41

Jestli fórum zůstane tak ti i přispěji. Chodím sem taky nekolikrát denně a rád O:-)

Daff.cz

Příspěvek od Daff.cz » 12 bře 2018 19:49

Taky bych klidně přispěl, zrovna jsem se od Microsoftu a Samsung vrátil ke značce Sony a hned by tohle fórum mělo mizet.
Sony Xperia XA2 Ultra, black

Delorean

Příspěvek od Delorean » 12 bře 2018 23:43

Super Pepo, všichni móoooc děkujeme. :) Byla by to veliká škoda

tomus

Příspěvek od tomus » 13 bře 2018 21:38

Také se velmi přimlouvám za zachování diskuzního fóra, pokud by jsi ho Zavřel nenaštval by jsi jen společnost Sony, ale hlavně celou komunitu zdejšího fóra,
já sám jsem donedávna vedl 13 let podobně zaměřené fórum a když mě to přestalo bavit, tak jsem ho předal novému adminovi a nyní Forum opět vzkvétá a já mám z toho radost a chodím tam už jen tak jako běžný uživatel.

HonzikZ1c

Příspěvek od HonzikZ1c » 14 bře 2018 08:52

Jozko nevzdávej to. Nenech se ovlivnit spolecnosti Sony. Prece tohle forum nevzniklo pro ni, ne? Neznam tohle forum tak dlouho jako nekteri, jsem tady jen ctyri roky. Ale muzu rict,ze cele ctyri roky sem chodim a ctu clanky,poznatky a hlavne rady a pomoci. Ne jednou jsem zde nalezl radu a hlavne pomoc pro oziveni, upravu svých telefonu Sony. Takze za me mas muj hlas a obdiv a prosbu....,nemazat.

PS:Vim,ze je to tve forum,tvuj projekt....ale po tak dlouhe době a zde velke komunite i nase forum a verim,ze spousta clenu bude rada,kdyz xperia.cz bude zit dal ;-)

Diky Honza, Sony Xperia Z1 Compact, Sony Xperia Z5 Compact.

Gabbe

Příspěvek od Gabbe » 14 bře 2018 09:21

Kľudne by mohla byť pre Jozefa aj nejaká zbierka pre zachovanie fóra, keďže Sony sa nemá k ničomu. Dajme tomu 5 evri nájde každý z nás, kto tu chodí denne :D

HonzikZ1c

Příspěvek od HonzikZ1c » 14 bře 2018 11:10

Ja jsem pro. Tohle forum rozhodne stoji za zachranu a podporu ;-)

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 14 bře 2018 15:21

Díky Jožko za naději. Jako fanda Sony bych velmi uvítal pokud by fórum zůstalo zachováno. Občas projíždím net a pokud něco objevím, tak mám radost, že se s Vámi mohu o informace podělit :)
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Dawe2
Typ zařízení: Xperia XZ Premium

Příspěvek od Dawe2 » 14 bře 2018 20:48

Malou podporu též nevylučuji.

Mira96
Typ zařízení: Sony Xperia Z5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mira96 » 16 bře 2018 01:11

I já klidně přispěji na chod fóra. A pro ty co měli telefony SONY J5-7 - vzpomínáte?

Kód: Vybrat vše

http://cmdtuning.wz.cz/
Doufám, že takhle dlouho bude existovat i Forum.Xperia.cz
Sony Xperia Z5, N 32.4.A.1.54, Root, Unlock Bootloader, TWRP, µSDXC 128 GB
Sony Xperia Z2, MM 23.5.A.1.291, eXistenZ 5.6.5, Root, Unlock Bootloader, TWRP, µSDXC 32 GB
Sony CMD-C1->Sony CMD-CD5->Sony CMD-J5->Nokia 6230i->HTC P3300->HTC Touch HD->HTC HD2->Sony Xperia Z1->Z2->Z5

Nations112

Příspěvek od Nations112 » 17 bře 2018 20:46

Pokud někdo prohlásí, že web a forum zaměřující se výhradně na telefony Sony, kdy jsou zde takřka denně recenze, návody a různá řešení, kazí prodeje v České republice, tak na takovém postu nemá absolutně co dělat. Troufám si to označit naprostým amatérismem a být centrálou, tak takový člověk letí na hodinu. Ale typická ukázka, jak marketing dělá někdo, kdo na tom místě nemá co dělat - v dnešní době nic výjimečného.

(Pokud si to náhodou čte někdo z vedení... Ano ty vole, určitě může jedno fórum pro fanoušky za vaše strašné prodeje po celém světě. Prohlášení "génia")

Za nízké prodeje si může Sony samo. Posledních pár let telefony naprosto bez nápadu a větší inovace s nesmyslně nadhozenou cenou. Reklama nulová, podpora ze strany výrobce často těžkopádná. Designově všechny telefony takřka stejné a samotný design poslední generace není žádná sláva.

A co se týče kvality? Jako člověk, který ve volném čase tráví ve velkém servise u kolegy můžu říct, že je to noční můra každého technika. Konstrukce a kvalita zpracování naprosto katastrofální, vnitřní rozložení strašné, tohle musel opravdu vymyslet jen naprostý vůl.

Zatímco se Sony plácá stále na jednom místě, jiné konkurenční značky s mnohem jednoduššími modely dokázaly udělat díru do světa... Huawei, Honor, Xiaomi... Tak kde bude asi chyba? Nevím nevím, ale já moc chvály v recenzích na poslední modely teda neslyšel.
Nemělo by se Sony konečně nad tímto problémem zamyslet a začít dělat telefony, které cenou, designem a výbavou zaujmou většinu a hlavně se vyrovnají konkurenci?!

Sony pro mě kdysi byla super značka, měl jsem od ní všechny telefony. Posledním modelem se stala Xperia S, kde mě vytočili katastrofální podporou, kdy přes 4 měsíce jsme čekali na opravu chyby znemožňující používat 2G sítě (v té době půlka ČR). Nakonec jsem přesedlal na Nexus 5 a do dnešního dne funguje bez větších problémů. Rychlostně se vyrovná dnešním modelům, což je trošku překvapující, že ani za těch několik let nedokázalo Sony odladit svůj systém.

Já osobně bych třeba už Xperii asi nikomu nedoporučil a v servise a na prodejně se to poměrně aktivně aplikuje :D
Nexus 5 32 GB - Unlock Bootloader | ROOT | Android 7.1
Xperia S 32Gb - MIUI | Záloha
Xperia Z - Záloha
Odpovědět