Fórum končí - co dál?

Rok 2018 bude velmi zajímavý

Autor tohoto vlákna
vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Sony Xperia XZ2

Fórum končí - co dál?

Příspěvek od vitvalecka » 01 bře 2018 00:07

Jak již asi víte – a pokud to ještě nevíte, běžte si přečíst Jozefův článek – fórum s platností k 1.4.2018 končí a nebude už dostupné ani pro čtení (tzn. prostě zmizí a už nebude).
Napadá vás tedy určitě otázka, co dál? Co když budete potřebovat poradit? Budete chtít diskutovat o novinkách? Právě jako odpověď na podobné otázky vzniká toto vlákno.

Je tu několik možností:

1) Telegram
Již přes rok existuje malá skupina na Telegramu (chatovací aplikace podobná WhatsUp), kde je možné diskutovat.
Drobnou nevýhodou je, že je možné diskutovat pouze „v jediném vlákně“ (různé diskuse se tedy budou navzájem prolínat) a vyhledávání moc dobře nefunguje.
Pozvánka do skupiny: https://telegram.me/joinchat/Biov2AJEjNOV-UqKVYKgNA

2) Discord
V reakci na informaci o rušení fóra také vznikla skupina na Discordu. Pro ty, kteří jej neznají, je to funkčně takový malý Facebook původně vytvořený jako náhrada Skype nebo TeamSpeak pro hráče PC her.
Oproti Telegramu umožňuje diskutovat ve více „vláknech“ a dá se v něm rozumně vyhledávat. Podobně jako Telegram nutně nevyžaduje instalaci žádné aplikace (umí běžet i v prohlížeči).
Pozvánka do skupiny: https://discord.gg/Fr2HMEY

3) Nové fórum?
V případě, že by se tu našel dostatek zájemců, mám na svém aktuálním webhostingu volnou jedu pozici pro doménu, kterou bych mohl vyplnit novým fórem. Pokud byste měli o nové fórum zájem, ozvěte se prosím v tomto vlákně.
Nemůžu vám slíbit tvorbu vlastního obsahu tak, jak to dělal do teď Josef, na to bohužel nemám časové ani finanční možnosti. Můžu pouze nabídnout důstojné a funkční místo k diskutování o telefonech našeho oblíbeného výrobce.

Ať už se uvidíme na Telegramu, Discordu, novém fóru nebo někde jinde, doufám, že tímto naše komunita nezanikne! :)
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Re: Fórum končí - co dál?

Příspěvek od Mirda86 » 01 bře 2018 07:09

Ja vam doporucuju prejit na androidforum.cz. Muzete si tam v klidu zakladat temata o telefonech v sekci Sony. Doted to tam bylo od Sony mrtve protoze se odkazovalo na toto forum logicky. Ale jinak majitel fora je velmi rozumny clovek, navstevnost je vysoka a pravidla tam sou zalozeny rozumne. Zanik nehrozi.

rpospec
Typ zařízení: Xperia XZ2 Compact

Příspěvek od rpospec » 01 bře 2018 08:43

Tak mně osobně je celkem jedno kam se forum přemístí, ale hlavně ať se někam přemístí (pokud je to technicky možné). Je tady obrovská spousta neocenitelných informací na jednom místě a byla by opravdu velká škoda o toto přijít. Moc prosím všechny zúčastněné, kteří k tomu mohou nějak přispět, aby se forum někam přemístilo i s doteď vzniklým obsahem.

Terminatoir

Příspěvek od Terminatoir » 01 bře 2018 09:03

Ja si taktiez myslim, ze najlepsie by bolo presunut sa na androidforum.cz

Lukáš Machel
Typ zařízení: Sony Xperia Z

Příspěvek od Lukáš Machel » 01 bře 2018 09:32

Taky jsem pro zachování tohoto fóra. Už jen ty návody a rady jsou neocenitelným zdrojem informací do budoucna. Nebo celé to přesunout, ale to je asi blbost :(

kiosk123
Typ zařízení: Sony Xperia Z3+

Příspěvek od kiosk123 » 01 bře 2018 09:36

Tiez by bol najlepsi napad bo skonecni tohto fora(nedajboze) presunut sa na androidforum.cz ...sekcia sony tam je stale a nevadilo by ju trochu ozivit :) ...ale bude mi velmi luto tohto fora..

Odör
Typ zařízení: Moto Z Play

Příspěvek od Odör » 01 bře 2018 10:06

Rozhodne by bolo dobré, keby fórum premigrovalo a nie úplne ukončilo. Pánovi Cmárovi Sony dosť zakrivdilo a môžu si tak trochu sami, že to celé zabili. Ja dúfam, že sa Jozef ohradil na tú slečnu z Londýna.

Aj keď sony nemá dobre zmáknutý marketing, ktorý už ide výborne napríklad takému huawei, ktorý v dobrom (ale niekedy aj v zlom) prípade vymydlil dosť hláv bez objektivnejšieho názoru, tak by bola škoda aby tu všetky tieto informácie zanikli.

jax
Facebook profil: https://www.facebook.com/honzabalak

Příspěvek od jax » 01 bře 2018 10:33

Také si myslím, že by bylo škoda tento vlastně docela unikátní obsah zabít.
Pokud by to nešlo zmigrovat, tak se také přikláním k androidforum.cz. Je to dobře přístupné fórum a je dostupné z Tapatalku.
Alcatel One Touch DB -> Nokia 3330 -> Nokia 6230 -> Nokia N73 -> Sony Xperia T -> Sony XPERIA Z5 Compact

FW: 32.4.A.1.54 (Vodafone CZ)

Thymallus
Typ zařízení: XA2/XZR

Příspěvek od Thymallus » 01 bře 2018 11:12

Je fakt, že já toho tady na fórum moc nenapíšu, ale představa, že by se mělo toto forum zavřít není moc happy. Přimlouval bych se na migraci celého fóra, případně přístup přes nějaký "tajný" odkaz aspoň na historii. Stále tady čerpám mnoho informací a je velice nešťastné toto fórum zrušit.
i kdyby se mělo založit nějaké nové forum, bylo by fajn mít do tohoto fóra přístup. Je tu spousta návodů, tipů, řešení problémů...
Když je vůle, cesta se najde ;)
Obrázek

Mac

Příspěvek od Mac » 01 bře 2018 11:20

Můžeme na Andoidforum nebo taky můžeme Jožku dále prudit v sekci Ostatní na Huafan :D

Nemám sice úplně rád tyhle akce, ale možná by taky nebylo od věci trochu zaflamovat Sony CZ, minimálně na Facebooku kvůli tomuto přístupu.
Ono je sice možné, že na tenhle typ podpory prostě nemají budget, ale o tom dost pochybuji.
Xperia XZ1, Lenovo Vibe S1, Xperia SP, Xperia Mini Pro

monikash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od monikash » 01 bře 2018 12:40

Docela :%) SEMania a teď tady. Příjdeme o informace, které zlatem nezaplatíš. Diskutovat můžeme kdekoliv, ale původní (místní) příspěvky budou pryč.

Autor tohoto vlákna
vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Sony Xperia XZ2

Příspěvek od vitvalecka » 01 bře 2018 14:19

rpospec píše:Tak mně osobně je celkem jedno kam se forum přemístí, ale hlavně ať se někam přemístí (pokud je to technicky možné). Je tady obrovská spousta neocenitelných informací na jednom místě a byla by opravdu velká škoda o toto přijít. Moc prosím všechny zúčastněné, kteří k tomu mohou nějak přispět, aby se forum někam přemístilo i s doteď vzniklým obsahem.
Bohužel přemístění je nereálné, už jsme tuhle možnost řešili. :(
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

michal121
Typ zařízení: SONY Xperia XZ black

Příspěvek od michal121 » 01 bře 2018 14:48

Mirda86 píše:
01 bře 2018 07:09
Ja vam doporucuju prejit na androidforum.cz. Muzete si tam v klidu zakladat temata o telefonech v sekci Sony. Doted to tam bylo od Sony mrtve protoze se odkazovalo na toto forum logicky. Ale jinak majitel fora je velmi rozumny clovek, navstevnost je vysoka a pravidla tam sou zalozeny rozumne. Zanik nehrozi.
Ty radši nic nedoporučuj. Pokud na Androidforum chodíš, tak mě tam nikdo ani nazahlídne. Právě díky lidem, jako jsi ty to Jozef zabalil. A já se mu ani nedivím. Osobně mě stačí pár tvejch příspěvků a mám toho plný zuby.
SONY Xperia XZ black

Mirda86

Příspěvek od Mirda86 » 01 bře 2018 14:54

Tak lidi jako ty tam maji velice brzo ban... tak o nic nejde. Ses dusevni ubozacek kdyz si tahas spory z jinych temat.Navic ktery si sam zacal. Navic se tu hadas s kazdym vcetne Cmara. Tak bud ticho.

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 01 bře 2018 15:05

Sice fórum končí, ale prosím vás o vzájemný respekt, když už spousta z vás nerespektovala mě...
Obrázek

michal121
Typ zařízení: SONY Xperia XZ black

Příspěvek od michal121 » 01 bře 2018 15:22

Mirda86 píše:
01 bře 2018 14:54
Tak lidi jako ty tam maji velice brzo ban... tak o nic nejde. Ses dusevni ubozacek kdyz si tahas spory z jinych temat.Navic ktery si sam zacal. Navic se tu hadas s kazdym vcetne Cmara. Tak bud ticho.
Diskutovat, ano diskutovat, což je pojem, kterej ve slovníku nemáš. A jsi lhář pokud píšeš, že jsem se s Jozefem hádal. Mimochodem, vůbec mě nepřekvapuje, že ta vaše partička borců, co se tu najednou objevila se nenamáhá Jozefovi ani poděkovat za skvělou práci. Jste akorát prudiči, provokatéři a co je vašim cílem jde mimo moje chápání.
SONY Xperia XZ black

Mirda86

Příspěvek od Mirda86 » 01 bře 2018 15:40

No tak pamatuju si jak te Josef naposled setrel. Nestojis mi za to abych to hledal. Stacilo ze sem tu postnul tu vec kde o XA2 pises jako hnusu a pak jako nejkrasnejsim telefonu na trhu. Nema cenu dal te tu ponizovat.
Navic dalsi reakci potvrzujes to s tou dusevni chudobou. Do tohoto tematu si prisel a cele ho Josefovi znicil bezduvodne... jen abys mohl prskal zluc.Nikdo tady na tebe nereagoval.
Opakuji. Ses chudak kdyz si tahas spory z jinych mist. Gratuluju. Mas ocividne smutnej zivot.

Ganimed
Typ zařízení: Xperia ZR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ganimed » 01 bře 2018 16:14

Zalozit nové fórum to už tu bylo, a pokud ano tak s přísnějšími pravidly kde moderator bude važený člověk, ktery má podobná práva jako hlavní moderátor hlavně s možnostmi blokovat, omezovat a vyhazovat přispěvatele kteří dělaji bordel a to bez rozdilu. Přesun jinam taky nema cenu, tam kde mrtvo bude vždy mrtvo, to je stara znama věc.

Odesláno z Xperia ZR

rychlin

Příspěvek od rychlin » 01 bře 2018 17:02

Já jsem take pro přesunn na Android forum, protože to fórum je velice aktivní a dle mého názoru i kvalitní.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk

Ekky

Příspěvek od Ekky » 01 bře 2018 17:45

Pasl jsem v oznámení o konci. Co Google+ nebo nějaká skupina na FB? Proč nezůstane forum ani pro čtení? V kombinaci že skupinou na FB nebo Google+ by to fungovat mohlo celkem dobře...
Ja osobně bych skupinu na FB přivítal a komunitu na G+ rozhodně taky.

Obrázek
Odpovědět