Android 8.0.0 Oreo od společnosti Sony Mobile revoluci nepřinesl

Rok 2018 bude velmi zajímavý
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Android 8.0.0 Oreo od společnosti Sony Mobile revoluci nepřinesl

Příspěvek od Jozef Cmar » 21 kvě 2018 00:41

Společnost Sony Mobile už ukončila aktualizace svých telefonů na operační systém Android 8.0.0 Oreo a za rychlost aktualizací si výrobce zaslouží pochvalu. Navíc mnoho modelů dostává pravidelné měsíční bezpečnostní aktualizace, což je rozhodně také plus. O něco méně jsem ale spokojen se samotný obsahem aktualizací, třeba zmíněný Android 8.0.0 Oreo od společnosti Sony Mobile totiž nepřinesl téměř nic nového.

Za většinou změn stojí společnost Google a logicky je najdeme ve všech mobilních telefonech, které nyní spoléhají na Android Oreo (mám tím na mysli například novou nabídku nastavení nebo přítomnost funkce Obraz v Obraze). Ze strany našeho oblíbeného výrobce ale do systému nebylo přidáno téměř nic a je to škoda. Třeba aplikace Fotoaparát by si podle mého rozhodně zasloužila úplně nové rozhraní, s tím současným se mi skutečně nepracuje pohodlně a přijde mi velmi archaické (výrobce to alespoň zachraňuje samostatnou spouští fotoaparátu, tu u konkurence prakticky nenajdete). Ale také další součásti systému by si zasloužily více inovací... Na jednu stranu je uživatelské rozhraní telefonů Sony XPERIA velmi rychlé a blízké čistému Androidu, za to si výrobce pochvalu zaslouží. Na stranu druhou ale máme rok 2018 a já bych rád v našich telefonech viděl více inovací a změn, osobně mi totiž Android Oreo od společnosti Sony Mobile nakonec nepřinesl téměř nic...

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Novinky“