Rady a návody na hezké fotky

Rok 2018 bude velmi zajímavý
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
marokanec
Moderátor

Rady a návody na hezké fotky

Příspěvek od marokanec » 28 kvě 2018 14:27

Mnoho majitelů si pořizuje novou Xperii nejen z důvodu výkonného hardware, odladěného software, výborné výdrže a pravidelným aktualizacím. U mnoha majitelů je i velmi důležitá kamera. Některé modely fotí výborně na automat a u jiných se musíte více pohrát s nastavením. Každý model má jiné parametry kamery, ale software je dost podobný a myslím, že by se hodilo univerzální vlákno na Vaše zkušenosti, rady a návody jak udělat hezký záběr. Neznám majitele, který by nechtěl udělat pěknou fotku ne video na první pokus a k tomu by mělo sloužit vlákno, kde budou informace s nastavením parametrů určitých scén. Můžete sem i dávat odkazy na Vaše fotky pokud možno s uvedením parametrů nastavených hodnot a typu Xperie. Srovnaní totožných snímku s konkurencí nebo i mezi Xperiemi. Samozřejmě je tu prostor i pro dotazy.
Pro začátek dávám odkaz, kde Sony v krátkém článku (EN) dává pár tipů jak nastavit parametry fotoaparátu:
https://blogs.sonymobile.com/2018/05/23 ... d-explore/
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Petr 78
Typ zařízení: Xperia XZ2 compact

Re: Rady a návody na hezké fotky

Příspěvek od Petr 78 » 28 kvě 2018 21:18

Dal jsem na radu kolegy Hondaka a začal s XZ2C fotit na manuální režim, kde je vše nastavené na auto a měření expozice na vícebodové.
Oproti režimu Superauto znatelně lepší kvalita fotek. Například tráva je na Superauto rozmazaná, ale na manuál jsou vidět jednotlivé listy.

Takto umí fotit XZ2C na manuální režim. Já jsem spokojený.
https://photos.google.com/share/AF1QipN ... JxZ2lLaHV3
Xperia Z3 Compact, Xperia Z5 Compact, Xperia X Compact, Xperia XZ2 Compact

rpospec
Typ zařízení: Xperia XZ2 Compact

Příspěvek od rpospec » 29 kvě 2018 08:22

A tedy kromě vícebodového měření expozice máte vše vypnuto nebo jak to mám chápat?

Petr 78
Typ zařízení: Xperia XZ2 compact

Příspěvek od Petr 78 » 29 kvě 2018 19:34

Ano,
HDR a vše ostatní vypnuté a všechno nastavení (vyvážení bílé, ostření, ISO,....) na auto.
Rozlišení 16:9 17 MPX
Někdy, když fotím zeleň a zdá se mi ve foťáku zelená víc do modra, tak přepnu vyvážení bílé na sluníčko nebo i mráček :-)
Ale to je málokdy. Většinou foťák nastaví správní vyvážení bílé a barvy odpovídají skutečnosti.
A občas ubírám expozici (světlost), aby byla fotka tmavší. Občas telefon nastaví expozici zbytečně světlou.
Xperia Z3 Compact, Xperia Z5 Compact, Xperia X Compact, Xperia XZ2 Compact
Odpovědět

Zpět na „Novinky“