K: Xperia X Compact /XZ1 Compact

Nabídky/poptávka po chytrých telefonech

Petr 78
Typ zařízení: Xperia XZ2 compact

Re: K: Xperia X Compact /XZ1 Compact

Příspěvek od Petr 78 » 18 říj 2018 22:46

vitvalecka píše:
18 říj 2018 12:38
Petr 78 píše:
18 říj 2018 12:01
Je příliš tlustý. Jsou telefony, které mají stejnou nebo větší baterku a jsou mnohem tenčí.
Je příliš těžký. Jsou telefony, které jsou větší, stejně bytelné a přesto jsou mnohem lehčí.
Protože on přece každý člověk, když vybírá telefon, tak uvažuje způsobem:
"Kolik váží? Vážně? Tak to si radši koupím něco, co váží o 10 gramů míň!"
"Kolik milimetrů má na tlošťku? Tolik? Tak to si radši koupím něco, co je o 1 mm tenší!"

Tak to přece normálně dělá každý člověk, když vybírá telefon.

EDIT:
Pardon, já musel. Mě prostě přijde vtipné, jak všichni řeší váhu a tloušťku, jak kdyby to u telefonu byly ty nejdůležitější parametry, podle kterých se úplně každý rozhoduje. :wink:
Tak si vem do ruky XZ2C a třeba Z3C. A poznáš jaký je rozdíl těch pár milimetrů a gramů.
Teda jestli jsi dostatečně citlivý ;-)
Promiň ale musel jsem.
Xperia Z3 Compact, Xperia Z5 Compact, Xperia X Compact, Xperia XZ2 Compact

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od vitvalecka » 19 říj 2018 01:25

Nepochopil jsi mě. Já chápu, že někomu se váha "velké" Z1 v těle XZ2 Compact nemusí líbit. Ten rozdíl proti jiným zařízením vidím i cítím.
Jen nechápu to, proč to všichni řeší, jako kdyby váha a tloušťka byly ty nejdůležitější parametry telefonu a nic jiného kromě nich neexistovalo. A na to jsem narážel svým komentářem.

Jinak, abych ti odpověděl. Myslím, že můj podpis vystihuje dostatečně, s jakými telefony mám zkušenost. Jeden čas jsem Z3C používal jako hlavní telefon a na aktuální "velkou" XZ2 přešel ze štíhlé a lehounké "velké" Z3 (resp. Huawei P8 Lite, které jsem měl v mezičase, ale na tom nesejde).
A i když jsem měl XZ2 Compact v ruce několikrát, pořád ty stížnosti na váhu a tloušťku nechápu. Drží se dobře v ruce, váha je v pohodě.

Odesláno z mé Xperie XZ2 pomocí Tapatalk
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

milan81
Typ zařízení: XZ2C

Příspěvek od milan81 » 19 říj 2018 10:02

tloušťka, váha a ty zakulacený záda jsou to nejčastější, co se zmiňuje a většinou negativně (recenze, YT...). já jsem rád, že sony pořád dělá trochu jiný telefony, ale evidentně tento směr odlišení nebyl úplně dobrý nápad a totálně přebil to, že uvnitř je xz2c parádní telefon.
já se tomu nedivím - vzhled je prostě to první, co se nejen u telefonu řeší a takový výstřednosti dokáže prodat apple ale ne sony.
SE k750i, Ray, Z1C, Z3C, XC, XZ1, XZ2C
PS2, PS3, PSP, PS VITA, PS4

kotlik
Typ zařízení: XZ2 Compact

Příspěvek od kotlik » 19 říj 2018 14:18

S tým dizajnom to je ťažké. Keď boli Sony hranaté bolo zle, keď ich zaoblili zasa je zle. Uprimne, prečítajte si recenzie na tie moderné tenučké telefony...takmer v každej hned autor dodáva aby ste si k nemu kúpili púzdro lebo telefon sa zle drží, šmýka sa a pod. No prdím na taký patent. Ja nemám rád púzdrá a telefon chcem používať len tak ako je, proste si ho užívať naplno.
Taktiež nechápem kecy okolo váhy telefonu. Riešiť 50-70 gramové rozdiely medzi jednotlivými modelmi mi príde zbytočné.
Veď tenké a hladké telefony produkuje dnes 99% výrobcov. Ja som rád za Sony. Ano, nie je to masovka, ale vyhovuje mi to.
Odpovědět

Zpět na „Bazar“