Jak obecně nainstalovat novou ROM pro váš komunikátor XPERIA

Generální sekce věnované všemu co výrobce opomněl

oldboy63

Re: Jak obecně nainstalovat novou ROM pro váš komunikátor XP

Příspěvek od oldboy63 » 31 říj 2012 22:08

dosť dobrý deň vám všetkým prajem. ďakujem všetkým predovšetkým za návody, len by som potreboval trochu poradiť a už nejak nemám sily a čas to tu nejako študovať, či to niekde je. teda po poriadku, čo potrebujem vedieť. flashnul som do svojho xperia neo novy firmware 4.0.4 ...B.587 global.tft cez flashtool (sony update neponukal), potom sa mi podarilo (aspon dufam) odomknut bootloader a nainštalovať kernel aliance 1.5. full cez fastboot príkazovým riadkom, napisalo mi pri oboch (sice na treti krat), ze okay. a teraz by ma zaujímalo, ci musim po nainštalovaní kernelu nainštalovať nejaku rom, alebo mi stači ta co som nainstaloval predtym. a ci musim instalovat rom cez položku install zip from SD card, alebos staci cez flashtool, ak je vo formate .tft. zatial som mobil nezapol.

dalsia otazka je na stevebossa: aky je rozdiel medzi original rom global a jeho upravenou ● FW: MT15i 4.1.B.0.587 (NEO) modifikovany MT11i pre 420 MB ROM, mimo rom.

a este by ma zaujimali funkcie kernelu aliance 1.5 full, ktory som si nainstaloval. poprosim o slusne vysvetlenie skratiek atd, co to dokaze, nie o odkaz na stranku xda a prislusneho kernelu. niecomu rozumiem, ale nie vsetkemu.

prepacte prosim starsiemu, skoro dementnemu panovi za otazky pri pokuse o upravu jeho mobilu a skuste na ne seriozne odpovedat. dakujem :) to by bolo mozno i vsetko
Myslieť, znamená ho^no vedieť!
motorola talkabout 2288, ericsson t65,SE K700i, SE K800i (M2 4GB), SE C905 Black - (M2 16GB, HPM-70, MPS-70 + MS-410, MMR-70)
xperia NEO - 32GB - (ROM SK-CZ XPERIA TEAM EDT-2, kernel aliance 1.5full, unlocBL, root, Adreno JB drivers, foťák-úprava), xperia Z1 Compact (black) + 128 GB SDXC - root, [ROM][5.1.1] LGO Z1C.236 V7.5 WHITE & BLACK, BL po výmene základnej dosky už lock+ kamera CYBERIAN 8.0, xperia XZ1 compact black + 256GB SDXC

marek

Příspěvek od marek » 31 říj 2012 22:19

ak je ten kernel urceny pre ics,tak samozrejme ti staci aj ta predosla rom,cize original,ak chces alternativnu rom,tak ano v cwm cez instal zip from sd kart,samozrejme mojmes aj cez flashtool pokial je vo v tom formate,ale to su vecinou len origo romky. mobil kludne zapni. ak mas dost miesta na karte,sprav hned potom v CWM zalohu pre pripad ze by si chcel skusat vseliake rom a pokial sa ti nebudu pacit,vratis sa pekne do svojej origo rom aj so vsetkymi nastaveniami aj kontaktami. asi maximum z nea dostanes s rom xperia sk-cz team,takt procesora 1.4ghz,ale to uz ti poradi stevboss

steveboss
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od steveboss » 01 lis 2012 08:11

Rozdiel je cca 100 MB uvolnenej ROM, takze je dost znacny, ale v tom pripade budes musiet nahodit aj EDT-2 pre NEO, nakolko FW 420 MB je zmixovany z NEA V...

Odoslané z Xperia Neo V

oldboy63

Příspěvek od oldboy63 » 01 lis 2012 19:24

hoci sa mi podarilo odomknúť bootloader a nainštalovať nový kernel alince 1.5 full, dostať sa do cwm, na mobile po zapnutí svietil iba nápis sony a nič sa nedialo. pomohlo až znovu flashnutie romky, ale bez nahratia kernelu, teda vo flashtool som zaškrtol políčko exclude kernel (všetko som niekde vyčítal - rada stevebossa) a mobil nabehol. ďalšie úpravy cez cwm už boli brnkačka, hoci musím priznať, že radšej, ako s mobilom, sa hrám so ženským poprsím :wink: teraz budem študovať ďalej, aby som sa posunul aj s mobilom do vyšších levelov.

treba sa mi ešte hodne učiť, lebo napr. vobec nerozumiem vete v návode na instal rom od stevebossa edit-2, rozumiem jedine, ak bod 14 sa robí pri zapnutom telefóne:
15. Restartujte telefon
POZOR! Nepoužívejte k tomu tlačítko, ale stáhněte si dolů horní panel, posuňte ikony doleva a zvolte reboot. Pokud použijete tlačítko, nedostanete se do CWM,
kam potřebujete.
možno raz vyskúšam i rom od stevebossa, ale červenú, ani zelenú moc nemusím, mám radšej veselšie farby typu čierna, šedá atď. 8)

teda ďakujem ešte raz všetkým na tomto fóre za návody, hoci je to tu pre mňa, ako laika, trochu neprehľadné, hlavne tipy pri rôznych nečakaných veciach (treba prečítať veľa diskusií, čo zaberá hodne času).
Myslieť, znamená ho^no vedieť!
motorola talkabout 2288, ericsson t65,SE K700i, SE K800i (M2 4GB), SE C905 Black - (M2 16GB, HPM-70, MPS-70 + MS-410, MMR-70)
xperia NEO - 32GB - (ROM SK-CZ XPERIA TEAM EDT-2, kernel aliance 1.5full, unlocBL, root, Adreno JB drivers, foťák-úprava), xperia Z1 Compact (black) + 128 GB SDXC - root, [ROM][5.1.1] LGO Z1C.236 V7.5 WHITE & BLACK, BL po výmene základnej dosky už lock+ kamera CYBERIAN 8.0, xperia XZ1 compact black + 256GB SDXC

Sreky

Příspěvek od Sreky » 04 lis 2012 21:14

Zdravím,
potřeboval bych kompletní návod jak nainstalovat Jelly Bean do telefonu Arc S. Prosím někoho o podrobný návod v češtině.
Mám stažou aplikaci Fastboot a odemčený bootloader.

ricci-v

Příspěvek od ricci-v » 04 lis 2012 21:21

Nez ten radoby jelly bean nainstaluj radeji leonardovu a nebo stevebossovu rom
jinak navod cesky a polopate je na prvni strane diskuzniho fora nahore v pravo
Obrázek

JirikH

Příspěvek od JirikH » 04 lis 2012 21:24

To není rádoby :-) je to plnohodnotný jelly bean, ale bohužel na nem ne pracuji stovky lidi jako v Google takže ještě není úplne vyladěny a obsahuje nějaké chyby :-)

Odesláno z mého Nexus 7
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Smartphone: Sony Xperia V -- UniQue (jak jinak :) )
Tablet: Ne
xus 7 16GB -- Stock Android 4.4.2 KitKat -- Unlock -- Root -- TWRP recovery
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ricci-v

Příspěvek od ricci-v » 04 lis 2012 21:30

ano tim padem radoby az bude komplet pak prosim
Obrázek

JirikH

Příspěvek od JirikH » 05 lis 2012 14:40

Asi je třeba se podivat do slovníku na význam slova rádoby. Mam pocit, že každý ho chápeme trochu jinak

Odesláno z mé Xperie Neo
Smartphone: Sony Xperia V -- UniQue (jak jinak :) )
Tablet: Ne
xus 7 16GB -- Stock Android 4.4.2 KitKat -- Unlock -- Root -- TWRP recovery

Bary

Příspěvek od Bary » 04 pro 2012 16:04

Ja mam tez dotaz.

Zkaoupim telefon od naseho oblibeneho vyrobce, bude v nem nejaka ROM. Zaplnim si ji casem aplikacema (na kartu, do pameti apod), emaily, SMSky apod zkratka uzivatelska data. Pak budu chtit aktualniejsi ROM, jak potom na to??? Falshnu ROM a dal? To potom musim vse instalovat znova, ponastavovat apod? Toto mi neni jasne. Diky za odpoved.

JerrySinclair

Příspěvek od JerrySinclair » 10 pro 2012 17:58

Zdravím všechny. Chtěl bych jesli by byl někdo tak hodný a poslal by mi odkaz na nějakou stabilní ROM na Xperiu U a podělil se se mnou o nějaké zkušenosti. Pročetl jsem si návod a řekl jsem si, že se do toho pustím. Omlouvám se jesli to tu někde je ale jsem trošku zmatený. Děkuji předem

martyh.11

Příspěvek od martyh.11 » 26 pro 2012 11:03

tak už nemám slov,pokouším se nainstalovat do své XS JB 4.1.2 a přes podrobný návod se mě to neděří ani náhodou. Tak to asi vzdám

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 26 pro 2012 12:55

No a kde se zaseknete? Jaká je chyba? Chtělo by to nějaký popis, aby se dalo poradit...
Obrázek

martyh.11

Příspěvek od martyh.11 » 26 pro 2012 13:26

no mám odemčený bootloader,nainstalováno aktualizaci 6.1.A.2.55 a jsem zaseklej už při stažení nové ROM a GAPSS souborů. No a pak už se v tom motám, a nejsem si jist jak na CWM a dále :(

PS: tak po dvou dnech sem vše provedl tak jak je papsáno v super návodu a vše je nainstalováno. Bohužel chybí mi fm radio a taky dost často padá Wifi připojení

Mikael

Příspěvek od Mikael » 01 úno 2013 12:35

nepomohl by mi prosím někdo nahrát do XPERIA X10 MINI android 2.3.4?díky předem za odpoved

simidid

Příspěvek od simidid » 03 úno 2013 17:01

Zajímalo by mě jestli jde ROM odinstalovat a jestli ztratím záruku i když si zamknu bootloader.
Děkuji za odpověď

Dubus

Příspěvek od Dubus » 06 úno 2013 16:58

ROM sa dá preinštalovať alebo obnoviť zo zálohy a ak máš bootloader znovu uzamknutý tak máš platnú záruku :)
Sony Xperia Z1 Compact-KitKat 4.4.4

Tlapa

Příspěvek od Tlapa » 15 úno 2013 11:16

A jak postupovat kdybych chtěl nahrát původní ROM ale ne brandovanou (tuhle zálohu mám) ICS? ROM mám ale jak je to s kernelem? Aby mi zůstal root, CWM? Jde stáhnout nějaký stock ICS kernel?
Ericsson 2618, Siemens C35, Siemens C45, Siemens ME45, Sony Ericsson V630, Sony Ericsson C702, Sony Ericsson Live, Sony Xperia M2 Aqua, Xperia Z1 compact, Xperia XZ1 compact

petulinka1
Typ zařízení: Z3c

Příspěvek od petulinka1 » 15 úno 2013 11:59

Jak mas delanou tu zalohu? Jinak pokud v ty zaloze nemas root, tak ti nezustane. Co se tyce CWM, tak zalezi, jestli mas jinej kernel, nez stock (tudiz odemcenej BL), nebo nemas a CWM jsi instaloval zvlast. A stock ICS kernel mas v kazdym ICS FW, kterej se da flashnout pres flashtool :)

Tlapa

Příspěvek od Tlapa » 15 úno 2013 12:09

Zálohu mám přes Flash Tool, ale brandovanou verzi ICS, tu nechci. Pak jsem si odemkl bootloader, udělal root a nahrál čistý GB s CWM. Teď zrovna jedu na AOKP, ale občas se to sekne (hlavně Opera), tak chci zkusit CM10 :-)
Jen kdybych se nakonec rozhodl že se vrátím na stock ICS, tak musím přes Flash Tool, tam tedy bude i ten kernel. Ale pak zase nebudu mít root a tedy ani CWM, chápu to dobře?
Nejde nějak přejít z stock GB s CWM na stock ICS při zachování rootu a CWM?

Dělám to složitý, já vím, ale chci v tom mít jasno :D
Naposledy upravil(a) Tlapa dne 15 úno 2013 12:15, celkem upraveno 1 x.
Ericsson 2618, Siemens C35, Siemens C45, Siemens ME45, Sony Ericsson V630, Sony Ericsson C702, Sony Ericsson Live, Sony Xperia M2 Aqua, Xperia Z1 compact, Xperia XZ1 compact
Odpovědět

Zpět na „Úpravy, obecné návody a tuning“