FAQ - Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

Generální sekce věnované všemu co výrobce opomněl
Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
Obskjur
Příspěvky: 83
Registrován: 16 pro 2011 18:41
Facebook profil: https://www.facebook.com/vlastimil.suchanek
Bydliště: 塔霍夫
Kontaktovat uživatele:

FAQ - Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#1

Příspěvek od Obskjur » 24 čer 2012 03:20

Co je to vlastně android?
Android je otevřený operační systém vytvořený společností Google, který je postaven na platformě linux.

Jaká je momentálně nejnovější verze Android?
Nejnovější dostupná verze je 4.0.4 Ice Cream Sandwich (ICS).

Co je firmware?
Firmware je software, prostředí Vašeho telefonu. Jeho verzi najdete v Nastavení / info o telefonu.

Co je sériové číslo? (IMEI)
IMEI = International Mobile Equipment Identity (doslova "Mezinárodní identifikace mobilní výbavy"), je jedinečné číslo zapsáno v mobilním telefonu sloužící k identifikaci telefonu v sítích mobilních operátorů.
IMEI je zapsán na nálepce výrobce telefonu, nebo se vypíše po zadání * # 06 # přímo na displeji telefonu.

Co je to notifikační/stavová lišta a kde ji najdu / zobrazím?
Stavová lišta se nachází v horní části displeje, zobrazíme ji potáhnutím palce dolů. Zobrazuje různé údaje jako výchozí např. čas, baterii, sílu signálu, a typ připojení k internetu, přijaté zprávy, zmeškané hovory atd.. po potáhnutí prstu dolů nám zobrazí detailnější informace a možnost přímého vstupu do konkrétní informace.

Jako přemístit ikonu na domovskou plochu?
Podržením konkrétní ikony aplikace s následným přesunutím.

Co mohu přidávat na domovskou plochu?
Klávesové zkratky kontaktů, přímých voleb, zpráv, nastavení. Přidávat můžete jak vestavěné widgety tak i widgety, které obsahují doinštalované aplikace. Také se mohou přidávat složky či tapety nebo živé tapety, pokud to telefon obsahuje. Přidáváme to podržením na domovské ploše na prázdném místě.

Co je to launcher?
Launcher je prostředí ve kterém pracujete. Má důležitou roli při výdrži baterie. Jakým stylem se rolují ikony, kolik ploch můžete přidávat. Je možné jej změnit za jiný, na marketu je jich pár na výběr.

Jak aktivuji Obchod Play?
Je nutné mít datové připojení, buď přes Wifi nebo od operátora. Následně se buď přihlásit na svůj google účet nebo si jej přímo v telefonu vytvořit.

Jak nainstalovat další aplikace?
Pomocí aplikace Obchod Play se dostaneme do Obchodu Play. Je to internetové úložiště Android aplikací a her.

Jak je možné že Obchod Play mi nezobrazuje všechny placené aplikace?
To že Vám nezobrazí všechny aplikace má za následek samotný vývojář konkrétní aplikace. Do podmínek při vkládání na market nezahrnul buď naši zemi, konkrétní telefon nebo rozlišení displeje.

Jak instalovat aplikace z paměťové karty?
Samotný android neobsahuje žádného správce, který by nahlédl a umožnil instalovat aplikace přímo z karty. Proto je nutné stáhnout nějakého z Play a pomocí něj aplikaci najít a nainstalovat.

Co je to Obchod Play?
Jedna z klíčových aplikací dodávaných systémem Android. Umožní Vám snadno vybírat a instalovat nové aplikace či hry.

Je možné do Android instalovat aplikace od jinud než z Obchodu Play?
Ano, přes tlačítko Menu -> Nastavení -> Aplikace zaškrtneme položku Neznámé zdroje . Stáhneme instalační soubor s koncovkou. Apk, který můžeme pak v telefonu nainstalovat jako aplikaci.
Pozor, aplikaci z jiných zdrojů než Obchod Play budeme muset ručně kontrolovat a aktualizovat! Neověřené aplikace mohou poškodit váš telefon.

Licenční podmínky aplikací
Pokud se rozhodnete zakoupit si nějakou aplikaci z Obchodu Play a ptáte se, co když vyměním mobil za jiný, jak se řeší přenos licence? Pokud výrobce neudělá jinak, tak je to řešeno Vaším Google účtem. Při výměně telefonu zadáte svůj účet a Obchodě Play máte položku "stažené" a tam máte informaci, že danou aplikaci máte zakoupenou. Jednoduše ji pouze nainstalujete.

Jaký je cíl platformy Android?
Cílem je být maximálně otevřenou platformou vývojářům, průmyslu i uživatelům. Uživatelé nepotřebují souhlas k tomu, aby si nainstalovali libovolnou aplikaci. Zařízení od partnerů Open Handset Alliance nebudou uživateli v ničem omezovat. Potřebné nebudou žádné registrace ani žádosti o certifikát ze strany vývojářů. Výrobci telefonů ani mobilní operátoři nebudou potřebovat k nasazení Android na svá zařízení žádný souhlas od Googlu nebo kohokoliv z Open Handset Alliance. Mohou si upravit androida jak sami uznají za vhodné. Členové Open Handset Alliance jsou připraveni dodržovat tyto principy svobodné volby, udělat z nich standardní podmínky používání mobilní platformy Android.

Jak sesynchronizuju emaily, kontakty či kalendář z mého google účtu/Facebooku?
Přihlásit se na svůj Google účet, v nastavení je nutné mít povolenou funkci "Datové připojení na pozadí" a zapnutou synchronizaci požadovaných účtů

Telefon nejde zapnout, nejde nic, co mám dělat?
V první řadě se ujistěte zda máte telefon dát nabíjet i když se nezobrazí žádná ikona nabíjení.
pokud to nepomůže, aktualizovat telefon

Co je to výraz OTA?
OTA je zkratka pro Over The Air. Je to vlastně metoda distribuce nových aktualizací softwaru prostřednictvím internetového připojení.

Jak se dostanu na paměťovou kartu?
Nainstalováním vhodného správce z Obchodu Play.

Jak skrýt obrázky / ikony v Galerii?
Do konkrétní složky kde se nechtěné obrázky / ikony nacházejí, je třeba vytvořit prázdný soubor a uložit jej jako. Nomedia

Co je to App2sd
Apps2sd umožňuje instalování aplikací na paměťovou kartu. Defaultně to umožňuje jen android ve verzi 2.2 s označením Froyo (a novější) a to jen pro aplikace, kterým autor dovolil instalování na kartu. Pokud chcete instalovat všechny aplikace na kartu a také na nižších verzích (1.5/1.6/2.1), je nutné mít telefon rootnutý, a mít ROM která App2SD obsahuje,nebo použít třeba link2SD,což je ale složitější na používání.

Co je to Dalvík Cache?
Dalvík cache je prostor rychlé paměti porogramu pro program Dalvík. Dalvík je založen na virtual machine, který je základem pro běžící programy (ty, které mají. Apk rozšíření).
Aby byl přístup časově rychlejší (protože tam není JIT / just in time / kompilátor defaultně instalovaný). Dalvík cache je výsledkem práce Dalvík optimalizace běžícího programu.

Jak zamezit přihlašování na internet?
Třeba vypnout mobilní data v nastavení mobilních síti. Dalším způsobem je nainstalováním aplikace nato určené. Jednou z takových je aplikace APNdroid, tato aplikace ve skutečnosti jen přepíše přístupové body k internetovému připojení, co můžeme udělat i ručně.Pro přepínání (v podstatě má funkci stejnou jako povolení datových přenosů v nastavení mobilních sítí) je také dobrý widget,jako Data Enabler Widget.

Co je to akcelerometr?
Je to senzor, který detekuje otočení přístroje a tím otáčí obrazovku.

Co je to Gyroskop?
Gyroskop je zařízení na měření nebo udržování stejné orientace, resp. stejného směru.

Existuje na Android nějaký virus?
Zatím není znám žádný virus a proto není třeba instalovat antivirus. Avšak odporučujem vždy instalovat až po přečtení komentářů a podle hodnocení na Marketu. Také je rozumné před instalací si přečíst co aplikace bude umožňovat a kde bude mít přístup.

Proč se mi odpojuje WiFi připojení?
WiFi připojení se odpojuje při delšímu nečinnosti. Abychom tomu mohli zabránit je nutné v Nastavení / bezdrátové připojení / nastavení WiFi / menu / pokročilé / zásady používání WiFi / odškrtnout nikdy.Při problémech taky často pomáhá vymazání všech uložených wifi sítí ze seznamu.

Co je to Kernel?
Android se spoléhá na linuxovou verzi 2.6 pro základní systémové služby, jako jsou bezpečnost, správa paměti, správu procesů, pokrytí sítě a typ ovladače. Jádro také působí jako abstraktní vrstva mezi hardwarem a zbytkem softwaru.

Co je to Multi-Touch?
Multi-touch je technologie, která umožňuje ovládání dotykové plochy na displeji více než dvěma prsty najednou.

Aplikace nejde odinstalovat?
Některé aplikace potřebují pro odinstalaci práva ROOT, protože jsou součástí systému

Pokud si zakoupím aplikaci, je možné ji přenést do jiného smartphonu?
Ano, po zakoupení aplikace přes Obchod Play je možné přenést placenou aplikaci na jiný smartphone, ale google účet musí být stejný.

Lze odebrat smartphone z Google účtu?
Ne, nelze. Jediná možnost je skrýt jej. A to následovně: Navštivte play.google.com/store. V pravém horním rohu se nachází políčko možnosti a tam si vyberete "My Android Apps". Stránka se vám načte na objednávky a další možnost je Nastavení. Tam si můžete dát zařízení skrýt.

Co je to Market?
Market je zastaralý název aplikace Google Obchod Play

Co je to root?
Je pokoření ochrany firmwaru telefonu.

Co získáme s právy rootu?
V první řadě byste měli vědět, že rootovaním můžete přijít o záruku svého telefonu. (řešení na konci odstavce)
Je to vlastně neomezený přístup v telefonu, získáme nadvládu nad mobilem a proto by měl každý vědět, co vlastně dělá a
co povoluje. Rootem dostáváme možnost editovat systémové soubory

Proč chtít root?
* Máme na výběr z množství různých modifikací ROMiek na XDA-Developers
* Můžeme instalovat aplikace na SD kartu pomocí APP2SD
* Máme možnost zvýšit frekvenci procesoru
* Pomocí vhodné aplikace můžeme odstranit nepotřebné předinstalované aplikace (v rámci pravidel,některé jsou totiž vyžadovány pro správný chod některých služeb/funkcí)
Musíme ale vědět, že získáním rootu můžeme ztratit záruku na telefon, protože se jedná o softwarový zásah a servis to nemusí akceptovat.
Při případné reklamaci stačí přehrát původní FW pomocí SUS, PCC nebo FlashTool.

Jak zjistím zda mám root práva?
Měli byste mít mezi nainstalovanými aplikacemi aplikaci Superuser. Ověřit zda máte root si můžete stažením a instalací aplikace Terminal z marketu. Po otevření třeba napsat SU. Pokud napíše permission denied, tak root práva nemáte.

Co je to recovery?
Recovery je režim, pomocí kterého můžete zasahovat přímo do systému. Aplikovat Romky přímo z paměťové karty, formátovat telefon a jiné.

Co je to Romka?
Je to zažitý výraz pro software v telefonu.

Co je to NANDroid?
Nandroid je správný výraz pro ROM,který se ale na fórech spíše nepoužívá.Setkat se s ním můžete třeba v upozorněních na zálohu ROM-ky (zálohujte nandroid=zálohujte ROM.) což se dělá přes recovery menu.

Co je to Superuser?
Aplikace, která povoluje jiným aplikacím zasahovat do systému, Pro funkčnost této aplikace je nutný root. Aplikace je volně dostupná na marketu.

Co je to Full Wipe?
Wipe je něco jako hard reset, ale ne obyčejný. Použitím Full Wipe smažeme všechna data z telefonu (soubory, kontakty, aplikace atd..). Data z karty nevymaže.

Co je to Bootloader?
Je to část kódů, které běží před samotným spuštěním operačního systému. Obvykle obsahují několik způsobů, jak spustit jádro OS, a také obsahují příkazy pro ladění nebo modifikování jádra OS.

Jak poznám, jestli je Bootloader odemknutý, nebo zamknutý?
Vytoč v mobilu *#*#7378423#*#* - Service info - configuration:
když je tam napsané: Bootloader unlocked: Yes - tak je odemknutý
když je tam napsané: Bootloader unlock allowed: Yes - tak JDE odemknou, ale není odemknutý
když je tam napsané: Bootloader unlock allowed: No - tak nejde odemknout

Co je to BusyBox?
Důležitá věc pro fungování některých aplikací vyžadujících root.Instalátor najdete např. v obchodě Play pod názvem busybox,nebo busybox installer.
http://wiki.androidforum.cz/index.php/BusyBox

Co je to Apps2sd?
Apps2sd znamená instalování a presouvání aplikací na paměťovou kartu.

Co je to Dalvík Cache?
Dalvík cache je prostor rychlé paměti porogramu pro program Dalvík. Dalvík je založen na virtual machine, který je základem pro běžící programy (ty, které mají. Apk rozšíření).
Aby byl přístup časově rychlejší (protože tam není JIT / just in time / kompilátor defaultně instalovaný). Dalvík cache je výsledkem práce Dalvík optimalizace běžícího programu.

Co je to Radio (ne FM rádio)?
Radio nebo také Verze Základního pásma, je balík s firmwarem pro WiFi, GPS, GSM a Bluetooth v telefonech s Windows Mobile. Od verze Radia, záleží jak se budou tyto čtyři služby chovat.

Mám rootnutý telefon a skutečný stav akumulátoru nesouhlasí s indikátorem, kde je problém?
Akumulátor je třeba nabít na 100% v zapnutém stavu, když se tak stane, vypnout telefon a také nabít na 100%. Na konec vejít do Recovery a potvrdit volbu wipe battery status.

Co je ODEX soubor?
Aplikace (. Apk) obsahují ODEX soubory, jejichž funkcí je úspora místa. Tyto 'ODEX' soubory jsou skutečně sbírky částí aplikace, které jsou optimalizovány před startem. Tímto se urychluje zavádění systému. Na druhé straně, to také dělá hacknutí těchto aplikací těžší, protože část kódování již byla extraktovaná do jiného umístění před realizací ..

Co je to deodexing?
Deodexing je v podstatě přebalení aplikací určitým způsobem tak, že jsou přepracovány do classes.dex souborů. Tím, že jsou všechny kusy balíku aplikace dohromady zpět na jednom místě, se eliminuje starost upravené APK v rozporu s některými samostatnými odexnutými částmi.
V souhrnu, Deodexnuté Romky (nebo aplikace) mají všechny balíky aplikací vložené zase dohromady na jednom místě, což umožňuje snadnou modifikaci jako aplikaci témat. Vzhledem k tomu, žádné části kódu, nepocházejí z jakéhokoli jiného externího umístění, jsou upraveny Romky nebo aplikace vždy deodexnuté pro zajištění integrity.

Co je to undervolting (UV)?
Undervolting je proces, který snižuje nadměrné napětí procesoru pomocí softwaru. Undervolting neohrožuje výkon

Co je to Advanced power menu?
Je rozšířené menu tlačítka pro vypnutí telefonu o určité funkce. Například restart, nabootování se do recovery, hibernace ...

Co je to APN list?
Je to seznam nastavení pro internetové připojení.

Co je to bootanimation (bootovací animace?
Bootovací animace je animace která se zobrazuje při startu telefonu. Vývojáři ji často mění za vlastní.

Proč nejdou systémové aplikace přeinstalovat. Jak je přeinstaluje?
Pro přeinstalování systémových aplikací je nutný root telefonu a aplikace Root Explorer
1.stiahnutú aplikaci překopírujte pomocí aplikace root explorer do složky system / app
2.prepnite v pravém horním rohu (ve složce system app) z Mount R / W na Mount R / O
3.podržte palec na aplikaci a zvolte permissions
5.nastavte si na rw-r--r--
6.a nakonec restartute mobil

Jak se zbavím reklam umístěných v aplikacích?
a). zakoupením plné verze aplikace (root není nutný)
b.) použitím aplikace ADFREE, AdAway a jiné z Play (root je nutný)

Co je to stock rom?
Tento výraz vyjadřuje že se jedná o Romka, která je oficiálně dodávána s telefonem nebo mu byla oficiálně poskytnuta bez jakýchkoliv softwarových úprav.

Co je to MIUI nebo CyanogenMod (CM)?
Je to alternativní firmware (ROM) pro určité smartphony. CyanogenMod je postaven ze zdrojových kódů poskytnutým Googlem. MIUI je postaven z firmwarem CM avšak s vlastním rozhraním, podobnému iPhone.Existují i další distribuce,jako AOKP,ale nejsou tolik používané.

Jak integrovat aktualizaci systémové aplikace?
Je třeba stáhnout aplikaci Titanium Backup Pro z Obchodu Play a volbami menu / dávka vyhledat a potvrdit položku Integrovat aktualizované systémové aplikace do ROM

Ve které složce najdu systémové aplikace?
Systémové aplikace se nacházejí v system / app. Vyhledáme jejich souborovým manažerem, který vlastní práva root.

Ve které složce najdu nainstalované aplikace?
Systémové aplikace se nacházejí v data / app popřípadě data / app-private
Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
Obskjur
Příspěvky: 83
Registrován: 16 pro 2011 18:41
Facebook profil: https://www.facebook.com/vlastimil.suchanek
Bydliště: 塔霍夫
Kontaktovat uživatele:

Re: Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#2

Příspěvek od Obskjur » 24 čer 2012 05:45

ve výstavbě

napište co vám zde chybí
Uživatelský avatar

Engine
Příspěvky: 8
Registrován: 08 led 2012 11:08

Re: Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#3

Příspěvek od Engine » 24 čer 2012 10:39

Taky mam noob dotazy.

- Jaká je závislost mezi ROM a kernelem? Když změním jedno, můžu druhé nechat?

- Jaké výhody může přinést jiný kernel?

Díky, třeba nebudu sám, kdo tohle neví.

OT: Ještě poznámka k organizaci. K názvu tohoto téma bych připsal FAQ (Frequently Asked Questions) a od slovníku bych to asi vymazal. A dal bych je někam viditelněji. Třeba v hlavnim menu fóra by bylo "Pro nováčky" a uvnitř vlákna "Pravidla fóra", "Slovník", "FAQ", adt.
Někteří muži si velikost svého ****** kompenzují mobilem. Já taky. :-D
Uživatelský avatar

Hamry
Příspěvky: 94
Registrován: 07 bře 2012 14:52
Facebook profil: hamryjan
Bydliště: Pelhřimov

Re: Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#4

Příspěvek od Hamry » 24 čer 2012 10:48

1/ Rom a kernel můžeš mít libovolné, jako například nightelf kernel a stock ROM, ale musí souhlasit verze (například ROM 2.3.4. ve verzi 0.62, musím mít kernel pro tuto verzi)

2/ co kernel, to jiná podpora funkcí - taktování CPU, podpora ext oddílů atd.
SE xperia NEO V - root, unlock BL, SK-CZ xperia team EDT2
Xiaomi Hongmi WCDMA - root, Redmi Experience Final Edition ®
Cube u30gt mini white - root, kasty JB 1.04, RAM 2GB- DEAD

Doxxik
Příspěvky: 1
Registrován: 09 úno 2012 13:07

Re: Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#5

Příspěvek od Doxxik » 24 čer 2012 11:00

super, skvělá práce.. :good:

Možná by nebylo od věci přihodit na začátek (interaktivní) obsah (to ale asi až to bude kompletní.. ..či kompletnější..)
Uživatelský avatar

Jack Sparrow
Příspěvky: 52
Registrován: 04 led 2012 21:02
Typ zařízení: Samsung Galaxy Tab4
Bydliště: Opava

Re: Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#6

Příspěvek od Jack Sparrow » 24 čer 2012 18:24

Bych to FAQ dal někde kde bude vidět nechal bych tam zkratku FAQ to musí každy znát co to znamena, jinak dobrej nápad
Obrázek
Tablet Samsung Galaxy Tab4 10.1 Android 5.02 Lollipop +Root +64GB MicroSD
Samsung Galaxy J3 (2016) + Root + 32GB MicroSD
Fotoaparát Sony Cyber-Shot DSC-W800 + 32GB SD Karta
Kamera SJCam4000Wifi-2.0 + 32GB MicroSD Karta
FiiO X1 Silver 2nd Generace + 64GB MicroSD Karta

NiceOne
Příspěvky: 2
Registrován: 12 srp 2012 14:30

Re: FAQ - Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#7

Příspěvek od NiceOne » 28 srp 2012 15:33

hoj, pls co znamená nebrandovaný ?
pan google už mi napověděl ale mohlo by to tu být ne?
Uživatelský avatar

Jozef Cmar
Administrátor
Příspěvky: 11035
Registrován: 18 pro 2011 09:50

Re: FAQ - Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#8

Příspěvek od Jozef Cmar » 28 srp 2012 15:34

bez customizace :)
Obrázek

horco9264
Příspěvky: 89
Registrován: 20 kvě 2012 22:26

Re: FAQ - Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#9

Příspěvek od horco9264 » 29 srp 2012 11:03

mam dotaz
moja 4.0.4ka ma vysoku spotrebu
odomkol som bootloader a rootol ho aby som nahral alternativnu romku ktora ma mat lepsiu vydrz baterky
teraz som vsak nahral ine jadro (kernel) a povodnu romku
bude mat zlepsenu vydrz? teda hovorili ze ta alternativna romka si sama nastavuje rychlost procesoru a tym setri baterku
staci prehrat iba jadro ci musim mat i tu aleternativnu romku nahratu?
ci za to moze jadro alebo samotna romka.
dakujem
Uživatelský avatar

v6ak
Příspěvky: 384
Registrován: 02 led 2012 11:53
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ - Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#10

Příspěvek od v6ak » 29 srp 2012 11:53

Ovlivnit výdrž může jak kernel, tak ostatní.

Pokud zlepšená výdrž spočívá jen v taktu, je možné si nainstalovat i nějakou aplikaci jako setCPU (jsou ale i nějaké zdarma) a nastavit to.
Obrázek
Uživatelský avatar

toonnyy
Příspěvky: 24
Registrován: 04 srp 2012 13:53

Re: FAQ - Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#11

Příspěvek od toonnyy » 31 srp 2012 00:31

Ač jsem pročetl vše možné - nevím jakou velikost (rozlišení) použít u obrázku Kontaktu, a jaké rozlišení pro tapetu pro Xperia P. U tapety používám 1080x960, ale nevim, jestli to neni zbytečně moc. Možná i tohle by tu mohlo být, pokud někdo ví.
PS: ta tapeta 1080x960 je v telefonu pak stejně "nějak smrsklá", takže ten rozměr asi nebude OK. Možná kdyby se dala vytáhnout nějaká originál tapeta...
Uživatelský avatar

Lubis
Příspěvky: 237
Registrován: 03 led 2012 18:08

Re: FAQ - Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#12

Příspěvek od Lubis » 31 srp 2012 07:16

POkud hledas vhodnou tapetu tak se zkus ridit rozlisenim obrazovky sveho telefonu.
Současná : ROM Zelly Cream v3.0.1 bootloader unlocked, root, kernel: LuPuS v6
[ROM-ICS][Neo/V] SK-CZ XPERIA TEAM ROM 4.0.4 EDT-2 , bootloader unlocked, root, kernel: OC Alliance 1.5 full
Uživatelský avatar

toonnyy
Příspěvky: 24
Registrován: 04 srp 2012 13:53

Re: FAQ - Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#13

Příspěvek od toonnyy » 02 zář 2012 17:16

Rozlišení je 540x960, ale mám 5 obrazovek, tapeta se pak posouvá. Takže 5x540 = 2700 * 960? To je asi blbost. Na zedge.net, kde Xperia P už je, jsou tapety 1080x960. Ale zdá se mi, že jsou trochu smrsklé. Tak nevim..
Uživatelský avatar

v6ak
Příspěvky: 384
Registrován: 02 led 2012 11:53
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ - Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#14

Příspěvek od v6ak » 02 zář 2012 18:27

Se to posouvá, takže (540+4*posun)x960.
Obrázek
Uživatelský avatar

toonnyy
Příspěvky: 24
Registrován: 04 srp 2012 13:53

Re: FAQ - Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#15

Příspěvek od toonnyy » 04 zář 2012 15:55

No jo, jenžeže....o kolik pix se plocha posune, jestli o těch 540, pak je to tedy těch 2700: (540+4*posun(540) = 4*540 = 2160 + 540 = 2700. Fakt nevim.
Uživatelský avatar

v6ak
Příspěvky: 384
Registrován: 02 led 2012 11:53
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ - Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#16

Příspěvek od v6ak » 04 zář 2012 20:37

Jenže tapeta se posouvá méně než ta plocha.

Možná bych zkusil těch 1080x960.
Obrázek
Uživatelský avatar

steveboss
Příspěvky: 2285
Registrován: 04 led 2012 12:24
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ - Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#17

Příspěvek od steveboss » 04 zář 2012 21:20

Takze konecne som sa dostal aj k tejto teme :D

Tapeta musi byt: 2x sirka 1x vyska - hotovo, finito :D
priklad: NEO: 480x854 ---> tapeta 960x854
Xperia S? 720x1280 ---> tapeta 1440x1280

Pekny vecer...
Uživatelský avatar

toonnyy
Příspěvky: 24
Registrován: 04 srp 2012 13:53

Re: FAQ - Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#18

Příspěvek od toonnyy » 06 zář 2012 23:18

jj, origo tapety Xperia P jsou taky 1080x960. Jen netušim, proč to pořád chce při nastavování tapety ořez. Ale přez QuickPic to jde v pohodě.
Uživatelský avatar

oldboy63
Příspěvky: 323
Registrován: 09 čer 2012 17:28
Bydliště: LM

Re: FAQ - Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#19

Příspěvek od oldboy63 » 17 lis 2012 00:31

zaujímalo by ma odinštalovanie systémových aplikácií:
dá sa to okrem TB, napríklad i zmazaním aplikácií, pretože odinštalovanie mi neponúka (napr. timescape, adobe reader, update system, office suite) z system/app, alebo system/vendor/app aplikáciou es správcom súborov?
Myslieť, znamená ho^no vedieť!
motorola talkabout 2288, ericsson t65,SE K700i, SE K800i (M2 4GB), SE C905 Black - (M2 16GB, HPM-70, MPS-70 + MS-410, MMR-70)
xperia NEO - 32GB - (ROM SK-CZ XPERIA TEAM EDT-2, kernel aliance 1.5full, unlocBL, root, Adreno JB drivers, foťák-úprava), xperia Z1 Compact (black) + 128 GB SDXC - root, [ROM][5.1.1] LGO Z1C.236 V7.5 WHITE & BLACK, BL po výmene základnej dosky už lock+ kamera CYBERIAN 8.0, xperia XZ1 compact black + 256GB SDXC
Uživatelský avatar

steveboss
Příspěvky: 2285
Registrován: 04 led 2012 12:24
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: FAQ - Stručně pro všechny nováčky! ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

#20

Příspěvek od steveboss » 17 lis 2012 08:56

ANO, predpoklad je ROOT, co mas a kvalitny FILE MANAGER s pravami ROOT... Jeden z najlepsich (a hlavne free) je ES FILE EXPLORER... PO odobrati suoborv treba este v CWM vycisit CACHE a DALVIK-CACHE... (alebo v Link2SD, TB)
Inak to nechapem, preto ak mas fakt funkcny ROOT, tak odinstalovanie ponuka Link2SD aj TB na vsetky systemove aplikacie... :shock:
Odpovědět

Zpět na „Úpravy, obecné návody a tuning“