Používáte někdo na Xprerii M4 nebo podobné Link2SD?

Generální sekce věnované všemu co výrobce opomněl
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
tahomacz
Typ zařízení: Sony Xperia M4 Aqua

Používáte někdo na Xprerii M4 nebo podobné Link2SD?

Příspěvek od tahomacz » 19 bře 2018 18:02

Ahoj všem,

mám problémy s extrémně malým uložištěm v mém telefonu a chci poprosit někoho kdo má zkušenosti s rootem Xperie a přímo aplikací Link2SD, popř podobnými aplikacemi. Mému mobilu po aktualizaci už od výroby z 8GB interního prostoru zbude pro aplikace a data jen 1,2GB, což je úplné nic.

Na android foru mi poradili koupit pamětovku a udělat si oddíl na té kartě a linkovat to pomocí Link2SD. Naučili mě rootnout si telefon a vše podstatné.

Problém je v tom, že:
  • Root img je nějaký špatný (stažený z XDA fora) protože mi ten telefon od rootu všemožně zlobí. SuperSU otravuje s aktualizací, ale aktualizovat nejde. Navíc dnes přestala fungovat obnova do továrního nastavení, přestože ještě včera šla. Vlastně celý ten nástroj pro zálohování a obnovení moc nefunguje. Např při přihlašování do uložiště se nekonečně dlouho načítá, tlačítko pro obnovu je disabled nejde na něj kliknout), na tlačítko obnovy z karty kliknout jde, ale když kdlinu, nic se nestane..Párkrát denně se ozve nějaká aplikace, že přestala pracovat a ukončila se.
  • Apod, takovýhle věci se mi bez rootu nikdy nestávali jo, třeba jednou za půl roku mi spadla nějaká aplikace.
  • Lin2SD vždcky fungoval jen do prvního rebootu.Po rebootu se sice oddíl ext4 správně zavedl (i když jak kdy), ale přestože byl zavedený, ikonky aplikací stejně v telefonu ke spuštění nebyly od zmizení při prvním restartu. V terminálu jsem zjistil, že /etc/init.d neexistuje.
Moc Vás prosím, kdybyste mi nějak pomohli (pořád ještě nevím kterou cestou se vydám, stálo mě a z daleka nejen mě hodně úsilí naučit mě rootnout si telefon, ale už je to na mě fakt moc, a pořád to nefunguje jak má, přemýšlím, že bych to vzdal. Za ten čas, který sem nad tím ztrávil bych mě vyděláno na dva nové telefony s kapacitou uložiště 32GB):

A) Zajistit, aby mobil fungoval jak má vč. aplikace Link2SD ideálně nějaký lety ozkoušený a prověžený recoery.img a boot.img a prostě tak, aby to fungovalo. Nikoliv odkaz na nějaký návod z XDA, kde pán buh ví jestli to nebude ještě horší než ted. Hlavně jak si poradit s absenci init.d? Asi nejaký script do busybox nebo ten init.d injector, případně jiné řešení, aby bylo co možná nejjednodušší a hlavně funkční, nerad bych za pár měsíců řešil, že ten root blbne, nebo že cokoliv jiného blbne. Jsem zvyklý, že mobil je bezúdržbová záležitost, která nevyžaduje žádnou správu, nechci mít na krku správu jako kdyby to byl dvousocketový server.

NEBO

B) Poradit jak telefon resetovat ideálně do uplného továrního nastavení, tím nemyslím Stock ROM, co sem si udělal s Flashtoolem ale fakt jako když jsem ho zakoupil, kdyby to šlo. Pokud ne, tak to asi zvládnu tím xperifirm + flashtool. Co ještě je potřeba, abych se alespoň přiblížil k továrnímu stavu? Asi zamknout nějak ten bootloader? A ještě neco vás napsadá?

NEBO

C) Není tu nekdo, kdo si na to troufá ze severu? Samozřejmě bych se odměnil.
Moc děkuji všem za Váš čas, rady a pomoc.

Můj telefon je: Sony Xperia M4 Aqua - E2303 - 26.1.A.33 - Android 6.0.1

duky5

Re: Používáte někdo na Xprerii M4 nebo podobné Link2SD?

Příspěvek od duky5 » 19 bře 2018 22:31

Prečo sa nepýtaš v konkrétnom vlákne?

Toto už nefunguje?
viewtopic.php?t=18159

Odpovědět

Zpět na „Úpravy, obecné návody a tuning“