Flash C1605 11.1.A.0.68 CE s ICS4 do C1505 - OK

První telefon z portfolia roku 2013 nabídne Android Jelly Bean i Dual SIM variantu
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Martin Ma

Flash C1605 11.1.A.0.68 CE s ICS4 do C1505 - OK

Příspěvek od Martin Ma » 27 říj 2013 13:35

Telefony Xperia E Dual (C1605) a Xperia E (1505) jsou HW až na přítomnost druhého slotu pro SIM u prvního jmenovaného, naprosto identické.
C1605 byla představena dříve než C1505, takže při zahájení prodeje, v ní byla předehraná verze Android OS 4.0 ICS, C1505 která přišla o pár měsíců později, měla pokkud se nepletu, již v základu Android OS 4.1 JB.
Telefon jsem koupil s předehraným FW 11.3.A.0.47 a poléze updatoval přes OTA na FW 11.3.A.2.13 a potom pomocí PC Companion, na nejnovější dostupný FW 11.3.A.2.13.
Rychlost byla u všech stejná, v antutu bylo score 4603bodů, aleobčas to v prostředí cukalo...zejména při procházení nastavení, návratu z něj, návratu z app na home screen, protě ty animace sem tam trhaly, hodně patrné to bylo při scroolování seznamem vertikálním widgetů které je možné umístit na plochu a také při posunu ploch na home screnu nebo v menu aplikací.
Celkem to nechápu protože JB má mít oproti ICSku lépe optimalizovanou grafiku, takže to vidím tak, že FW s ICSkem je lépe optimalizovaný spolu s Timescape UI jak JB.
Další rozdíl oproti JBje že klávesnice má výraznější fonty písmen a je i jiný použitý font u ikonek v seznamu aplikací, ten v JB je takový zašedlý, místy se bíla trochu i ztrácela, vinou nízkého rozlišení 480x320 možná je použit bold nevím, ale zobrazení je daleko lepší.
O tom že je JB oproti ICS trochu pomalejší, se píše v souvislosti s lagováním i tady: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2407045
Nebyl jsem si jist zda jde do C1505 nahrát FW z C1605, tak jsem zariskoval a podařilo se, v telefonu mám sice starší 4.0.4 ICS FW verze C1605 11.1.A.0.68 CE ale plynulost je daleko lepší, trhání prakticky nevidím, odezva mi přijde taktéž lepší a třeba klávesnice má písmena výraznější plus dalších pár drobností, třeba když telefon vypnete, obrazovka zhasne a přitom se zobrazí bílá zmenšující se čárka, "efekt" který mívaly staré CRT monitory a televize.

Tato verze spolu s dalšími, je ke stažení zde: http://xperiadownload.cz/index.php/xper ... /file/64-e (nutná registrace)
Odpovědět