Mrtvolka Xperia Z - prosím o radu

Vlajková loď pro rok 2013 nabízí čtyřjádrový procesor a displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
xFilda

Mrtvolka Xperia Z - prosím o radu

Příspěvek od xFilda » 28 srp 2014 23:24

Ahoj bando, po dlouhé době jsem se navrátil ke značce, n kterou jsem nedal dříve dopustit. Mám momentálně xperii z v bílé barvě ale - kupoval jsem jí s tím že nejde mikrofon a reprák - z 99% flex a jinak normálně běhala. Byla už po výměně displeje a při opravě právě došlo k poškození flexu... Cenovka byla 4.000,- tak jsem do toho šel.. Doma jsem si připravil nářadí a začal rozebírat... trošku mě potrápila baterka ale po nahřívání fénem a za pomoci plastového nožíku jsem ji oddělal... mikrofon je z flexu opravdu odtržený tak sem zajásal že j vyhráno... Začal jsem ji teda skládat zpátky, vše jak má být, ale najednou je z ní mrtvolka... Když ji chci zapnout tak lehce zavibruje a nic.. konec na displeji nic ani žádný zvuk... zkusil jsem reset - volume up + power a lehce zavibruje a po chvilce 3x po sobě zavibruje a také nic... tím to končí.. při zapojení nabíječky se na chvilku zobrazí červená kontrolka ale pak zhasne. a po připojení k pc se nehlasí a ani počítač neinstaluje ovladače... když reset kombinaci držím tak proce jede dokola - 1x lehce a pak 3x silně a pořád a pořád..
Prosím nevíte někdo co s tím ? několikrát jsem kontroloval a vše je na desce zapojeno jak má být :-(

Autor tohoto vlákna
xFilda

Re: Mrtvolka Xperia Z - prosím o radu

Příspěvek od xFilda » 28 srp 2014 23:41

tak telefon je teďka tak 10 minut připojenej kabelem k pc - svítí červená dioda napájení ale PC nedetekuje vůbec nic... ale jen že dioda nezhasnula... jinak před rozebráním bylo nabito na cca 95%

MartinSvancar

Příspěvek od MartinSvancar » 29 srp 2014 00:57

Zkusil bych odpojit a po chvíli zase zapojit baterku. A poslední možnost je, že si při sundavaní spodního panelu s reprákem třeba mohl poškodit flex na displej a dotyk :-D Nebo poškodit baterku tim nahříváním fénem?... :-D Mimochodem, kdyby si to rozjel a schaněl ten flex na mikrofon atd. mám jeden doma z mé bývalé Xperie Z. Samozřejmě funkční :-D :-D

MartinSvancar

Příspěvek od MartinSvancar » 29 srp 2014 01:05

Ještě zkus to volume + power button s telefonem na nabíječce když už ti ta dioda svítí :-D

Autor tohoto vlákna
xFilda

Příspěvek od xFilda » 29 srp 2014 08:59

Baterku jsem zkoušel odpojit, připojit několikrát... A pořád stejnej koloběh, lehce zavibruje a při resetu lehce a potom 3x silně. Při připojeném kabelu stejný scénář. Zase mm za to, že kdybych poškodil flex tak telefon minimálně detekuje počítač jako jednotku :-(
Dioda svítí jakože nabíjí, dokonce se i zahřejvá, a ani displej se netváří že by byl rozbitej a zase i kdyby byl tak tak ho musí najít počítač... kur.a to je pešek tohle ..
Co všechno případně z xperie ještě máš ? Ten flex bych si určitěš vzal pokud to rozdejchá, a ještě jsem koukal že u malého plošňáku k anténě je ulomená pacička na kontakt tak případně to bych bral taky.. :-D

no dneska půjde do servisu a uvidíme co mi řeknou...

MartinSvancar

Příspěvek od MartinSvancar » 29 srp 2014 10:38

Tak to fakt nevím :-D Jedině fakt něco s tou baterkou :-D Pak mám ještě 2x rámeček s krytkama ale oba černé a ty asi nepotřebuješ :-D Ten flex mi zbyl protože jak jsem kupoval novej rámeček s displejem tak jsem to měl i s novým flexem :-D

Autor tohoto vlákna
xFilda

Příspěvek od xFilda » 29 srp 2014 11:01

Tak jsem to kompletně rozdělal všechno znovu zkontroloval a pořád nic.. stejnej problém :-( takovejch zařízení co sem už měl do dílků, i u s3 a s4 sem dělal samotnej digitizér a nikdy žádnej problém... hlavně mě ani nenapadá kde by mohl být problém...
dám ti kdyžtak vědět ohledně toho flexu až budu vědět diagnozu :-)

Autor tohoto vlákna
xFilda

Příspěvek od xFilda » 29 srp 2014 16:03

tak je to jasný... urval se flex přímo z displeje a nenaběhne i bez displeje proto, že baterka je s kapacitou dole a telefon po připojení jinýho displeje jakoby jenom nahodí logo sony a restart, sony restart a takhle pořát do kola.. tak cenovka 4000, potřeba novej displej, flex s mikrákem, a ještě možná baterka... asi to půjde na poj. odpovědnosti.. :D když se daří tak se daří

fisik

Příspěvek od fisik » 29 srp 2014 16:20

Mě celkem překvapuje, žes za 4000 do toho šel . Na bazoši se dá koupit Ztko kolem 5 a i levněji. Každopádně držim palce ať to dopadne

Platinum

Příspěvek od Platinum » 08 zář 2014 17:27

podla mna si bud ohol dosku ale to by si zrejme videl alebo konektor na doske kde zapajas baterku lebo sa tam dost casto pri vyberani baterky ohnu piny ale to neuvidis jedine pod mikroskopom.displej to nebude keby nesiel displej tak sa ti napoji aj da nabit ale podla tvojho vyjadrenia to budu len tieto dve veci na 100%

Milaro

Příspěvek od Milaro » 01 led 2015 22:20

Ahoj, mám obdobný problém... měl jsem u Z-ka prasklý dotyk, telefon normálně fungoval, jen nešlo ovládat polovinu displeje. Z telefonu jsem vyndal baterii, spodní díl s reproduktorkem a flex kabel (ovládání hlasitosti a power button). Na ebay jsem koupil kompletní display včetně těla telefonu a chtěl jsem jej před instalací vyzkoušet. Vrátil jsem původní vše telefon do původního stavu a provizorně připojil nový díl. Bohužel telefon nejde spustit, lcd nesvítí. Původně jsem myslel, že bude vybitá baterie, tak jsem ji dal nabíjet. Notifikační didoda při nabíjení svítí červeně, telefon se lehce zahřívá, ale ani po hodinovém nabíjení nejde spustit. Navíc i po odpojení nabíjecího usb kabelu notifikační dioda stále svítí červeně... Možná někdo bude mít tip kde bude chyba.... buď baterie (konektor jde do desky docela lehce zasunout), flex kabel powerbuttonu nebo spodní díl s reprákem. Se základní deskou jsem nehýbal... a nebo mi přišel z ebay vadný díl.

Milaro

Příspěvek od Milaro » 21 led 2015 18:45

Dovolím si odpovědět sám pro případné další hledače řešení.... Celý problém byl s vadným dílem - display včetně těla telefonu, po jeho výměně prodejcem vše funguje na bez problémů. Prostě Zko bez funčního displeje, připojeného do základní desky mobilu nenaběhne, není to počítač, který bez displeje alespoň zahraje....

27MARTIN2

Příspěvek od 27MARTIN2 » 19 lis 2015 19:25

Mám ten istý problém čo nastal tu a tiež už som bol v koncoch ale po prečítaní tejto rady sa mi zdvihla nálada,vďaka za radu.
Odpovědět