Nadměrné přehřívání a vybijení Xperia Z 5.1.1

Vlajková loď pro rok 2013 nabízí čtyřjádrový procesor a displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů

Autor tohoto vlákna
HudyG60

Nadměrné přehřívání a vybijení Xperia Z 5.1.1

Příspěvek od HudyG60 » 31 led 2016 12:06

Zdravím všechny.
Můj dotaz se týká nadměrného zahřívání mojí Xperie Z a velmi rychlého vybíjení telefonu.
Hlavně mi nejvíce vadí to jeho nepochopitelé rychlé vybíjení...jinak na tel. vše funguje perfektně bez jakýchkoliv jiných problémů...
Když jedu někam na delší dobu než na den a vím že budu potřebovat hodně třeba i navigaci raději si už beru svůj druhý tel. lumii 920.
Prostě to už nechápu...nejvíc pro mne nepochopitelné je to,že se telefon hrozně zezadu hřeje a rychle vybijí i právě v pohotovostním režimu při zhasnutém display...zapnuté stamině a vypnutých skoro všech aplikacích co mě jen napadli...V tel. je nainstalovaný Android 5.1.1 a s tou nainstalovanou 5.1.jedničkou jsem ho už koupil tak-že nevím jestli tam bylo před tím něco jiného...žádné upgready ničeho v telefonu jsem nědělal.Všechny možné resety a tovární nastavení jsem už samozřejmě také vyzkoušel a žádná změna k lepšímu.Další věc že když pracuju s tel. na nabíječce i tak se více vybijí než nabíjí...
Na Xperii SP na které syn od rána do večera pořád jen většinou hraje nějaké hry můžu jen tiše závidět jeho nevyčerpatelnou výdrž baterie...
Opravdu k vzteku...
Byla by nějaká rada nebo zkušenost co s tímto problémem?
Díky předem...

ipkisek

Re: Nadměrné přehřívání a vybijení Xperia Z 5.1.1

Příspěvek od ipkisek » 01 úno 2016 09:34

Máš vypnutou polohu? V nastaveni wifi hledání sítě vypnuto?

Odesláno z mojí Xperia Z2

ipkisek

Příspěvek od ipkisek » 01 úno 2016 09:36

Možná bych zkusil ještě přehrát Romku.

davidrie
Typ zařízení: Xperia XZ blue

Příspěvek od davidrie » 01 úno 2016 14:22

A není baterka na konci svých sil? Výměna?
Arc S, Z, Z3, XZ, SW, SW 2, SW 3, SBH20, SBH60, CP-ELSW

Autor tohoto vlákna
HudyG60

Příspěvek od HudyG60 » 01 úno 2016 15:13

Baterie...taky mi to napadlo jako jedna z možností.Ale telefon je jen cca něco přes rok a půl starej tak že by se už baterka takhle odporoučela...? Nevím ale tak začnu tím a nová baterie stejnak nebude na škodu plus tím kdyžtak vyloučim první věc co by to mohla dělat.Dnes jsem dal tel. do servisu ať mi dají novou baterii tak až se mi vrátí uvidím a dám vědět případně budu pokračovat v dalších laboracích.Jen doufám že tam dají kvalitní a že to nebude ještě něco dalšího třeba na desce...

Autor tohoto vlákna
HudyG60

Příspěvek od HudyG60 » 01 úno 2016 16:50

ipkisek píše:Máš vypnutou polohu? V nastaveni wifi hledání sítě vypnuto?

Ale to by přece nemělo mít vliv ...myslím v případě při zapnuté stamině...
Ta přece v pohotovostím režimu při telefonu v klidu by měla vše vypnout a žádné vyjímky v ní jsem nastavené právě ani neměl...
Jak jsem psal...tel. mi zezadu topil a vybíjel se jak blázen i pohotovost.režimu...

ipkisek

Příspěvek od ipkisek » 01 úno 2016 17:15

No,i pres to sem se radeji zeptal...;-) Me to v noci vzalo treba 10% i pres zaplou Staminu,akorat sem teda netopil :-D Ted už dobrý... Je možný, že ta baterie odesla...

Autor tohoto vlákna
HudyG60

Příspěvek od HudyG60 » 01 úno 2016 18:38

Vždyť vpohodě...jsem a budu rád za jakýkoliv nápad :)
A popravdě nedělám si zatím ani moc velké naděje že mi dají novou baterii a problém bude vyřešený,to by bylo moc jednoduché :D

ipkisek

Příspěvek od ipkisek » 01 úno 2016 21:12

No uvidíš, treba ti pošlou novej mobil...:-) Každopádně pak dej vědět, jak se věci mají... ;-)

Autor tohoto vlákna
HudyG60

Příspěvek od HudyG60 » 01 úno 2016 23:07

Tak novej asi těžko...bohužel nenašel jsem nikde záručák tak-že i tu případnou výměnu baterie si už platím naostro. :(
Proto tu novou baterii vidím jako poslední mojí investici do mého "Zetka" a kdyby nedejbože potřeboval ještě další finanční investice tak se s ním sice nerad ale raději rozloučím!

fisik

Příspěvek od fisik » 02 úno 2016 18:09

Výměna baterie je celkem jednoduchá, takže taková investice do toho by snad nebyla.
Ale z mých zkušeností - vypnout google now karty, jako GPS dat "pouze zarizeni" a mit zapnutou staminu s nekterymi aktivnimi aplikacemi. Pokud pouzivas zrouty typu Facebook, Whatsapp apd, tak doporucuju vypnout a uvidis, jestli to neni tim.
Takhle mam k veceru pri beznym pouziti cca 50%.
Pripadne si nainstaluj betterbatterystats a koukni na wakelocky. Neplacenou verzi muzes najit na XDA.

Celkem me mrzi, ze ve sprave napajeni nefunguje menu "Spotreba enegrie aplikaci", ptz to by prozradilo spoustu.

Autor tohoto vlákna
HudyG60

Příspěvek od HudyG60 » 02 úno 2016 20:30

Tak facebook a WhatsApp jsem vyřadil jako mezi prvníma...ten zbytek co píšeš zkusím,teď už nevim jak jsem to měl nebo neměl nastavené co se týče té polohy GPS...a pod.U googlu jsem ale nowkarty vypnuté měl...to jo...
A s tou spotřebou jednotlivých Appek souhlasím...takhle aby člověk vše povypínal a postupně zapínal appku po appce a sledoval změny ve spotřebě (přesněji jejich vlivu na zvýšení vybíjení bat.) a i z toho se pak stejně člověk zdlouhavě dopídí jen orientačních a nepřesných hodnot...bohužel pokud po výměně baterie bude problém přetrvávat mi nic jiného nezbyde.

Ale teď se mi vybavila jedna věc...když jsme u tý spotřeby.
Dal jsem tovární nastavení...a dal nabíjet...musel jsem odjet tak-že jsem vzal mobil a jelikož nebyl čas cokoliv nastavovat zůstal pouze v tom továrním nastavení.A kupodivu v tomto stavu telefon přestal zezadu tak moc "topit" (nebo mi to tak alespoň připadalo) a i vybíjení baterie mi přišlo jako umírněnější...
Pak jsem ale udělal jedinou věc:
Abych mohl alespoň trochu s tel.fungovat a mohl na email pouze jsem v menu nastavil internet od operátora (myslím jako datové připojení...MMS a nevím co ještě proběhlo...) a nic víc...
A v tu chvíli zase telefon začal zezadu hřát jak peklo a procenta na baterii začali ubývat jako formule...
Ale co by tohle bylo?...Tahle věc by přece neměla mít tak velký vliv na nadměrné vybíjení baterie...a tohle je jakoukoliv formou nastavení v tel. neovlivnitelná věc...to prostě proběhne automaticky od operátora a finito...
Ještě snad jedině že se tím nastavením mobilních datových přenosů a netu k tomu zároveň spustila automaticky nějaká další Appka a ta začala "žrát" baterii a roztopila tel. zezadu ???

Autor tohoto vlákna
HudyG60

Příspěvek od HudyG60 » 11 úno 2016 15:43

Tak dnes jsem si vyzvednul tel. ze servisu...
A teď co je nového nebo přesněji co mi bylo řečeno.Dle servisu to špatnou baterií není a tak mi v telefonu ponechali původní že je stále ve vynikající kondici.Prý na ty "záhady" co jsem jim řekl že telefon "vytváří" a co jsem psal i zde vám (v příspěvcích výše...) nemá tato současná a původní baterie vliv.Bylo mi tedy řečeno že se domnívají že by mohl být nějaký jedině problém v desce ale tu případně měnit v tomto telefonu se už poněkud nevyplatí ale to záleží samozřejmě na mém rozhodnutí.Jak jsem psal nemám záručák a taky by se mi už nechtělo vynakládat větší finanční investice.Baterii jsem byl ochotný dát ale tou to bohužel není...
Musím ještě říct že servis byl opravdu seriozní a nechtěli po mě ani korunu když vlastně údajnou závadu neodstranili.

A teď "babo raď" jak se říká...

Jinak dal jsem telefon ráno nabít (cca v 8:00 hod) a ponechal ho zatím po celý den v továrním nastavení...ani jsem do něj zatím nedal simku ani nezapnul wifi jen si s ním občas "pohraju" a je zvláštní že v tomto stavu má teď (cca v 15:30 hod) ještě baterie 90% !? A telefon zezadu vůbec nehřeje jen trochu když si si ním hraju a po vypnutí do pohotovost.režimu zadní strana hned schladne.Tak-že normal.

Teď tam teda jdu dát pouze simku a zkusím nastavit a povypínat vše tak co jste mi tu zatím radili a co mi ještě napadne uvidím co bude...

Autor tohoto vlákna
HudyG60

Příspěvek od HudyG60 » 11 úno 2016 17:00

A je to tu zase...tam kde jsme byli...
Jak jsem dal do tel. simku hned se začal zezadu malinko hřát a hřeje se stále i v pohotovostním stavu a při zapnuté stamině a hodinách stamina.Na baterce po hodině V POHOTOVOSTNÍM REŽIMU 12 % dole a to jsem za tu hodinu ani jednou nevolal...prostě hotovo!. A to jsem zkusil vypnout i LTE (stejně se s ní v naší oblasti nechytám),pak jsem povypínal i vše co by chtělo polohu,žádná appka neběží...
Konec...totál !!!
Naposledy upravil(a) HudyG60 dne 11 úno 2016 19:01, celkem upraveno 1 x.

Markusenka

Příspěvek od Markusenka » 11 úno 2016 17:04

Ahoj.
Jak stará je ta SIMka?
Zkus si nechat od operátora vydat SIMku novou.
Mára

Autor tohoto vlákna
HudyG60

Příspěvek od HudyG60 » 11 úno 2016 17:15

SIMka?...no letitá už je.Ještě od Eurotelu...předčíslí 602 tak-že přes 10-12 let určitě...možná ještě víc.
Dobře...pak ale proč tahle samá SIMka mi v lumii 920 podobné problémi nedělá?

Jinak vyndal jsem zase SIMku...telefon okamžitě zchladnul a baterka se sklidnila!
No co tohle je za švíky???

Autor tohoto vlákna
HudyG60

Příspěvek od HudyG60 » 11 úno 2016 19:49

...já už nějak přestávám mít na tohle nervy a trpělivost.
Snad nakonec půjde moje "Zetko z chalupy"
Vy jste tady odborníci...kolik bych tak mohl za něj chtít.(myslím s touhle záhadou) ???
Stav tel. je jinak velmi dobrý,vizuálně tělo i display bez jakýchkoliv oděrek a škrábanců,nošený v pouzdře,nikdy neupadl...na display 2 fol. a zádech ještě origo folie...+ komlet origo balení včetně sluchátek a origo nabíječky s USB kab....
Ptám se jen tak naokraj ať mám tak nějak představu při rozhodování pokud bych to chtěl v tomhle tématu vzdát a přesunout řešený telefon do sekce Bazar...

ipkisek

Příspěvek od ipkisek » 12 úno 2016 00:02

No,já bych taky zkusil ještě vyměnit tu Simku...co víš, třeba to fakt může být tím... Pak uz jediné něco na desce...

fisik

Příspěvek od fisik » 12 úno 2016 10:16

Spis to bude mit souvislost s nekterou sluzbou, ktera vyzaduje sim (nejspis data - lokalizacni sluzby, stahovani dat napozadi apd).

Jeste me napada jedna vec - zkus nastavit jiny preferovany typ site (nastaveni, ... Dalsi, mobilni site) a tam zvolit WCDMA/GSM - pripadne experimentovat. Vzhledem ke stari simky urcite nebude podporovat LTE, tak treba jestli to nezpusobuje tohle (kazdopadne bych doporucil si ji nechat vymenit u operatora prave kvuli podpore LTE)

Co se tyce ceny, tak ja s prodejem zetka taky trochu elaboruju a tak 2000 mozna 2500 by slo (novej se da koupit za 4000), ja, vzhledem k prasklym zadum, budu rad za 1500 :)

Autor tohoto vlákna
HudyG60

Příspěvek od HudyG60 » 12 úno 2016 11:58

Tak to nastavení pref.sítě jsem už zkusil...nemá vliv na můj problem.Pak proběhla laborace ze SIMkama.
Zkusil jsem nejdříve mou služební SIMku.Je stará dva měsíce a shodou okolností je i od stejného oper. jako moje soukromá a je vyrobená origo v typu microSIM. Ne jak ta moje štípaná z klasické velikosti.Kupodivu se mi zdá že na tu služební novou microsimku se telefon celkem zklidnil.Ne že by to bylo super ale alespoň mobil přestal v pohotovostním režimu zezadu topit a spotřeba baterie se také jakoby zpomalila.
Pak jsem ji vyndal a do telefonu dal pro změnu synovo SIMku.Ta je stará cca 4roky a také je "štípaná" z normální vel. na microSIM.No a ta hned po zapnutí začala taky dělat v tel. bordel jak ta moje.
Proč ale ta synovo SIMka nedělá problémy s přehříváním a vybíjením telefonu v pohotovost.režimu v jeho Xperii SP?
Proč se tyhle věci dějou jem v mém Zetku? A proč ty štípané SIMky jak ta moje tak i synovo nedělají bordel v mojí lumii 920?
Odpovědět