SP-Kamera neni dispozici + včerejší prehrati

Kovový krasavec plný technologií - režim Glove, barevné diody pod displejem, NFC
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Hacko

SP-Kamera neni dispozici + včerejší prehrati

Příspěvek od Hacko » 12 bře 2016 09:36

Zdravim, tak po nějake dobe jsem vymenil Xperii Active ST17i za SPčko C5303, sehnal jsem ji za 1800 s tim ze nejde fotak, soft je pry přehraný ale porad nefunguje, doma jsem ho podrobneji prohledl a zjistil jsem ze byla menena dotykova deska, a ze sou lehce zvejknuty sroubky, tak prvni co jme napadlo ze fotak nejakej jouda jen zapomel zapojit, ale flex je zapojenej, zkousel jsem odpojit zkontrolovat piny a zase zapojit ale stale nic, jeste mě napadlo ze muze byt flex v haji v nejakem ohybu coz by byla snad ta nejlevnejsi varianta. máte někdo nejake zkusenosti ? jinak pres open camera se dostanu na predni kameru a ta funguje. telefon funguje skvele, rychlej neseka se nezamrza. jen kdyz zapnu wifi tak se zacne hrat zadni strana jako kdyby byla antena wifi v haji, ale wifi funguje bez problemu, jen zere baterku jako blazen během 20 minut na wifi mi sezralo kolem 23% baterky, včera jsem asi pul hodinky hral nevim jestli nekdo zna a hraje Fallout shelter po ty pul hodince mi telefon apku shodil s tim ze baterka ma 15% to bych pochopil, pil taky dost teplej, coz se da cekat po pul hodine hrani narocnejsi hry, tak jsem to povypinal a dal jsem ho na nabijecku a rano koukam ze porad sviti oranzove, tak ho odemknu a za celou noc se dobilo jen 10% a dal se to pak nehlo, telefon byl rozpalenej jako petnik tak jsem se lek co se děje, odpojil jsem ho vypnul jsem ho strčil jsem ho do ledničky na 10 minut pak jsem ho vypnutej hodil na nabiječku a nechal plně nabit, v service menu jsem dal kontrolu baterie a prej je ok tak nevim, mozna to bylo jen ze byl prehratej. trebas nekoho neco napadne :) co se s nim vlaste stalo :)

TomasARN

Re: SP-Kamera neni dispozici + včerejší prehrati

Příspěvek od TomasARN » 12 bře 2016 09:46

Iba zareagujem na tu chladnicku. Vies co vznika chladenim a ohrievanim veci? Vzduch sa kondenzuje a vznika vlhkost, myslis, ze to pomohlo telefonu?
Sony Xperia Z5 Premium Gold, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z1 Compact, Sony Xperia E3 Lime, Sony Xperia SP, Sony Smartwatch SW2, Sony SBH 20, Sony MBH10, Sony CP-ELS powerbank

gen-an

Příspěvek od gen-an » 12 bře 2016 10:32

Přesně tak, telefonu tím rozhodně nepomůžeš, spíš naopak... Ten foťák může bejt špatnej jako celej snímač, to těžko soudit... A když ti po intenzivním užívání nechce nabíjet měl by pomoct restart, taky mi to v určitých situacích blblo ale vypnout a zapnout pomohlo téměř vždy...

Autor tohoto vlákna
Hacko

Příspěvek od Hacko » 12 bře 2016 10:36

jo to me taky napadlo ze to neni nejlepsi, ale potreboval jsem vedet jestli je ten telefon schopnej jeste neceho, nebo jestli mam bezet za tim borcem co mi to prodal at mi vrati aspon nakou cast penez, hele ted mam tel nabitej na 100% a zatim vše v poradku, po tom ochlazeni a vypnuti se baterka pri nabijeni nehreje jako včera večer tak snad to zase bud ok

tak zmena, baterka měla 100% pred 10 minutama, ted na to koukam a ma 86% , dodavam ze telefon jsem dneska po 100% dal do kapsy, a nic sem s nim nedelal, jen jeden minutovej hovor, jinak nic, tak je asi taky neco spatne ne ? .. jinak aplikace zadne na pozadi nebezi, krom ESETa ale s tim sem nemel nikdy problem v telefonech

TomasARN

Příspěvek od TomasARN » 12 bře 2016 11:56

Skusil by som este spravit opravu fw cez pc companion, vsetko sa z telefonu zmaze, lebo pisal si, ze je vraj prehraty fw, ale kym si to nespravis sam, istotu nemas. To klesanie baterie nie je dobre, ale aj tak prehratoe fw sprav a este vymaz, je zbytocny a zatazuje baterku
Sony Xperia Z5 Premium Gold, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z1 Compact, Sony Xperia E3 Lime, Sony Xperia SP, Sony Smartwatch SW2, Sony SBH 20, Sony MBH10, Sony CP-ELS powerbank

Autor tohoto vlákna
Hacko

Příspěvek od Hacko » 18 bře 2016 20:18

Tak jsem ted dokončil flash na verzi jadra 12.1.A.1.207 z verze 12.1.A.1.205 fotoaparat uz nepise ,,kamera neni k dispozici" ale ze aplikace prestala pracovat, jeste vyzkousim open camera apku s tou jsem se dostal na predni kameru. a k tomu prehrivani, znovu jsem tel. rozebral a zase jsem prišel na par věci, napr ze dotykova deska byla vyloupnuta a je blbe zpatky nalepena (nevim proč to kdo vylupoval) a nahornim rohu odstava a prosvita tam podsviceni displeje. Pod hlavnim krytem jak jsou šroubky je naleštěnej plíšek uprostred s jednim sroubkem (je současti poddeklu pod kterym je deska) a ten šroubek vypada jako by ho nekdo uštipnul štipačkama protože byl moc dlouhej, takže mě to dovadi k tomu ze dotyčnemu ,,opravaři" se ztratil šroubek tak vzal nakej co mel po ruče zkratil ho a hotovo, a ja jak jsem to poprve montoval vše zpet tak jsem ho utahoval a asi sem ho utah moc a nekde se to šlusovalo proto se prehrival, ted jsem ho nechal volnejši , na chodu telefonu se to neprojevilo a zatim se ani jednou neprehral.

Ještě se vratim k tomu fotaku, samotnej fotak mezi nahradnima dilama jsem nenašel, takže se hledá budto dárce s rozsekanym displejem nebo s necim neopravitelnym a z nej se veme fotak, no a nebo nekde holt sehnat novej fotak. :)

Autor tohoto vlákna
Hacko

Příspěvek od Hacko » 18 bře 2016 20:22

a ještě jeden dodatek, dotyk mi přestal fungovat v jednom pasmu od shora cca 2.5cm pruh o šiři 1cm nereaguje na dotek, nevím proč , nešel už před fleshem .. takže asi dobrej kauf co ? :D.. .včera jsem koukal na bazoši ze nekdo předevčirem přidal inzerat SP funkční za 1800,- a další SPčko za 1990,- ... takže sem pěkně nakrknutej ze sem vzal hned co se naskytlo, je ale zase pravda ze sem co nejdřiv potreboval telefon.. :pardon:

Dodatek: našel jsem zadni kameru za 500,- na fix-servis.cz, ani aplikace open camera nespusti kameru
Odpovědět