Problémy a chyby modelu XPERIA SP

Kovový krasavec plný technologií - režim Glove, barevné diody pod displejem, NFC
Odpovědět

JozeFFFF
Typ zařízení: lt22i

Re: Problémy a chyby modelu XPERIA SP

Příspěvek od JozeFFFF » 07 pro 2013 12:15

asi myslíš tieto pruhy, a to je normálne, lebo inak by ti asi displej nereagoval na dotyk, sú to senzory dotyku :) na sony mobiloch ich trochu vidno :)

http://www.fony.sk/content/images/galle ... disp99.jpg

kraft

Příspěvek od kraft » 10 pro 2013 18:57

Dnes som kupil Sp-cko a mam taky problem. Po zapnuti mi ponukne nastavenie jazyka - dam slovencina, potvrdim, telefon vypise "vlozte sim kartu a restarujte telefon". Kedze je to darcek pre dceru pod stromcek a ja nemam mikro sim, telefon len normalne vypnem, no a po dalsom zapnuti ma znova hodi do ponuky nastavenia jazyka a tak stale dookola :(
Je to chyba telefonu, alebo tam musim vlozit simku aby to normalne fungovalo?

Zdravaszko

Příspěvek od Zdravaszko » 10 pro 2013 19:49

neni to chyba mne to tusim tiez robilo
Xperia neo T-Com bootl.lock, Root, recovery, fw62, orig. SE

Zdravaszko

Příspěvek od Zdravaszko » 10 pro 2013 20:12

suchar píše:Ano, mam stejný problém s výpadky signálu WIFI. Porovnával jsem Xperii Neo V a Xperii SP, SP měla min. o polovinu horší příjem signálu. :-/
Zkusil jsem snad vše na straně routeru, ale chyba na straně routeru není. Problém je v XSP :(

presne tak ja som mal neo pred tym a ten ma skoro dvojnasobny vykon xperi sp wifi slabota
Xperia neo T-Com bootl.lock, Root, recovery, fw62, orig. SE

mike sullivan

Příspěvek od mike sullivan » 10 pro 2013 22:03

kraft: Dokud nevložíš simku, tak po zapnutí telefonu to po tobě vždycky bude chtít zvolit jazyk. Nicméně ale netuším, proč s tím máš problém. Přeci jen - až dcera telefon dostane, vloží do něj simku, zapne ho, dvakrát ťukne na displej pro nastavení jazyka a.... je vymalováno.

kraft

Příspěvek od kraft » 10 pro 2013 22:23

Dik za odpoved....ja s tym nemam problem :)
Len mi prislo divne, ze ked raz nieco nastavim, preco to aj tak nezostane. Netusil som, ze na to ma vplyv aj simka. Preto som sa radsej tu opytal.
Nerad by som jej dal darcek, ktory by som potom musel reklamovat...

mike sullivan

Příspěvek od mike sullivan » 10 pro 2013 22:28

Sorry, jestli jsem zněl nějak útočně, nebyl to záměr ;)
Nastavení jazyka je vázáno na simku, podle mě z toho důvodu, že když se rozhodneš telefon prodat např. nějakýmu cizinci, tak ten by byl dost zmatenej, kdyby po vložení svojí vlastní simky měl stále telefon v češtině, proto je to nejspíš řešený tak, že když vyndáš simku, telefon se tě znovu optá na jazykové nastavení.

kraft

Příspěvek od kraft » 13 pro 2013 18:14

este raz, dik za odpoved. Zas som o nieco mudrejsi....a hlavne spokojnejsi :)

poletucha

Příspěvek od poletucha » 15 pro 2013 20:11

Ahoj všichni, včera jsem pořídila XSP, provedla aktualizaci a dneska jsem si všimla problému se signálem. V místech, kde u jakéhokoliv jiného tel. mám signál ( i plný ) tak SP mi háže červený křížek, vždy jen na pár sekund ( cca 5 ) ale dost často. Z toho zase funguje naprosto v pohodě, i v místě, kde hodila dřív křížek, nějak to nechápu a netuším kde hledat problém.
Děkuji za rady.
Ještě jeden dotaz, dá se nějak ovlivnit světlost displeje? Zdá se mi displej hodně takový pobledlý, prosvětlený až moc, líbilo by se mi jakoby tmavší pozadí, dá se to nějak změnit? A ještě prosím dá se změnit vyzvánění budíku ( u této otázky si připadám jako trumpeta, ale prostě tuto možnost v nastavení u budíku, když si jej večer nastavuji, nemám prosvětlenou )

Ještě jednou díky, jinak telefonek šlape hezky, příjemný do ruky a kupodivu na něm píšu snad s nejmíň počtem chyb :-) už se těším na aktualizaci 4.3 snad přinese vylepšení foťáku, ten mě mrzí nejvíc

Teď jsem si něčeho všimla ohledně toho signálu - padá když používám chat např. talk, FB....

Neo-Mike

Příspěvek od Neo-Mike » 15 pro 2013 21:22

To co popisuješ se signálem bude s největší pravděpodobností způsobena tím, že máš zapnutou 3G síť a když tam není signál, tak se telefon přelaďuje na 2G. Tohle ovlivníš v nastevení -> další -> Moblní sítě -> Režim sítě. Zde GSM je 2G, WCDMA je 3G a LTE je momentálně nejrychlejší datová síť od operátorů. Pokud nepoužíváš mobilní internet nebo se pohybuješ v místech kde je špatné pokrytí signálem 3G, tak si přepni na 2G, to ti zároveň i zvedne výdrž telefonu.

Ohledně displaje nevím co přesně myslíš, maximálně můžeš změnit jas nebo změnit vyváženost barev, ale nic jiného nejde.
Zvuk budíku se se mění opravdu v nastavení budíku, akorát si musíš rozbalit Rozšířené nastavení budíku a vypnout Nastavená stylu. Potom ti už půjde nastavit melodie budíku.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Sony Xperia XZ1

poletucha

Příspěvek od poletucha » 16 pro 2013 08:39

Neo-Mike dekuji za odpoved,vypada to ze vsechno bude jak pises.A asi poklesy site stoji za tim,ze vecer mi treba do pulnoci zmizne 10-12% baterky a do rana pak uz nic max 1%.Internet na mobilu prave pouzivam,zak budu muset zmenit misto odkladani telefonu na spani :-). Budik taky pomohl a s tim displejem si to pochopil dobre - napr.jak pises sms tak by se mi libilo pozadi tmavsi,ne bijici do oci skoro bila nebo tam supnout nejakou fotku...treba.Muzu se zeptat jak mas nastaveno vybazeni bile? Nejak se do toho idealu nemuzu trefit.
Diky

Neo-Mike

Příspěvek od Neo-Mike » 16 pro 2013 12:08

Změnit pozadí např. v sms není tak lehké. Skoro bych řekl, že to je pro normálního uživatele nemožné. Musela by jsi leda upravit framework (myslím, že se to tam nachází). Jinak vyvážení bílé jsem měnil, protože mi přišlo, že bílá je u mě jakoby nažloutlá. Jinak já mám bílou nastavenou na 9,8 a 240 stupňů. Bíla je teď více do modra, chladnější. Jinak je to dost subjektivní pocit.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Sony Xperia XZ1

PaloW

Příspěvek od PaloW » 18 pro 2013 15:40

Tak jak jsem psal, nefungoval mi po jednom dnu "používání" asi 2cm pruh na displeji. Telefon tedy jako nový odeslán na reklamaci, nechtěli krabici, nic, ale tak říkal jsem si, že to posílají asi nějak zabalené.Nejdříve do protokolu paní napsala běžné oděrky, používaný a to jsem jen tak nenechal, takže jsem jí to vysvětlil, ať se podívá pořádně, přepsala to na zánovní. Říkal jsem si ok. Po dvou týdnech, kdy mi přišla sms, že si mohu vyzvednout telefon, mi bylo sděleno, že mi byl vyměněn displej. Sice tady někdo psal z toho servisu, že se to mění za nový telefon, ale mě to nevadilo, protože wifina šlape super a ani jiný problém nebyl. Poté, co telefon vytáhla ze šuplíku, jsem se nestačil divit. Můj nový telefon, který den ležel na stole a přestal fungovat, obalený kolem dokola mým záručním listem a sepnutý gumkou. Záručák vypadá jako by byl někým použit na WC, telefon na hranách poškrábaný a v protokolu ze servisu napsáno, že telefon běžně používaný a má oděrky. WTF? Bohužel, telefon nutně potřebuji, takže jsem paní pěkně poděkoval a místnímu pánovi, který v tom SVK servisu dělá, taky mockrát děkuji a doufám, že nikdy více vaše služby potřebovat nebudu a pokud to bude trochu možné, tak ani nevyužiju, protože toto je vrchol.

Neo-Mike

Příspěvek od Neo-Mike » 18 pro 2013 15:49

Proto je nejlepší si dělat fotky telefonu než jde na reklamaci. A vůbec jsi telefon v takovém stavu neměl přebírat. Ostatně pokud to řešilo Arvato, tak to je známé, že tam jsou strašné prasata a velmi arogantní.
Sony Xperia XZ1

PaloW

Příspěvek od PaloW » 18 pro 2013 19:22

To já samozřejmě vím, ale bohužel nebyla jiná možnost, prostě potřebuju fungovat a ne se handrkovat měsíce s nějakýma idiotama. Štve mě prostě jen ten přístup, člověk se chová k věcem slušně, aby byly top a sloužily a pak takoví blbci se k tomu chovají jak se chovají, protože to není jejich. A to jejich "balení", kdy kolem telefonu obtočí záručák a sepnou gumkou...kdo to kdy viděl? S telefonem se posílal i protokol, kde bylo jasně napsáno, že je to zánovní telefon bez vady a oni bez ostychu vystaví protokol, že je běžně používán a jsou tam oděrky. Jak jsem psal, telefon jsem měl jeden den, to prostě není možné takové jednání. Jak bude čas, tak si někým z toho servisu popovídám.

EDIT: Tím jsem chtěl jen varovat ostatní, ať si dají bacha na to, co píšou do protokolu na prodejně, co přijde ze servisu a prostě si to hlídají.

Neo-Mike

Příspěvek od Neo-Mike » 18 pro 2013 20:00

To ti nepomůže. Když sem se s Arvatem hádal kvůli XL. Na prodejně naspali, že telefon je nový a ze servisu přišlo ve zprávě, že je poškrábaný display a všude jsou mírně škrábance. Ale telefon jsem si pro všechny případy nafotil s datem na fotce a telefon se vždy vrátil ve stavu v jakém jsem jej poslat. Ale určitě, pokud se něco řeší s Arvatem, tak nafotit co nejvíce telefon i pásky indikující vlhkost a pokud nesouhlasí stav, tak rozhodně nepřejímat. Nic víc s tím dělat nemůžeš. Mohl by už konečně někdo klepnout tu firmu přes prsty, protože to co se tam děje to nezná hranice.

Jinak telefon mi i u Vodafonu obmotali bublinkovou fólií, na tu dali záručák, popis závady a obmotali to gumičkou.
Sony Xperia XZ1

najmis

Příspěvek od najmis » 18 pro 2013 22:39

Tak to já nemužu říct křivé slovo co se týče reklamace...Viz tema v sekci XV...
Xperia V CZ distribuce/firmware 9.1.A.1.140

Gabbe

Příspěvek od Gabbe » 19 pro 2013 07:30

ja som tiež reklamoval XL kvôli tomu, že mi odpadlo bočné tlačítko na pridanie hlasitosti na kryte ale aj v telefone ten cuplik na hodnote +, záručná oprava prebehla celkom rýchlo ani nie 2 týždne, zadný kryt mi dali nový, aj opravili to tlačítko +, ale fungovalo len pár krát, čiže teraz keď chcem pridať hlas tak musím najprv stlačiť hw tlačítko - a potom priadať dotykovo cez displej hlasitosti, tak je to v podstate funkčné, zatiaľ som neposielal späť na reklamáciu, lebo som chcel mať mobil cez sviatky, mám dovolenku tak nech si užijem trochu telefonik :D
uvidím, či to vôbec budem reklamovať, ako mi to bude vadiť po čase používanie, lebo tiež mám obavy z tých reklamácii, mobil cestuje bez krabice, bohvieako s nimi narábajú v servise a na nete je kopec negatívnych skúseností s reklamáciami, keby to bola nejaká závažnejšia chyba tak to isto reklamujem (napr. nefungujúci mikrofón, časté reštarty, atď)

Milos78

Příspěvek od Milos78 » 19 pro 2013 19:19

Gabbe: no to by mi dosť vadilo,taká vada,ved si zober že asi ti nepojde ani vo fotoaparáte digitálny zoom,alebo ine funkcie spojene z hw tlacidlom!!
Xperia XZ3 //ANDROID Pie 9.52.0.A.3.84//

Strongin

Příspěvek od Strongin » 25 pro 2013 16:36

Zdravím,
chtěl bych se zeptat ohledně signálu už to tu někdo řešil. Neustále mi nabíhá červený křížek, že nemám signál. Podle rad jak tu byly dávány jsem zkusil nastavit jen 2G (když nepoužívám internet) a pořád mi padal, možná že i víc. Když jsem nastavil preforování WCDMA tak mi to taky padá. Nějakou jinou radu by jste neměli ?
Mám android 4.1.2 a číslo sestavení je 12.0.A.2.254
Už mi to je poměrně nepříjemné, když se mi lidi nemohou dovolat.
PS: Myslíte že s androidem 4.3 by tenhle problém mohl odejít ?
Odpovědět

Zpět na „XPERIA SP“