"Vyčvachtaný" vstup pro nabíjení...

Atraktivní střední třída ve dvou variantách

Autor tohoto vlákna
Arwwwen

"Vyčvachtaný" vstup pro nabíjení...

Příspěvek od Arwwwen » 08 bře 2015 10:34

Prosím prosím, nestalo se někomu něco podobného??
Dlouhodobě mám problém s nabíjením, většinou mi to píše že se nestíhá nabíjet - byť mám telefon v klidu, vyplý internet a prostě nic, co by mu mělo vadit... Řekla bych, že tyhle problémy nastaly po tom, co jsem si aktualizovala na vyšší android... Jenže poslední dobou už nejsem telefon schopna nabít vůbec, dřív se mi alespoň chytla nabíječka od Samsungu (tabletu) nebo HTC, ale teď už musím se všema nabíječkama různě kroutit a nastavovat telefon do takových poloh, aby se nabíjení vůbec chytlo a kontrolovat ho každou chvíli, jestli se pořád nabíjí... Prakticky to samé se mi stalo u předchozího SONY, ten jsem celou dobu nabíjela jedinou - originální nabíječkou a stejně se mi stalo tohle :-(

Nevíte někdo? Chytne se mi na to ještě reklamace, tel. mám ještě v záruce...

Díky za odpovědi!

juraj6319

Re: "Vyčvachtaný" vstup pro nabíjení...

Příspěvek od juraj6319 » 08 bře 2015 11:17

No kazdopadne manzelka ma taky xperii M a uplne bez problemu...
Pokud je mobil v zaruce tak to poslete a je klid v zaruce to opravy pokud mobil nespadl nebo neco podobneho...

Mogarldow
Facebook profil: Dominik Vondruška

Příspěvek od Mogarldow » 08 bře 2015 12:58

Taky bych to řešil formou reklamace. Já telefon používám zhruba rok a čtvrt a naprosto bez problémů.
Nokia 5530 XpressMusic-Sony Xperia M- ROOT (CM12.1- 5.1.1.) , Google Nexus 7 2013 16GB- ROOT(android 5.1.1)

korasnr

Příspěvek od korasnr » 25 bře 2015 14:40

Ja som mal 3x v servise tento telefón pretože nešiel nabíjať. 3x tá ista vada, najprv zapalo nabíjanie a potom vyplo, tak sa to opakovalo po 2s intervaloch, alebo to nešlo vôbec.
Telefón som mal v ochrannom puzdre, fólia na displeji dával som si naň max pozor, žiadne vlhké prostredie, naprosto nič. Poslal som ho do originál servisu, stadiaľ mi došla úžasná správa, že reklamáciu NEUZNÁVAjÚ, že do telefóna natiekla voda, že to tam je skorodované. Neviete si predstaviť ako do mňa vošlo 100 čertov a plytkých slov čo som povedal, lebo viem že ku tomu telefónu som sa správal jak ku vatičke. Tak som ho dal teda opraviť v kamennom servise a čo čert nechcel opravili to, chvilu to išlo a zas sa to po... 2x za pokazilo to isté, stále to nešlo nabíjať, vypadávalo to a áno ten konektor bol dosť "vyčvachtaný" pritom som vždy nechával telefón kľudne v nabíjačke a nerobil s ním ako tarzan na lane ani s ním nijak brutálne zaobchádzal. A nakoniec čerešnička na torte bola, že už keď mi to opravili, celý konektor aj zo základnou doskou, tak sa pokazilo sluchadlo, robilo mi to taký plechový hrncový zvuk, jak kríženec sluchátka s pevnej linky s roka 1960 a sluchádla ktoré si zakrývate palcom...no proste hrôza najväčšieho zrna, za servis som zaplatil skoro 60E a absolútne nič s toho, hádam aj viac to stálo. Neviem prečo, ale ja som musel mať strašné šťastie na tento telefón, btw toto je môj 4 Sony telefon, ale toto je hrúza hrúzi celá xperia M
Peace :D

vikino1

Příspěvek od vikino1 » 04 kvě 2015 11:04

Tiez mi zacina blbnut nabijanie toto M bol jeden velky omyl! :%)

vikino1

Příspěvek od vikino1 » 19 kvě 2015 14:51

Vcera to doslo az tak ze mobil sa vobec nechcel dobijat' tak som urobil natvrdo tovarenske nastavenie. Dnes sa dobija normalne som zvedavy kolko to vydrzi.

Concionator

Příspěvek od Concionator » 19 kvě 2015 15:05

Pak to tedy nemůže být konektorem. Moje emko zatím nabíjí v pořádku, je však pravda, že s ním zacházím jako v bavlnce. Výspa pevnosti to ale rozhodně není.

Tapatalk, HTC One V
PROPRIETÁRNÍ OS: Ericsson A1018s --> Ericsson A2628s --> Siemens C35i --> Ericsson T65 --> Sony Ericsson T68i --> Sony Ericsson T630 --> Sony Ericsson K750i --> Sony Ericsson J20i Hazel + Nokia 3220 + Nokia 206
OS ANDROID: Sony Ericsson Xperia ray --> Sony Ericsson Xperia mini pro --> HTC One V --> Sony Xperia M --> Huawei nova; tablet: Sony Xperia Tablet S
OS WINDOWS PHONE: Nokia Lumia 610 --> Nokia Lumia 800 --> Microsoft Lumia 640 LTE
ZELENĚ: používaný přístroj
TUČNĚ: hlavní používaný přístroj
SVĚTLE ŠEDĚ: prodáno

M.Čermák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M.Čermák » 19 kvě 2015 21:27

U microusb se asi většinou opotřebuje dřív kabel (konektor microusb co jde do telefonu), než ten port v telefonu, nebo v tom konektoru může nějaká část zoxidovat, pak by možná pomohlo vyčištění. U iPadu mám ale konektor opačně-piny co se ohýbají jsou v tabletu a kabel by měl vydržet delší dobu, bohužel. Koupil jsem asi před půl rokem neoriginální kabel 3m dlouhý oproti metrovému originálu, ale v posledních dnech jsem koukal že se mi přes něj a nabíječku daří nabíjení chytit jenom z jedné zásuvky, ostatní nejdou. Když to došlo tak daleko že se tablet nezačal po připojení nabíjet ani z poslední zásuvky kde to doposud šlo, zkusil jsem originál kabel a jde. Navíc s originál kabelem nabíjí daleko rychleji, s tím neoriginálním to šlo čím dál pomaleji. Není v těch kabelech taky nějaká součástka která spojuje některé piny a dává tak info o tom jestli je originál nebo ne? Proč by taky pak měl kabel na jednom konci 4 piny a na druhém 5 (nebo 4+kostra a 5+ kostra, u applu je to na straně telefonu/tabletu teď 7 pinů+kostra), že jo. Ach jo, fakt nikdo nemůže udělat něco super funkční a s komplet vším příslušenstvím? Asi to vyřeším metrovou prodlužovačkou na kterou napíchnu nabíječku :D Jinak za poslední skoro 3 roky jsem fakt díky Applu měl s tím vším daleko míň potíží, defakto jedu pořád na stejném systému už 2.5 roku (na telefonu, na tabletu taky ale tam jsem tvořil obsah obnovením ze zálohy z telefonu a ještě to přežilo několik updatů i přes "hlavní" updaty-jako z iOS 6 na 7 a na 8..), u androidu jsem musel snad co 2 měsíce reinstal :( Hodně štěstí všem!
Obrázek
Obrázek ObrázekObrázek
Slovníček pojmů ze světa Xperií, hodně užitečných informací na jednom místě
Už sem moc nechodím,tak nečekejte odpověd na své dotazy, snad Vám ta cenná sbírka informací co se tu nachází pomůže :) Hodně štěstí všem :)

Tomkk

Příspěvek od Tomkk » 26 kvě 2015 20:54

Taky mám zkušenost, že microUSB v mobilu/tabletu se brzy vyčvachtá a zlobí, ale pokud to není vyloženě způsobeno nějakým úrazem (prudkým škubnitím za kabel v blbém úhlu) při kterém se mohou utrhnout i spoje na tisku, tak většinou stačí najít jiný neomačkaný nabíjecí kablík a zase to pár měsíců funguje. Provizorně někdy pomůže trochu zubama/kleštěma rozplácnout nabíjecí konektor nabíječky.

vikino1

Příspěvek od vikino1 » 26 kvě 2015 21:51

Dnešné nabíjanie sa podarilo až na 3 pokus.Nereaguje to na pohyb konektora, bud to nabíja alebo nie. :(

Tomkk

Příspěvek od Tomkk » 27 kvě 2015 19:52

A když se dá na nabíječku vypnutý? A jiným kabelem, třeba z PC?
Mně se třeba Xperia M dobíjí jen ze 4 z 8 nabíječek, co mám doma. Ostatní předstírá, že nevidí a konektorem to není. Asi hledá rezistor na datových drátech a když tam není, tak nedobíjí. Z PC se dobíjí, ale jednou za čas hodí tu hloupou hlášku o tom, že spotřeba je vyšší jak dobíjení.

Abych identifikoval proč zlobí nabíjení, tak se dá za pár Kč koupit měřák na USB, většinou to na ebay nazývají USB doctor. Je pak okamžitě vidět skutečný proud do mobilu v závislosti na poloze kablíku, nabití baterie a tak.
Další jakés takés řešení je na ebay koupit externí nabíječku na BA900 a jednu rezervní baterku.

vikino1

Příspěvek od vikino1 » 28 kvě 2015 10:09

Ked ho dam na nabijacku vypnuty tak sa tvari, ze nabija. No v skutocnosti sa nic nedeje. Cervena dioda svieti a aj symbol nabijania na display je.

Gandi

Příspěvek od Gandi » 28 kvě 2015 12:33

Taky me zacalo blbnout nabijeni - konektror micro usb. Musel jsem s nim hybat aby nabijel a stalo se mi ze jsem ho dal nabijet, prisel pro nej a telefon byl vybity a nenabijel. Koupil jsem novy kabel a foun nabiji dal. Asi jsou v nem ty mini kontakty uz omackane.. S novym kabelem jsem zkousel pri nabijeni i hybat a nabijel ok. Tak pokud bude nekomu zlobit nabijeni vyzkousejte jiny kabel.

Tomkk

Příspěvek od Tomkk » 31 kvě 2015 13:26

vikino1 píše:Ked ho dam na nabijacku vypnuty tak sa tvari, ze nabija. No v skutocnosti sa nic nedeje. Cervena dioda svieti a aj symbol nabijania na display je.
Opravdu je dobré vyzkoušet více kabelů.
Pokud se nepotvrdí problém v kabelu, tak bych vyzkoušel nabít baterku z uni nabíječe, nebo laboratorního zdroje nastaveného na 4,5V proudový limit cca 400 mA po dobu 4 hodin, jestli není vadná baterka.
Je možné ji nadrátkovat i k nějaké nabíječce z foťáku a pod. Ale musí být taky jednočlánková 3,6V.
Náhradní neorigo baterku jsem zrovna tento pátek kupoval v Mobilmaxu za 172 Kč. Kvalitu samozřejmě ještě nevím.

vikino1

Příspěvek od vikino1 » 31 kvě 2015 16:39

Kablov so vyskúšal dosť, jednoducho niekedy to ide a nadruhý deň nie. Vyskúšal som dať do fonu bateriu z ineho sony kontakty sú rovnaké. Nabíjalo to hneď bez zaváhania. Dal som znovu orig. bateriu a dobíjalo. Je to na prášky. Ten nápad s novou bateriou asi vyskúšam. Vďaka za inšpiráciu.

vikino1

Příspěvek od vikino1 » 02 čer 2015 23:11

Dnes sa mi nepodarilo nabiť fon už vôbec. Takže zajta ho čaká reklamácia.

Concionator

Příspěvek od Concionator » 03 čer 2015 00:45

Tak držím palce!

Tapatalk, Sony Xperia M
PROPRIETÁRNÍ OS: Ericsson A1018s --> Ericsson A2628s --> Siemens C35i --> Ericsson T65 --> Sony Ericsson T68i --> Sony Ericsson T630 --> Sony Ericsson K750i --> Sony Ericsson J20i Hazel + Nokia 3220 + Nokia 206
OS ANDROID: Sony Ericsson Xperia ray --> Sony Ericsson Xperia mini pro --> HTC One V --> Sony Xperia M --> Huawei nova; tablet: Sony Xperia Tablet S
OS WINDOWS PHONE: Nokia Lumia 610 --> Nokia Lumia 800 --> Microsoft Lumia 640 LTE
ZELENĚ: používaný přístroj
TUČNĚ: hlavní používaný přístroj
SVĚTLE ŠEDĚ: prodáno

vikino1

Příspěvek od vikino1 » 04 čer 2015 23:08

Dúfam, že to pomôže ale mám taký blbý pocit, že to vyriešia s eleganciou vlastnou T Mobilu-zamietnutím. :P
A určite urobia továrenské nastavenie takže začať od znova. :roll:

Hrazda

Příspěvek od Hrazda » 13 čer 2015 19:04

Taky se hlásím do klubu nenabíječů...

Před zhruba dvěma týdny se mi párkrát nabil přes noc jen třeba do 80% a poslední týden už záleží na štěstí.
Blbec jsem koupil i novou baterku, kterou jsem včera připojil a žádná změna, takže kráska půjde na reklamaci taky (hned po tom, co odstraním root a další věci).
Upřímně musím říct, že větší krám telefon jsem ještě neměl a tento model Sony byl pro mě první a asi i poslední...
Bosch COM 608 -> Motorola T2288R -> Siemens ME45i Winter Edition -> Samsung SGH-D880 -> Sony Xperia M Dual -> ASUS ZenFone 2 4GB/32GB

Tomkk

Příspěvek od Tomkk » 14 čer 2015 01:49

Používám teď aplikaci Battery Monitor Widget https://play.google.com/store/apps/details?id=ccc71.bmw.
Graficky ukazuje průběh nabíjecího/ vybíjecího proudu. Taky ukazuje kapacitu baterie teoretickou plus tu co si myslí mobil.
Taky umožňuje reset této hodnoty, ale nejsem si jistý, co přesně to udělá.
Třeba by pomohla analyzovat problém. I pro nás ostatní by ta data mohla z neúspěšného nabití mohla být zajímavá.

(Důvod, proč jsem ji nainstaloval je, že mobil nabíjím noci přes v PC, kde běží USB napájení. Pokud jsem použil nabíjecí kablík bez komunikace, běželo to OK. Pokud jsem použil běžný kablík, našel jsem foun ráno nenabitý a s hláškou, že zdroj není dostatečný. Mám podezření, že foun chybně vyhodnotil parazitní impedanci mezi datovými vodiči jako povolení vzít si více jak 500 mA. Bohužel už to nedokážu, protože USB napájení při vypnutém PC přestalo fungovat, aniž bych v biosu cokoli měnil. Přitom léta jsem takto nabíjel mobily i tablety. Domnívám se, že mi mobil takto asi odpráskl na PC obvod, který umožňoval napájet USB při vypnutém PC. Už nefunguje pochopitelně ani probuzení PC myší a klávesnicí, přestože je to v Biosu povoleno. :/ )

PS:
"tento model Sony byl pro mě první a asi i poslední." To píše hodně lidí. Ale mám pocit, že ty časy, kdy mi siemens C25, C35, C55, ME65, M75 fungují bez chyby dodnes už jsou pryč. :( Co jsem kupoval elektroniku posledních pár let, tak přestože jsem vždy dlouho vybíral podle recenzí, asi žádná nebyla bez vady, značka, neznačka.
Naposledy upravil(a) Tomkk dne 14 čer 2015 11:39, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět

Zpět na „XPERIA M/M Dual“