"Vyčvachtaný" vstup pro nabíjení...

Atraktivní střední třída ve dvou variantách

Hrazda

Re: "Vyčvachtaný" vstup pro nabíjení...

Příspěvek od Hrazda » 14 čer 2015 07:28

Tu aplikaci používám, a proudy se tam mění jak na běžícím pásu, telefon vždy ukazuje, že nabíjí, ale bohužel to pokaždé není pravda...
Bosch COM 608 -> Motorola T2288R -> Siemens ME45i Winter Edition -> Samsung SGH-D880 -> Sony Xperia M Dual -> ASUS ZenFone 2 4GB/32GB

vikino1

Příspěvek od vikino1 » 15 čer 2015 14:39

Dnes som vyzdvihol fon s reklamacky, bola vymenena zasuvka usb uvidime kolko vydrzi.
Mam dojem, ze mi dali aj novu nabijacku.

Hrazda

Příspěvek od Hrazda » 15 čer 2015 15:16

Mam takove tuseni, ze prezije zaver zaruky a pak se problem projevi znovu...
S odstupem casu mam pocit, ze tento problem se u me uz objevil drive, jen jsem si myslel, ze je to moc dlouhym nabijecim kabelem, tak jsem ho vyhodil a koupil jinou nabijecku.
Bosch COM 608 -> Motorola T2288R -> Siemens ME45i Winter Edition -> Samsung SGH-D880 -> Sony Xperia M Dual -> ASUS ZenFone 2 4GB/32GB

vikino1

Příspěvek od vikino1 » 08 črc 2015 09:52

Po 3 tyzdnoch sa zavada s nedobijanim zacala opakovat :evil:
To je na prasky.

Concionator

Příspěvek od Concionator » 08 črc 2015 23:39

Ach jo, ať se jdou vycpat!

Tapatalk, Sony Xperia M
PROPRIETÁRNÍ OS: Ericsson A1018s --> Ericsson A2628s --> Siemens C35i --> Ericsson T65 --> Sony Ericsson T68i --> Sony Ericsson T630 --> Sony Ericsson K750i --> Sony Ericsson J20i Hazel + Nokia 3220 + Nokia 206
OS ANDROID: Sony Ericsson Xperia ray --> Sony Ericsson Xperia mini pro --> HTC One V --> Sony Xperia M --> Huawei nova; tablet: Sony Xperia Tablet S
OS WINDOWS PHONE: Nokia Lumia 610 --> Nokia Lumia 800 --> Microsoft Lumia 640 LTE
ZELENĚ: používaný přístroj
TUČNĚ: hlavní používaný přístroj
SVĚTLE ŠEDĚ: prodáno

Hrazda

Příspěvek od Hrazda » 05 srp 2015 10:18

Včera jsem dal telefon reklamovat, včetně rozlepených sluchátek a nefunkční GPS. Ještě jsem zapomněl na senzor osvětlení o jehož funkci také dost pochybuji.
Každopádně tento telefon mě od značky Sony definitivně vyléčil (ještě mám foťák Sony...), jen walkman mi bude chybět...

Concionator

Příspěvek od Concionator » 06 srp 2015 09:14

Vůbec se Ti nedivím. Sám mám sice dobrý kus bez potíží, ale celkově jsem ze Sony také rozladěný. A i když mám dobrý kus, tak mám přesto typické potíže s GPS, čidlem pro zhasínání displeje (dá se snadno vyřešit cíleným zhasnutím displeje pomocí zapínacího tlačítka), špatným fotoaparátem a nelogicky se chovající spouští fotoaparátu, což jsou VLASTNOSTI MODELU. Jinak je to suprový mobil s dobrou výdrží, rozumnou velikostí a stylovým vzhledem. Sony mě, co se týče mobilů a digitálních fotoaparátů, štve už dlouho a taky hodlám přejít na jinou značku, popř. i systém.

Tapatalk, Sony Xperia Tablet S
PROPRIETÁRNÍ OS: Ericsson A1018s --> Ericsson A2628s --> Siemens C35i --> Ericsson T65 --> Sony Ericsson T68i --> Sony Ericsson T630 --> Sony Ericsson K750i --> Sony Ericsson J20i Hazel + Nokia 3220 + Nokia 206
OS ANDROID: Sony Ericsson Xperia ray --> Sony Ericsson Xperia mini pro --> HTC One V --> Sony Xperia M --> Huawei nova; tablet: Sony Xperia Tablet S
OS WINDOWS PHONE: Nokia Lumia 610 --> Nokia Lumia 800 --> Microsoft Lumia 640 LTE

Tomkk

Příspěvek od Tomkk » 13 srp 2015 13:06

Ještě mám nově jeden postřeh k nabíjení. Už výše jsem psal, že se mi foun nabíjí pouze s cca každou třetí domácí nabíječkou, ostatní ignoruje a nenabíjí a že mám podezření na detekci typu nabíječky podle datových drátů. Koupil jsem do rodiny další dvě nabíječky (1A a 2A) ani jednu mobil nerozpoznal a nedobíjel. Naštval jsem se a rozhodl se nabíječku lousknout a do nabíječky přidat odporové děliče, jaké vyžaduje třeba Samsung. Pomohlo to (dokonce v nabíječce už byly pájecí plošky, ale bez rezistorů). Mobil se chová tak, že pokud je děličem vytvořeno napětí 2V a 2,6V, tak si bere z nabíječky cca 900mA, pokud je napětí obou pinů 2V, tak si bere cca 450 mA. Pokud na datových pinech nevidí nic, tak nenabíjí (takto je to asi kvůli fci OTG).
Z tohoto řešení pak ale zřejmě plynou problémy některých z nás. U běžného mobilu totiž stačí, aby byl nějaký konakt pouze na krajních napájecích kontaktech a mobil se dobíjí. I když je kontakt horší či zoxidovaný, tak se pohybem a protékajícím proudem očistí. U řešení s detekcí nabíječky je ale problém, že musí fungovat bezchybně všechny čtyři kontakty, navíc datovými kontakty teče jen minimální proud. Pravděpodobnost, že bude nabíjení "zlobit" je tedy vyšší. Navíc tu při špatném kontaktu datových pinů hrozí to, že mobil chybně vyhodnotí typ nabíječky a pokusí se vzít si vysoký proud i z nabíječky slabší (nebo z PC, takto mi při vypnutém PC mobil odpravil 5V USB), tuto tak přetíží a vyskočí známá hláška, že nabíjecí zdroj je slabý.
Podobně mi foun nabíjí jen jedna ze tří USB autonabíječek co mám. Takže tam děliče přidám taky.
http://www.epanorama.net/newepa/2010/08 ... r-secrets/

Hrazda

Příspěvek od Hrazda » 23 srp 2015 13:28

Telefon je zpátky, reklamace uznána, konektor vyměněn, jako "bonus" vyměnili i kabel s nabíječkou, GPS signál byl při testu samozřejmě OK...
Ještě mi vyměnili HF, která se rozlepila za verzi se zahnutým konektorem :o
Telefon opravovali v Arvato Bertelsmann Stochov.
Škoda, že už telefon nebudu používat, protože jsem zvědavý, jak dlouho by vydržel...

Včera jsem nahlédl na Heureka a překvapil mě počet negativních recenzí na nabíjení a GPS, zajímalo by mě, jak v Sony tento telefon navrhovali...

Concionator

Příspěvek od Concionator » 26 říj 2015 09:51

Myslím, že ho navrhovali celkem dobře a že u prvních sérií potíže s nabíjením mezi časté chyby nepatřily. Ale u výběhových sérií se to děje nějak podezřele často, možná změnili nějaký komponent. Každopádně - nabíječka k tomuhle mobilu měla mít, podle mého, zahnutou koncovku už od prodeje; přidávat k takhle řešenému mobilu nabíječku rovnou mi moc rozumné nepřijde. Pak se může snadno něco ohnout a pokazit.

Tapatalk, Sony Xperia M
Odpovědět

Zpět na „XPERIA M/M Dual“