Problémy a chyby Sony XPERIA M

Atraktivní střední třída ve dvou variantách

Pitris

Re: Problémy a chyby Sony XPERIA M

Příspěvek od Pitris » 26 říj 2015 13:43

Tak problém vyřešen.
Všiml jsem si, že se mi také podezřele rychle vybíjí barerie. Zkontroloval jsem využití baterie a z 60 % mi ji vybíjela aplikace google play. Jako by běžela na pozadí, brala paměť, ale nezobrazovala se. Tak jsem ji vymazal mezipamět a telefon po chvilce začal běžet tak jak má. Ještě to pročistím tím Clean masterem.

Moc děkuji za vaše postřehy.
P.

poutnikl

Příspěvek od poutnikl » 26 říj 2015 13:52

Zrovna jsem chtěl napsat, že je možný konzervativní a radikální přístup.
Na ten druhý je často dost času, až pokud selže ten první.

kolikrát to dělá jedna nepovedená verze aplikace.

Mně třeba před více než rokem začala Xperia M Dual zlobit,
že se nereprodukovatelně kousala a restartovala při automatickém usnutí.
Poději to obměnila, že totéž dělala při probouzení.
Nakonec, než jsem přišel na to, čím to (přesně) je,
tak se to po nějakém aplikačním updatu samo spravilo.

Takhle Ti to jede a nemusel jsi mobilu delat lobotomii.

Concionator

Příspěvek od Concionator » 01 úno 2016 23:32

Tak panstvo, jak vám slouží mobil po dlouhodobém používání? Třeba po dvou letech... Slouží stále dobře, nebo vykazuje potíže? U mne je to vesměs dobré, jen mi přijde tu a tam pomalejší a při větším zatížení zleniví reakce na dotek, ale není to nic hrozného. Děkuju za zkušenosti!

Tapatalk, Sony Xperia M
PROPRIETÁRNÍ OS: Ericsson A1018s --> Ericsson A2628s --> Siemens C35i --> Ericsson T65 --> Sony Ericsson T68i --> Sony Ericsson T630 --> Sony Ericsson K750i --> Sony Ericsson J20i Hazel + Nokia 3220 + Nokia 206
OS ANDROID: Sony Ericsson Xperia ray --> Sony Ericsson Xperia mini pro --> HTC One V --> Sony Xperia M --> Huawei nova; tablet: Sony Xperia Tablet S
OS WINDOWS PHONE: Nokia Lumia 610 --> Nokia Lumia 800 --> Microsoft Lumia 640 LTE
ZELENĚ: používaný přístroj
TUČNĚ: hlavní používaný přístroj
SVĚTLE ŠEDĚ: prodáno

Gandi

Příspěvek od Gandi » 03 úno 2016 19:29

Xperia M Dual mi slouzi ted tak ze lezi na stole vypla. Obcas ji zapnu nebo si s ni zavolam, vyzkousim nejaky program, mrknu na net a to je tak vsechno. Mel jsem a stale jeste mam starsi Sony Ericson xperia pro a xperia M Dual jsem si koupil hlavne kvuli dual sim, abych nemusel nosit dva telefony, ale nepocital jsem s tim, ze u novejsiho telefonu bude fotak natacet hur nez ten stary a ze bude mit i nepouzitelnou GPS ktera funguje jak se ji zrovna chce - nekdy GPS slape ok, casto ale vypadava v otevrenem prostoru a uz se nechyti zpet dokud neudelam restart aplikace. Casto ale nepomohl ani ten a musel jsem restartovat cely telefon. Vse bylo hodne zdlouhave s nejistym vysledkem, nebod i po restartu telefonu GPS vypadavalo vesele dal. Nekdy drzelo dobre, jindy zlobilo a nedalo se spolehnout. GPS drzi signal pouze s pridavnym napajenim, jak uz se tu na foru psalo, coz mi moc nevyhovuje.

Problem s GPS i preostrovani videa by sel urcite odstranit nebo alespon minimalizovat vydanim opravneho noveho FW, ale Sony se na to vykaslalo. Nepomohla ani reklamace. Napsali ze je GPS OK bez zavad, k fotoaparatu se nevyjadrily. A tak jsem to vyresil nakupem noveho DUAL SIM telefonu. (od Samsungu :) )

GPS se mi ted chyti doma i v mistnosti, nemusi tam byt simka ani pripojena wifi, fix je behem chvilky i po tovarnim nastaveni, signal nevypadava ani v hluboke zastavbe a ma dokonce lepsi prijem-citlivost GPS nez moje autonavigace MIO. Fotoaparat s F1.9 - dela nadherne fotky, video ve full HD 1920x1080 - 30 sn/s ma nadherny obraz - s Xperii M Dual neporovnatelne. Cena obou modelu byla + - stejna. Dalo trochu prace vse procist abych udelal root, sd fix u lollipop 5.1.1 ale ted slape k me spokojenosti.

Kdo u Xperie M nevyuziva GPS, nenataci video, tak ji muzu doporucit, ale urcite ne za tu cenu za kterou se prodavala s temito nedostatky.

Concionator

Příspěvek od Concionator » 03 úno 2016 20:22

Aha, tak já tu GPS naštěstí neřeším vůbec, protože na tyhle věci používám klasickou navigaci. Ale je fakt, že se chovala zmateně. Skoro jsem tehdá, když jsem to testoval, myslel, že to možná ani není chyba SW, nýbrž HW. Těžko soudit. Sony to nikdy nepřiznalo. Ale když to vezmu jako komunikační nástroj, tak se ten mobil nakonec slušně drží. Dlouho jsem váhal mezi koupí L a M, ale to M má novější střeva i FW a je i skladnější. Mne spíš nejvíc týralo ze začátku čidlo přiblížení, ale nakonec jsem se naučil při hovoru zamykat displej. A kupodivu, musím zaklepat, drží i kryt včetně proužků na bocích, toho jsem se bál nejvíc. Zpětně to tak hodnotím, že to byl na svoji dobu celkem povedený model. Nemít malou RAM, nic podstatného mu snad nechybí. Tedy kromě té GPS. Každopádně díky za reakci!

PS: Jo, s foťákem souhlasím, moje stará dobrá Xperia ray taky - alespoň pocitově - fotila mnohem líp! Jestli chceš, napiš mi sem nebo do SZ, který ten samsung máš, třeba se nechám inspirovat. Dikes! :wink:

Tapatalk, Sony Xperia M
PROPRIETÁRNÍ OS: Ericsson A1018s --> Ericsson A2628s --> Siemens C35i --> Ericsson T65 --> Sony Ericsson T68i --> Sony Ericsson T630 --> Sony Ericsson K750i --> Sony Ericsson J20i Hazel + Nokia 3220 + Nokia 206
OS ANDROID: Sony Ericsson Xperia ray --> Sony Ericsson Xperia mini pro --> HTC One V --> Sony Xperia M --> Huawei nova; tablet: Sony Xperia Tablet S
OS WINDOWS PHONE: Nokia Lumia 610 --> Nokia Lumia 800 --> Microsoft Lumia 640 LTE

poutnikl

Příspěvek od poutnikl » 03 úno 2016 20:30

Já zase neřeším foták v mobilu, pro mě by tam být nemusel. GPS občas štve, ale už jsem si tak nějak zvykl.... Jen škoda, že nemá LTE, ale ten se prý nenajde i u nekterých nedávných modelů.......

Jirkous3

Příspěvek od Jirkous3 » 13 úno 2016 09:16

Nevím zda to není náhoda, ale od té doby co jsem nainstaloval poslední verzi GPS StatusPro, tak jsem v Locusu neměl jediný výpadek GPSky. Tedy signál se mi ztratil, třeba v lese, ale GPSka se vždy zase chytla, což se dříve často nestávalo.

Gandi

Příspěvek od Gandi » 13 úno 2016 22:09

@Jirkous3 - je to nahoda, taky jsem ten program zkousel jak se nekde psalo ale na prijem GPS nema podle me zadny vliv. Ten telefon ma HW chybu a nic nepomaha krome pridavneho napajeni. Mam to odzkousene x krat. Kdyz dam napajeni v aute tak GPS nevypadava a zkousel jsem i alternativni romky a bylo to stejne-vypadky. Po kazdem vypadku jsem musel restartovat aplikaci a nekdy i restartovat telefon a opakovat tak dlouho az se GPS chytila a drzela OK. Mozna by se spolehlivost GPS dala zlepsit teplotou, tezko rict, ale zjistil jsem ze jak se GPS cip ci telefon malinko zahral behem GPS a pouzitim telefonu, (teplota muze ovlivnit odpor i spotrebu polovodicovych soucastek) a GPS mi drzela az do cile. To je moje zkusenost. Mozna by chtelo zkusit telefon zahrat na cca 45 stupnu nekde v troube a rychle zkouset GPS, treba by bezela bez vypadku. To me jen tak napadlo. Mozna to nekdy zkusim ale reseni to neni.

fugazzi

Příspěvek od fugazzi » 13 úno 2016 22:14

Xperii M jsem kupoval 10/2013 a do teď šlape. Nosím ji pořád v silikonovém pouzdře, spadl několikrát a v pohodě. Skoro rok v telefonu mám nahraný Cyanogenmod 11, který je podle mě perfektní, rychlý, bez chyby.

Mínusy telefonu bych našel, vzpomínaná GPS někdy vypadává, není moc přesná. Nahrávání videa je díky neustálému přeostřování nepoužitelné. Slabá kapacita baterie - den často končím s několika málo procenty. Displej v porovnání s dnešními už taky zaostává...

Co chválím je pěkný design, mám fialovou variantu a fólie z boků krytu telefonu jsem sloupl, líbí se mi to tak. Špatně nevidím ani fotoaparát, za dobrého světla a s aplikací ProCapture dělá dost slušné fotky. S Cyanogenmod 11 je telefon velice svižný, bez záseků nebo nějakého čekání...

Ještě mě napadá, vcelku nedávno jsem na doporučení nainstaloval Xposed a modul Dimensions editor, zmenšil si spodní lištu s tlačítky a nemůžu si to vynachválit. Nechápu jak jsem mohl žít s tou origo velikostí tlačítek, které jsou doslova kravské! :D

Aktuálně už pokukuju po novém telefonu, vcelku se mi zalíbil Xiaomi Redmi 3, jen čekám jak se to vyvrbí s tím odemykáním bootloaderu. Tož tak!

Concionator

Příspěvek od Concionator » 13 úno 2016 23:46

K tomu natáčení videa se přidávám - nepoužitelné. Jinak ale souhlasím, že jde o mobil celkově povedený. Barvu jsem zvolil také fialovou, stále dokáže lidi zaujmout.

Tapatalk, Nokia Lumia 800

Jirkous3

Příspěvek od Jirkous3 » 14 úno 2016 19:16

Gandi píše: Mozna by se spolehlivost GPS dala zlepsit teplotou, tezko rict...
Teplotou to zcela jistě není. V létě mám telefon na kole v brašničce na řídítkách a praží na něj slunce. To musel být zahřátý až až a vypadával stejně. Osobně se mi nejvíce osvědčilo používat GPSku v režimu letadlo, to jsem měl výpadků naprosté minimum. A když už náhodou GPS vysadila tak zatím vždy stačilo postupovat tímto způsobem: Pozastavit sledování (v Locusu stačí ťapnout na mapu se satelity), pak telefon přepnout do normální režimu a hned zase do "letadla". Zapnout GPSku a ona se chytí i za jízdy během pár vteřin. Ale jak říkám v posledním měsíci mi zatím nevysadila nikdy a to ji používám několikrát týdně při nordic walkingu vždy tak 2-4 hodiny v kuse.

fugazzi

Příspěvek od fugazzi » 15 úno 2016 09:04

Letadlo jsem nezkoušel, ale je pravda že když třeba přijde zpráva na messenger, tak to umí GPS rozhodit. Další zlepšení, jak už tu někdo psal, je mít při GPS mobil v nabíječce, což v kapsi jde těžko, ale v autě - motorce není problém.

haski

Příspěvek od haski » 18 úno 2016 15:03

Mám naprosto stejné zkušenosti jako Gandi. Já navíc reklamoval ještě přisvětlovací diodu, respektive stav vynuceného blesku v automatice, kde se ve tmě prostě vynucený blesk pro tmavou pasáž nepoužil. Foto tmavé.
Několikrát reklamováno včetně dodaného videa, kde byl problém focení vidět včetně průběhu továrního resetuí. Odpověď: Závada se neprojevila, obnoveno tovární nastavení.

Se Sony jsem skončil, mám nový telefon jiné značky.

Concionator

Příspěvek od Concionator » 18 úno 2016 15:11

Ano, takhle se to chová při automatickém režimu, protože některé scény nesmyslně vyhodnotí jako zralé pro noční režim. A jindy naopak narve blesk i tam, kde je to na škodu. Přepnutím na manuál se to dá ale snadno pořešit.

Tapatalk, Microsoft Lumia 640 LTE

haski

Příspěvek od haski » 19 úno 2016 11:59

Ale Vynucený blesk beru jako prioritu, že má blýskat pořád a né, že vynucený bude fungovat jako automatický režim blesku. Ano, v manuál jede dobře, ale nebudu to tam pořád přepínat.

Concionator

Příspěvek od Concionator » 19 úno 2016 21:34

Tohle se mi taky nelíbí a je to jeden z důvodů (ne ale hlavní) přechodu na jiný přístroj. Kdo fotí málo, může nad tím mávnout rukou, ale když se s tím člověk potýká častěji, je to nepříjemné.

Tapatalk, Microsoft Lumia 640 LTE
Odpovědět

Zpět na „XPERIA M/M Dual“