Ghost touch, reproduktory šumí oba, vadný slot na SD

Nejvýkonnější zařízení současnosti kombinuje mobilní telefon a tablet
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
630126

Ghost touch, reproduktory šumí oba, vadný slot na SD

Příspěvek od 630126 » 26 črc 2015 14:37

Zdravím, mám se Zkem Ultra asi dvouměsíční zkušenosti (koupen nový). Chtěl bych se s vámi podělit s těmi špatnými a znát vaše doporučení.

1) Ghost touch - patřím mezi ty, kterým se neustále potí ruce, takže se setkávám s těmito nechtěnými dotyky každý den (hlavně u tlačítka zpět) a věřte mi, už mě to dostává do varu... zkoušel jsem přepsat ty hodnoty v clearpadu v systému, ani downgrade na kitkat nepomohl. Nemám žádnou fólii na displeji kromě té tovární.

2) Šumí reproduktor jakmile se spustí. (viz "Zajímavé nedostatky nové Z Ultra")

3) Šum a písklavý ťukání v horní části telefonu, jak zde psal uživatel "makač"

4) Vadný slot na paměťovou kartu - jsem si jist, že mi telefon zničil mou první paměťovou kartu. Nejprve byla sama od sebe "neočekávaně odpojena" asi 2x a poté již přestala fungovat úplně, ani v pc se už neobjeví.

Koupil jsem si novou se stejnou kapacitou 32 GB ale od značky Adata, ta asi týden šlapala a poté mi telefon zničeho nic hlásil chybu, že je potřeba kartu naformátovat. Dobře, provedl jsem tedy formátování v PC, vrátil zpátky jen pár věcí na zkoušku a zase asi týden fičela dál.

Poté následovalo znovu samovolné odpojování karty, tak jsem vždy jen vypnul telefon - vytáhl a vrátil kartu - zapnul telefon a chvíli to šlapalo, dokud se zase neodpojila, pak už třeba i několikrát denně. A jak se takhle furt neočekávaně odpojovala, ztrácely se semtam z karty data. Jeden film jsem nalezl ve složce LOST.DIR, nechtěl ani standartně zkopírovat z karty do pc.

Došlo to až do fáze, kdy jsem měl problém spustit nějakou aplikaci (aniž by byla na kartě) a hodně rychle se vybíjela baterka.

Např:
- telefon se vždy při spuštění dané aplikace zaseknul a několik minut jsem čekal, než se rozběhne
- hudbu z karty třeba vůbec nenalezl
- nebo když nalezl spustil jsem písničku, tak reproduktor vůbec nehrál

V tu dobu jsem měl root a android 5.0.2, tak jsem myslel, že to bude systémem, ale nebylo - provedl jsem downgrade na kitkat bez rootu a problém setrvával.

Teď jsem kartu zformátoval, zatím šlape a nic na ni téměř nemám, ale časem, jak začnou přibývat soubory si myslím, že to opět začne

A nejvíc mě na tom štvou ty ztracený data z první karty. Jsem si následně k tomu všemu před downgradem archivoval nějaké věci z paměti telefonu na kartu, a pak jsem zjistil, že tam žádné zálohy nejsou... :unknown:

Autor tohoto vlákna
630126

Re: Ghost touch, reproduktory šumí oba, vadný slot na SD

Příspěvek od 630126 » 03 lis 2015 22:36

Záruku mi na to neuznali, stejně tak na vadný slot na pam. kartu, takže jsem donucen zvolit custom rom, aby byl ten telefon vůbec k použití.. :fool:
Ohledně displeje: prošli mi již 3 verze androidu pod rukama, zkoušel jsem root a upravit nějaký soubor v systému podle jednoho návodu, poslední naději vidím v té romce.
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z Ultra“