náhrada lepícího těsnění

To nejlepší od Sony bylo představeno 4. září 2013
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Hartypard

náhrada lepícího těsnění

Příspěvek od Hartypard » 28 bře 2016 03:07

Čau lidi, porařilo se mi že se mi odlepil display od zbytku těla, prostě se mi rozlepil ten sendvič a to lepící těsnění nejde regulérně vyměnit. Proto bych to chtěl něčim slepit, napadá mě vteřinové lepidlo nebo chemopren, ale asi ani jedno neni úplně ideální, máte někdo nějakej nápad co použít jako nejvhodnější variantu místo toho těsnění a hlavně aby to bylo nadále alespoň trochu voděodolný?

gen-an

Re: náhrada lepícího těsnění

Příspěvek od gen-an » 28 bře 2016 08:23

A proč ne originál a proč by nešlo vyměnit? http://www.stmobil.cz/samolepici-oboust ... al/p-52757

ipkisek

Příspěvek od ipkisek » 28 bře 2016 13:19

Když nechces original,tak pak doporucuju transparentní silikon,treba na lepení akvarii..

Odesláno z mojí Xperia Z2

Autor tohoto vlákna
Hartypard

Příspěvek od Hartypard » 28 bře 2016 17:57

gen-an píše:A proč ne originál a proč by nešlo vyměnit? http://www.stmobil.cz/samolepici-oboust ... al/p-52757
Protože se mi odlepil display od předního rámečku a z toho displaye jde vedení a není tam prostor k manipulaci a znova rozebírat celou Z1 nechci už sem to dělal 3x. Jediný co mě těší, že se odlepilo lepidlo těsnění z měněného displaye a ne moje práce :D
ipkisek píše:Když nechces original,tak pak doporucuju transparentní silikon,treba na lepení akvarii..
Máš s tim nějaký zkušenosti na mobilech? Já sem se silikonem zadělával nějaký spáry, ale neumim si představit použití v tak malém měřítku a že by něco extra vydržel.

ipkisek

Příspěvek od ipkisek » 28 bře 2016 20:44

No,ja s tim lepil sklo k akvarku,zrcadlo na umakart atd.jako vzdycky to drzelo jako beton a neslo to uz odlepit.Druha vec je,ze sklo telefonu neni zrcadlo ani akvarko a je dost maly...:-) Navic to jisto jiste cely zapatlas...No ja bych osobne koupil to,jak daval do odkazu gen-an... ;-)

Odesláno z mojí Xperia Z2

gen-an

Příspěvek od gen-an » 28 bře 2016 22:10

Silikon bych asi neřešil nebo věříš tomu že tam dokážeš dát tak tenkou vrstvu že ti to nenateče někam dovnitř?

Autor tohoto vlákna
Hartypard

Příspěvek od Hartypard » 09 dub 2016 19:23

Tak nakonec kvůli rychlému vyřešení sem použil vteřiňák, který to sice zalepil, ale nedoporučuji, protože buď při pádu nebo lehčímu krutu mobilu vám popraská display díky nově vzniklé tuhosti, takže to těsnění tam má svůj očividný význam. Jak sem k tomu přišel já netušim prostě sem po půldni lyžování vyndal mobil z kapsy bundy a našel sem tam prasklinu přes celý display. Nikde sem se nerozsekal.

gen-an

Příspěvek od gen-an » 10 dub 2016 14:19

No jo no, komu není rady tomu není pomoci...

Milaro

Příspěvek od Milaro » 14 dub 2016 17:50

Bohužel pozdě, ale takové věci se neřeší sekunďákem....
Mně se diplay po výměně začal takdy po čase na okrajích odlepovat, i když jsem použil originální oboustrannou 3M nálepku. Tak jsem display na krajích přelepil lepilem k tomu určeným - B 7000 a je po problému. Jen bylo potřeba znova celý display oddělit a po stranách použít výše uvedené lepidlo. Výhodou je, že po vytvrzení má podobné vlastnosti jako nálepka - jde v případě potřeby po náhřátí opět oddělit display od rámu.
Obrázek
Odpovědět