Root pro model XPERIA Z1 bez odemknutí bootloaderu

To nejlepší od Sony bylo představeno 4. září 2013

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Root pro model XPERIA Z1 bez odemknutí bootloaderu

Příspěvek od Jozef Cmar » 14 říj 2013 20:54

Protože už nějakou dobu je dostupný root pro modely XPERIA Z1 a Z Ultra (a také pro mnoho dalších telefonů Sony XPERIA) bez nutnosti odemykat bootloader, přináším vám návod na něj i v rámci našeho fóra. Proč je tento styl rootu důležitý? Pokud si provedete root bez odemknutí bootloaderu, můžete si následně jednoduše zazálohovat tzv. oddíl TA, díky kterému se můžete kdykoliv vrátit s telefonem do stejného stavu, v jakém byl před odemknutím. Zálohování TA se budu věnovat v samostatném návodu, dnes tedy návod na root, který je skutečně jednoduchý.

1. stáhněte si aplikaci Vroot - http://products.mgyun.com/api/downjump?id=103 a nainstalujte ji
2. ve svém telefonu povolte ladění a instalaci neznámých aplikací
3. spusťte aplikaci Vroot a připojte svůj telefon (normálně zapnutý)
4. vyčkejte, než aplikace rozezná váš telefon
5. nyní stiskněte zelené tlačítko Root a vyčkejte na restart vašeho telefonu
6. hotovo, nyní máte dostupný root, nicméně aplikace je v čínštině (root se povoluje tlačítkem vpravo). Pokud chcete obyčejný superuser, pokračujte dále

7. z Obchodu Play si stáhněte klasický SuperSU, nainstalujte jej a spusťte
8. potvrďte aktualizaci SU binary a tyto dva kroky raději zopakujte ještě jednou
9. přes jakéhokoliv správce souborů s root právy (používám placený Root Explorer) smažte ve složce system/app položku superuser.apk
10. hotovo, máte klasickou root aplikaci

zdroj - http://www.mgyun.com/vroot

XDA - http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2434453

článek -

Obrázek
Obrázek

pudl

Re: Root pro model XPERIA Z1 bez odemknutí bootloaderu

Příspěvek od pudl » 15 říj 2013 09:30

Již nějaký ten den tento root mám - hlavně kvůli těm spodním tlačítkům (instaloval jsem Hide soft keys a mám celý displaj k použití). Nicméně se potýkám neustále s problémem, že po najetí do aplikace root expolorer (neplacenej) tak lze hned v prvním stupni - tam kde máme sdcard, systém aj. - je možnost měnit R/O na R//W atd,., jenže každý další stupeň - tj. např. kliknutím na systém se už v dalším stupni neobjevuje to R/O a R/W a je pevně nastaveno R/O, takže nelze nic udělat. Supersu mám vč. těch Binary, takže nevím, proč se nedostanu dál (když tady např. Jozef píše o vymazání aplikace supersu.apk, která je v části systém/app.........................
Zajímavé je z druhé strany, že povolení root práv pro aplikace s nutným rootem fungují - např. výše uvedený Hide soft keys nebo Holo reboot..........

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 15 říj 2013 10:37

No klasický Explorer pokud vím s rootem nepracuje, to umí jen placená verze
Obrázek

pepis

Příspěvek od pepis » 15 říj 2013 18:06

Docela dobry je root browser.
Doteraz som pouzival Vroot a potom uprava ako pisal Jozef ale nasiel som toto http://www.kingoapp.com/ ten pouziva Superuser

stepko25

Příspěvek od stepko25 » 20 říj 2013 18:02

Skvělá věc tenhle program na rootto snad zvládnu už i ja,akorát se chci zeptat jestli ta aplikace na root rozpozná mou Sony Xperii S? Děkuju za odpověď

pepis

Příspěvek od pepis » 20 říj 2013 18:40

stepko25

Příspěvek od stepko25 » 21 říj 2013 22:03

Jozef Cmar píše:No klasický Explorer pokud vím s rootem nepracuje, to umí jen placená verze
Zdravím, prosím o řadu ohledně mnou provedeného rootu podle návodu. Root jsem úspěšně provedl, naistaloval jsem ten superuser a dále root explorer, z počátku jsem v aplikaci superuser měl práva root, při aktualizaci,su binary, vypsalo mi to root práva v pořádku, pak jsem odinstaloval v root expl.facebook vše v pohodě. No a pak jsem vypl mobil a když jsem ho zapl, tak v root expl.mi už nešlo nic smazat, píše mi že se můj mobil nezdá být rootnuty. A superuser mi při aktualizaci toho su binary píše chybu při právech na root. A co teď? Já fakt nevím co stim. Prosím o pomoc, mám Xperii S. A uvažují že bych ho třeba znovu zkusil rootnout. Přes tu skvělou apku Vroot.tedy pokud to jde. Díky za pomoc.

stepko25

Příspěvek od stepko25 » 22 říj 2013 09:38

Prosím mohl by mi někdo pomoci, udělal jsem si ten root na Sony Xperii S. Vše bylo v pohodě, udělal jsem to hlavně kvůli tomu abych mohl mít ve hře Asphalt 8 v grafiku na max, na youtubu je návod jak upravit build.v systému,takže jsem to udělal, šlo mi to takže root prava jsem mít musel, protože teď už mě root explorer nenechá udělat nic, prý se nezdá bytí můj telefon rootnuty. Jak to? Práva root se vytratili? Já fakt nevím co stim, superuser mi v su.binary když dam aktualizaci tak píše práva root chyba..šlo by ho znovh tedy rootnout, provést ten úkon znovu s tou apkou Vroot? Moc děkuju jestli mi pomůžete. Please EDIT: tak paráda, nakonec jsem mobil znovu připojil k pc a aplikace Vroot znovu rozeznala můj smartphone, sice se hlásí jako GT-I9505 ale to je z důvodu viz. Předchozí koment.DiDíky i tak sice ne za ro že mi někdo pomohl, což jsem fakt nečekal, myslel jsem že tady ta komunita pracuje, ale nevadi. Snad někdy jindy. Jsem rád vůbec za to že tenhle web existuje. :-D

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 23 říj 2013 08:05

OT: tak když se ptáte na XPERIA S v tématu věnovaném modelu Z1, tak je dost dobře možné, že majitelé Z1 odpověď znát nebudou. Provést root znovu je nejjednodušší řešení, bylo by ale hodně divné, kdyby root jen tak zmizel (je to v podstatě systémová aplikace, takže na její smazání je opět třeba root). PS: jeden příspěvek jste psal pozdě večer, druhý další den ráno, to není moc času na reakci od lidí, co normálně chodí do práce...
Obrázek

stepko25

Příspěvek od stepko25 » 24 říj 2013 16:31

Jo v pohodě, máte pravdu, chtěl jsem se rychle zeptat a článek o rootu přes aplikaci Vroot jsem četl právě pro Xperii Z1. Ale jinak vše se povedlo a já už normálně root mám.. :-D jinak ještě root ae asi nevytratil, ale root explorer mi prostě psal že vaše zařízení se nezdá bytí rootnuto, no nic nakonec jsem ten root provedl znovu a paráda. Zdravím

pudl

Příspěvek od pudl » 25 říj 2013 12:41

aktualizací firmware na .257 způsob tohoto rootu nefunguje.

DCCMAJD

Příspěvek od DCCMAJD » 10 lis 2013 00:11

Jak je to prosím se zárukou když dám následně tovární nastavení root se opět zamkne nebo ne ? a záruka normálně běží ?

likii

Příspěvek od likii » 15 lis 2013 19:50

Chci udělat root a vnastavení nikde není možnost zapnout usb ladění. Nevíte co s tím? Není tam ani položka pro vývojáře. Flashnul jsem na nejnovější fw.

Michal Tomčik
Facebook profil: http://www.facebook.com/michal.tomcik.9

Příspěvek od Michal Tomčik » 15 lis 2013 19:53

Menu-nastavenie-informácie o telefóne-následne klikaj na číslo zostavy viac krát

likii

Příspěvek od likii » 15 lis 2013 20:03

Ty brďo to by mne nenapadlo :-)))
DÍKY MOOOC.

likii

Příspěvek od likii » 16 lis 2013 16:53

Povedlo se někomu rootnout Z1 s fw .257? Zkoušel jsem asi tři postupy a všechny selhaly.

numi

Příspěvek od numi » 17 lis 2013 19:02

Potvrzuji. Na verzi 257 nefunguje root pomocí VRoot ani Kingo, nezná někdo jinou fintu? :o :O:
Sony Xperia Z2 3/16GB ROM 5.1.1;Kernel:Stock;Launcher:GO Launcher Ex;SDXC 64GB C10
Sony Xperia Z2 Tablet 3/16GB, 4G/LTE ROM 5.1.1;SDXC 32GB C10
Prestigio MultiPhone PAP4500T DUO 1/4GB ROM MIUI v5 pro Prestigio PAP4500T MultiLanguage

pudl

Příspěvek od pudl » 20 lis 2013 07:22

Přátelé, samozřejmě, že na verzi .257 root existuje, a není nijak náročný.
Jeďte přesně dle tohoto návodu, některé z úkonů tak trochu trvají déle - zejména to připojování mobilu ke kingu - stahuje to ovladače a docela dlouho je třeba vydržet a být trpělivý. Chvílema se to dokonce se mnou hádalo, že nemám mobil připojen, ale po několika pokusech se kingo umoudřil. Na případné dotazy kolem verze softwaru jen doplním, že na 534 jsem skočil obyčejným flashtoolem.

http://thebluewater.blogspot.cz/2013/11 ... mware.html

Stejně tak je potřeba supersu povýšit skutečně na supersu pro - stálo mě to nějakých 55 korun na google play, a hlavně aktualizovat tu 257 jedině over the air. ota.
Jinak nyní to vypadá pro mne jednoduše, ale také na začátku mi to takové nepřišlo.

numi

Příspěvek od numi » 20 lis 2013 23:29

No já si počkám na nějakou vychytávku na ROOT rovnou verze .257. Nechce se mi dělat zpětnej flash. Jsem prostě pohodlnej... :no:
Sony Xperia Z2 3/16GB ROM 5.1.1;Kernel:Stock;Launcher:GO Launcher Ex;SDXC 64GB C10
Sony Xperia Z2 Tablet 3/16GB, 4G/LTE ROM 5.1.1;SDXC 32GB C10
Prestigio MultiPhone PAP4500T DUO 1/4GB ROM MIUI v5 pro Prestigio PAP4500T MultiLanguage

likii

Příspěvek od likii » 25 lis 2013 16:57

Postup funguje :-)
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z1“