Jak odemknout a zamknout bootloader Sony XPERIA Z1

To nejlepší od Sony bylo představeno 4. září 2013
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Jak odemknout a zamknout bootloader Sony XPERIA Z1

Příspěvek od Jozef Cmar » 02 bře 2014 10:39

Jelikož Sony oficiálně umožňuje odemknout u svých komunikátorů XPERIA roku 2014 bootloader, přinášíme vám český překlad návodu na jeho odemknutí. Aby bylo vše kompletní, najdete zde také návod na jeho opětovné uzamčení, díky kterému můžete opět využívat aktualizaci firmwaru skrze oficiální aplikace společnosti Sony. Odemknutí bootloaderu s sebou přináší spoustu výhod stran úprav telefonů, tou nejdůležitější je pak možnost nahrát upravený kernel, který s sebou může přinést například práva root, vyšší frekvenci procesoru nebo třeba populární Recovery menu, které umožňuje komplexní zálohu telefonu případně jednoduchou instalaci dalších úprav.

Co byste měli vědět před odemknutím bootloaderu u vašeho telefonu
- připravte se na kompletní ztrátu vašich uživatelských dat
- ačkoliv bootloader jde opět zamknout, nevratně přijdete o DRM data (takže třeba aplikaci trackID)
- bootloader nejde odemknout u všech telefonů, pokud máte telefon od operátora, nemusí sto jít
- do opětovného uzamknutí bootloaderu vám nebudou umožněné aktualizace oficiální cestou skrze SEUS a Pc companion
- pokud odemknete bootloader u telefonu s Androidem 4.2.2, přestane vám fungovat fotoaparát
- při odemknutí a zamknutí BL se mohou vyskytnout problémy se ztrátou IMEI, pak je třeba nahrát firmware kompletně znovu

Jak odemknout bootloader u telefonů Sony
1. stáhněte a nainstalujte si Flashtool - viewtopic.php?f=54&t=9878
2. spusťte Flashtool, zvolte možnost BLU a připojte telefon ve flashovacím režimu (vypnutý telefon při současném držení tlačítka snížení hlasitosti)
3. z telefonu se načte imei (to si zkopírujte) , klikněte na get unlock code
4. budete přesměrování na web Sony Mobile, postupujte podle pokynů a nakonec zadejte IMEI, odemkací kód vám přijde do emailu
5. vygenerovan kód zadejte do políčka níže a zvolte možnost unlock bootloader
6. až vás Flashtool vyzve, odpojte telefon a připojte jej znovu při současném držení tlačítka zvýšení hlasitosti
7. užívejte si odemknutý bootloader

Obrázek

Obrázek

Jak zamknout odemknutý bootloader u telefonů Sony
1. stáhněte a nainstalujte si Flashtool - viewtopic.php?f=54&t=9878
2. spusťte Flashtool, zvolte možnost BLU a připojte telefon ve flashovacím režimu (vypnutý telefon při současném držení tlačítka snížení hlasitosti)
3. zvolte možnost relock a po pár vteřinách je hotovo...

Obrázek

Obrázek

Blekota

Re: Jak odemknout a zamknout bootloader Sony XPERIA Z1

Příspěvek od Blekota » 02 bře 2014 19:29

Nestráca sa záruka v danom prípade keď Sony vie na základe požiadavky na unlock code že som robil ubl? U htc sa stráca..

Marekino

Příspěvek od Marekino » 08 srp 2014 14:13

Caute prečo mi nejde odomknut bl ked mi piše že allowed Yes .. ked zvolim z1 tak vypise ze nemoze byt odomknuty officialne

wiglegummi

Příspěvek od wiglegummi » 31 bře 2016 15:40

před nedávnem jsem si koupil Z1 a teď jsem se rozhodl odemknout bootloader, rootnout a flashnout cust rom, s nadšením jsem do toho skočil a stroskotal jsem hned při odemykání bootloaderu :lol: :ROFL:

4ekám už asi 10min. na kod do mejlu ale, stále nic nedorazilo, můžu tlf odpojit?
Sony XPERIA Z1 Honami (C6903)
Odpovědět