Probuzení ťuknutím

To nejlepší od Sony Mobile v kompaktním kovovém těle
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Rendy

Probuzení ťuknutím

Příspěvek od Rendy » 04 srp 2016 17:34

Mám dotaz, dnešní výměnou baterie mi skončila záruka a vzhledem k tomu, že mi začíná blbnout jediné mechanické tlačítko on/off které člověk musí používat, dumám nad jeho nepoužíváním. Existuje nějaký způsob, že bych vychytávku novějších mobilů "probuzení displeje ťuknutím na displej" dostal i na Z1ku? Root a něco k tomu? Nějaká podpultová aplikace apod? :) Díky za případnou pomoc :)

pcpepik
Typ zařízení: F5321, D5503, SK17i

Re: Probuzení ťuknutím

Příspěvek od pcpepik » 05 srp 2016 00:07

Ahoj,
Probuzení poklepáním bohužel na Z1C zprovoznit nelze. Zapínat obrazovku tel. bez použití fyzického vypínacího tl. však lze provádět i jinými způsoby, aplikací na to v obchodu Play existuje celá řada, např.:

1) Gravity Screen - On/Off - používá kombinaci senzoru gravitačního přetížení a senzoru přiblížení https://play.google.com/store/apps/deta ... eenofffree
2) Auto Screen On - senzor pčiblížení či senzor gravitačního přetížení https://play.google.com/store/apps/deta ... toscreenon
3) Shake Screen On Off - senzor gravitačního přetížení https://play.google.com/store/apps/deta ... een.on.off
Další podobné aplikace lze najít hledáním klíčových slov "Smart Screen ON"

Ve všech uvedených případech však musíš počítat s mírně vyšší spotřebou, neboť každá z aplikací bude kvůli zachování spolehlivé funkčnosti (čtení dat z jednotlivých senzorů a jejich vyhodnocování) zabraňovat telefonu přejít do hlubohého spánku.
Přes SZ prosím jen soukromé a urgentní záležitosti, vše ostatní směřujte na fórum, děkuji!

Autor tohoto vlákna
Rendy

Příspěvek od Rendy » 05 srp 2016 07:33

Aha, já měl za to, že je to pouze nějaká softwarová záležitost, ale jen ji nechtějí pro Z1 uvolnit :) každopádně díky i za tyto tipy! :beer:

Ekky

Příspěvek od Ekky » 05 srp 2016 07:56

Já tu možnost mám a asi bych nedoporučoval.... Má to tendence reagovat i v kapse. Takže se telefon sám odemkne a veselé si pak dělá co chce...
Jednou sem to zkusil a přesně to se mi stalo,takže sem to zase honem rychle vypnul.

Autor tohoto vlákna
Rendy

Příspěvek od Rendy » 05 srp 2016 09:59

Ekky píše:Já tu možnost mám a asi bych nedoporučoval.... Má to tendence reagovat i v kapse. Takže se telefon sám odemkne a veselé si pak dělá co chce...
Jednou sem to zkusil a přesně to se mi stalo,takže sem to zase honem rychle vypnul.
To je zvláštní, protože by to mělo reagovat jen na dotyk něčeho vodivého, což látka není, leda jestli nevkládáš mobil do kapsy displejem k noze a přes látku se to nějak nechytalo :)

pcpepik

Příspěvek od pcpepik » 05 srp 2016 14:27

Rendy píše:Aha, já měl za to, že je to pouze nějaká softwarová záležitost, ale jen ji nechtějí pro Z1 uvolnit :) každopádně díky i za tyto tipy! :beer:
Je to problém na úrovni HW/kernelu. U našich tel. nelze permanentně aktivovat dotykovou vrstvu tak, aby se nezvýšila výrazným způsobem spotřeba, proto nic takového pro Z1C neexistuje.
Rendy píše:To je zvláštní, protože by to mělo reagovat jen na dotyk něčeho vodivého, což látka není, leda jestli nevkládáš mobil do kapsy displejem k noze a přes látku se to nějak nechytalo :)
Vsadím se, že je to ten druhý případ. Kapacitní dotyková vrstva je poměrně hodně citlivá a vodič (tj. i kterékoliv část těla) je schopna detekovat na poměrně velkou vzdálenost až několika mm! Což v kombinaci s nedokonalým SW, který není schopen dostatečně dobře rozpoznat rozdíl mezi prstem a stehnem/hýždí vyústí ve výše popisované problémy :wink:
Přes SZ prosím jen soukromé a urgentní záležitosti, vše ostatní směřujte na fórum, děkuji!

Ekky

Příspěvek od Ekky » 05 srp 2016 15:22

Přesně tak. Telefon zásadně dávám displayek k noze. Kvůli ochraně screenu a přesně v letních dnech kdy se člověk spoti a látka v kapse není nic silného tak to pak takhke reaguje...
Tady to jde aspoň vypnout ale u BlackBerry to byla součástí systému na pevno,kvůli gestovemu ockadani. A bylo to spíš za trest než na usnadnění... Šlo to vyřešit nějakým flipem nebo otáčet telefon screenem od nohy ale to už bylo nepohodlné... Otcirat flip jebo se hlídat jak telefon ukládám.
Naposledy upravil(a) pcpepik dne 05 srp 2016 18:04, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstraněna citace - poslední příspěvky se necitují, viz. pravidla fóra

Autor tohoto vlákna
Rendy

Příspěvek od Rendy » 05 srp 2016 17:03

Škoooda, že to telefon nepodporuje. Každopádně nainstaloval jsem zajímavou aplikaci (telefon jde do tmy/kapsy = vypne se displej a telefon jde ven, aktivuje se displej) a pohodlně se tím dá displej aktivovat přiložením prstu na správné místo (nevím jak se ten senzor jmenuje) :) dobré je, že to jako u ostatních podobných aplikací nereaguje na každý předmět před senzorem, ale jen na dotyk něčím vodivým (prst), takže se displej nezapíná vložením do kapsy. V podstatě to samé jako funkce u Z3ky a dalších akorát tu to reaguje jen na jednom místě, ne kdekoliv na displeji. Tak snad to neužere baterii, ale vypadá, že je to ok :)

pcpepik

Příspěvek od pcpepik » 05 srp 2016 18:17

@Rendy: Budu hádat, vlevo nahoře vedle sluchátka? :) To je senzor přiblížení (ve tmě, pokud je senzor aktivní, lze na jeho místě vidět takové červené světýlko) a ten reaguje na libovolný předmět, nejen na dotyk. Konkrétně detekuje dva stavy: zapnuto = detekována překážka v dosahu senzoru a vypnuto = žádná překážka v dosahu senzoru. Spolu s ním se zde nachází i senzor úrovně světla. Daná aplikace tedy zřejmě nabízí podobnou funkčnost jako 2) či 1)
A ano, daný senzor žere baterii minimálně, přeji aby to samé platilo i zmíněnou aplikaci :)

Autor tohoto vlákna
Rendy

Příspěvek od Rendy » 05 srp 2016 18:44

Přesně tak :good: aktivní je pouze ten senzor světla a zapíná displej pouze pokud se změní stav "tma → světlo". Šikovná věc, která se vesměs spustí jen když na senzor člověk položí prst a dá pryč (nebo i tedy něco jiného) nebo když telefon vytáhne třeba z kapsy :) při vkládání do kapsy se nic neděje.
Odpovědět