Displej vynechává

To nejlepší od Sony Mobile v kompaktním kovovém těle

Autor tohoto vlákna
Renee
Typ zařízení: Xperia Z1 Compact

Displej vynechává

Příspěvek od Renee » 02 úno 2017 13:42

Ahoj,

koupil jsem novou Z1 Compact a mám s ní tak trochu problém:
Displej velmi často vynechává. Projevuje se to tak že třeba při tahu na okamžik vynechá a hned se zase chytne, ale už neregistruje tah ale klikání. Výsledek je že při scrollování se dostávám kam bych nechtěl. Na internetu klikám na odkazy na které klikat nechci, v seznamu otevírám kontakty nebo volám lidem kterým volat nechci, na facebooku lajkuju co lajkovat nechci, často se mi ani nepodaří odemknout obrazovka nebo přijmout hovor, o používání swype si můžu nechat zdát.

Trochu jsem googloval a zjistil jsem že nejde o ojedinělý problém, nicméně všechny zmínky jsou z let kdy byl telefon aktuální (většinou 2014) a hlavně se mi nepodařilo najít žádné finální prohlášení o řešení nebo příčině problému.
Někde píšou že se jedná o HW problém, jinde že je problém v SW, ale osvědčený fix jsem nenašel.

Znáte tento problém? Řešil to tu někdo, pamatujete si řešení? Mám se rovnou hrnout na výměnu displeje nebo mi pomůže aktualizace? (Jsem pořád na JellyBeanu, s aktualizací zápasím, potvora malá se brání)

Díky.

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Re: Displej vynechává

Příspěvek od verbatim » 02 úno 2017 14:10

S obdobným problémem jsem se setkal též u Z1 Compact - doporučuji provést test displeje (Touch screen).

Z dialeru postupně vyťukej (jako bys chtěl volat) *#*#7378423#*#*

Service tests - Touch Screen a jezdi prstem různými směry a uvidiš, zdali někde vynechává (tipuji, že bude vynechávat).

Já se setkal s tím, že ve spodní 1/3 se vyskytl pruh, který nereagoval, ale na jeho okrajích byl displej citlivější a potvrzoval i to, co jsem nechtěl (i když člověk jen projel prstem, nikoliv klikal a v tom pruhu neregoval vůbec, nebo jen občas a to ještě špatně).

HW problém, výměna displeje...

doporučuji originál: http://www.elektronik-shop.cz/xperia-z1-compact-d5503/
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
Renee

Příspěvek od Renee » 02 úno 2017 14:52

Povedlo se mi přes Companion aktualizovat (sláva sláva) na Lollipop a tento problém se vyřešil.

Ale vyskytl se další, možná ještě vtipnější, leč stále nepříjemný problém, displej teď často v horní třetině registruje dotyky, i když jsem tam žádné dotyky neprovedl. Výsledek zkoušky ve sketchi je že v horní části je hromada teček, protože čas od času displej prostě dostane záchvat a chvíli si tam zběsile kliká. :D
Předtím se to vynechávání dělo náhodně po celém dsispleji, teď tečkuje jen v horní třetině. Je to fakt HW chyba? Nedokážu to spolehlivě vyvolat (což jsem u toho přerušování docela dokázal), teď jsem chvíli testoval dsiplej přes to cos mi poradil a nezdá se, že by se nahoře hromadily tečky.

Upřímně se mi nechce moc kupovat displej za dva a půl, teď jsem koupil telefon za šest a půl a už tak je to nejdražší telefon co jsem kdy měl. :D Zkusím s tím chvíli laborovat a hledat / přijímat rady, než se pustím do tak radikálního kroku.
Každopádně dík za tip.

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 02 úno 2017 14:57

Však v pohodě, jen zkoušel jsi vůbec ten servisní test? Jako zkoušet to ve skeči :D . Nevím no...

No a za 6500 Kč, jestli to byl nějaký nedávný kup, tak to bych bral něco určitě jiného, než telefon s pochybnou funkcí displeje... Promiň, nechci se tě dotknout, ale dotyčný na tobě vydělal...

Autor tohoto vlákna
Renee

Příspěvek od Renee » 02 úno 2017 15:59

JJ zkoušel jsem ten servisní test, a tam se ty tečky nehromadily, asi měl zrovna lepší chvilku. :)

Byl za 6500 ale novej, ještě v zapečetěný krabičce, takže bych to asi mohl uhrát na záruku, ale osobně tomu moc nevěřím, bylo to z eshopu smartphony.eu a šlo mi to kurýrem ze Slovenska, nemám zkušenosti ani s tím krámem ani s reklamacemi... A taky se mi nechce to hnát na reklamaci protože si myslím že bych z toho vytřískal max tak peníze nazpět, což mi moc nepomůže protože žádnej jinej telefon co splňuje moje preference - displej menší než 4,5" a LTE internet v telefonu rozumný kvality za rozumnou cenu.

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 02 úno 2017 16:27

Jasně. Spíš to vidím na nějaký pochybný repas či vrácené zboží z ciziny atp. Na Heuréce je povídání okolo smartphony.eu docela divočina, už jen to tě mělo varovat... Navíc telefony od Sony pro naši krajinu nemají žádné pečetě (ještě jsem neviděl).

Škoda tvých peněz no... Jako vrácení peněz by byla ještě super zpráva, ale věřím, že oni by si něco našli pro to, aby vrácení ve lhůtě odmítli, nebo by neúměrně snížili částku).

V této relaci bych to viděl třeba na XA, jasně, je vyšší, ale vzhledem k nejužšímu 5" telefonu na trhu se výborně drží a i ovládá (plus aktuálnější systém i SoC)...

Určitě nezkoušej voděodolnost. Oni by to určitě neuznali a veškerou vinu by svedli na tebe...

No škoda no...

Autor tohoto vlákna
Renee

Příspěvek od Renee » 02 úno 2017 16:40

Já o nějakém vracení neuvažuju, naopak jsem nadšený že konečně nemusím operovat s 5" pádlem a zlobivý displej mě sice vadí ale to je cena kterou jsem ochoten zaplatit. :D

Budu se snažit přijít na nějaké neinvazivní řešení, možná se naučím to rootnout, protože jsem četl že někomu pomohlo vymazat nějaký konfigurační soubor. Budu dál hledat, tohle není jediné fórum kde jsem vznesl dotaz, třeba mi někdo někde poradí.

Vodotěsnost zkoušet neplánuju, kvůli tomu jsem si ten telefon nekupoval.

Ty si teda myslíš že jde o HW vadu, jo? Pokud SW řešení nenajdu tak časem ten displej asi vyměním, ale vzhledem k tomu že to zlobení má po aktualizaci úplně jiný charakter tak věřím že by to mohlo být SW řešitelné.

Edit - teď jsem chvíli s telefonem operoval, a zjistil jsem, že v test módu se problém nevyskytuje. Což mě přivádí k myšlence že by HW mohl být opravdu OK?

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 02 úno 2017 19:13

Tak když to bereš takhle, tak ok;-).

Mně by jen bylo líto těch peněz (když pominu výhodnost tohoto kupu) že vlastně za ne úplně málo peněz (sám píšeš, že je to tvůj nejdražší mobil) dostaneš telefon, co má problémový displej.

Tak hlavně, ať slouží a nepřidá se k tomu ještě nějaká závada, např, že by odešla třeba základní deska...

Stran displeje, přesně ten samý vzorec byl i u té Z1 Compact, co se mi dostala do rukou. Po přehrání FW na nejnovější verzi (původně KitKat) se displej přechodně zlepšil, ale jen na chvilku a skončilo to tím, že v dolní třetině natrvalo vypadl dotek v pruhu. Podotýkám, že v tomto případě se jednalo o víc jak 2 roky starý kousek, kde nad tím člověk přivřel oko a před více jak 2 roky plně funkční v akci za 7990 Kč, čili moc velký rozdíl oproti tvému to nebyl.

Výměna displeje pak pomohla a telefon jede vesele dál:-)

Stran voděodolnosti, pozor i na nějaké větší promoknutí... Nemusí se jen jednat o nějaký ponor do vody. Zkrátka ten eshop ve mně nebudí důvěru...

Autor tohoto vlákna
Renee

Příspěvek od Renee » 02 úno 2017 19:39

Jó, ve mě taky důvěru nebudí, ale žádnej jinej obchod ten telefon nenabízel (a ještě ve žluté barvě! :D) tak jsem to hecnul. Podle toho v jaké to přišlo krabičce, tak bych nepodezříval nějakou šmelu, nabíječka i sluchátka pěkně smotané v sáčcích, telefon oblepený rovně a bez bublin, krabička zavřená a zajištěná na jedné straně povídáním o určení k prodeji ve střední Evropě a na druhé straně kulatou SONY nálepkou, stejnou jako měla moje stará Xperia M z Alzy. A krabička víceméně odpovídala tomu, že asi ležela přes rok nebo dva někde v regálu - trochu zašlá, ale nezdála se že by s ní bylo nějak laborováno. Nic z toho samozřejmě nic nezaručuje ale popravdě jsem se trochu bál že nepřijde nic nebo že přijde krabice s hlínou, takže ještě můžu bejt spokojenej. Samozřejmě by bylo fajn kdyby se nic víc nepodělalo.

Stran voděodolnosti, tím že to nehodlám zkoušet jsem myslel že se k telefonu budu chovat jako ke každému jinému co jsem měl (a neměl jsem žádné CAT a podobně :D) - když se mnou přežily (a to od pádů po promoknutí) Microsofty nebo staré neodolné SE, tak věřím že tahle příšera to taky nějak zvládne. :)

Nejhorší na tom je že jak jde o starej model, tak už prostě není žádná podpora a lidi už ten telefon většinou nemají, tak bude komplikovaný sehnat nějaké tipy. Nevíš (nebo někdo jiný) o nějakém mezinárodním shromaždišti uživatelů Xperií, kde bych se mohl zeptat? Přecijen ČR/SR komunita nebude z největších. :D Vrtá mi totiž hlavou že v tom testovacím režimu žádný problém není, ale když něco dělám tak to blbne (intenzita podle náročnosti prováděných činností).

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 02 úno 2017 19:46

No můžeš zkusit ještě provést Opravu Software v Xperia Companion (asi jsi před tím dělal pouze Aktualizaci, že...).

Uvidíš, co to udělá, ale zálohuj si kontakty, sms a spol, co máš v telefonu. Ale třeba aplikace bych instaloval úplně znovu a pohrál si s nastavením. Zkus taky vypnout Režim rukavic v nastavení displeje.

EDIT: a sežeň si nějakou fólii/temperované sklo, neboť na displeji je tovární fólie i s logem Sony a snadno se poškodí (zůstat na displeji musí, někteří experti jí strhávali a to nebylo dobré...)

Autor tohoto vlákna
Renee

Příspěvek od Renee » 02 úno 2017 20:41

Zkusím to zítra v práci prohnat tou opravou. Popravdě, napadlo mě to, ale myšlenku jsem zavrhnul s tím že jsem tam vlastně načisto instaloval 5.1.1 což byla vlastně oprava. Na druhou stranu, můj předchozí problém to opravilo, akorát vzniknul nový, jiný problém. :D Tak to třeba zabere.

Telefon je víceméně prázdný, vzhledem k tomu že furt laboruju s tím displejem tak jsem ještě neměl čas se nějak moc zabydlet. :)

Na fólii mám ve zvyku kašlat, sice se k telefonům nechovám nijak v rukavičkách ale jsem docela zodpovědný majitel a tak všechny moje starší telefony jsou víceméně v top stavu i když nepoužívám fólie ani ochranné kryty - jo, na displeji jsou drobné škrábance od kalhot a na rozích je pár oděrek od drobných pádů, ale jinak jsem dospěl k závěru že kdo potřebuje kryty a fólie musí být buď fakt barbar, smolař nebo rizikový pracovník. :D

Ale s tou fólií jsi mne navedl na myšlenku - myslím, že jsem kdesi na internetu narazil na zmínky o tom, že někomu pomohlo sloupnout tu origo a na druhou stranu jsem taky možná četl že někomu pomohla instalace ochranné fólie. Možná to zkusím - do destrukce origo fólie se pouštět nechci, ale nějakou dodatečnou ochrannou bych zkusit mohl.
Doporučíš nějakou značku, nebo je to jedno? Nepotřebuju nějakou extra ochranu, spíš naopak aby se nijak nesnížila citlivost displeje na dotyk.

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 03 úno 2017 08:43

Zkus tu opravu a pak vypnout to Ovládání v rukavicích.

Tovární folii s logem Sony fakt dolů nedávej, situace by se naopak zhoršila. Sony vědělo, proč jí tam dává.

Jinak třeba tohle:
https://www.czc.cz/screenshield-folie-n ... 42/produkt

Nebo tohle:

http://www.elektronik-shop.cz/ohranna-s ... act-d5503/

Samozřejmě, že nic nebrání se podívat na Heureku.cz pro lepší cenu;-)

Autor tohoto vlákna
Renee

Příspěvek od Renee » 03 úno 2017 10:43

No, tak oprava přes Companion nepomohla... Nemohlo by zabrat toto?
https://forum.xda-developers.com/showth ... ?t=2691849

Prostě se mi nechce věřít že jde o HW problém displeje, když se problém vyskytuje v závislosti na prováděných činnostech... Kdyby si klikal furt tak je to jasný, ale takhle mi to nejde do hlavy.

Nechce se mi kupovat nový displej když nevím jestli mi to pomůže, navíc co jsem tak koukal tak lidi kolikrát psali že že s tím telefon reklamovali třikrát a problém přetrvává.

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od vitvalecka » 03 úno 2017 10:55

I autor toho vlákna, na které odkazuješ na XDA píše hned v prvním odstavci, že ten postup nefunguje, že jde o HW vadu a že máš veškerý další obsah příspěvku i vlákna ignorovat...
Zkoušet to teda je určitě zbytečné.

Odesláno z mé Xperie Z3 Dual pomocí Tapatalk.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 03 úno 2017 10:58

PLEASE DON'T TRY THIS FIX! If you are experiencing any touch screen irregularities, then it IS HARDWARE related. Use the warranty of the phone and either request a new device, or get a different device. Ignore the remainder of this post and the thread.
Přesně tak... vitvalecka mě předběhl...

Zkrátka hardwarový problém...

Autor tohoto vlákna
Renee

Příspěvek od Renee » 03 úno 2017 14:48

Když přiběhnu se záručákem za Sony, asi mi to k ničemu nebude, co? Musím přes obchodníka?

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 03 úno 2017 16:44

No za Sony moc ne... Mohl bys jedině poslat do Arvata, ALE... Koupen na Slovensku (takže tam to, tuším řeší ESC servis), jednak spoustu Z1 Compact neopravili z důvodu nedostupnosti náhradního dílu a vracely se peníze... Jenomže vrácení peněz si vyřizuje obchod... Další věc, když by se zjistilo, že to je skutečně nějaký repas a krom např neoriginálního displeje bude i baterie atp... Pak je skutečně záruka jen papírová a papír snese vše...

Poslal bych to do toho slavného eshopu s tím, že si ten telefon pořádně nafoť, kdyby chtěli blekotat o tom, jak došlo k mechanickému poškození z tvé strany, jednak si nahraj to chování displeje a i v tom servisním menu (pokud se to v něm neprojevuje, tak to vynechat) a přiložit to k tomu třeba vypálené na cd, aby neřekli, že se to neprojevilo a napsat tvé potíže (pokud nemají nějaký reklamační formulář na svých stránkách).

A v neposlední řadě pořádně pečlivě telefon zabalit (bublinkové fólie atp) aby nedošlo k poškození při přepravě a oni tě s tím neposlali do háje...

Ale myslím, že se budou kroutit... Ale třeba budeš mít štěstí a proběhne to normálně...

Autor tohoto vlákna
Renee

Příspěvek od Renee » 03 úno 2017 17:02

Mno prodávají na tom eshopu ještě černou a bílou, o litra levnějc, s tím že jsou rozbalené, takže jim je asi někdo už vrátil, takže zjevně to vrátit asi jde. Kdyby na to došlo tak bych to mohl zkusit vrátit třeba bez udání důvodu, se snahou vytřískat z toho zpátky aspoň 5 tisíc. V životě jsem ale nic nereklamoval a ani nevracel, takže vůbec nevím jak to funguje. :D

Ale když já ten telefon fakt nechci vracet, myslím že bych s ním byl moc spokojenej, nebýt tady té hloupé chyby.... Takže bych zkusil obejít servisy, jestli s tím nemají zkušenosti. Problém je že jak se v tom začnou vrtat tak jednak na nějakou záruku nebo bezproblémové vracení můžu rovnou zapomenout, a hlavně servis mimo záruku asi taky nebude zadarmo. Musím si to rozmyslet.

Nedovedu si představit že takový problémy můžou lidi mít s mobilama za 15 tisíc, to by mě asi kleplo. :D

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 03 úno 2017 17:49

Když bez udání důvodu, taky možnost, ale 14 dnů běží a předpokládám, že když je to takto dálkově, tak to oni musí do těch 14 dní dostat a i tak si to pořádně vyfoť, kdyby to nechtěli kvůli nějaké vymyšlenosti vrátit jen tak...

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 03 úno 2017 19:55

Rád bych doplnil, pokud se ti podaří nějak dostat peníze z toho Slovenska, tak by nemuselo být špatnou alternativou třeba toto:

http://rozbalenovraceno.cz/sony-xperia- ... te/252082/
- od Setos, což je solidní firma. Sice záruka rok, ale u případě toho slovenského - tam jako by nebyla žádná (vzhledem k těm výmluvám :-D - viz heureka)

Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z1 Compact“