Sony XPERIA E1 Dual oficiálně v prodeji

Levný hudební telefon se vrací do portfolia
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA E1 Dual oficiálně v prodeji

Příspěvek od Jozef Cmar » 18 bře 2014 07:19

V naprosté tichosti se u nás začal prodávat model Sony XPERIA E1 Dual, který by měl kvalitu levných telefonů s operačním systémem Android posunout výrazně kupředu. Do prodeje jde jako první varianta E1 Dual, ve které najdete dva sloty na karty SIM a ve které tedy můžete v jednu chvíli používat současně dvě telefonní čísla. Cena 3990 korun mi vzhledem k výbavě a faktu, že se jedná o naprostou novinku, přijde jako velmi výhodná a troufnu si říci, že telefon bude velmi oblíben. Hned od začátku prodeje je telefon k dispozici v černém i v bílém provedení a pokud se vše podaří, přístroj brzy dorazí do naší redakce a můžete se těšit na podrobné testování. Moje očekávání od tohoto telefonu je obrovské a věřím tomu, že mě výrobce nezklame. Kterou barevnou variantu budete pořizovat vy?

článek - http://xperia.cz/novinky/1249-sony-xper ... -provedeni

Sony XPERIA E1 Dual v bílém provedení můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Mobile - http://www.obchod-sonymobile.cz/sony-xp ... 2105-white
Sony XPERIA E1 Dual v černém provedení můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Mobile - http://www.obchod-sonymobile.cz/sony-xp ... 2105-black

Obrázek
Obrázek

hanys90

Re: Sony XPERIA E1 Dual oficiálně v prodeji

Příspěvek od hanys90 » 19 bře 2014 19:03

Jenom 512 MB RAM? Dělají si srandu? Já bych ten mobil rád používal, zahrál si nějakou hru, často mívám spuštěno a minimalizováno více aplikací, mezi kterými přepínám. Těch 512 MB RAM nemůžou v roce 2014 myslet vážně. Ten chip přece nestojí tak moc! I marketingově zní 1 GB lépe než 512 MB. Haló, Sony, vzbuď se! Je rok 2014!

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 20 bře 2014 15:14

Otázkou je, kdo by pak kupoval dražší telefony, když by většinu potřeb zvládl nejlevnější přístroj
Obrázek

hanys90

Příspěvek od hanys90 » 21 bře 2014 09:43

Já hlavně narážím na to, že se Sony nikam neposouvá. V roce 2011 jsem si pořídil Sony Ericsson Live with Walkman s 1 GHz procesorem, 512 MB RAM, 5 MPx fotoaparát, blesk, autofokus, přední kamerka pro videohovory, na Skype ideální, telefon mě vyšel na 3700 Kč. Teď je rok 2014, Sony prodává Xperii E1, která má sice větší displej s o něco lepším rozlišením, procesor je sice 1GHz, ale dvoujádrový, což v dané cenové kategorii chápu. Ale proč má nižší rozlišení fotoaparátu, žádný blesk (přisvětlovací dioda vždycky přijde vhod, nejenom při focení), žádnou přední kamerku pro videohovory a stále 512MB RAM? A přesto stojí 4000, stejně jako SE LwW? Vždyť jsou to 3 roky a telefon se víceméně nikam neposunul! Proč se Sony ubírá cestou kompromisů? Proč musí pořád někde ubírat? Proč nezachoval výbavu např. z onoho Live with Walkman a kromě většího displeje prostě nepřidal dvoujádro a 1 GB RAM? Za mě prostě cena neodpovídá kvalitě. Za tři roky bych ve stejné cenové kategorii čekal nějaký posun, ovšem ne za cenu kompromisů a ubírání jiných funkcí.

Gabbe

Příspěvek od Gabbe » 21 bře 2014 10:12

no posun je v tom že E1 bude mat najnovsi oficialny android 4.4.2, po case isto bude isto stat 100 evri a aj menej, takze to nebude zle, kedze kitkat by mal byt menej marocny na RAM, tych 512 MB v danej cene nebude az tak zle, no ale.fotak by uz mal byt trochu lepsi aj v tejto kategorii mobilov kedze piseme uz rok 2014

hanys90

Příspěvek od hanys90 » 21 bře 2014 10:20

Přesně tak. Od výrobce bych čekal, že bude přidávat lepší výbavu k tomu, co už bylo osvědčené, ne to naopak ubírat.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 21 bře 2014 10:24

Prosím nezaměňovat odpovědět a citovat... Je to pak nepřehledné

PS: je nefér srovnávat cenu na začátku prodeje a na konci, navíc KitKat s tím hne hodně. A procesor není jen o frekvenci
Obrázek

hanys90

Příspěvek od hanys90 » 21 bře 2014 12:44

Mě nevadí ta frekvence, to je úplně v pohodě. Já mám jenom strach jak to bude v dnešní době s aplikacemi a tou 512MB RAM. Hlavně mi vadí, že výrobce naopak některé funkce ubírá, místo aby přidával nové. A svůj telefon jsem rozhodně nekupoval na konci prodeje, to ne.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 21 bře 2014 12:54

Telefon jsem rozbalil a první dojem je úžasný -rychlost, spolehlivost, atraktivní vzhled. Tohle se prostě povedlo, telefon se mi moc líbí a pokud se mu udělá reklama, bude mít úspěch. Android 4.3 je skvělá volba a po aktualizaci na KitKat to bude ještě úplně jiné
Obrázek

mental.disease

Příspěvek od mental.disease » 21 bře 2014 16:01

A jak to fotí makro? =@

Neuman

Příspěvek od Neuman » 23 bře 2014 10:36

Byl jsem se na něj podívat a velice se mi líbí,oproti mé LWW samozřejmě se lépe ovládá,je rychlejší..atd.Ale ta výbava :no: už kvůli tomu foťáku ho nekoupím.Jak psal Hanys90,krok zpátky.LWW stálo 4850,- (12/011)tak na tom E1 se ta cena někde musela projevit,škoda :(

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 29 bře 2014 07:59

Cena mírně klesla na 3850 korun, není to moc, ale rozhodně to potěší. Vyjma fotoaparátu je to výborný telefon
Obrázek

Terne

Příspěvek od Terne » 29 bře 2014 10:20

Jozef Cmar píše:Telefon jsem rozbalil a první dojem je úžasný -rychlost, spolehlivost, atraktivní vzhled.
Jak lze po prvním dojmu říct "spolehlivost "? Tím je myšleno ze se během prvního hraní desetkrát nezasekl nebo nerestartoval? To se snad ocekava! Chápu že jsme na xperia webu, ale občas mi přijde že je tu ta chvála našeho oblíbeného výrobce až přehnaně neobjektivní (vychazejici z nadseni nad novym modelem, ktere je u fanouska sony pochopitelne).. Stejně jako dost často vidím video ze vyšel nový firmware a jak je naprosto dokonalý a odladeny, a pak ctu diskuzi a je videt, ze to není tak úplně pravda... Pozor aby se touhle lehkou propagaci nesnizila důvěryhodnost mého oblíbeného xperia webu ;-)
Jozef Cmar píše: Android 4.3 je skvělá volba a po aktualizaci na KitKat to bude ještě úplně jiné
Přesně na tohle jsem zvědav, protože narozdil od lépe vybavených modelu , kde kitkat nepřináší prakticky nic výrazného, by u tohoto modelu s pouhými 512mb ram mohl významne pomoci s vykonem...

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 29 bře 2014 10:37

OT: ono je to těžké, vidím to třeba na modelu XPERIA SP. Ten skutečně intenzivně využívám jako hlavní telefon a zatím jsem byl vždy spokojený. A také u něj se v diskuzi dočtete, že někomu nefunguje to, někomu nefunguje ono. Já to nechci zpochybňovat, nikdo nemá důvod hlásit problémy které nemá, ale současně já nemohu kritizovat věci, které se mi na telefonu neprojeví a o kterých jsem někde četl... Ta logika je velmi jednoduchá. Stejné je to třeba i nyní u Z1 Compact - uživatel problémy hlásí, ale můj telefon jimi netrpí = těžko jej mohu kritizovat, když naživo problém nevidím.
Obrázek
Odpovědět