Sony XPERIA E1 dorazila do redakce - co vás zajímá?

Levný hudební telefon se vrací do portfolia
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA E1 dorazila do redakce - co vás zajímá?

Příspěvek od Jozef Cmar » 02 dub 2014 07:55

Do naší redakce včera dorazil model Sony XPERIA E1 a vy tak můžete pokládat otázky k tomuto telefonu. Pokud jste ale měli možnost pročíst si informace o modelu XPERIA E1 Dual, pak téměř nemá smysl se na cokoliv dalšího ptát, vyjma počtu slotů na kartu SIM jsou oba telefony naprosto identické. Sony XPERIA E1 je malý, levný a dostatečně rychlý telefon s operačním systémem Android 4.3 Jelly Bean a s dvoujádrovým procesorem. Jediným rozdílem je fakt, že pro model XPERIA E1 nebyla oficiálně přislíbena aktualizace na Android 4.4 KitKat, vzhledem k obrovské podobnosti s modelem XPERIA E1 Dual (který aktualizaci přislíbenou má) by to ale měla býti formalita... Pokud máte na telefon jakékoliv otázky, tady je pro ně správné místo.

článek - http://xperia.cz/novinky/1274-sony-xper ... -necekejte

Sony XPERIA E1 v bílé barvě můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Mobile - http://www.obchod-sonymobile.cz/sony-xp ... 2005-white

Sony XPERIA E1 v černé barvě můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Mobile - http://www.obchod-sonymobile.cz/sony-xp ... 2005-black

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

romual

Re: Sony XPERIA E1 dorazila do redakce - co vás zajímá?

Příspěvek od romual » 03 dub 2014 07:19

Zdravím , včera jsem si tento model pořídil a po aktualizaci software na .12 se mně už asi 5x restartoval . Udělal jsem tovární a je to stejný . Máte někdo podobnou zkušenost ? :)

Po přehrání software přes SEUS , také zdá se lepší :)
Naposledy upravil(a) romual dne 04 dub 2014 11:41, celkem upraveno 1 x.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 04 dub 2014 08:14

U mě ani jeden restart, ještě vyzkouším více teď přes víkend, ale zatím vše funguje korektně
Obrázek

Talsi

Příspěvek od Talsi » 05 dub 2014 12:46

romual píše:Zdravím , včera jsem si tento model pořídil a po aktualizaci software na .12 se mně už asi 5x restartoval . Udělal jsem tovární a je to stejný . Máte někdo podobnou zkušenost ? :)

Po přehrání software přes SEUS , také zdá se lepší :)
Taky se mi to začalo restartovat, ale nemyslim si že by to bylo aktualizací, tu sem si udělal hned a pár dní to šlo v pohodě, od včerejska už asi 5 spontání restart. :cry:

stringman

Příspěvek od stringman » 05 dub 2014 14:40

Já jsem si pořídil z nedočkavosti dual sim variantu E1 ve středu,v pátek vráceno prodejci,taky samovolné restarty,i po přehrání přes SEUS,ale co mě mrzelo nejvíc,tak to byl SLABÝ ZVUK WALKMANU,kvůli hudby a kompaktních rozměrů jsem ten telefon kupoval. Zvláštní bylo,že když jsem nainstaloval zkusmo PowerAmp,tak mi zvuk ve sluchátkách málem urval uši :D ,takže to bude asi bugem přímo ve Walkmanu. Prodejce mi na příští týden slíbil single sim variantu,tak počkám,co ta,a když nic,tak jdu do Z1 Compact,až sleze pod 10k.... :) .

stringman

Příspěvek od stringman » 05 dub 2014 17:10

Ještě by mě zajímalo,jestli má E1 sklíčko displeje s nějakou odolností,třeba Dragontrail nebo tak něco,i když za ty prachy asi tuším,že nikoliv :) ,ale zajímá mě to.....jinak telefon je mi veskrze sympatický,snad ten příští týden dostanu funkční kus :Search:

romual

Příspěvek od romual » 05 dub 2014 19:42

Dále , dle mého názoru , mizerný zvuk ve sluchátku a i protější strana si stěžuje na kvalitu hovoru . Prodávám :)

Talsi

Příspěvek od Talsi » 06 dub 2014 09:14

stringman píše:Ještě by mě zajímalo,jestli má E1 sklíčko displeje s nějakou odolností,třeba Dragontrail nebo tak něco,i když za ty prachy asi tuším,že nikoliv :) ,ale zajímá mě to.....jinak telefon je mi veskrze sympatický,snad ten příští týden dostanu funkční kus :Search:
Na GSM Arena uvádějí "Scratch-resistant glass" ale moc bych tomu nevěřil, podle doteku to bude nějaký "kvalitnější" plast, ale do kapsy s klíčema bych to pro jistotu nedával ;)
romual píše:Dále , dle mého názoru , mizerný zvuk ve sluchátku a i protější strana si stěžuje na kvalitu hovoru . Prodávám :)
To asi bude kusem, je pravda že hlasitost hovoru je tišší, není to ale hrozné. Hlasitost hudby si myslim bude přehrávačem. Používám MixZing a hlasitost hudby při přehrávání je daleko vyšší než build-in Walkman aplikace.

stringman

Příspěvek od stringman » 06 dub 2014 11:45

No,s tou hlasitosti me to prave stve,na starem LWW byl Walkman hlavni důvod,proc jsem se toho founu drzel,a proc jsem koupil další Sony zamerene na hudbu. Vzdyt ten PowerAmp ten Walkman deklasuje snad ve vsem. Jenze je takovy trochu zkresleny,naboosterovany :) ,to zas Walkman je cistejsi,detailnejsi,ale tichoucky (ale libi se mi moznosti nastaveni zvuku v nem),nechce se mi kvůli audiofilstvi kupovat zvlast MP3. Na zvuku hodne zalezi,ne ze ne,zvlast u telefonu,ktery je na nej primarne zameren,a defacto se jim na produktových strankach chlubi :) . No uvidim,co bude pristi tyden.

mike sullivan

Příspěvek od mike sullivan » 06 dub 2014 16:55

E1 je na "kvalitu" zvuku zaměřena, jen co se týče hlasitosti zadního reproduktoru. Je třeba nezapomínat, že se pořád jedná o mobil za 3,5k, takže od něj skutečně nelze očekávat nic světoborného :)

Neuman

Příspěvek od Neuman » 07 dub 2014 08:44

Zkoušel jsem....zlatá LWW :) dva reprodutory,foťák s diodou,netradiční vzhled...škoda že něco takového nemají snahu přivézt na trh.navíc vše vzhled alá Z1 :fool: radši se nebudu rozepisovat nebo bych se rozčílil :D

Každopádně E1 si své zákazníky najde,není to špatný telefon.ale..

mil_da

Příspěvek od mil_da » 16 dub 2014 12:24

Tak od včerejška ji máme doma - výměna za Xperii Tipo, která už manželce přestávala stačit.
Během odpoledne jsem ji řádně prověřil při nastavování a stahování aplikací a při prvotním seznamování. Za celou tu dobu se nestalo nic, co by stálo za zmínku - ani v dobrém, ani špatném. Telefon prostě vždy udělal přesně to, co se od něj požadovalo, udělal to rychle a dobře. V porovnání s mou Xperií V je patrný rozdíl ve "svižnosti", ale není to nic nesnesitelného, nic co by zdržovalo nebo znervózňovalo. Mám pocit, že bude scházet tocha ROM. Při přechodu z TIPa ale jasný krok vpřed.
Displej je zatím "v pohodě". Jasně - rozlišení je menší a při bližším zkoumání lze rozpoznat jednotlivé pixely, ale celkový dojem ze zobrazení je velmi dobrý. Uvidíme dál, např. jaká bude čitelnost na slunci.
Foťák fotí a na momentky, o které člověk doposud přicházel (no řekněte, kdo nosí stále u sebe fotoaparát?), je dostačující. No a když chcete pořádnou fotku, musíte sáhnout buď pro plnohodnotný fotoaparát, nebo "hlouběji do kapsy".
Nakonec jediné, co mě opravdu zklamalo na HW je dotyková plocha - nevím, co tam ve skutečnosti je, ale pocitově místo skla nějaký plast. Působí to na mě děsně "lacině" a asi to bude chtít kvalitní fólii.
A zklamání v SW nastalo při procházení barevných schémat - na JB 4.3 v Xperii V je možné si stáhnout schémata ze sítě, ale u "E1" to nejde. Navíc ty, které jsou v telefonu, jsou v porovnání s těmi staženými velice chudé. Bohužel právě tohle se ženám (ale i mládeži) asi moc líbit nebude. No věřím, že se časem najde cesta, jak nová schémata do telefonu dostat.
„Člověk se celý život učí a nakonec stejně umře hloupý!”

philipz

Příspěvek od philipz » 24 dub 2014 11:21

Dochazi pri opousteni leteckeho rezimu k opetovne/zbytecne synchronizaci SIM karty? Tento nesmysl zavadi posledni verze pro XE fw, cimz je tento rezim nepouzitelny..
Diky!

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 28 dub 2014 08:33

Vyzkouším to... Jinak teď se koukám na specifikace HTC Desire 310 a rozhodně to není marné, XPERIA E1 má velmi zdatného konkurenta. Hmotností a displejem je to telefon jinde, ale cena není tak vzdálená
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „XPERIA E1/E1 Dual“