Update na lizatko a gps.

Veliký displej a čtyřjádrový procesor za rozumnou cenu

Autor tohoto vlákna
roxetak
Facebook profil: https://www.facebook.com/roxetak
Typ zařízení: Lenovo Moto G5 Plus
Kontaktovat uživatele:

Update na lizatko a gps.

Příspěvek od roxetak » 12 říj 2015 18:27

Ahojte ake mate skusenosti s m2 po update na lollipop (lizatko) 5.1.1 a s fixaciou gps signalu? Mne sa zda, ze tento divajs sa stal absolutne nepouzitelny na navigaciu a veskere vsetky aktivity s nim spojene. A pokial poznate geocaching, tak na ten je to teraz uplna hroza....

Odoslané z D2303 pomocou Tapatalku
For me is Xperia and Sony dead.

squrrel
Typ zařízení: M2, M4 Aqua

Re: Update na lizatko a gps.

Příspěvek od squrrel » 13 říj 2015 14:31

Ahoj ano máš pravdu teď jsem si pustil navigaci a jsem zděšen, neustále naskakuje signál pak se ztratí a stále dokola,takže navigace úplně k ničemu a v testovacím módu je 31 satelitů. No doufám že stím něco udělaj brzo :)

Tlapa

Příspěvek od Tlapa » 13 říj 2015 15:11

Já jsem teď zkoušel navigování k bodu přes Locus i přes GPS Status a Locus naprosto v pohodě. GPS Status padal co 5 sekund a zase se snažil najít polohu, ale často při tom vytuhával, to mi na KK nedělal. Večer ještě zkusím Mapy navigaci domů autem a dám vědět.
Ericsson 2618, Siemens C35, Siemens C45, Siemens ME45, Sony Ericsson V630, Sony Ericsson C702, Sony Ericsson Live, Sony Xperia M2 Aqua, Xperia Z1 compact, Xperia XZ1 compact

tomrich

Příspěvek od tomrich » 13 říj 2015 20:08

Já jsem používal v sobotu Sygic a ten signál vypadával a pak zase naběhl pak zase vypadl...ale ten výpadek nebyl v řádkách vteřin ale v minutách takže jako nepoužitelné.
Nokia 3310 -> Sony Ericcson k510i -> Sony Ericcson C510 -> Sony Ericsson WT19i Live with Walkman -> Sony Xperia M2 ->Samsung Galaxy S6 edge

Autor tohoto vlákna
roxetak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roxetak » 14 říj 2015 08:33

Asi treba rozvirit pokojne vlny spolocnosti sony. Mam taky dojem, ze s tym soudruzi z ddr nic neudelaj. A alibisticky pockaju na marshmallow na m.

dm082

Příspěvek od dm082 » 14 říj 2015 10:13

Musím také souhlasit, že GPS se začalo chovat podivně a nespolehlivě. Sice systém běhá rychleji, ale zase papá baterku. :x
Zvažuji návrat na KK. 8)
S Xperia M2 - 16 GB μSDHC A-Data UHS-I
SE Xperia mini pro (SK17i) - CM10 - FreeXperia - 16 GB μSDHC A-Data UHS-I

Autor tohoto vlákna
roxetak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od roxetak » 14 říj 2015 10:49

Prisla mi obligatna sprostost od sony:
Sony Mobile
SupportSign upSoftware Update

Dear Mr. Žiak,

Thank you for contacting Sony Xperia Support.

With regards to your inquiry, we are sorry to hear you have experienced this issue with your Xperia M2 after upgrade software.

We would like to inform you that it is not possible to downgrade Xperia device to a previous Android™ version. Our service centers are also unable to perform such a downgrade.
Therefore we would suggest you to perform a software repair using your Windows® computers and the PC Companion application.
Please note you should always back up all data before performing a software repair.
Please follow the link to get more information about how to backup your data http://support.sonymobile.com/gb/xperia ... -a-device/
1.Download PC Companion from http://www.sonymobile.com/us/tools/pc-companion/, and install it on your Windows computer.
2.Turn off the phone and disconnect it from the computer.
3.Note! No matter what the program says, do not connect the phone until you have completed step 11.
4.Computer: Open the PC Companion application.Select
5.Start under Support Zone.
6.Select device Software Update and Start.
7.Could not find phone appears. Select Repair phone and Connect.
8.You are warned about the loss of your personal data twice. If you acknowledge that continuing will overwrite all data select Continue.
9.Tick the box to confirm that you have understood that all personal data will be lost. Then click Next. The application prepares for the update and if necessary downloads required data from the web.
10.Select your phone model manually and then click Next.
11.Depending on the model selected, you are asked to perform a few steps for the update for PC Companion to be able to update the phone software. Do not connect the phone yet!
12.Note! At this point the phone must be off and disconnected from the computer.
13.Connect the USB cable to the computer, not to the phone.
14.Xperia: While pressing and holding down the indicated button, connect the USB cable to the Xperia™ device, and keep holding and pressing down the indicated button until The update of your device has started... appears (in some cases Installing drivers appears first).
15.If you failed to follow the steps correctly the phone will turn on, and Proceed with the following steps, slide down the notification bar appear. If this happens, disconnect the phone from the cable, turn it off and repeat from step 12.
16.Follow the instructions on the screen. When the repair is finished, disconnect the device and then start the device again.
17.Select Next. If the repair was successful, the message The device has been successfully updated appears. Select Finish.
If you get the error message: Unable to install update components retry installing update components:
1.Close PC Companion.
2.Install Java from http://www.java.com.
3.Restart PC Companion and try to do the software repair process again.
Should the issue still persists, please contact our authorized service center in order to have your Xperia™ M2 mobile phone thoroughly checked.
ESC
Dvojkrížna 47,
821 07 Bratislava
Infoline: 0903 701 803
email: servis@esc.sk
These are the ways you can have your phone sent to our authorized service center:
•You can visit one of your operator’s shops (Orange, T-Mobile, O2) from which you purchased the phone in order for them to send the phone for you to the service center.
•You can send the phone with cargo to the service center. For info how consumer could send phone directly to service see: http://esc.sk/
•If you live in or close to Bratislava you can also visit Autotel (tel. 0905709000, http://www.autotel.sk, address Obchodné centrum Danubia, Panónska cesta 16, 851 04 Bratislava - Petržalka). Please note that this service center does not accept phones with cargo/shipment, so you will need to visit it yourself.
Please note that you need to bring with you the proof of purchase (which includes the name of the model, the IMEI number, the Serial Number and the date of purchase) and your warranty card properly filled.
Sony Mobile recommends that you keep a backup of your phone data due to possible data loss, before you hand your phone over for service.

Should you require any further assistance please contact us through the telephone number +420-84-455-00-55. For more information on our products, services and support please visit http://www.sonymobile.com.

Please be aware that if you do not respond within 7 days of this email your query will be automatically closed. Any further communications will not reach our support and a new query will need to be raised.

Kind Regards,

Martina Patschova
Sony Xperia Support

http://www.sonymobile.com
email: xperia.sk@support.sonymobile.com
Phone: +420-84-455-00-55

Contact Us | Legal
Copyright © 2012 Sony Mobile Communications Inc. All rights reserved

Sony Mobile - Make Believe
Naposledy upravil(a) roxetak dne 14 říj 2015 14:43, celkem upraveno 1 x.

squrrel

Příspěvek od squrrel » 14 říj 2015 11:03

to je klasika ,porad papouskujou dokola to same,proto tam uz nevolam ,protoze tam sedi pipinka ,ktera nema vubec paru co to je androind a atd..
jednou jsem se jí ptal at mi da cislo na vyvojare a zase papouskovala ,ze takove kontakty namaji a ze vlastne o tom nemaji zadne informace :D
to bych tam mohl posadit moji dceru ,ktery je 10 a ta by te poradila vic :lol:

PedroXperia

Příspěvek od PedroXperia » 14 říj 2015 15:17

Takí jý se přidávám... gps se odpojuje a připojuje v intervalu cca 10 - 20 vteřin na věech appk jteré ji využívají...

Toto mne fascinuje... Jak to proboha testuji? Kdyby to byla nějaká fičura schovaná hluboko v menu... ale tohle stačí pustit jakoukoliv navigaci - stačí i ty jejich google maps a za minutu vidím, že gps padá...

squrrel

Příspěvek od squrrel » 14 říj 2015 17:37

Tlapa píše:Já jsem teď zkoušel navigování k bodu přes Locus i přes GPS Status a Locus naprosto v pohodě. GPS Status padal co 5 sekund a zase se snažil najít polohu, ale často při tom vytuhával, to mi na KK nedělal. Večer ještě zkusím Mapy navigaci domů autem a dám vědět.
zdravím mužeš dát vědět jak jsi dopadl? dik

ubdalakulan

Příspěvek od ubdalakulan » 14 říj 2015 18:00

Mam ten stejny problem... Gps status dokud nechyti fix tak krasne aktualizuje obrazovku, jakmile chyti 3D fix tak se obrazovka zacne sekat a gps padat a nabihat znovu. Navigace nepouzitelna. Obcas se stane ze gps funguje bez problemu. Zkousel jsem vsemozna nastaveni a nic. I reset.

Odesláno z mého D2303 pomocí Tapatalk

Tlapa

Příspěvek od Tlapa » 14 říj 2015 18:16

squrrel píše:
Tlapa píše:Já jsem teď zkoušel navigování k bodu přes Locus i přes GPS Status a Locus naprosto v pohodě. GPS Status padal co 5 sekund a zase se snažil najít polohu, ale často při tom vytuhával, to mi na KK nedělal. Večer ještě zkusím Mapy navigaci domů autem a dám vědět.
zdravím mužeš dát vědět jak jsi dopadl? dik
Teď jsem to zkoušel, jel jsem teda jen asi 15 minut, ale musím říct že GPS překvapivě v pohodě. Ani jedno spadnutí, mapa se i v pořádku otáčela. Ještě večer pojedu, tak kdyby se něco změnilo tak ještě napíšu.

EDIT: tak druhý pokus byl celkem katastrofální, kdybych to tam neznal jak svý boty tak nevím nevím... GPS se ztrácela, sekala se půl kilometru za mnou, otáčení mapy to samý. Nechápu, hodinu předtím v pohodě.
Přijde mi, že už toho začíná být nějak moc v háji, začínám přemýšlet nad návratem na KK než vyjde update. Systém se mi líbí a je fakt rychlej, baterie se mi zdá taky lepší ale jinak... Celý mi to připomíná šílený čekání na ICS v roce 2011, natěšeně jsem nahrál a zbyly oči pro pláč - tady aspoň běží systém...
Ericsson 2618, Siemens C35, Siemens C45, Siemens ME45, Sony Ericsson V630, Sony Ericsson C702, Sony Ericsson Live, Sony Xperia M2 Aqua, Xperia Z1 compact, Xperia XZ1 compact

rezzba

Příspěvek od rezzba » 15 říj 2015 15:10

Taky nechápu. Ladím systém a pak pustím ven nedodělek. Přitom stačí zapnout navigaci a vidím skoro ihned a vyfotím jednu fotku a vidím HNED. Takže to jsou paka.

tomrich

Příspěvek od tomrich » 16 říj 2015 16:43

Ta navigace je příšerná...zkoušel jsem mapy od googlu (dřív vpohodě jeli a teď nic) a sygic chvilku jede chvilku ne tak doufám že to opraví co nejdřív. To mě neleze do hlavy...ladí systém a vypustí nedodělek. To snad není tak těžké to otestovat foťák a GPS. Pořád vypadává signál a tak je to vlastně nepoužitelné.
Nokia 3310 -> Sony Ericcson k510i -> Sony Ericcson C510 -> Sony Ericsson WT19i Live with Walkman -> Sony Xperia M2 ->Samsung Galaxy S6 edge

filipino
Facebook profil: https://www.facebook.com/cajova.vila

Příspěvek od filipino » 17 říj 2015 08:27

Rozdíl mezi kk a L u kitkatu se krásně chytá cesty.. Otázkou je jak dalece to třeba můžou ovlivňovat data (ja mel vypnuté)

ObrázekObrázek

Sent from my Xperia M2 Aqua through Tapatalk.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Huawei P10
Huawei P8 / REFUND
Huawei P8 Lite
Xperia M2 Aqua / REFUND
Xperia L
Xperia U / SOLD
Xperia Mini Pro / R.I.P.
Xperia Mini

tomrich

Příspěvek od tomrich » 17 říj 2015 16:03

Tak já při navigaci mám data vždy zapnuté a i tak to nefunguje a to jak u google map nebo sygic prostě vyhledává signál naběhne na cca minutu a pak zase několik minut vyhledává a tak dokola...navíc teď mě vypadává i signál normální ze simky (ale to nevím jestli nesouvisí že má t-mobile údržbu a odstávku...mám Mobil CZ který pod t-mobile běží)...lízátko se mě takto líbí jen je to nedodělané prostě a uvažuju že asi bohužel se na nějakou dobu vrátím na Kit kat. :-/

ubdalakulan

Příspěvek od ubdalakulan » 17 říj 2015 18:21

Kdyz zapnu rezim letadlo tak gps funguje v poradku...

Odesláno z mého D2303 pomocí Tapatalk

tomrich

Příspěvek od tomrich » 17 říj 2015 18:32

Tak jsem to zkusil s tím režimem letadlo a nic neustále tohle

Kód: Vybrat vše

https://drive.google.com/file/d/0B-abNOJbZZ9acldzNEFER0xONXM/view?usp=sharing

squrrel

Příspěvek od squrrel » 20 říj 2015 22:01

Tak už jsem zpět na KK a GPS jede jako Fík. Hold budu čekat na opravu :)

Tlapa

Příspěvek od Tlapa » 20 říj 2015 22:11

Teď jsem jel trasu Liberec Jablonec a zpět a světe div se, GPS naprosto v pohodě, včetně otáčení mapy v serpentinách. Nevím proč to je chvíli ok a pak děs...
Odpovědět

Zpět na „XPERIA M2/M2 Dual/M2 Aqua“