XPERIA M2 Aqua - záloha SMS

Veliký displej a čtyřjádrový procesor za rozumnou cenu
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
markyz

XPERIA M2 Aqua - záloha SMS

Příspěvek od markyz » 16 pro 2015 10:00

Byl jsem donucen manželkou downgradovat její M2 Aqua z 5.1.1(aktual.přes tlf.) zpět na 4.4.4.
Měl jsem dvě zálohy (rozdíl dva dny) přes Companion - při obnově se mi nepřetáhly SMS !!!, a kontakty až při přetažení funkcí Kontakty.
(zkoušel jsem i obnovu s ručním výběrem - nic mi ale nepřipadalo jako SMS...)
Byla i záloha přes Google - je to u SMS k něčemu? podle mne to přetáhlo akorát při instalaci WhatsAppu kontakty a konverzaci...
P.S. protokol volání ani neřeším...

1) Zálohují se Companion funkcí "Zálohování a obnovení" / "zpravy" vůbec SMSky ? (jak zálohujete sms? - vím GP)
2) dá se ze "zrcadla" odkopírované vnitřní paměti někde SMS vytáhnout ?
3) až teď jsem koukal do nastavení tlf. a je tam níž pod MMS něco jako "zprávy ukládá na SIM" (SMS? MMS?) - takže jsou na SIM ? jak je vytáhnout ?

něco jsem tu na foru prolezl ale nedočetl jak zjistit že v záloze Companion SMS jsou atd...

squrrel
Typ zařízení: M2, M4 Aqua

Re: XPERIA M2 Aqua - záloha SMS

Příspěvek od squrrel » 16 pro 2015 14:18

pokud jsi udelal zalohu v 5.1.1 tak se te to neobevi na 4.4.4 ,uz jsem se taky nad tim zastavil ,nejlepsi je udelat obe zalohy nez budes upgradovat :)

Autor tohoto vlákna
markyz

Příspěvek od markyz » 16 pro 2015 15:18

aha takže teď jedině opět upgrade na 5.1.1, obnova, záloha (nějaká inteligentní na SMS), opět downgrade 4.4.4. ... :crazy:

začátečník

Příspěvek od začátečník » 16 pro 2015 22:22

Na zálohy sms,volání a čísel používám starý dobrý My phonexplorer
ray-BL-odemknuty,gin2jellybean a jine fičurky a pohoda!

Autor tohoto vlákna
markyz

Příspěvek od markyz » 17 pro 2015 08:24

a co ad 2)- jde je(SMS) někde vyšťourat z odlité kompletní zálohy lokálního uložiště ?

Autor tohoto vlákna
markyz

Příspěvek od markyz » 25 pro 2015 20:04

začátečník píše:Na zálohy sms,volání a čísel používám starý dobrý My phonexplorer
Nojo ale MyPhoneExp. po mně chce abych telefon připojil v režimu "režim telefon" a ne "přenos souboru" - ale mi ta M2 nenabídne vybrat a rovnou se přepne do "...přenos v MTP" - nikde jsem v té 4.4.4 nenašel jak to změnit... :sorry:

filipino
Facebook profil: https://www.facebook.com/cajova.vila

Příspěvek od filipino » 25 pro 2015 22:34

Nastaveni-xperia-moznosti pripojeni
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Huawei P10
Huawei P8 / REFUND
Huawei P8 Lite
Xperia M2 Aqua / REFUND
Xperia L
Xperia U / SOLD
Xperia Mini Pro / R.I.P.
Xperia Mini

koubelka

Příspěvek od koubelka » 25 pro 2015 22:35

Tak řešil jsem podobný problém jako ty, tedy jaký vybrat program na zálohování a následnou obnovu veškerých SMSky & MMSky, bez ohledu na to jakou používám verzi Androidu, respektive jaký mám telefon.

Navíc tím že mám něco málo pod 20 000 zpráv, tak se mi stávalo že hodně programů mi při zálohování spadlo (asi byla některá ze zpráv nakoplá, takže to prostě nedoběhlo...), nebo měli problémy se zálohou MMSek (nedokázalo je to načíst, nebo byl problém s ovnovením MMSzpráv), nebo mi to jako u tebe v případě MyPhoneExploreru remcalo o problémech s typem připojení atd... Aby toho nebylo málo, tak se několika lidem v mém okolí stalo že telefon utopili/zničili/ztratili a tak o všechny zprávy přišli. Poučen jejich neslavným osudem začal rovnou hledat i program který by dokázal nejen všechny zprávy jednorázově zálohovat a obnovit, ale dokázal by tak činit i automaticky (a samozřejmě spolehlivě) a nakonec jsem takový program našel - jmenuje se:

SMS Backup & Restore
Já sám sice používám placenou verzi, ale mám pocit že klasické zálohování a obnovu by měla umět i free verze.

Největší výhodu tohohle programu spatřuji v tom že a) funguje spolehlivě b) záloha není vytvářena do nějakého specifického "neprůhledného" formátu který nikdy ničím jiným už nikdo neotevře, nýbrž k zálohování je použito XML. Takže i kdyby byla ukončena podpora tohoto programu, tak SMSky půjde v počítači nadále možné číst a v případě větších znalostí je zepracovat do nějaké vlatní databáze atd... Program samotný je velice jednoduchý na ovládní a jako příjemný bonus je i celý v češtině, což je příjemný bonus.

Hodně mi pomohla jedna volba u zálohování a to sice zaškrtávací políčko se jménem "Včetně smajlíků/speciálních znaků" - když jsem tuhle volbu zaškrtl tak mi vyběhla hláška "Povolení této vlastnosti může mít za následek, že záloha nebude použitelná mimo tuto aplikaci. Opravdu zapnout?" - To mě zaujalo a dal jsem si vytvořit dvě zálohy jednu s touto volbou a druhou bez ní - po doběhnutí mi to řeklo že z těch téměř 20 000 zpráv mi ta verze bez speciálních znaků vyloučila přesně nějaké 3 zprávy. Tak jsem si řekl že nějaké tři zprávy klidně oželím. (a pomohlo mi to v tom smyslu, že když jsem později SMSky obnovil do nového telefonu pomocí tohoto programu, tak pak už nebyl problém vytvářet zálohy i za pomoci jiných programů)

Aby toho nebylo málo tak program umí zálohování zpráv vytvářet i automaticky v uživatelem nastavený čas. V mém případě jsem si nastavil že záloha všech zpráv <tedy SMSek a MMSek> se bude vytvářet každé tři dny ve tři ráno a když budu připojen na Wi-fi, tak danou zálohu rovnou i odesílat na můj účet na google drive. Což funguje překvapivě dobře.

Ještě jako malý bonus považuji to, že při prvním nahrání na google drive jsem si všim že kromě samotné zálohy jejíž název je ukládán ve tvaru sms-<rok><měsíc><den><hodina><minuta><sekunda>.xml, tj. např.: sms-20151209192325.xml, tak se mi tam objevil ještě soubor sms.xsl který sám o sobě žádná data moje data neobsahuje, ale zato když si daný sobor stáhnu do jednoho adresáře společně se zálohou všech zpráv a danou zálohu nechám otevřít za pomoci prohlížeče (např. Firefoxu), tak všechny moje SMSky uvidím pěkně přehledně v tabulce kde bude všechny potřebné sloupce (tedy jestli byla dotyčná zpráva odeslána, nebo přijata, z/pro jaké číslo, jméno kontaktu, datum a samozřejmě samotná zpráva. Takže není problém si i vyzuálně zkontrolovat jestli záloha proběhla korektně a data jsou čitelná.

Nakže po té co mi přestal pracovat starý telefon, tak jsem si jen stáhnul tuhle aplikaci do nového telefonu, nahrál si zálohu z google drive, dal obnovit a bylo. Žádný problém. (Jen tedy nedoporučuji dávat obnovit tolik SMSek a zároveň s tím instalovat spousty dalších zpráv jako jsem to udělal prve já, protože pak ta obnova trvá děsně dlouho a je to nějaký nestabilní, nicméně po nainstalování všeho co jsem potřeboval a <pro klid duše> jeden restart telefonu, tak obnova proběhla velice rychle a zcela v pohodě.

Takže za mě tenhle program nemůžu jinak než doporučit.

PS: tenhle prográmek mi fungoval i na mém Samsung Galaxy S II s androidem 4.1.2, tak funguje i teď na Sony Xperia Z5 Compact s androidem 5.1.1
Ericsson T65 » Sony Ericsson K750i » Samsung Galaxy S II » Sony Xperia Z3 Compact » Sony Xperia Z5 Compact

Autor tohoto vlákna
markyz

Příspěvek od markyz » 27 pro 2015 22:12

filipino píše:Nastaveni-xperia-moznosti pripojeni
je tam v nastavení - Konektivita Xperia - Připojitelnost USB - Režim připojení USB a tam jen:
1) Režim přenosu MTP
2) Velkokap.uložiště /a zde varování bude dostupná puze SD/

... takže nic

filipino
Facebook profil: https://www.facebook.com/cajova.vila

Příspěvek od filipino » 28 pro 2015 00:02

mtp je režim telefon :)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Huawei P10
Huawei P8 / REFUND
Huawei P8 Lite
Xperia M2 Aqua / REFUND
Xperia L
Xperia U / SOLD
Xperia Mini Pro / R.I.P.
Xperia Mini
Odpovědět